Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsu_


Zsu_
senior tag

Egy ideje már vásárolgatok írható és újraírható dvd-ket.

Azt a megfigyelésem, hogy az összes dvd +/-r hátulja sötétlila, és az összes dvd+/- rw hátulja sötétszürke.

Elkezdett foglalkoztatni, hogy vajon miért. Hiszen az írható cd-k hátulja más és más: van arany, zöldes, kékes, ezüstös, stb színű. Akkor a dvd-k miért egyformák márkától függetlenül
Nyílván valami technológiai dolog az oka.
Rákerestem google-ben, ezt találtam: Bővebben: link
De úgy érzem, hogy nem kaptam konkrét választ a szövegből.
Tehát a kérdésem, hogy pontosan mi ennek az oka?
Remélem tudja valaki és megosztja velem/velünk :)

Ezúttal engedélyt kaptam a topicra I_Am-től, nem fogja bezárni :))

(#2) Zsu_ válasza Zsu_ (#1) üzenetére


Zsu_
senior tag

Senki :F

(#3) a_tesz válasza Zsu_ (#1) üzenetére


a_tesz
Korrektor

mert ezzel mi a baj? _szerintem_ elég jól leírja, mi a pálya...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#4) klepto


klepto
addikt

Ez egy olyan jó kérdés, hogy akár még én is feltehettem volna :C
Egyébként tényleg miért lila :F
a-tesz: ha te gagyarászol angolul lefordítanád nekünk? ;)

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) Zsu_ válasza a_tesz (#3) üzenetére


Zsu_
senior tag

Leírja ugyan, de csak annyit ír, hogy az írás miatt (precíz optikai és hő-technológia...)

Konkétumokra lennék kíváncsi, hogy egészen pontosan, részletesen miért van ez így.
Más szín miért nem képes ugyanerre?

[Szerkesztve]

(#6) Winner_hun válasza Zsu_ (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az ezüstös az csak a legális cd-k színe, ugye? :F Van amúgy olyan, hogy fekete a cd és ha megírom akkor fehér lesz? Mert állítólag van és talán cak a Yamaha írója tud olyat, hogy cd-mintát éget a korongba. Na egy olyat megnéznék...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) a_tesz válasza Zsu_ (#5) üzenetére


a_tesz
Korrektor

amennyire én értek a lézerekhez, abból azt tudom kifigurázni, hogy az ilyen színű lemez a legoptimálisabb törésmutatójú a DVD-író lézeréhez

szerk: ja meg a szövegben is ez van (pontosabban ott tükröződésről beszél) :))

[Szerkesztve]

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#8) Zsu_ válasza a_tesz (#7) üzenetére


Zsu_
senior tag

Igen, ezt értem. Sőt a szöveg azt is írja, hogy több árnyalatú lila lemez létezik, de minél sötétebb annál jobb :)

(#9) Zsu_ válasza Winner_hun (#6) üzenetére


Zsu_
senior tag

Nem, nekem például van itthon régebbről TDK írható cd-m és annak is ezüst a hátulja.

(#10) a_tesz válasza Zsu_ (#8) üzenetére


a_tesz
Korrektor

szóval, ha nem megfelelő a lemez felülete, akkor a vártnál több fog visszaverődni a lézer fényéből, ergo kevesebb fénnyel fog írni, ebből következik, hogy gyengébb lesz a jel a lemezen. namost, ha ezt egy régebbi (vagy csak gyengébb minőségű) olvasófejjel szeretnéd olvastatni, nagy esély van rá, hogy semmitsem fog belőle látni. ezért a lemezgyártókazon vannak minden erejükkel, hogy a legoptimálisabb felületű lemezt hozzák össze, és gyanítom, többen függetlenül is ugyanarra az eredményre jutottak, amivel naponta találkozol.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#11) Zsu_ válasza a_tesz (#10) üzenetére


