Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért jobb az amd? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) K.O.


K.O.
tag

Sokan írtátok, hogy jobb az AMD a P4-eknél és a celeronoknál.
Én úgy látom, hogy egy Barton 2500+ (1.8 Ghz) megegyezik árban a 2.5Ghz-s Celeronokéval, és egy Barton 3000+ drágább 533 FSB-s 2.4-es P4-gyel.
Gondolom meg van annak az oka, hogy az AMD-ket részesítitek előnyben, de mi az?

(#2) useless válasza K.O. (#1) üzenetére


useless
aktív tag

Lincselés alá vehettek, de én Intel párti vagyok! :DD

-۞- -۞-

(#3) cartman|


cartman|
tag

barton suxx
athlont nézd
és a teljesítményre azonos athlon feleannyiba kerül egy p4-nél
ezért jobb

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#4) cartman|


cartman|
tag

mármint:

barthon suxx, T-Bred-et nézd

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#6) Apika


Apika
Közösségépítő

Ebből már megint semmi jó sem fog kisülni... :(

(#7) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Egész biztos vagy benne hogy Barton sux?:)

Amúgy,hogy miért jobb?Olcsóbb,ugyanannyit megy,olcsóbban upgrade-elhető(nincs 3 havonta új foglalat meg).

(#8) K.O.


K.O.
tag

Én úgy láttam,de csak a gyár által leírt adatokból, hogy az intel jobb ár/értékben, lehet hogy tévedek, javítsatok ki.

(#9) Den válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


Den
veterán

árnyékra vetődsz. A tbred-hez képest mondta hogy sux, mert drágább a hasonló modellszámú tbred-nél (ami ugxyanolyan gyors)

www.simson4t.hu

(#10) Den válasza K.O. (#8) üzenetére


Den
veterán

tévedsz

www.simson4t.hu

(#11) K.O. válasza Den (#10) üzenetére


K.O.
tag

Igen, de miért? Bevallom kezdő vagyok most kezdtem csak nézelődni és eddig, csak a Ghz-ig és a Fsb-ig jutottam, vagy csak egy kicsit tovább.

(#12) sebela válasza K.O. (#8) üzenetére


sebela
aktív tag

Ugyanannyiba kerül mint a cerka (celeroncs kinek hogy tetszik, és messze nem egy kategória és ebben aszthiszem mindenki megegyezik), de teljestíményben kb 2400+-ig helyben van (a P4-ekhez képest),utánna egy picit elcsúszik a számozás...
Ugyan olyan jó középkategóriában mint a P4 fele annyiért...

A kötelező zárómondat:
Ellenben videókódolásban a celeron is elveri...



:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#13) Den válasza K.O. (#11) üzenetére


Den
veterán

adott órajelen nagyobb teljesítményt nyújt
tehát egy 2500+ athlonxp az hiába alacsonyabb órajelű mint egy 2.5 ghz-es p4, ugyanolyan erős, egy 2.5-ös celeront pedig megeszik reggellire, nem lehet őket egy napon említeni. és hát a 2500+ athlon olcsóbb mint egy 2.5ghz-es p4.

www.simson4t.hu

(#14) _Volkovy_ válasza Den (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

ja,alapon.csak ha kiteker egy 2500+ból 3200+kakaót,akkor már kurvára nem sux :)

(#15) Flashcash válasza K.O. (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az AMD procik előnye az ár/teljesítmény arány. Ezt már sokan leírták.

Egy 1700+ TbredB BR:12-13000FT-ba kerül, én is ilyet használok. Erről a prociról annyit érdemes tudni hogy a legtöbb AMD-s alaplapban szabadon állíthatod a szorzóját, az FSB tuningra is lehetőség van. Tehát minden különösebb gond nélkül használhatod min. 1,9Ghz-en, ha kell szabványos PCI/AGP frekvencián.
Ez a proci már 0,13 mikronos egy 2-3000Ft-os Falconrock II hűtő bőven elég rá.

A Bartonok is elég tuningbarátok ezért itt is a legkisebbet érdemes megvenni.

(#16) faster válasza Den (#13) üzenetére


faster
nagyúr

SZVSZ röviden összefoglalva ennyi szerintem is. De ha a pénz nem számít P4 3.2GHz a leggyorsabb.

(#17) rogers válasza K.O. (#1) üzenetére


rogers
aktív tag

Sírva könyörgöm feleim, mikor értitek már meg végre, hogy nem jobb vagy rosszabb, hanem MÁS!

Az ember a vásárláskor nagyon sok szempontot mérlegel, különböző emberek különböző szempontokat és különböző prioritásokat vesznek figyelembe. Éppen ezért van az, hogy mind a két gyártó cuccai a piacon vannak és veszik őket.
Szerintem ha vki gondolkodik, hogy mit vegyen, akkor fogjon egy papírcetlit, vagy notepad-ot (ha Linuxos... ó megint egy választás akkor mittudoménmit :))) ) és írja össze, hogy neki mi a fontos. Aztán szépen rangsorolja a listát (prioritás) és a végén íra mellé két oszlopba, hogy a ''riválisok'' mit tudnak az adott szempont szerint nyújtani. Aztán pontozza le. És ha jól végezte dolgát, akkor ott lesz az eredmény.
Ja... és ha utána mégis a MÁSIKAT veszi, akkor sincs baj... Az emberi természet úgyis olyan, hogy utólag minden döntést meg fogsz tudni indokolni magadnak, mert csak úgy érzi magát jól az EGOd :))

Jobb későn, mint még később...

