Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kowax


Kowax
tag

Hi!


Szóval a lényeg.Vettem egy Btech BJW-300-as kormányt.USB-s a csatlakozója,de amikor rádugom a gépre,azt írja ki állandóan,hogy nem tudja felismerni az eszközt és onnantól ismeretlen eszközként kezeli.Viszont a haverom gépére ha rádugjuk,akkor ott egyból felismeri driver nélkül is (nekem azzal se!).A másik pedig,hogy ha a haverom kormányát,ami egy másik gyártó kormánya,egyból felismeri az enyém is.
XP telejesen újonnan fel lett téve egy üres winyóra,minden javítás,frissítés(SP2 is!) le lett hozzá töltve,mégse megy!Miért van ez?:F
Ha valaki tudna segíteni,azt nagyon megköszönném,mert már napok óta ezzel szívok.....
Lehet,hogy bios-t kellene frissíteni?Egyébként annyi a különbség haverom és én alaplapom között,hogy az enyém Asus A7V8X,az övé pedig A7V8X-X.Szóval?Várom az ötleteket!:) Ja és ha pl. bios-t kell frissíteni,akkor valaki azt is írja már le,hogy hogyan és mivel is tegyem,mert nem szeretném hazavágni az alaplapot.:)
Előre is köszi a segítséget!:)
G.

Böff!:))

(#2) Sick Boy válasza Kowax (#1) üzenetére


Sick Boy
őstag

hát cseréljetek kormányt :DDD

nade a viccet félre...
bios frissítésnek utánanézhetsz itt a kereső segítségével, most megkímélném magamat a hosszas leírásrtól, itt egy kis segítség:
Bővebben: link

1ébként, csak, hogy on legyek, először én is ezzel kezdeném.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#3) Sick Boy


Sick Boy
őstag

esetleg +próbálnék kölcsönkérni egy USB 2.0 PCI-os karit valakitől, szal, hogy más USB vezérlővel megy-e, bár nem hiszem, gyakorlatilag ugyanaz a 2 deszka, amiben próbáltátok...

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#4) Superman válasza Kowax (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez nem olyan kormány, hogy először a drivert kell feltelepíteni és csak utána kéri, hogy dugd rá a kormányt? Legfrissebb drivert próbáltad? Úgy értem a netről letölteni, mert emlékszem valami hiba volt ennél a terméknél az egyik driverben.

(#5) Johnny19 válasza Kowax (#1) üzenetére


Johnny19
tag

Üdv.

Esetleg lehet az USB port is hibás. Esetleg nincs hozzá megfelelően felrakva a driver.
Probáld meg az összes portot, meg valami másik USBs eszközt. Ha az se müködik akkor a porttal van a gond.

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#6) Kowax válasza Superman (#4) üzenetére


Kowax
tag

Igen,a Btech oldaláról szedtem le a drivert.:) De mint írtam,a haverom gépe simán felismerte a driver nélkül is,szóval nem az a gond sajna.

Böff!:))

(#7) Kowax válasza Sick Boy (#2) üzenetére


Kowax
tag

Oksa,nézem.Hátha ez a gond.:)

Böff!:))

(#8) Kowax válasza Johnny19 (#5) üzenetére


Kowax
tag

Mint fentebb írtam,a haverom kormányát simán felismerte egyből,meg a kártyaolvasó is usb-re van dugva,anno azt is egyből felismerte.Szóval én személy szerint ezt a hibát is kizártam.:)

Böff!:))

(#9) Superman válasza Kowax (#6) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor sem ismeri fel, ha te magad kézileg telepíted fel? Tehát megmutatod neki a megfelelő drivert?

(#10) Kowax válasza Superman (#9) üzenetére


Kowax
tag

Nem,akkor se sajna....:(

Böff!:))

(#11) Pipó


Pipó
őstag

A bioshoz semmi köze, ezért ne frissítsél. Az eszközkezelőnél néz meg, minden rendben van-e (sárga kérdőjel, piros felkiáltójel?) Én a VIA Hiperion drivert javaslom frissíteni.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#12) Kowax válasza Pipó (#11) üzenetére


Kowax
tag

Megvolt a Via Hiperion frissítés is(ha egyre gondolunk:www.viaarena.com -on lévő?:))....eszközkezelőnél semmi hibát nem jelez.....

Böff!:))

(#13) Pipó


Pipó
őstag

http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=2&Type=1

Via Hyperion 4 in 1, ha ezt tetted fel akkor egyről.

Kérd el a havertól a telepítő cd-jét, telepíts rá a tiedre, vagy rakd újra.

