Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért jobb az amd? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) faster válasza erdoke (#100) üzenetére


faster
nagyúr

Kösz. Megyek vásárolni.

(#102) Iaca


Iaca
csendes tag

Sziasztok!!Tegnap segítettetek nekem Procit választani,AMD barton 2500+!Köszönöm!!Most egy olyan kérdésem lenne hogy meddig lehet húzni ezt a procit??És hogy az Athlon mp nem lett volna-é jobb választás?

(#103) steveetm válasza Iaca (#102) üzenetére


steveetm
őstag

csak akkor ha van dualcpus alaplapod:)
Üdv.: steveetm

(#104) atus válasza K.O. (#1) üzenetére


atus
senior tag

Miért, jobb az amd?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#105) Iaca válasza steveetm (#103) üzenetére


Iaca
csendes tag

Az alaplapom A7N8X deluxe.De meddig lehet huzni a procit??

(#106) sebela válasza atus (#104) üzenetére


sebela
aktív tag

Ezután a kérdés után már nem is akarok veled találkozni a következő pécsi PH! talin...:DDD :DDD :DDD


:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#107) Orc válasza Iaca (#105) üzenetére


Orc
senior tag

Én úgy tudom 200*11-en a procik többsége megy stabilan, a 2000Mhz szinte biztos. Próbáld ki,ha érdekel.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#108) JulWCZar válasza atus (#104) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ne zavard össze a srácot, már éppen kezdtük meggyőzni! :) :D

(#109) Grafman


Grafman
aktív tag

Miért jobb az AMD?

Mert ha mazohista vagy és időmilliomos akkor végtelen hosszú és különösen kegyetlenűl fájdalmas önkínzó tortúrákon vehetsz rész az AMD-procival ellátott konfigurációd alaplapi chipsetje és az egyébb belevásárolt perifériák (köztük néhány alapfontosságú eszközzel pl. videókártya, wincseszter, memória) közt fellépő inkompatibilitási problémák megoldásának esélytelen keresése közben.
De ha ezt leszámítjuk és mondjuk nem vagy mazohista, akkor eleve nonszensz a kérdés.:)

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#110) faster válasza Grafman (#109) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem például kifejezetten önkínzó procedúra a munkahelyi szuperintel celeronon photoshopot használni. Akkor már inkább kínzom magam athlonon.

(#111) mura81 válasza Grafman (#109) üzenetére


mura81
senior tag

már ne is haragudj de nem igazán értem mi alapján állítod azt hogy ne lehetne AMD-s gépet bekonfigni. Nekem több AMD-s gépem van és nem nagyon voltak problémáim az installálással. Sőt semmi különbséget nem tapasztaltam az Inteles gépekhez képest.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#112) e-biza válasza mura81 (#111) üzenetére


e-biza
őstag

pedig igaza van Grafman-nak. a minap felraktam windowst ujbol mert szokásává vált hogy az ieben bejött a search és nem tudtam sehogy sem megávltoztatni,hogy az ne ugy legyen. miután felraktam akartam egyet játszani,de mindig kilépett. mi volt a hiba? nem raktam fel a via driver packot. ez egy nagyon nehéz müvele, csak mazochistáknak ajánlom. a lépés a következö: le kell szedni. ez a legehezebb dolog mert a viaarena.com cimröl le lehet tölteni hosszabb keresgélés nélkül ,meg az alaplapi cdn is van. ezután meg kell keresni az exe filet és elinditani.ha ez sikerült, akkor mindenre okét kell nyomni. huh megvan. ekkor még egy rebbotot is be kell vállalni, persze lehet önkinzás fél percet várni a windows xp elindulására. de ha megvan minden fut normálisan.
ps: tudom hogy hülyeség amit leirtam de ilyen hülyeség grafman hozzászolása is

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#113) xuldar válasza Grafman (#109) üzenetére


xuldar
őstag

1. A mazohistát mazochistának írják.
2. Fogalmam sincs, milyen inkompatibilitási problémákról beszélsz, valszeg az általad hallott hírekből ollóztad össze magadban. Nekem is AMD van otthon, és eddig semmilyen inkompatibilitási gondom nem volt. És igaza van az előttem szólónak, én is szivesebben kínzom magam otthon az Athlonomon, mint itt az irodában a szomszéd gépen (celeron1700), aminél még az enyém is gyorsabb (p3-866)...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#114) e-biza válasza faster (#110) üzenetére


e-biza
őstag

söt ugy tudom a 3d studio maxhoz is kellett egy intel patch mert nem futott normálisan vele. söt valami windows update is kellett a hyperthhreading miatt. jaj. sok lesz a patchbol.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#115) Grafman válasza mura81 (#111) üzenetére


