Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miért nem látja a win a merevlemezt? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szaft


szaft
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő lenne: most hoztam haza pár filmet, és beraktam a vinyót, elindítottam a gépet, a biosban látom is a vinyót, de az xp nem látja. Ez miért van?


Előre is köszi a válaszokat.

(#2) szaft válasza szaft (#1) üzenetére


szaft
csendes tag

Lehet, hogy nagyon egyszerű a válasz, vagy hülye a kérdés, de azért valaki írja le legyen szíves.

(#3) szaft


szaft
csendes tag

??:(

(#4) HSNet válasza szaft (#1) üzenetére


HSNet
aktív tag

Hol nem látja?
Nem kap betűjelet, vagy a MyCopm - Jobb klick - Manage (kezelés)-ben sem?
(lemezkezelő, eszközkezelő)?

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#5) szaft válasza HSNet (#4) üzenetére


szaft
csendes tag

Semmijen formában nem látja, az ezközkezelőben sem, és nem igazán értem, hogy miért, ha bútolásnál látja.

amúgy egy barracuda iv -ről van szó, bár nem hiszem , hogy ez számít.

[Szerkesztve]

(#6) HSNet válasza szaft (#5) üzenetére


HSNet
aktív tag

Disk Management-nél megvan? Nem véletlenül egy SATA/RAID/egyébb vezérlőre kötötted?
Nem Slave egyedül a kábelen? Nem Master úgy, hogy a kábel másik cucca is Master? Ha az alapl IDE kontrolleren van, akkor látszik a kontroller (Pri Sec)? Rendszergazda vagy a gépen?
Szóval kicsit több infó kéne. Inkább írd le részletesen.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#7) erdoke válasza szaft (#5) üzenetére


erdoke
titán

Csatlakozom az előttem szólóhoz, több info kellene. Milyen lap, milyen eszközök hová dugva, milyen XP, milyen fontosabb szoftverek, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#8) szaft válasza HSNet (#6) üzenetére


szaft
csendes tag

1. mi az a disk managment? ha az ezközkezelő, akkor nincs meg, ha a biosban van ilyen nevű valami, igen a biosban látja a vinyót.(elnézést, ha nagyon hülye kérdés, most megtanulom, következőre már tudom)
2. alaplapi ide kontrolleren van, slave, a rendszer vinyó a master.
3. igen

[Szerkesztve]

(#9) szaft válasza erdoke (#7) üzenetére


szaft
csendes tag

kt400-as alaplap, winXP sp1, dvd olvasó és dvd-rw egy madzag, a másikon a rendszer, és ez a vinyó. Eddig így ment, tegnap kivettem elvittem, ma haza, és ez van.

(#10) erdoke válasza szaft (#8) üzenetére


erdoke
titán

Nálam is angol vindóz van, próbáljuk meg közösen kitalálni, mi lehet a Disk Management magyar neve.:) Egyébként az Administrative Tools-ban van, ha jól emlékszek.
Talán Rendszerezközök->Lemezkezelő?

A legjobb aláírás a héten

(#11) erdoke válasza szaft (#9) üzenetére


erdoke
titán

Próbáld meg a rendszerlemezt a DVD-íróval, a hordozósat az olvasóval egy kábelre kötni. Figyelj a jumperelésre, aztán próbáld meg úgy is. Esetleg másik kábellel, talán rosszul érintkezik, ilyesmi.

A legjobb aláírás a héten

(#12) HSNet válasza szaft (#8) üzenetére


HSNet
aktív tag

1. Disk Management: MyComp - Jobb klick- kezelés - Lemezkezelő (ott lejjebb lesz valahol).
2. próbáld meg, a lehúzom, megnézem, hogy minden lába megvan-e (a vinyón az ide csatinak), ha csak egy hiányzik akkor jó. Után megérne egy IDE kábel cserét (mondjuk átrakod Masternak, lehúzod a CD-ket, és helyette bedugod a vinyót).
3. Mi ifen? Rendszergazda vagy: Igen? Ha igen (igen), akkor nyomj egy új hardver keresését (kis nagyító az eszközkezelőben). Ha nem igen, akkor mi igen?

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#13) HSNet válasza erdoke (#10) üzenetére


HSNet
aktív tag

Na ja. A magyar rendszer előnye, véletlenül sem úgy hívják benne a dolgokat, ahogy kéne:)

Közben bootoltam egy magyart, Kezelés - Tárolás - Lemezkezelés... Aki ezt fordította az meg mennyen a sunyiba.

[Szerkesztve]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#14) szaft válasza erdoke (#11) üzenetére


szaft
csendes tag

előző hsz: nekem nem van ilyen nevű dolog.

Ha a dvd-rw megy vele egy kábelre melyik legyen master/slave? A rossz érintkezéstől még lehet, hogy látja a biosban/bootolásnál, és a vindóz meg nem?:F

(#15) HSNet válasza szaft (#14) üzenetére


HSNet
aktív tag

Mindegy melyik a Master - Slave, de ne legyen két egyforma.

A BIOS csak pár lábat használ a detektáláskor (megbeszéli a HDD elektronikájával, hogy mi is ő), míg az adatátvitelhez illik mindnek meglennie.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#16) szaft válasza HSNet (#12) üzenetére


szaft
csendes tag

igen rendszergazda vagyok. keresés megvolt, nem találta meg.

(#17) szaft válasza HSNet (#15) üzenetére


szaft
csendes tag

most már ezt is tudom.

2 perc és jövök, kipróbálom a cserét.

(#18) HSNet válasza szaft (#16) üzenetére


HSNet
aktív tag

A többi dolog?

OK. Várjuk.

