Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Ehh. :)

(#2) ftc válasza PeliScan (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Méírt a kék az alplapba?Szerintem senki se tudja megmondani.Ez biztos egy szabvány.

(#3) Pötyi


Pötyi
őstag

Hogy miért nem megy bele? Talán ha ránéznél a csatlakozóra, akkor látnád, hogy az egyik be van öntve, hogy csak egyféleképpen LEHESSEN használni. Ha megnézed a 80 eres kábelt, akkor látod, hogy az egyik kábel is meg van szakitva... Gondolom ennek a MASTER/SLAVE-hez van köze...

QNX is cool!

(#4) PeliScan válasza ftc (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah de könyörgöm, tudtommal a kábel szép, fényes rézdrótokból áll!!

Nem tud rajta vissazfelé folyni az áram? Ellenszél fúj..? :( A csatikban sincs semmi különbség!

Vagyis eszerint van, csak nemtom mi!!

(#5) ftc válasza PeliScan (#4) üzenetére


ftc
nagyúr

Bocs de most nincs kedvem a gépből kiszedni a kábeleket.

(#6) Pötyi


Pötyi
őstag

Hát.. Szerintem amiatt, hogy meg van szakitva az egyik ér, onnantol kezdve asszimetrikus a dolog, szoval nem hiszem, hogy meg tudmád forditani a kábelt...
A régi, 40eres IDE kábelt valóban lehetett forgatni, bár abból is láttam olyat, amin be voltak öntve likak a csatlakozóján. A vincseszter 40 lába közül hiányzik egy -> oda megy a beöntött lik...

QNX is cool!

(#7) bdav válasza PeliScan (#4) üzenetére


bdav
őstag

Az újabb csatlakozók ugy vannak kialakítva hogy a kábel alaplapi végén van egy ''kapocs'' ami odafogja az alaplap csatlakozójához. ez miatt nem lehet azt a végét a vinyóba dugni.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#8) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Nekem is királyul van elvezetve most a kábel, ugyanis a Secondary kábelen a Slave a Master fölött van közvetlenül. Hogy ez miért gáz? Végy a kezedbe egy 80eres kábelt (szürke=slave, fekete=master) és meglátod! :( (Persze figyelj a piros vezetékre is...)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) Szalma válasza PeliScan (#1) üzenetére


Szalma
őstag

Szerintem az optimális árnyékolás a probléma oka. Nálam egy ''kicsit'' hosszabb 80-eres kábel ''nem megy'' minden gépemben UDMA módban. (?) A key-pin/key-hole berakása már régebben is divat volt.

+pár ezer forintért kell venni olyan kerek IDE kábelt, ami sodrott (párosával), azokból van nagyon hosszú is.

Szeretettel:
Szalma

(#10) PeliScan


PeliScan
addikt

Kinder, nem ''fizikai'' a hiba, bedugni be lehet bárhova, csak úgy nem müxik az UDMA!

Amúgy a kábel kerek, méghozzá home-made, nem szivesen cserélném le... :(

(#11) CharlieDrop válasza PeliScan (#10) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ehe, ilyen megfontolásból van 2 db Mobile Rack-em, nem volt elég hosszú a kábel... :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12) Szalma válasza PeliScan (#10) üzenetére


Szalma
őstag

Ááááá! A múltkori projekt eredménye? De gondolom azért szép... :)

Szeretettel:
Szalma

(#13) PeliScan válasza Szalma (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

<<SOKKAL>>

Onnan vettem észre, hogy pl a sima MP3 lejátszás, mindenféle más futtatás nélkül akadozott! :)

Akkor ránéztem az elsődleges IDE csatornára, hát nem PIO4? ;]

Nah, senkinek sincs 5lete, hogy miért van ez? Fel nem tudom fogni.

(#14) biker válasza PeliScan (#13) üzenetére


biker
nagyúr

mp3 akadozott?????
mp3 a hdd-ről kb 3-400kbyte / secel olvasNA, ha nem előre olvasna be egy egész számot :)

amugy pio5-ben kéne menjen :)
ha nem ata, nem pio4-ben, mert az télleg lassu, csak 16.6mbyte/sec

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) biker válasza biker (#14) üzenetére


biker
nagyúr

mert ha egy 6mbyte-os mp3 3-4 perc, akkor ugyebár 30kbyte/sec-jön ki, nem is 300.... ööö

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) PeliScan válasza biker (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát pedig ez nemcsak hogy akadozott, de ''húzta'' is szó szerint a számot!! :) PIO4 volt odaírva.