Grafman
aktív tag

Személyes tapasztalataim alapján, a kis 750MHZ-es Duronommal dohogó a KT266a chipes alaplapomban elég sok problémám volt e téren!
Most csak a rapid példa kevéér: Az ASUS v7100-as Geforce-om 4XAGP-vel villogó texturákat produkált 4XAGP-vel, az FX5200-esem pedig szimplán belefagyott vele a nagyvilágba (közismert inkompatibilitási probléma a VIA-s lapokkal), persze erre lehet kontrázni, hogy 'biztos csak kifogtad' de nekem a haver KT400-asáig kellet csak mennem, hogy megismétlődni lássam!
UDMA 6 felkonfig XP-alatt, VIA 4in1 silent install, külön verzióju AGP, chipset INF, IDE bus master driver buhera, Loop errorok, kisérletezés, fejvakarás, törés-zúzás, folytassam?!

Persze még mindíg megvan az említett konfig, nem volt szivem kidobni (eladni SOHA!), valamire még jó lessz az. A kis Duront meg egyenesen imádom, a mostani Intel procim sem haragszik rá, olyan mintha a mostoha kisöccse lenne. Elnéző felsőbbrendűséggel tekint le rá, és néha ad neki egy kis taslit, hogy figyeljen rá ha tanulni akar.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#116) e-biza


e-biza
őstag

a forum végigolvasása után sem tudom miért jobb az amd :) az okés hogy nekem is az van,de miért jobb?azért mert valami gyorsabb nem feltétlenül jobb. szoval mitöl jobb? :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#117) mura81 válasza e-biza (#112) üzenetére


mura81
senior tag

nem hülyeség amit írtatok, csak én pont annyit szívok Intel masinákkal mint AMD-kel. Egyiket sem egyszerű elsőre jól beizzítani, de nem is bonyolultabb. Ha jól értettem a problémádad akkor nem az AMD procival volt gondod hanem a Via chipsettel. Úgy tudom hogy nem csak AMD-he gyárt a Via chipsetet hanem Intelnek is tehát ott is előfordulhat ilyen probléma.
Az nem tetszik, hogy alaptalanul keltenek rémhíreket. Ha konkrétan leírná valaki hogy azért nem jó az AMD mert installálásnál mindig felllép ugyanaz a hiba akkor nem lenne semmi gondom az illetővel, de ilyet alighanem senki sem tud mondani.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#118) mura81 válasza e-biza (#116) üzenetére


mura81
senior tag

ugyanolyan illetve nagyon hasonló teljesítményt nyújt kb fele áron. Alighanem ennál több nem kell, és nincs is.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#119) e-biza válasza Grafman (#115) üzenetére


e-biza
őstag

én az athlonba kt333-al szálltam be, méghozzá egy msi kt333-ultra val. most kt400-L fut msiböl. van benne egy inno3d gf4 ti 4200. nos a volt osztálytársamnak aki jelenleg 1 saroknyira lakik ugy tudom egy olyan asus alaplapja van amibe megy sd meg ddr. valami ösrégi lap, talán sis-es nem is viás. most vett bele egy asus gf 4 mx 440-est 8x agpvel és nincsen baja vele. hát lehet peches(ek) vagy(tok)?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#120) e-biza válasza mura81 (#118) üzenetére


e-biza
őstag

nem érezted a gunyt. :) én már k6-2 350 ota amdt használok.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#121) mura81 válasza e-biza (#120) üzenetére


mura81
senior tag

bevallom őszintén nem nagyon, de mind1. Én nem vagyok esküdt AMD párti, de a heéyzet az hogy most mindent összevéve nekik van a leghasználhatóbb ajánlatuk.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#122) e-biza válasza mura81 (#117) üzenetére


e-biza
őstag

nah igen de a via az amdvel úgy összefonodik. az hogy az alaplap sz@r attol még az AMD-t szidják.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#123) e-biza válasza mura81 (#121) üzenetére


e-biza
őstag

nem kell felesküdni amd pártinak, csak szegény vagyok.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#124) Grafman


Grafman
aktív tag

A legelső hozzászólásomban is úgy írtam, hogy nekem az AMD-s konfig chipsetjei inkompatibilitása jelenti az előnytelenségét.
AMD fronton ugyebár ott vannak a VIA KT-k meg az N-force-ok, de én az összehasonlításukban sem fogalmaznék úgy, hogy az egyik jobb, legfölejbb úgy, hogy az egyik kevésbé háklis. Ha érted mire gondolok.
Intel esetén tényleg értelmetlen, ha valaki VIA-s alaplapot vesz, ez is jelzi az átlag minőséget ill. a közvélekedést az összehasonlítás szintjén.