Zsu_
senior tag

Hmm... logikusnak tűnik, amit mondasz.
Tehát a lézerrel ''legjobban boldoguló'' szín a sötétlila.
De ekkor felvetődik bennem a kérdés. És mi a helyet az újraírható dvd-k sötétszürke hátuljával? :U

(#12) a_tesz válasza Zsu_ (#11) üzenetére


a_tesz
Korrektor

az alapvetően eltérő írási eljárás. pontosat mindjárt mondok, de addig is gondolj bele: a DVD +-R beleégeti a lemez anyagába az adatot. Ha egy RW is ezt tenné, akkor utána hogy törlöd? :)) de mindjárt adok valami linket...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#13) Zsu_ válasza a_tesz (#12) üzenetére


Zsu_
senior tag

Persze, azt értem, hogy ott alapvetően másról van szó.
Ok, várom a linket :)

(#14) Flashy


Flashy
veterán

az újraírhatónak olyan az adathordozó felülete, ami felmelegítés hatására kristályos szerkezetű lesz, nagyobb melegítés hatására meg visszaolvad más halmazállapotúvá és ezt az átalakulást sokszor végre lehet rajta hajtani. a 2 szerkezet különböző optikai tulajdonságú, ezért lehetséges adatrögzítésre használni.

(#15) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Flashy a link felét már meg is spórolta nekem :DD
egyébként Bővebben: link
és hozzá a CD-RW is, hogy teljes legyen a képBővebben: link

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#16) twollah válasza Zsu_ (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Ur Isten!
Ilyen kerdesek foglalkoztatnak?
Engem csak az erdekel, hogy a felirt adatokat vissza lehessen olvasni az irhato/ujrairhato mediumrol.

Ennyi erovel azon is lehet diozni, hogy: ''Hova tunik a feher ha elolvad a ho?''.

(#17) faster válasza twollah (#16) üzenetére


faster
nagyúr

Gondolom téged az sem érdekel, hogy a számítógép hogyan működik. Elég annyit tudni, hogy doboz, amiből kábelek jönnek, meg van hozzá egy tévé, ami vibrál.

(#18) a_tesz válasza twollah (#16) üzenetére


a_tesz
Korrektor

minden ember más...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#19) Szőrös  válasza faster (#17) üzenetére


Szőrös 
veterán

mé ez nem elég ? :D az én melóhelyi tv-m nem is vibrál :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#20) MarKoo válasza Zsu_ (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

Szerintem erdoke lesz a te embered, aki majd elmondja. ;)

(#21) twollah válasza faster (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Ezt egy kicsit nagyon lesarkitottad.
Csak annyira erdekel, amennyire pont kell ahhoz, hogy ne legyenek ketsegeim a felol, hogy mi miert es hogyan tortenik a gepben.

(#22) Zsu_ válasza MarKoo (#20) üzenetére


Zsu_
senior tag

Ok, köszi mindenkinek a segítséget!
Akkor még várjuk ide erdoket :)

Szerintem nincs ebben semmi különös, csak ahogy a többiek is mondják, mindenkit más érdekel. Nem elégszem meg azzal, hogy ez így van és kész. Szeretném tudni, hogy miért. Az ember márcsak ilyen kíváncsi természetű :U


[Szerkesztve]

(#23) twollah válasza Zsu_ (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem vannak olyan dolgok az eletben ami miatt kar turaztatnia magat az embernek.
Nalam a DVDk szine ebbe a kategoriaba tartozik.

(#24) faster válasza twollah (#21) üzenetére


faster
nagyúr

Hát lehet. De engem is érdekel a téma, nem igazán a színe, hanem a technológiája. Szeretem érteni, hogyan működik.

(#25) Flashy válasza twollah (#23) üzenetére


Flashy
veterán

persze ez személyes érdeklődési szint kérdése. engem is érdekel, azér vagyok infós. kit érdekeljen ha nem egy infóst? :)

(#26) Zsu_ válasza faster (#24) üzenetére


Zsu_
senior tag

Igen, de a szín miértje és a tecnológia nagyban összefügg. Tehát végülis ugyanarról beszélünk.

