Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miért nem bootol? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Reac^


Reac^
őstag

Hali. A történet az, h van 1 SATA-s Samsung vinycsim (1 hónpos), meg 1 Maxtor 120as (3hónapos). Estefelé bazgeráltam a hangérzékelős UV tápját: Szétszedtem azt a kis gebaszt mert nem müködött a hangérzékelő. Amikor a nyák aljához értem megégette a kezem és ingadozott az áram mivel az uv villogott (rövidre zártam?). Az uv tápkábele egy LG DVD íróval és 2 4x4es első viinyóhűtővel van 1 kábelen. Az egész müködő windóz alatt történt, nem resetelt a gép de én lekapcsoltam. A samsung és a maxtor vinyó külön 2es tápkábelen lógtak, semmi extra ventivel. Bekapcsoltam kihuzott uv táppal és nem bútolt a vindóz, addig eljutott h a windoz helytelenül lett leállítva és válasszak mit akarok. Normál és csökkentett módban is csak 1 villogó kurzor fogadott. Ma áthoztam haveromhoz, vígan mondom lementem a C-t és reinstallok otthon. Erre berakom boot az ő maxtorjáról és ugyanaz. Lehúztam a vinyom, megy...

Mostmivan?! HELP!

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2) HSNet válasza Reac^ (#1) üzenetére


HSNet
aktív tag

Valszinűleg sikerült valamit elfüstölnöd a vinyód körül (ide kontroller, hdd elektronika, táp???), próbáld ki a hdd-d másik gépben, ha ott megy, akkor lementeni a cuccot, aztán úgy próbálkozni tovább, ha ott sem, akkor megvan a ''bűnös''.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#3) Reac^ válasza HSNet (#2) üzenetére


Reac^
őstag

BIOS ugyanúgy látja itt havernál mint otthon. De nem megy. Sztem viszem haza és rakok 1 win-t a D meghajtóra... :(

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#4) mr_ricsi válasza HSNet (#2) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Valszinűleg sikerült valamit elfüstölnöd a vinyód körül (ide kontroller, hdd elektronika, táp???)''
Ez nem valószínű, ugyanis a ''helytelenül lett leállítva'' szöveget más a boot után, az induló win írja ki, tehát a vinyók működnek, csak valami logikai hiba van rajtuk, pl. düledezik a FAT.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) mr_ricsi válasza Reac^ (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A haverod gépébe tedd be 2. vinyónak, és küldj rá egy scandisket!

(De ne engedj neki automatikus javítást, és jól gondold meg, milyen javításokat engedsz neki, mert elveszhetnek az adataid.!)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) Reac^ válasza mr_ricsi (#5) üzenetére


Reac^
őstag

Ha berakom haver gépébe nem bootol a win :). Amúgy hazahoztam felraktam 1 winfos xp-t a D meghajtójára és tökkéletesen lát mindent. Nemtudom mivan? Bútszektor lehet megsérült?! Ja és van választómenü is, tehát ki tudom probálni megy-e az előző. Majd minnyar :)

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#7) HSNet válasza mr_ricsi (#4) üzenetére


HSNet
aktív tag

Mea Culpa, valamit félreértettem az előző hszban....

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miért nem bootol? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.