Nah, semmi..? :(

(#17) Sanya válasza PeliScan (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nemtökmindegy? Megy 'oszt jó'van!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18) PeliScan válasza Sanya (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Olvass tovább, meglátod, miért nemtökminegy.

(#19) VladimirR válasza Panther (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Nekem a Primary van igy, azzal a kulonbseggel, hogy van koztuk egy floppy+egy ures 5.25-os hely :DD

(#20) tomcs válasza Panther (#8) üzenetére


tomcs
őstag

csavarhuzo nincsen? szvsz eccerubb lenne megcserelni a winyokat :)

(#21) VladimirR válasza PeliScan (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

En is most gondolkodom egy ilyen kabelkerekitesen - 80 eres UTP (CAT 80???)-. Nincs ennek rossz hatasa az arnyekolasra, adatatviteli sebessegre???

(#22) krila


krila
tag

Kábelkerekítés???!!!

nemnicsen!

Én a hasonló gondjaimat ( már az ide csatlakozsó :) rossz helyét úgy oldottam meg, hogy szép óvatosan leszedtem a csatit, majd a kívánt helyre ráütöttem kalapáccsal!

most is így működik:)

nem tudod elrontani, mert mindeféle pozicionáló reteszek, meg spéci kések vannak a tüskék végén. Így egycsapásra megtudod oldani minden problémádat.

DE HA MÉG NEM GYŐZTELEK MEG.

A jobb számítástechnikai szervizekben a mai napi vállalnak ide kábelek méretre vágását és összeállítást.
Szerinted ők, hogy csinálják???!! ; Kábelt ollóval elvág, majd egy határozott mozbulattal a csatit ráütik oszjóvan, esetleg a felesleget sniccerrel levágják, hogy pofás is legyen.

(#23) PeliScan válasza VladimirR (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

Váccs disz:
[/L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=9942&start=0#msg1[/L]

(#24) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

A 80 eres kábelnek van maximális megengedett hossza is.
Témához: Abit alaplapok leírásában ló nagy betükkel közlik, hogy a kábel kék csatija master vinyóba, szürke slave, fekete alaplap, különben nincs ATA66/100/133. Fordítva nem megy. (Ha csak simán fordítasz, ne felejd el a csavarást sem majd.)
Ok: amit korábban is írtak, a 80 eres asszimetrikus.
Nálam a kék van a kábel egyik végén, a másik a végén az alaplapi.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#25) PeliScan válasza Protoss (#24) üzenetére


PeliScan
addikt

Nahh, ha nálad meg így van, akkor nekiállok próbálgatni, hogy a puttána esne ebbe az egész gépbe, mingyá' szétverem. pedig ooolyan szépen elterveztem. fukk.

(#26) Panther válasza tomcs (#20) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem tudom megcserélni. A slave egy mobil rack, a master egy CDíró. Na most a cdíró alulra befér (de csak mert az alaplapomon nincs RAID, különben annak a két ide-csatlakozójától már nem férne be - rövid a ház :) Ráadásul az egy 5.25-ös helyemet egyáltalán nem tudom használni, mert az alaplap szarkán épp ott van két szép mértetes kondenzátor, ezért épp nem fér be se CD, se rack. esetleg vinyó ilyen átalakítóval majd egyszer :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#27) Panther válasza Panther (#26) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

:)))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#28) Panther válasza Panther (#26) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

No akkor: ''szépen'', ''az egyik 5.25-ös'', ''sarkán'' :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#29) Zoz


Zoz
őstag

Nagy marha volt aki kitalálta az UDMA kábelt! Tuti, hogy soha életében nem szerelt számítógépet!
Egyszer láttam egy alaplaphoz olyan kábelt, ahol pont középen volt a Master, és a végén a Slave, és így szépen elért ahova kell...