Nekem egy Rockfire kormánynál írt ki ilyeneket, de attól simán működött. A vezérlőpultban a játékvezérlőknél látszik?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#14) Kowax válasza Pipó (#13) üzenetére


Kowax
tag

Igen,ezt tettem fel.De csak a chipset or platform-ot.Másikat is kéne?
Nem,a játékvezérlők között se látja.

Böff!:))

(#15) Superman


Superman
nagyúr

Mivel ilyen problémával még nem találkoztam (ha máshol se ment volna a kormány, azt mondanám vidd vissza, mert elektronikailag hibás), ezért csak annyit tudok mondani, hogy meg kéne próbálni az SP2 helyett az SP1-et bár ezzel nem valószínű hogy megoldódna a probléma, de sosem lehet tudni.

(#16) Kowax válasza Superman (#15) üzenetére


Kowax
tag

Sajna ez se jön be.Amíg tettem fel a windows-t,addig is végig próbálkoztam és sp1-gyel se ment....:(

Böff!:))

(#17) Superman válasza Kowax (#16) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor már csak arra gondolok, hogy az alaplapi USB port hibás lehet. Ha a kormány is jó, másra nem tudok gondolni...:F

(#18) Kowax válasza Superman (#17) üzenetére


Kowax
tag

De minden mást lát,rendesen kezel,stb,csak ezt nem?:F

Böff!:))

(#19) t-shirt


t-shirt
veterán

a barátodnál is fent van az sp2?

(#20) Pipó


Pipó
őstag

Próbáld meg az összes usb-n. Olyan nincs, hogy drájverrel se megy. Futtasd le az új hardver hozzáadása varázslót a vezérlőpultban, meg kell hogy találja az új hardvert és kérnie kell hozzá a drájvert, ha a winnek nincs sajátja.

Arra gyanakszom még, hogy az usb vezélő nincs rendesen fenn. Az eszközkezelőben kell látnod ilyet, hogy USB-vezérlők, azon belül ''szabványos bővített PCI-USB állomásvezérlő, USB gyökérhub stb. Ezek rendben vannak?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#21) Kowax válasza t-shirt (#19) üzenetére


Kowax
tag

Igen,nála is fent van.

Böff!:))

(#22) Kowax válasza Pipó (#20) üzenetére


Kowax
tag

Próbáltam már,mindenhol ugyanaz:''Nem lehet felismerni''......
Igen,az eszközkezelőben minden rendben,se sárga,se piros....
Új hardver hozzáadását már próbáltam,és akkor is ismeretlen eszközként látja,aztán azt mondja,hogy ez rendben van,engedélyezve,stb....De még mindig mint ismeretlen eszköz......(eszközkezelőben is ilyen néven fut....)

Böff!:))

(#23) Pipó válasza Kowax (#22) üzenetére


Pipó
őstag

Ha indítasz egy játékot, az mit ír ki? Mivel még ha ismeretlen is, de látott eszközről van szó, működnie kellene. A win kiírja a hardverfelismerés után telepítéskor, hogy ez nem a megfelelő drájver, akarod-e folytatni? Itt igent kell nyomni!

Még egy javaslat a google-n írd be az eszköz nevét, utána, hogy driver. Én a korábbi Rockfire ffb-s kormányomnak is kerestem a megfelelő meghajtót egy csomó oldalon, mire megtaláltam a megfelelőt.

Egyforma directx-et használtok a haverral?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#24) Superman válasza Kowax (#21) üzenetére


Superman
nagyúr

Próbáld meg egyszerű joystickként konfigurálni. Mondjuk négytengelyesként. Ekkor megjelenik egy figyelmeztetés, hogy ez az illesztőprogram nem ehhez az eszközhöz való, de hagyd jóvá. Nézd meg az eszközkezelőben, hogy most is ismeretlen-e az eszköz.

Vagy: Vezérlőpult --> Game Controllers (Játékvezérlők) --> Add (hozzáadás gomb) és itt válassz ki valamit, aztán telepítsd fel a meghajtóprogramot és nézd meg, hogy az Add gomb alatt nincs-e a listában a feltelepített eszköz. Ha benne van válts rá.

(#25) Kowax válasza Superman (#24) üzenetére


Kowax
tag

Megpróbáltam,de azt írta ki,hogy nem megfelelően van konfigurálva az illesztőprogram,okét nyomtan,feltettem újra az illesztőprógit,de semmi változás.....

Böff!:))

(#26) Kowax válasza Pipó (#23) üzenetére


Kowax
tag

Játékkal még nem próbáltam.A windows nem írja ki,hogy nem megfelelő a driver,csak annyit,hogy az eszköz megfelelően működik.
A Btech oldaláról szedtem le a drivert hozzá,szóval biztos az a megfelelő.:)
Igen,egyforma a directx-ünk.