Amúgy itt a különféle fellépő problémák gyakoriságának az aránya ill. eshetősége a lényeg. Ez pedig egyik AMD-hez gyártott chipset esetén sem kedvezőbb mint az Intel megoldásainál.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#125) sai


sai
aktív tag

nekem amd xp 1.7+ om van és asus A7V333-X mb és tökéletesen + vagyok vele elégedve :) és én nagyon amd párti vagyok :)

(#126) sequator


sequator
senior tag

hmm, nekem a C+4em után lett egy 366 slot1es celkám, most meg van mellette egy 1800+ AMD, de nekem egyikkel sem volt soha bajom, p4re meg nincs pénzem, kész, szóval nem vagyok semmilyenpárt, leginkább saját magam pártján álllok:)) jelenleg az AMD nyújtja azt amire szükségem van és még meg bírom fizetni, de nem zárkózok, ha ha esetleg változik a helyzet

Sautia

sequator

(#127) RAM


RAM
őstag

P4 Hipertechnology :DDD

Csak tisztán

(#128) RAM válasza RAM (#127) üzenetére


RAM
őstag

3,2 GHz

Csak tisztán

(#129) beeboy válasza Grafman (#109) üzenetére


beeboy
addikt

ekkora sületlenséget....

működik az intel-propaganda?
nem tudják megemészteni hogy az amd miatt extraprofittól esnek el?
mert ha nem lenne akár 100k is lehetne egy szar cerka

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#130) beeboy válasza e-biza (#122) üzenetére


beeboy
addikt

lehet hogy én vagyok peches de én még semmilyen szinten nem szívtam a VIA chipsetekkel.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#131) beeboy válasza sequator (#126) üzenetére


beeboy
addikt

ja!!!

majd ha az intel 19k forintért ad egy olyan procit ami 7000 pontot ad pcmark2002 alatt, akkor majd elgondolkodok a kérdésen.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#132) K.O.


K.O.
tag

Megmondaná valaki, hogy az 500Mhz-s procikat hány éve dobták a piacra?
(csak érdeklődés)

(#133) mura81 válasza K.O. (#132) üzenetére


mura81
senior tag

3,5 talán

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#134) hobizoli válasza K.O. (#132) üzenetére


hobizoli
nagyúr

P3:
Feb 26, 1999 (450 and 500 MHz Pentium III)

K6:
Aug 30, 1999 (K6-2 500 Mhz)

K7:
Jun 23, 1999 (500, 550, and 600 MHz 0.25 µm)

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#135) K.O.


K.O.
tag

Ja és a barton 2500+-ot?

(#136) hobizoli válasza K.O. (#135) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mar 12, 2003 (1833C MHz BT-XP)


hobizoli

több drón kell ;P

(#137) Grafman válasza beeboy (#129) üzenetére


Grafman
aktív tag

működik az intel-propaganda?

...,No és az AMD?!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#138) HiperG válasza beeboy (#129) üzenetére


HiperG
addikt

Egyetértek

(#139) Drizzt válasza Grafman (#115) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem ezeknek a szopásoknak a Via az oka, kt133 fura, vidkarival, mx400 akadt, amikor az agp texturingot használta...

kt333-nem tudtam digizni dv-ről...

Sis 745 - jó volt, bassza meg, meg olcsó is, csak fél év után rosszul nyomtam bele a ramot, aztán elfüstölt...

NforceII, 2.45-ös driverrel winXP alatt gyors,stabil!!!

Alacsonyabb driverrel vagy szar a hang, win98-cal meg lassú az ide...

I am having fun staying poor.

(#140) HiperG válasza Drizzt (#139) üzenetére


HiperG
addikt

''NforceII, 2.45-ös driverrel winXP alatt gyors,stabil!!!''
Így van

(#141) sel válasza HiperG (#140) üzenetére


sel
csendes tag


32 bit teszt :

Athlon XP 3200+ / 2.2 Ghz
Athlon 64 3200+ / 2.2Ghz
Athlon 64 FX 51 / 2.2Ghz
Opteron 146 / 2.2Ghz
Pentium 4 / 3.2Ghz

http://www.digit-life.com/articles2/athlon64fx-athlon64/index.html

AMD 64 bit teljesitmény -->

http://www.lostcircuits.com/cpu/amd_a64fx51/26.shtml

http://www.lostcircuits.com/cpu/amd_a64fx51/27.shtml

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért jobb az amd? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.