Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Satu


Satu
tag

Az alaplapom elég régi és többek szerint egy kalap sz.rt ér.
6BX/VIA83 , VT82C693A APOLLO pro+ chipsettel. Érdekelne mi a gyenge benne, és miért nem bir kihasználni egy P3-t, ha a 133FSB-t meg birja vinni?
Próbáltam már a keresővel ilyen topicra lelni,de nem sikerült. Ne kíméljetek, tudni akarom, hogy miért kell kidobnom!:O

(#2) karib válasza Satu (#1) üzenetére


karib
addikt

Nemtom, nem feltétlen gyengék. Az említett VIA chipset valóban nem a legkorszerűbb, azaz ugyanazzal a procival, RAM-mal, VGA kártyával stb. gyengébben fog muzsikálni a gép, mint mondjuk egy Apollo Pro 133A (694, 694T), vagy valami jobbfajta Intel chipsettel (BX, i815).

Maguk az Acorp lapok nem feltétlen gyengék, a VIA KT333-as AMD lapjuk pl. nagyon jól szerepelt a legutóbbi tesztünkben, rám nagyon jó benyomást gyakorolt. Ráadásul 3 év gart adnak manapság a cuccaikra, ami biztató.

A lapodba azért túl sok pénzért ne nézz cuccokat, legfeljebb valami nagyobbfajta Celeront, mert egy P3 árából már jobb alaplap + proci kombináció után is nézhetsz...

Department of Redundancy Department

(#3) Satu válasza karib (#2) üzenetére


Satu
tag

Azt már tapasztaltam,hogy a P3 -asok még használtan is nagyon drágák, de, ha eltekintünk az árától, ki tudja hozni ez az alaplap mondjuk egy 933-as P3 összes paraméterét? Valaki egyszer azt írta, hogy legfeljebb 2/3-át. Mi a szűk keresztmetszet, ha ez így igaz? Most egy 566-os Celeronnal megy,de hát engem is megfertőzött a teljesítménymánia. Úgy gondolom, hogy új,erős gépet gépet összeállítani pusztán pénz kérdés, de ha tanulni is akarok valamit,akkor a meglévőt kell az ésszerűség határán belül a lehető legjobbra feltornászni. Jól látom?

(#4) hungeek


hungeek
senior tag

én nem neveznék gyengének egy olyan lapot, amivel 3 hónapig folyamatosan ment leállás és bármi nemü meghibásodás nélkül (most sem azért nem megy hanem mert hw bővítés áldozata :)) ) egy szerver, nevezetesen az enyém.
A lap Acorp 6VIA89 (VIA89) socket 370-es, és egy celeroncs (ami nem is roncs, mert tök jól bírja :)) ) 566, szerverként üzemel szeptember óta, előtte itthon nyúztam 2 évig!

(#5) Lomos válasza hungeek (#4) üzenetére


Lomos
aktív tag

gyengeseg alatt szerintem a teljesitmenyt ertette...

de legjobb tudomasom szerint az intel vonal alatt sose teljesitettek jol a VIA chipsetek. Ha tevednek javitsatok ki :t

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#6) hungeek


hungeek
senior tag

én amondó vagyok egyébként hogy nem lehet egy márkára azt mondani hogy szar...... maximum vannak egyes általa legyártott szériák amik nem sikerültek eléggé stabilra/gyorsra/tunningolhatóra etc.
Én speciel sokkal több meghalt Asus lapról hallottam mint Acorpról!
Jah, és a fenn említett gépben Acorp táp van, 250W-s régi ''vacak'' ami egyidős a lappal és semmi gond nem volt vele (elbírt egy 566cel-t,2 hálókarit, 2 winyót, 1 cd-rw-t, 1 cd-romot, gef2-t, nameg egy isa-s hangkarit..... magyarul fullra telepakoltam a lapot, egy szabad slot nem maradt benne és vitte a táp perfektül)

(#7) Satu válasza hungeek (#4) üzenetére


Satu
tag

A megbízhatóságával semmi bajom. Két éve minden hiba nélkül működik. Inkább csak a teszprogramokban tűnik nagyon lassúcskának. Gondoltam felgyorsíthatnám, de kérdés, hogy tényleg meddig érdemes rákölteni?

(#8) hungeek válasza Lomos (#5) üzenetére


hungeek
senior tag

szeinted egy szervernek nem kell teljesítmény? (sql, pop3, smtp, http, ftp, jah és Rad Hat fut rajta ami igencsak erőigényes, és nem kímélem ám szegény szervert, elég nagy az átlagos adatforgalma, van benne mobilrack, beteszem winyót minden hét elején, azt töltök filmeket mint állat, és pénteken hazaviszem :)) )
ez szerintem elég teljesítmény, de ha nem:
ezzel a lappal játszottam minden játékot 2000 decemberétől 2002 szeptemberéig, és nem volt rajta semmi sem lassú (esetleg az olyan játékok amik már itt idén jelntek meg és Gef3-al futotnak rendesen)

(#9) hungeek válasza Satu (#7) üzenetére


hungeek
senior tag

socket 370es konfigra rákölteni? semennyit, nem lehet abból már többet kihozni. Vegyél AMD-t!! Az olcsó és jó!
A tesztprogramok meg ne érdekeljenek, ha használat közben nem szarozik akkor nincsen vele semmi gond... ha meg sazrakodik akkor őgy is marad, és haladni kell a korral.....