Böff!:))

(#27) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

BIOS beállításaiban USB bűvészkedés nincs?

42

(#28) Superman válasza Kowax (#25) üzenetére


Superman
nagyúr

A Game Controllerben, az Add gomb alatt sem jelenik meg a kormány márkája, ha felteszed az illesztőprogramot?
Próbáld még meg ezt (utána több ötletem nincs, mert már mindent kilőttünk és körbejártunk, ilyen problémával még sosem találkoztam):

1. Nem csatlakoztatod a kormányt, hanem felteszed a meghajtót, amit CD-n kaptál hozzá (gondolom kaptál hozzá CD-t, ha nem , akkor a leszedett meghajtót).

2. Bedugod a kormányt, nem figyelsz arra miket ír ki. Elmész ide: Vezérlőpult --> Game Controllers (Játékvezérlők) --> Add (hozzáadás) és megnézed, hogy a listában benne van-e a kormány márkája. Ha nincs, akkor passz.

3. Esetleg megpróbálhatod feltenni a Logitech Profilert, mert azt olvastam róla, hogy több kormánnyal hajlandó együttműködni. Vagy megpróbálhatod Wingmanként felismertetni, vagy ezt a drivert telepíteni hozzá.

(#29) Superman válasza Adrian Mole (#27) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez jó ötlet még: be kell állítani úgy, hogy az USB 1-et és 2-őt is kezelje.

(#30) Kowax válasza Superman (#29) üzenetére


Kowax
tag

És azt hogyan tudom beállítani,hogy kezelje mindkettőt?

Böff!:))

(#31) Superman válasza Kowax (#30) üzenetére


Superman
nagyúr

Belépsz a Biosba. ott kikeresed a következő menüpontot:

Integrated Peripherals (vagy hasonlót, nekem is Ausus lapom van, A7N8X-X).

Aztán azon belül: USB Controllers[V1.1+V2.0]. Három opció van, ha Enterrel megnézed:
1. Disabled
2. V1.1+V2.0
3. V1.1

Állítsd a kettesre, mentsd el és megvan.

(#32) Pipó


Pipó
őstag

Szerintem meg gyorsan próbáld ki játékkal, meglátod, hogy működni fog.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#33) bandrew


bandrew
tag

Sziasztok
Nekem is lett 1 ilyen kormányom, a m*rktban 7rugó volt.
Nekem azt produkálja, hogy játszunk játszunk, majd egyszercsak megszűnik vezérelni a cuccost, olyan mintha ott sem lenne. PL a Toca-ban, de más játékokban is. Aztán, ha kilépek a játékból, és újra vissza, akkor megint jó egy darabig.
Kezd már nagyon elegem lenni belőle. Vagy vissza viszem, vagy kivágom, mert ez így használhatattlan
A lap Asrock K7S8XE+ USB2-vel
Segiccség

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#34) Superman válasza bandrew (#33) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor feltszem a kérdést: ez FFB-s, vagy egyszerű vibrás? Ez utóbbiaknál sok játék ki szokott lépni, vagy elveszti a játékhoz való kapcsolódást. Szerintem ez a konstrukció elektronikailag gyenge, ezért ilyen, vagy egyszerűen kifogtál egy rossz szériát.

(#35) bandrew válasza Superman (#34) üzenetére


bandrew
tag

vibrás
Vigyem cserére?
A baj, hogy letelt már a 3 nap

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36) Superman válasza bandrew (#35) üzenetére


Superman
nagyúr

2 dolgot javaslok.

1. Kapcsold ki a vibrát, mert sok játék nem szereti az ál-FFB-t. próbáld ki így. Ha így OK, akkor ne vidd vissza, sok értelme nincs.

2. Ha így se jó, akkor vidd vissza, vásárold le az árát, vegyél egy Logitech Wingmant, csk pár ezressel drágább és rendes FFB-s és nem lesz ilyen gondod vele.

(#37) bandrew válasza Superman (#36) üzenetére


bandrew
tag

Akkor rmár csak az a kárdés, hogy miként lehet kikapcsolni a vibrát?
Mert a driverében én nem láttam ilyesmit. Vagy az adott programban lőjem le a ffb-t?

Köszi

A visszavitel/levásárlás nem tudom mennyire müxik a mm-nél, azzal, hogy már letelt a 3 nap


[Szerkesztve]

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#38) Superman válasza bandrew (#37) üzenetére


Superman
nagyúr

Vibrás kormányom nem volt még. Ha a driverében nincs ilyesmi, akkor talán a weboldlán lehet némi info róla. FFB-t kikapcsolhatod, de nem hiszem, hogy ez azzal öszefüggésben lenne.