[Szerkesztve]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#19) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem témához illő amit kérdezni szeretnék, de nem akartam újat indítani, így itt kérem ki tanácsotokat!
A gépemben egy 80GB Seagate ül 3 partícióra bontva a Pri Masteren. A Sec Masteren egy Asus CDRom. A Sec Slaven pedig egy 30 GB Quantum Fireball Plus LM egyben formázva.
Probléma: Helyszűke miatt a Seagate E partíciójáról a Quantumra másoltam a Gyűrük Urát (3CD). Frankó! Megy minden... Átviszem szomszédomhoz: nem lehet másolni a 3. CD-t! Ott is lejátsza pedig! Fájlhibát meg ilyen baromságokat irogat ki! Úgy 45 perce megy a lemezellenőrzés, nem fagyott még le, de csak kínlódik!!!

Mi a franc lehet???

A Quantummal sem és a Seagate-el sem volt semmi gond eddig...
Sőt a Quantum a munkahelyemről 15-20 GB-os állományokat szokott hazajuttatni!
???

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#20) erdoke válasza szaft (#14) üzenetére


erdoke
titán

Hirtelen nem jutott más értelmes az eszembe. Talán megér egy próbát. A hordozott vinyó egyébként rackben van? Mert ha nem, akkor akár az ő IDE csatija ios megkophatott/sérülhetett.
Ha a csereberék sem oldják meg a gondot, még egy CMOS resettel próbálkoznék. A tegnapi dolgaim után mindent elképzelhetőnek tartok...

A legjobb aláírás a héten

(#21) erdoke válasza Hókusz Pók (#19) üzenetére


erdoke
titán

A 3. CD-be több helyen is belenéztetek a szomszédnál? Végig jó volt, illetve a vége is?
A Quantumon ugye nincs oprendszer? Mennyi rajta az üres hely?

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#22) szaft


szaft
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, megoldódott: rendszer egyedül, dvd olvasó lehúz, vinyó jumper átrak master a dvd-rw mellé, és így gond nélkül megtalálta.

Most azt mondjátok meg kérlek, hogy ez mitől van? A vinyó lábai épek, a kábel jó.

(#23) erdoke válasza szaft (#22) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom ebből kitalálni, de egyébként is jobb, ha nem a két gyors eszköz van egy kábelen, hanem egy vinyó + egy optikai.
Örülök, hogy gyorsan megoldódott.:)

A legjobb aláírás a héten

(#24) Hókusz Pók válasza erdoke (#21) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Végig jó!!!
Oprendszer nincs!!!
2GB szabad hely van, de megpróbáltam, hogy mást lementettem róla, így lett 4GB szabad hely=>továbbra sem másolható!!!

???????

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#25) szaft válasza erdoke (#23) üzenetére


szaft
csendes tag

Hát még én hogy örülök! Nem lett volna kedvem ezzel játtszani egéyz éjszaka, és reggel már ki kell írnom a filmeket.:)

(#26) erdoke válasza Hókusz Pók (#24) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg nem maradt rajta valamiféle másolásvédelem? Mondjuk avi-n ennek csekély a valószínűsége...:F
Milyen hibát ír ki, amikor ki akarjátok vésni CD-re?

A legjobb aláírás a héten

(#27) HSNet válasza szaft (#22) üzenetére


HSNet
aktív tag

Most azt mondjátok meg kérlek, hogy ez mitől van?

Van az ilyen jellegű eseményekre mifelénk egy szakkifejezés, amit csak az igazán beavatottak ismernek, és még ők is csak félve merik kiejteni egy-egy végigmelózott nap után: Fuckin' Voodoo Magix. Egyébként meg a hiba oka az, hogy az infomatika papíron egzakt tudomány, míg a valóságban inkább ösztönös művészet:DDD

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#28) szaft válasza HSNet (#27) üzenetére


szaft
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ :DDD, és főleg a segítséget még1x.

(#29) Hókusz Pók válasza erdoke (#26) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

CD-re...
Másik partícióra nem engedi..., CD-re lehet menne, csak nekem ezt holnap winchin kell bevinnem majd DVD-re írni...
:(

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#30) HSNet válasza Hókusz Pók (#29) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ugye még véletlenül sincs ékezetes betü a fileok / könyvtárak nevében (ott sem ahova másolnád)?

Jut eszembe, DOS prompt-ból (Win9x-nél command, NT-2k-xp-nél cmd a futtatba, vagy a total commander parancssorába) sem megy a másolás COPY paranccsal?

[Szerkesztve]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#31) Hókusz Pók válasza HSNet (#30) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Bocsi, de tegnap már annyira ideges lettem, hogy kinyomtam a gépet a csudába...
Ma megszereztem máshonnan és kiírtam!
A file név a következő volt: The Lord of The Rings_The return of the King...

???

Most sem értem különben, mi a franc volt, van... Parancssorból sem ment különben...

Köszönöm, hogy segíteni próbáltál!

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#32) Beck18 válasza HSNet (#27) üzenetére


Beck18
tag

''Egyébként meg a hiba oka az, hogy az infomatika papíron egzakt tudomány, míg a valóságban inkább ösztönös művészet''
Én még ilyen jól megfogalmazva sehol nem láttam ezt. Sok ismerősnek segítek és utána feltesznek ilyen kérdést, ezentúl használhatom majd válaszként?:D

For Whom The Bell Tolls

(#33) HSNet válasza Beck18 (#32) üzenetére


HSNet
aktív tag

Persze, használd csak nyugodtan.
Aztán majd ha jól elterjed a definícióm, akkor előkapom a fiókból a papírt, hogy ezt én már 2004-ben szabadalmaztattam, és jól leveszek mindenkit licenszdíj címszó alatt:DDD.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miért nem látja a win a merevlemezt? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.