(#30) Panther válasza Panther (#27) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Né' mán! Itt lettem godlike? :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#31) HiperG válasza Panther (#30) üzenetére


HiperG
addikt

LOL nosztalgiázgatunk? :DD

(#32) Panther válasza HiperG (#31) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Igazából nem is tudom hogy kerültem ide... de aztán láttam ezt a hsz-t, és meg kellett emlékeznem a dologról :)

Update: Ja rájöttem: PeliScan Babett-topikjában találtam egy linket ide, aztán látván a címet, érdekelt hogy mi is lett ezzel a 80 eres kábel-dologgal :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#33) HiperG válasza Panther (#32) üzenetére


HiperG
addikt

Amúgy konyítasz valamit a moddinghoz? :)
Mert ha igen nézz be ide plz és segíts [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=24987[/L]

(#34) Shümegh válasza Zoz (#29) üzenetére


Shümegh
tag

Szia!

Nekem is ilyen van (középen a master, végén a slave), nagyon praktikus. (Chaintech)

(#35) HiperG válasza Shümegh (#34) üzenetére


HiperG
addikt

Hivatalosan mastert kéne végére..nekem csak így műxik UDMA mód

(#36) tocsa válasza PeliScan (#16) üzenetére


tocsa
senior tag

rossz az IDE kábel

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#37) HiperG válasza HiperG (#35) üzenetére


HiperG
addikt

Amúgy érdekes KT400-al műxött kábel közepén is...na mind1 fő hogy műxik :DD

(#38) Panther válasza HiperG (#35) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nekem működött fordítva is, de a biztonság kedvéért végül megcsináltam nagy nehezen szabvány bekötésűre.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#39) HiperG válasza Panther (#38) üzenetére


HiperG
addikt

Milyen deszka?

(#40) Panther válasza HiperG (#39) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Abit KT7A

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#41) HiperG válasza Panther (#40) üzenetére


HiperG
addikt

Aham :)
Leírhatnád amúgy egész géped mert neked nem szerepel az aláírásodban :t

(#42) Alvin_ti4200 válasza Panther (#40) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem irigyellek.

(#43) HiperG válasza Alvin_ti4200 (#42) üzenetére


HiperG
addikt

Mér mi a gond azzal? :)

(#44) Panther válasza HiperG (#41) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

És nem is fog! :) Egyszerűen idegesítenek a 60soros aláírások, amik csak arról szólnak hogy milyen színű a LED-es venti, ami a 62. kondenzátort hűti az alpalpon, stb... Meg amúgy is, mit gizduljak egy Abit KT7A + 1133 TBird + 256MB SDR RAM gépre? Jó, 1140-ra van húzva (152MHz FSB) :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#45) HiperG válasza Panther (#44) üzenetére


HiperG
addikt

Mért nekem 60 soros? :)
Ha BBA-t írnék Built by Ati helyett 1 sorba is kifrne ;]
Csak a leglényegesebbeket ;]

(#46) Panther válasza Alvin_ti4200 (#42) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Minden bizonnyal jobb lenne egy olyan gép mint a tied, de jelenleg ez is teljesen megfelel az igényeimnek, fölös pénzem meg sajna nincs.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#47) HiperG válasza Panther (#46) üzenetére


HiperG
addikt

Attól függ mire használod :)

(#48) Panther válasza HiperG (#45) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Neked nem 60 soros, de van akinek igen. A legfontosabbakat tényleg le lehet írni egy sorban, de valahogy mindig úgy éreztem hogy annál jobbat is ki tudok találni az aláírásomba, mintsem a gépem adatait írjam be. Nem látom értelmét a dolognak. (Tudom, ''de ha valami baj van'': akkor úgyis nyitok egy topikot a dolognak, ott meg a #1-ben leírom a gépnek a probléma szempontjából fontos alkatrészeit. Amúgy mivel már elég ''régi'' szegény, nem igazán érnek meglepetések :P)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#49) Panther válasza HiperG (#47) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát nem a DoomIII-ra izzítok vele :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#50) HiperG válasza Panther (#48) üzenetére


HiperG
addikt

Amúgy most vettem észre aláírosd valahonnan ismerős ;] ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.