(#18) faster válasza rogers (#17) üzenetére


faster
nagyúr

Na jó vicc. Ha a srác kezdő, hogy a búbánatba pontozzon?

(#19) Vitus válasza faster (#18) üzenetére


Vitus
őstag

Nem nagyon kell alapozni mert mind a két rendszer nagyon jó. Ha van léje akkor megveszi az intelt ha nincs akkor az amd-t. De rosszúl csak akkor járhat ha celeront vesz. :) Bár ha pl. csak word + exelre kell neki akkor a lehurkább cerka is jó neki. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#20) rogers válasza faster (#18) üzenetére


rogers
aktív tag

Egyszóval? Szubjektíven. :)

Komolyan. Tanulni, utánaolvasni, stb... De nem onnan közelíteni egyből, hogy miért jobb az egyik vs. másik... Hanem:

Mire akarom használni?
Mik azok a szempontok amiket már most tudok?
Mit szeretnék tudni a választási lehetőségekről amit most NEM tudok?
Ilyesmi...
Összejön az, hidd el.

Ha pedig abszolút kezdő, és nem is érdekli akkor meg olyanmindegy, nem igaz?

Jobb későn, mint még később...

(#21) K.O.


K.O.
tag

Egy új procit szeretnék venni. Nem túl drágán. Hosszabb időre kéne, nem szoktam a gépet állandóan újítani cserélni. Nekem a Barton 2500+ ajánlották (tuningolni sem fogom). Csak azt szeretném tudni miért? Mostmár azért kezd világosodni.

(#22) Den válasza K.O. (#21) üzenetére


Den
veterán

akkor a barton 2500+ jó lesz, már csak alaplap kell :)

www.simson4t.hu

(#23) Vitus válasza K.O. (#21) üzenetére


Vitus
őstag

''Egy új procit szeretnék venni. Nem túl drágán.'' Neked amdben kell gondolkodnod!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#24) faster válasza K.O. (#21) üzenetére


faster
nagyúr

Hát, ha csak procit akarsz venni, akkor az alaplap eléggé meghatároz.

(#25) K.O.


K.O.
tag

Alaplapnak az nf7-s a kiszemelt áldozat ( még nem végleges). És egyébként az AMD 64 leviszi malyd az árakat?

(#26) faster válasza K.O. (#25) üzenetére


faster
nagyúr

Remélem nem. Én is most akarok BARTON-t venni. :)

(#27) Den válasza K.O. (#25) üzenetére


Den
veterán

nem athlon 64 nem viszi le az árakat jó darabig. nem érdemes rá várni. Az nf7 jó lesz

www.simson4t.hu

(#28) rogers


rogers
aktív tag

Ha már ennyire eldőlt a dolog, ajánljatok neki vmi jó hűtőt is ami hatékony is meg halk is...

Jobb későn, mint még később...

(#29) faster válasza rogers (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Nem akarom lebeszélni a P4-ről, csak celeront ne vegyen!

(#30) faster válasza rogers (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Hűtőnek mondjuk egy Glacialtech Igloo 2510. Szolid tuning megengedett vele.

(#31) bdav válasza rogers (#28) üzenetére


bdav
őstag

WhisperRock IV v. a már emlitett Falcon 2. ezek is jok.

lapnak lehet kt600 is, ha nem akar vele bütykölgetni bőven jó választás. /pl. Epox 8kra2/

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#32) aurum válasza cartman| (#3) üzenetére


aurum
senior tag

mi bajhod van a bartonnal? az hogy ketszer annyi cache van benne es megy 2.5Ghz-n?

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#33) aurum válasza faster (#16) üzenetére


aurum
senior tag

nem gyorsabb csak dragabb.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#34) caleb


caleb
aktív tag

P. IV vegyél ha sok pénzed van.
Celeronnal ne is foglalkozz!
Xp-t nyugodtan. Jó teljesítmény,baráti ár.

Az élet jó a világ nem!!!

(#35) Bogyó bá' válasza K.O. (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Honnan vetted ezt a hülyeséget, hogy jobb? Max. olcsóbb.....
Amikor egy elviselhető árú 2.4 GHz-es C. tip PIV. is mát hyperthreadinggel, és 800 MHz-es FSB-vel van ellátva, akkor egy Athlon (a jelenlegi 32 bites) egyszerüen nem ellenfél.....majd meglátjuk 10 nap múlva, hogy mit mutat az új 64 bites Athlon....

Amúgy az a tény tett Intel-fanná, hogy a nyáron 2400+ -os AMD-re váltottam.....anyagi okok miatt. Soha semelyik régebbi gépemmel (mind Inteles) nem ismertem a szivás fogalmát, nyár óta viszont egy instabil ipari hulladéknak vagyok a ''büszke'' tulajdonosa.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#36) hobizoli válasza Bogyó bá' (#35) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem egy Asus lappal szivsz (meg mindig)...?

