Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Miért késik az óra? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bass


Bass
addikt

KB:1hete ha bekapcsolom a gépet észreveszem hogy több órát készik az óra a gépben,de ha bekapcs után beállítom akkor megy frankón egészen addig amíg ki nem kapcsolom ,majd több órá kikapcs után megint állíthatom be,mitöl lehet? Abit kr7A133-R,1800+XP stb-stb.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2) dzsoni válasza Bass (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

Bocs, de nem hagyhatom ki:

Időzónaeltolódás!

:DD :DD :DD

amúgy passz!

(#3) Marcus válasza Bass (#1) üzenetére


Marcus
aktív tag

Szerintem kezd lemerülni az elem a biosban, és a win a biosból veszi az időt, ha jól tudom, de lehet, hogy nem!

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#4) mixyboy


mixyboy
tag

Csao!
egyeterertek az elottem szolóval! Kezd lemerülni Biosban elem! Es igen, a win onnan veszi az idot!

(#5) DJ Mythos válasza Bass (#1) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Win 2000-el volt hasonló bajom, ott az idő szinkronizálásával volt, a baj azt kellett kikapcsolni, és az időzónát is nézd meg azér!
Ha nem akkor meg tényleg az elem, vagy aksi kezd behalni.

(#6) Bogyó bá' válasza Bass (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Finoman meg kell olajozni a fogaskerekeket! :C

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7) Bass


Bass
addikt

Az időzóna okés,akkor valszeg az elem,nem sokat bírt:) ez az alaplap 1 év körül van az ez elötti gépem meg 4éve ugyan azzal az elemmel megy,gyorsan veszek újat mielött annyira lemerül hogy a bios beállítások is elmennének állandóan köszi

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#8) modder


modder
aktív tag

vidde el az óráshoz!

(#9) dzsoni válasza Bass (#7) üzenetére


dzsoni
senior tag

Bele neki gyorsan 4 ceruzaelemet mint régen a XT/286-s alaplapokba!

:))

(#10) Bakter21


Bakter21
csendes tag

Szerintem is órástól vedd az elemet, az én alaplapomban már majd' 4 éve bírja az elem, és ez nem kirívó eset! :-) Szerintem te fogtál ki egy gyári hibás elemet.
Pech...

(#11) Dirtyz válasza Bass (#1) üzenetére


Dirtyz
őstag

OFF
Felhúztad az órád;]
ON

Védd a fákat, egyél hódot!

(#12) slug


slug
senior tag

Hát ha egy éves, akkor nemhiszem, hogy télleg az elem szar, ott más hiba van (csak azt nem tudom mi!)

(#13) Cane


Cane
őstag

Nahát! Talán már az elemeket is kicserélgetnék a nagy és kiskerekben?!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#14) Bass


Bass
addikt

Még jó hogy ennyi vicces ember van:)))) (amúgy remélem csak az elem és nem más fog beszarni)lapnak,tápnak van köze hozzá?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#15) tsello


tsello
aktív tag

Vki elmondaná hol van a BIOSban az elem. Akráhogy is kerestem nem találom. Van olyan hogy first boot meg más dolgok is pl.: IRQ de olyan nincs hogy ''elem''

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#16) Elrood válasza tsello (#15) üzenetére


Elrood
őstag

Mondták már, hogy az elem nem biosban van, hanem fizikálisan az alaplapon?:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#17) Elrood válasza slug (#12) üzenetére


Elrood
őstag

Nekem már féléves alaplapban is meghalt az elem.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#18) slug válasza Bass (#7) üzenetére


slug
senior tag

Elem nélkül 1 hónapig kibirja

(#19) Elrood válasza slug (#18) üzenetére


Elrood
őstag

Táp bevan dugva?
Ilyenkor nekem se hal meg az idő:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#20) tsello


tsello
aktív tag

Holnap felkelsz és irány az órás. Beviszed a géped hogy nézze már meg mert nem jól jár. Szerintem segíteni fog.
komolyan. elmész a boltba 300 Ft berakod próba. ha tényleg nem jó akkor marad az órás ill. megnézed hogy a fogaskerekek jól működnek-e és nincsenek-e elkopva.
Mert ugye van a profileltolás és erre még a legyártásnál kell figyelni. Ha 17 nél több fog van rajta és az alaplapi leírásban nincs benne hogy alkalmaztak vagy nem alkalmaztak profileltolást az óra fogaskerekeinek gyártása során akkor ez lesz a gond.

