Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gregory


gregory
csendes tag

Hi!

Lenne itt egy Epox EP-8KTA3L+ alaplam ami elvileg KT133A chipset-tel van szerelve, úgy tudom, hogy kéne vinnie a 133-as FSB-t, főleg hogy az Athlon XP-ket is támogatja.
A 900-as Duronomon az L1 hidakat összekötve 6,5x-es szorzón (866MHz) próbálva se tudtam stabil működésre bírni a cuccot. :O
Az XP csak kb. minden 2.-ra indul. A BIOS-ban 130MHz-t választva tökéletes a rendszer fut az XP is meg a Linux is. Ha leveszem a ház oldalát se javul a helyzet. De, ha rajta van akkor is csak 26°C-os a rendszer és 30°C-os a CPU. A RAM-ok is tudják a 133-at mert kipróbáltam, aszinkron járatva 100/133-on működött a gép. Szóva litt valami nagy gáz van, de mi? :(((


[Szerkesztve]

(#2) atosz


atosz
őstag

Sztem kukkants ra a manualra, mert szvsz lesz egy jumper a deszkan, ami beallitja a def FSB-t, ami vagy 100 vagy 133.

(#3) simonzé válasza gregory (#1) üzenetére


simonzé
addikt

''A RAM-ok is tudják a 133-at mert kipróbáltam''
Nekem ez gyanús... Ha több RAM modul van, és esetleg nem azonos gyártótól származnak, akkor ezek okozhatnak ilyen problémát. Próbáld a modulokat egyesével. Ha külön-külön mennek 133-on, és a gép stabil, akkor megvan a hiba.

Lehet, hogy valóban a jumper lesz a gubanc. Ez akkor van így, ha a Biosban csak 132-ig tudod emelni a frekit.

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#4) Nimda válasza gregory (#1) üzenetére


Nimda
addikt

Régebben nekem is ilyen lapom volt,egy bios frissités megoldotta a problémát!Ha jól tudom még van hozzá ''xp kompatibilis'' bios a gyártó honlapján!

(#5) gregory


gregory
csendes tag

Köszi Skacok a tippeket! :)
A jumperrel em lehet gond, mert ott a 133-as érték van kiválasztva. A RAM-ok valóban nem egyformák, de ha a CPU 100MHz FSB-t kap és A RAM-ok 133-at akkor stabil a rendszer, ha a CPU is 133MHz-t kap akkor a RAM-ok nem kapnak más fajta órajelet mint az előző esetben (szerintem) mivel a CPU FSB-jét állítgatom. De ki fogom próbálni külön-külön is.
Különben én is hajlok a BIOS frissítésre mivel van egy egyel újabb mint ami van most, csak kicsit tartok tőle mert ez a lap nem pont úgy néz ki mint ott a képen. Vagyis arra hasonlít a legjobban, ami az EPOX oldalán van, de az egyik dip switch, ez enyémen kicsit arrébb van.
:O

[Szerkesztve]

(#6) atosz válasza gregory (#5) üzenetére


atosz
őstag

Nehogy mar kep alapjan azonositsd be a lapodat BIOS frissiteshez. :)
Amugy van vmi fejlemeny? :F

(#7) drpele válasza gregory (#5) üzenetére


drpele
senior tag

Igaza van atosz-nak, ne a kép alapján döntsd el, hogy olyan lapod van e, hanem a mobo-d revízióját nézd meg és ha egyezik a bios-nál megadott revízióval akkor menni fog vele.

Nekem is van egy Kt133-as lapom (ECS K7VZA) és sajnos az a revízió ami nekem van nem is megy 100 Mhz fölé :O
Talán neked szerencséd lesz és van a lapodhoz megfelelő bios.

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#8) gregory


gregory
csendes tag

Hi!
Bocs, hogy eddig nem írtam de az ünnepek ugye...
A BIOS volt a gond! Frissítés után úgy megy mint az álom 133MHz. :C
Köszi még 1x a segítséget.
:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.