Egyebkent ''csak'' 8 nap...


hobizoli

több drón kell ;P

(#37) Bogyó bá' válasza hobizoli (#36) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Vagy az ASUS lappal, vagy az AMD procival.....tudja a fene......de már nem is nagyon érdekel.
Előbb-utóbb megszabadulok az egésztől, és veszek egy előzőekben emlitett Intelt.....legfeljebb egy évig még nem fogom tudni lecserélni az ósdi gef3ti200-amat. Inkább lassú legyen, de mindig stabil!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#38) CharlieDrop válasza Bogyó bá' (#35) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Bogyo:

Nem azért a 2 fillérért, nekem egy ''régi'' 1.1-es AMDm van már lassan 3 éve EPoX-os alaplappal, semmi baja nincs.
Jah, és van egy másik is, az az öcsimé, egy 1400+-os :)) Igaz abban ECS alaplap van, de azzal sincs semmi bajom :))

Mindkettőn volt ME és XP is :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39) Bogyó bá' válasza CharlieDrop (#38) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elfogadom a véleményedet, természetesen, de nekem nagyon rosszak a tapasztalataim.

386-os gépem óta csak Intel procim, Abit és Asus alaplapom, Quantum vinyóim voltak, és még soha semmilyen gondom nem adódott , hardverrel kapcsolatban.
(nem ment tönkre vinyóm, alaplapom, mindig minden stabilan futott, stb. stb.)

A nyáron váltottam AMD-re, alaplapból maradtam a nálam bevált Asus-nál, és csak szivok és szivok vele. Hellyel-közzel müködik, de elég sürün megjutalmaz fagyással, nem-indulással.

Nekem ehhez nincs türelmem, igy amint anyagilag megtehetem, vissza fogok térni a bevált útra. Amúgy kb. 10 éve használok pc-t, de összesen nem volt annyi bosszúságom még géppel, mint az elmúlt 2 hónapban. Alaplapot (tudom mostmár, hogy egy elfuserált széria) garanciában cserélték, persze nem változott semmi. Megvettem hozzá kinomban egy jó drága Chieftec tápot, ugyan ritkábban hibázik, de igy is tud meglepetést okozni. Mivel a gépet munkára (is) használom, igy ez az instabilitás nálam nem elfogadható. Annyival azért nem volt olcsóbb, hogy érdemes legyen vele hosszú távon is kinlódni. Röviden ennyi....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41) anulu válasza Bogyó bá' (#37) üzenetére


anulu
félisten

ASUS lappal (A7V333) én is nagyon sokat szívtam (+ Palomino 2000+). Az egész cuccot (lap + proc) lecseréltem egy NF7 + TBred 1700+ párosra. Ég és föld a különbség az Abit cucc javára :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) Cane válasza Bogyó bá' (#39) üzenetére


Cane
őstag

Mielőtt kidobnál egy csomó pénzt az ablakon, kérj kölcsön valakitől egy normális mobo-t.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#43) twollah


twollah
nagyúr

Újabb olyan topic ami már n+1szer volt.

(#44) dzsoni


dzsoni
senior tag

Na akkor beszállok én is. :))).
Az elmúlt hetekben-hónapokban összeraktam jópár amd alapú gépet (állt. KD7-es lapokkal), és mindengyik fut rendessen.

Levontam a következtetéseket: Mindkét platform jó. Amivel szívás lehet az a lap, a táp, és esetleg a ramok. Ha vkinek nem úgy megy a szeretett gépe ahogy szeretné, akkor az nem a proci hibája, sokkal inkább máshol kell keresni a problémát.

(#45) sirály12 válasza Bogyó bá' (#35) üzenetére


sirály12
őstag

És szerinted attól, hogy kifogtál egy selejt alaplapot attól az amd már xar?
Szerinted akkor nem benned van a hiba? Esetleg próbálj meg egy kicsit jobban figyelni és nem egyből fikázni. Egyébként nekem is van mind amd mind intel cuccom. Nekem mind kettő stabil, csak az amd gyorsabb és olcsóbb volt.

Hát ez a nem ellenfél dolog, én nem hiszem. Szerintem te sem gondolod komolyan.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#46) _Volkovy_ válasza dzsoni (#44) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Pontosan..Nálam az elkeseredés addig fajult hogy Intelt akartam venni,mondván hogy szar ez az AMD ahogy van :D aztán kiderült hogy hoppá a ram a hunyó.

(#47) Drizzt válasza cartman| (#3) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Barton suxx???

Hülye vagy? Láttál már ilyen procit működés közben???

I am having fun staying poor.

(#48) e-biza válasza Drizzt (#47) üzenetére


e-biza
őstag

én még nem, :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#49) CharlieDrop válasza dzsoni (#44) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Egyetértek :)
Mostanában nincs rossz proci :)
Csak nem jó konfig :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#50) Cane válasza e-biza (#48) üzenetére


Cane
őstag

szerintem se. ;]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért jobb az amd? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.