Remélem tudtam segíteni.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#21) Bass válasza tsello (#15) üzenetére


Bass
addikt

Ez valami vicc? Ha poénnak szántad akkor nagyon ász:))

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#22) tsello


tsello
aktív tag

Tényleg menj el a boltba és próbáld ki.
Amit leírtam az tényleg igaz :))

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#23) Elrood


Elrood
őstag

Ha jól akarsz eljárni:

Megnézed milyen elem csücsül a gépben. Nekem fel van valahol írva, mivel 3x kellett cserélni, mindig meghalt. Tápról nem húzom le a gépet, akkor nem hal meg az elem (így a szünetmentest se tudom használni:((().

Na megvan. CR2032 3Volt.
SA6/ST6-ban ilyen van. Feltétlenül nézd meg a tiédben milyen van. Márka mind1 csak ez a szám egyezzen.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#24) tsello


tsello
aktív tag

Na ezt mégegyszer. Sok volt a CSből, fáradok.

Vedd meg azt a nyomoronc ellemet bedugod a BIOSba vagy ahova bemegy óvatosan bekapcsold. Ha 1 percen belüül nem pukkan és nincs szaga a gépenek akkor jó helyre dugtad.
Ha jó helyre dugtad akkor állítsd be az időt a BIOSban majd kapcsold ki a gépet, húzd ki a tápot majd hívd fel az áramszolgáltatót hogy kapcsolják le az áramot. Ha a visszakapcsolás után is ua az idő akkor
- az elem jó
- alkalmaztak profileltolást
- megvan az elem helye, még a BIOSBAN is lehet van egy ellem
- nem kell kifzetni az órást.

Szerintem az olajozás nem segít. Azért mert a Biosban lévő óra olyan kicsi hogy a boltokban ''műszerolajkétn'' elterjedt olaj viszkozitása nem megfelelő erre a célra.
Én javaslom hogy a fogaskerek alá rakj egy teknőt amiből a fkerék mjindig felszedi magának az olajat íy nem kell mindig olajozni.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#25) EG0


EG0
aktív tag

Nagyon idétlenek vagytok :-))

(#26) modder válasza tsello (#24) üzenetére


modder
aktív tag

bAZKI ez kurvára tetszett!
ez nagyon ott volt :C

(#27) stefan


stefan
csendes tag

Miért baj,ha késik?Tudja,hogy úgysem rugod ki miatta!

GA- 7VAXP Ultra,AMD2200+/xp/,MSI Gef4 Ti4200,2x256/333Samsung,ToshibaDVD,400W táp

(#28) tsello


tsello
aktív tag

Van netes óra is és program is hozzá amelyik a netről szedi le a pontos időt.
Telepítsd a progit és utána mindig pontos lesz az óra a winfosban.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#29) Mario


Mario
tag

De gonoszak vagytok. Ha valami user alkat betéved ide és végigolvassa akkor abba se lessz biztos, hogy jó helyen kapcsolja e be a gépét.
Egyébként nagyon faják a hozzászólások !!! :C

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#30) tsello


tsello
aktív tag

Ennyire azért nem tévedhet el. Csak vki felvetette ezt a fogaskerekes dolgot és akkor beugrottak a fogaskerekekről tanult dolgok -gépész rulez- és abban is megpróbáltam segítségére lenni.

Akkor komolyan:

szedd ki az elemet vidd magaddal a boltba és kérj egyet. ennyi az egész.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#31) Mario


Mario
tag

Bár elég hihetetlennek hangzik, hogy egy fanatikus tag indít egy ilyen topicot. Bár találkoztam ettől durvább kérdésekkel is olyan emberektől aki már jó ideje gyúrta a szakmát.....

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#32) tsello


tsello
aktív tag

Igen. Vannak itt olyanok akik egymás után nyomnak 10 hozzászólást. Igaz nem sok értelme van meg lehetne az egész egyben is, csak ugye így nagyobb a rangjuk. De ez már nem ide tartozik. Szerintem ezt a tmat kivégeztük teljesen.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#33) rdi


rdi
veterán

Off: ''Sohasem az óra késik - az idő siet'' :)
dei

Fej! Tor! Potroh!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Miért késik az óra? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.