Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

A helyzet:
Ecs K7S5A,WIN XP PROF.Duron 700
Hiba üzenet:Nem támogatja a nortbridget a program....

(#2) Zeratul


Zeratul
addikt

A vcool, cpuidle, cpucool és társai csak akkor működnek ha támogatva van a amd esetén a suspend on halt feature a chipset szintjén. A VIA chipseteknél ez támogatva van. A programok csak bekapcsolják ezt a funkciót érdemben nem vesznek benne részt utána már ki is lehet őket lőni. Igazság szerint desktop gépekben nem sok értelme van mert full terhelésnél nem ér semmit. Üresjáratban a chipset lekapcsolja a proci nem üzemelő részeit és ezzel kevesebb energiát fogyaszt aminek eredményeképen kevesebb hőt termel. Notebook esetében egyik tényező se hanyagoltható el. A mobil AMD procikban azonkívül ott van a Power on Now! ami a ment közben órajelállítást teszi lehetővé. Valami hasonlót csinál a CPUcool is ami melegedéskor a PLL programozásával csökkenteni tudja a cpu működési frekvenciáját. Az asztali Morgan illetve Palomino magoknál a megfelelő L híd átkötése után XP alatt a Power on Now is kihasználható.

(#3) Roly válasza ftc (#1) üzenetére


Roly
csendes tag

Nekem az új Vcoollal már megy (csak éppen 2 perc alatt lefagy)

640K ought to be enough for anybody. (Bill Gates, 1981)

(#4) Panther válasza Roly (#3) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hasonlóan! Pedig qva jól hűt, tényleg, de mindig egyszercsak ''megáll'' a gép :) )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) Panther válasza Panther (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja: Nekem Abit KT7A + TBird 1133

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Jester válasza Panther (#5) üzenetére


Jester
aktív tag

Na, akkor szedjük össze végre, mivel sokunknak volt vele gondja.

Nekem is volt hasonló problémám:
A7V8X és 2000+ Palomino. (Fűtésre nincs gond... :DDD a változás átlagban), de gyakorlatilag bármilyen program dob egy hátast tőle. Szóval nekem nem ment rendesen. Írjátok meg ti is a tapasztalatokat, hátha össze tudunk hozni valami működő megoldást.

Mehr Licht!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.