Flashy: Így van! :C

(#27) Vangelis válasza twollah (#23) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor nem a nem lila oldalára kell írni??:F én abból gondoltam, hogy azon már úgyis van írás,így hát oda írok, de nem olvassa az asztali-m:O:O
:D:D:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28) twollah válasza faster (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

En viszonylag felfogtam.
Vmelyik Magyar PC Magazinban volt rola egy nagyon jo kis cikk.

(#29) klepto válasza twollah (#16) üzenetére


klepto
addikt

''Hova tunik a feher ha elolvad a ho?''

Ilyen kérdést még véletlenűl se tegyél fel, mert nem rosz topicötlet, és amilyen őrült vagyok, még nyitnék is neki topicot :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#30) james008bond


james008bond
őstag

Szerintem az az összetételű anyag, amire optimálisan lehet dvd íróval írni, valszeg ilyen lilás színű! Valszeg a papír is azért fehér a legtöbb esetben, mert erre lehet a legjobban láthatóan írni tintával. Persze van más összetételű és színű papír is, csak azon már nem olyan jól olvasható a tinta...Lehet nem pontos az analógia csakhát ez egy elég furcsa topic...

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#31) Batman2


Batman2
őstag

Sziasztok


IGEN, vannak emberek, akik a napi szokásos használati tudáson kívül egy-egy dolog mályére is szeretnének látni. És ha nem lennénk ilyen emberek, akkor semmi sem fejlődne a világban tovább. Most nem azt mondom, hogy Zsu lesz, aki továbbfejleszti a DVD-t, vagy valami újat talál fel, vagy relytélyt old meg, de az ilyen csírák mindíg hasznosak és nem szabad elfolytani !!! Ezt nem azért mondtam, mert én is érintve vagyok a dologban, hanem tudopm hogy így van. Egyébként tényleg hasonló vagyok én is, mind az elektronikában és számítástechnikában, ami a hobbim és a biológiában is, ami a munkám. Mivel kutató vagyok, így nagyon is fontos, hogy beleássam magam a dolgok mélyére és megértsem azokat, mert csak ÍGY lehet tovább lépni.
Egyébként engem is érdekel a DVD szín és minőség közti külömbség, annál is inkább, mivel a DVD lemezes topicban is többszőr esett már róla szó, de igazán lényegre törően nem magyarázták meg, csak vizuális tapasztalatokat írtak le (ami mellesleg jó kiindulás lehet).
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#32) Batman2


Batman2
őstag

Amint látom, elég sok itt az off hozzászólás, pedig nem kéne támadni.
(Na, én is szaporítottam kettővel, mármint az offot és nem a támadást!)
Üdv.:

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#33) Zsu_ válasza Batman2 (#31) üzenetére


Zsu_
senior tag

Így van.
Akkor ha valaki tud még valamit a dologról, ne tartsa magában :)

(#34) tomcsi23


tomcsi23
veterán

CD-R témában ugyan, de épp itt tartok a kezemben egy ilyet (jó, gépelés idejére letettem :D). Bővebben: link
Aminek az alja ''színe'' a felső képeken látható. Bővebben: link
Szemmel megvizsgálva, tényleg fekete. Ha fény ráesik, akkor ményvörös.
Kiváló minőség, minőségi írásra, visszaolvasásra tervezve, csak elég drága.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#35) Batman2 válasza tomcsi23 (#34) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ez nagyon érdekes! És hol lehet ilyet kapni?
Téányleg kivilágosodik, ha megírjuk?
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#36) ody42 válasza tomcsi23 (#34) üzenetére


ody42
senior tag

sőt, nem csak a memorex gyárt ilyet, én régebben láttam valami black***** nevű cd-t is, 10 es csomagban 3500 ft-ért,szóval kicsit drága, de full fekete volt az is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.