(#10) hungeek


hungeek
senior tag

amúgy a Q3 voodoo2-vel nagyon faszán megy rajta, most szereztem havertól kölcsön v2-t (mert én már eladtam) és nyomjuk majd LAN-ban :))

(#11) Lomos válasza hungeek (#8) üzenetére


Lomos
aktív tag

amiket leirtal, azoknak nem. Halkan megsugom, hogy egy AMD K6-2 366, asszem TX chipsetes lapban siman viszi az altalad leirt szervereket, van rajta ircbot, bnc, mittomen, es semmi problema nincs a sebesseggel. Tehat ilyen szempontbol jelentektelen, hogy milyen lap van benne, persze nem 1000 parhuzamos lekeresnel :DD

A vinyora toltes abszolut nem terheles. A terheles max az lenne, ha IDE vinyokon folyamatos forgalom lenne, azaz sok, tobbszalu letoltes, esetleg vinyok kozti sok masolas, mert ugye az IDE rendesen lehuzza a procit.

A jatekok azok mar igenyesebbek, de mindenkeppen kisebb teljesitmennyel futhattak mint egy ugyanilyen procival intel chipsetes lapban.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#12) Satu válasza hungeek (#9) üzenetére


Satu
tag

Szóval semmi egyéb baja, csak egyszerűen elavult?

(#13) Elrood


Elrood
őstag

Bár eddig egy acorp alaplapom volt/még van. i440bx-s és egy slot1s cel333A van benne. 1999 nyarán vettem. Azóta semmilyen baja nem volt! Megfelel anyámnak irodai gépnek.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#14) Satu


Satu
tag

Egyébként, igazából ezen akarom megtanulni a dolgokat. Itt még nem tudok olyan nagy kárt csinálni, mintha most vennék egy új alaplapot,meg mindent bele, aztán megpróbálnám összerakni.

(#15) Satu válasza hungeek (#9) üzenetére


Satu
tag

''socket 370es konfigra rákölteni? semennyit, nem lehet abból már többet kihozni. ''
De biztosan lehet! Pontosan ez az ami izgat, hogy mennyit és az mibe kerülne!
Persze tudom, hogy XP-s gép sosem lesz belőle. De a célom nem ez. A dolgok megértése egyenlőre jobban izgat, mint az, hogy most vegyek egy erőgépet. /Megtehetném!/

(#16) Gamespy™


Gamespy™
tag

Nos kedves Satu!elöször is a p3 a legrosszabb vétel a s370-esek közül(multimédia alkalmazásokban alig gyorsabb mint a celeron2 irodaiban már inkább de a cel 2 jobban megéri az árát)
az 566-os cel a legjobban húzható (keress rá a prohrdver cikkeiben ...100%-os tuning néven fogod megtalálni)
ha az fsb felnyomatod 133-ra akkor a memóriasávszélességed 2x-ese lesz ami a szűk keresztmetszet az apollo pro-nál
tehát 133fsb/memoria-->2x memóriasebbeség
8.5*133-->1133mhz -->2x prociteljesítmény
mi kell még???indulásnak ez jó lesz !!
ja amúgy nézd meg az intel default feszkójának módosítását a www.tuningnet.hu-n
mert az acorpban nem lehet biosból rápakolni(annyit adj rá hogy stabil legyen (nem hoz plusz teljesítményt))
ha megvagy írj hogy mi van

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#17) Gamespy™


Gamespy™
tag

http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=991
itt a cikk

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#18) karib


karib
addikt

P3-at semmiképp sem érdemes venni bele, valszeg valami jobbfajta Celeront érdemes nézni. FCPGA2 Tualatin magos Celeronok sajnos nem passzolnak bele, valami 800-900 MHz körüli, cD0 szériás Celeront érdemes nézni, az kifutja az 1066-1200 MHz-et a lapodban, 133 MHz-en. Ennyit érdemes belefeccölni, többet nem.

Amúgy ha még nem tetted, az említett Celeron tuning cikket fusd át, valamint a Tuning alapozó cikkünk is ajánlott olvasmány :)

Department of Redundancy Department

(#19) Satu


Satu
tag

Ezekre az infokra vártam!:DD Most már tiszta minden. Köszi a segítséget mindenkinek.:P
Esetleg még az érdekelne, hogy milyen videókártyát érdemes áldozni rá? A jelenlegi egy ATI XPERT Rage 128 Pro 16MB.

(#20) karib válasza Satu (#19) üzenetére


karib
addikt

Rage128 szerepelt valamelyik oldies videokártya tesztünkben, össze lehet vetni. Első körben talán valami GeForce2 MX is előrelépés, de egy 1.1 körülre húzott Celeron már például egy Radeon 9000-et is meg tud etetni, sőt tán többet is.

Ha újonnan veszel, szerintem a lehető legolcsóbb Radeon 9000-be érdemes beruházni, ergo noname 64 megás, nem Pro kivitel, ilyesmit 20 bruttó körül lehet kapni. Radeon 8500LE még jobb :)

Department of Redundancy Department

(#21) Satu válasza karib (#20) üzenetére


Satu
tag

Kösz a tanácsokat. Teljes megelégedettséggel ezennel részemről lezárhatjuk a témát. :P

(#22) Cathfaern válasza Satu (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha azt veszed alapul, hogy egy 1300Mhz Duron+hozzá való(nem gagyi, de nem is elit alaplap) összesen 30ezer Ft, akkor azt hiszem, hogy nem igazán érdemes rákölteni. Legalábbis PIII-at semmiképp nem éri meg venni bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.