(#39) Kowax


Kowax
tag

Valaki???:((

Böff!:))

(#40) Superman válasza Kowax (#39) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát sajnos nekem már semmi ötletem nincs, vidd vissza és vásárold le az árát, csak ezt tudom mondani, hiszen már mindent kilőttünk, ami konkrétan a hibát okozhatná. Se ez, se az, még a kormány is jó más gépében......szóval nem tudom. :F

(#41) Kowax válasza Superman (#40) üzenetére


Kowax
tag

MEGY!:DDD
A megoldás az volt,hogy mégegy softwert le kellett szedni,ami az USB-t frissítette.Utána restart és egyből felismerte.Köszi a segítséget!:)

Böff!:))

(#42) kandras


kandras
csendes tag

Mi volt a pontos megoldás?
Honnan töltötél és mit frissítettél az USB-n?

PLS help!
Nekem ugyan így nem megy!

(#43) Kowax válasza Kowax (#41) üzenetére


Kowax
tag

Javítom önmagam.Egészen addig megy,amíg újra nem indítom megint a gépet,mert akkor ugyanúgy nem ismeri fel,csak ha felteszem ismét azt a sz*rt....valaki tud valami okosat?:F

Böff!:))

(#44) Kowax válasza kandras (#42) üzenetére


Kowax
tag

Ha minden igaz,neked már ment emailben a válasz.:)

Böff!:))

(#45) Kowax


Kowax
tag

Valaki?

Böff!:))

(#46) kandras


kandras
csendes tag

Egyenlőre semmi, de technikai embert és segítséget ígértek 2005.01.03-án a btech-esek. Ha lesz fejlemény jelentkezem! Egyébként egy fokkal jobban állsz nálam, mert nekem azóta sem indult még el, nem ismeri fel továbbra sem a rendszer... :(((

(#47) Kowax


Kowax
tag

Még mindig senki nem tud semmi okosat?:F

Böff!:))

(#48) kandras


kandras
csendes tag

Működik! :)
Bementem a Médiába (ott vettem), azt mondták hagyjam ott, visszaküldik a forgalmazóhoz, ott majd megnézik, ha rossz javítják, 1 hónap... Nincs szakértő, nem értenek hozzá, nem tudják megmondani, hogy én bénázok, vagy az eszköz rossz, vagy megcsináltatják vagy sem.
Inkább elmentem személyesen a forgalmazóhoz (www.bl.hu ott a telefonszám, cím) ők rögtön megnézték. Először azt mondta a szaki, hogy nekik tök jó, felismeri a gép, majd néhány kormányfordulat után lefagyott minden, így otthagytam szervizelni.
Egy hét, kicserélték a kábeleit, és MŰXIK!

(#49) Andrej101


Andrej101
csendes tag

HI ALL!!!!!

Nagyon kellene 1 sürgős segítség.:O
1 haveromtól kaptam kölcsönbe 1 kormányt ami régebbi tipus vmi ''PC Top Drive GT+''....:U
tehát biztos ismert jó márka pffff... .Na mind1 a lényeg hogy rácsatlakoztattam a hangkártya gameportjára és nem csinál semmit:O:O:O Lehet h pár rugóért +kapnám , de ki se tudom próbálni és így elég GÁZ.Próbáltam automata hardware felismeréssel....kompatibilis eszközökkel beállítani...stb.Gőzöm nincs mi lehet a baj (amugy is még uj vagyok ebben a témában:B).

Lehet h túl régi típus a kormány és az SP2 nem ismeri fel, esetleg vmit rosszul csatlakoztattam (amire kicsi az esély mivel 1 dugót csak nem toltam el).
Ja és nincs hálózati kábel hozzá és már haverom se tudja h volt e, de nem látok rajta bemenetet.Próbáltam ''Creative játékeszközre'' telepíteni a cuccot mer van 1 régebbi LIVE-m,de az sem sikerült és a Windows se és játékok se ismerik fel..

Lééééééééééééécccccccciiiiiiiiiiiii valaki segítsen mert tanácstalan vok.Mit lépjek vagy ez így nem is fog működni???:F:O

CSak még annyi hogy mennyire nehéz ezt kalibrálni?

Előre is THX to ALL!!!:R:R:R:R:R:R:R

(#50) Andrej101


Andrej101
csendes tag

SEGÍCCCCCSSSSSSSÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉGGGGGGGGGG!!!!!!!!!!!!!!!

Valaki legalább pár szót szánjon rám lécci:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.