Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért akarnak lebeszelni az amd ről? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Levee


Levee
csendes tag

Eljen mindenki aki benez ide!
Szóval mi a francért akar lebeszélni egy számítógépekkel foglalkozó mókus az a AMD XP procijáról???? Nem értem tényleg leég??? Az Intel CPU k felé is kell ventillátor nem?, mert ilyen dumával jön: hogy az AMDhez kell ventillátor, aztán többet fogyaszt igy....???!?!?! nevetseges... igaz jó érvet nem mondott hogy miért ne az AMD t válasszam.

(#2) Flashcash válasza Levee (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Met az Intel proci drágább és így neki is nagyobb haszna van rajtad vagy nem árul AMD-t. :)

(#3) Flashcash válasza Flashcash (#2) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mert.......

(#4) Egon válasza Levee (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm..:(
1. Használd a keresőt. Kb. ötször annyi topic van ebben a témakörben (_normális_ érvekkel pro és kontra, természetesen a személyeskedéstől sem mentes, indulatos stílus is előfordul gyakran), mint amennyire szükség volna. Ne csináljunk már egy századikat...
2. Eléggé műmájer szaki lehetett, ha _tényleg_ ezzel a dumával jött (amit mellesleg el nem tudok képzelni egy ''számítógépekkel foglalkozó mókus'' esetében, kivéve ha csak takarítja a számítógépeket, illetve esetleg ha a ''mókus'' megnevezés nem az ''ember'' szleng-szinonimája, hanem tényleg a kis vörös rágcsálóra gondoltál...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Sanya válasza Levee (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

1.:Azért akart lebeszélni, mert Intel az nem olyan jó és mellé még drága is. Azon neki több a haszna, hisz %-os haszonnal dolgozik.
2.:Lassabb, hamarabb kell beruháznod egy újra, amit lehet, hogy ott veszel meg.
3.: semmit sem ért hozzá, ugyanis az új magok(tbregA-B) ugyanúgy el vannak látva hővédelemmel, mint az Intel.
4.: Mikor jön le a prociról a borda? csak ha selejt! Haveromnak megállt a procihűtő ventillátora az 1000Mhz-es tbird-ön. 3 napig ment 100 fokon, néha fagyott a gép. Na meghalt? NEM Nem olyan könnyű leégetni azt az AMD-t.
5.:...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Szalma válasza Levee (#1) üzenetére


Szalma
őstag

Azér' ne az AMD-t válaszd, mert az AMD-nek idióta az árpolitikája és emiatt nem érdemes készletet felhalmozni belőle. Intelék egy kicsit ritkábban változtatnak az áron, emiatt valószínűleg van egy-két P4-es Celeron a raktárban... :))

Szeretettel:
Szalma

ui.: Hajtsd el a kereskedőt a francba... Menj máshoz!

(#7) GeorgeTerror válasza Sanya (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

''2.:Lassabb, hamarabb kell beruháznod egy újra, amit lehet, hogy ott veszel meg.
''


Azt kifelejtetted az elejéről, hogy: ''azonos áron''
Az intel ár/teljesítmény mutatója sokkal rosszabb, a számunkra elérhető alsó és alsó-közép kategóriában.

Nem teljesen úgy vannak ellátva hővédelemmel, mint az intel procik, főleg nem a p4.

De hogy miért akar lebeszélni? Hány éves ez a ''mókus''?
Biztos nem a prohardvert olvassa :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) Protoss válasza Levee (#1) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

1, Tényleg használd a keresőt:)
Sőt, ha szerintem beírod, hogy milyen gépet vegyek akkor is sok értelmes topickot kapsz.
2, Szerintem kerüld a szakit. Én még Duront vettem teljes utálat mellett egy boltban. Ott azt mondták, hogy az AMD-nek reszeltek és vegyek cerkát. De utánna kicsit változott a véleményük ..... :DD
(Ha kell tudok klippet AMD MPről borda nélkül és ''hihetetlen'', de működik a hővédelem:D)
3, Szerintem bátran kérdezz tovább (mondjuk egy másik topikba kapcsolódva is)
4, Mire használnád? Suska mennyi?

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#9) Protoss válasza Szalma (#6) üzenetére


Protoss
senior tag

:DD Egy igazi kereskedő vagy! Teljesen elfogulatlan véleménnyel :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#10) Szalma válasza Protoss (#9) üzenetére


Szalma
őstag

Kell proci? Intelt ajánlanék... 1.7-es P4...Ce-khm-ron. Jó vétel!

Szeretettel:
Szalma

(#11) JulWCZar válasza Szalma (#10) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Akár hiszed akár nem, Dunaújvárosban még most is vannak komplett konfigok ezzel a ''processzorral''. Az eggyel alatta lévő kategóriánál meg 1600+ XŐ :)

(#12) JulWCZar válasza JulWCZar (#11) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ő=P

(#13) amdk7


amdk7
aktív tag

Nálam is ez volt. De le is írtam akkor ide valahova. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#14) GeorgeTerror válasza JulWCZar (#11) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Na jó de az a compugroup... az meg mint tudjuk igen szar bolt és drága is...
Bár néha az interspárban bemegyek és kérdezek valami keményet a két boltos csajtól...
Tök vicces amikor bután néznek :))

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#15) JulWCZar válasza GeorgeTerror (#14) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Amíg még tojásházasok voltak, néha jó áron lehetett náluk vásárni (mondjuk a hangfalaimat ott vettem).

Az hogy a SPERMben is van üzletük, igen gyors gyarapodást mutat.

Viszont a No1-et még mindíg nm érték be. Vinyó: 50000. Proci: 50000. Memória: 40000. Monitor: 80000. :)

(#16) bélanéni


bélanéni
őstag

Levee: csak az őrült nem használja ki, hogy pl. az XP 1700+ procik nagy részét fel lehet húzni 2400+ - 2600+ ig egy jobb lapban. 15e bruttóért ot van az 50-60e -s procid. ez kb (az AMD szerint) 2.5GHz-es P4 szintjén mozog már ami a teljesítményt illeti, bár szerintem alulbecsülik önmagukat :) ). nyugodtan vedd meg, nem bánod meg! :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#17) bélanéni


bélanéni
őstag

ja még egy: ha még alaplapot sem vettél, ajánlanám az ECS L7S7A2 lapját , nagyon ütős. VIA KT400 és nForce2 között mozog, winyó kezelése messze a leggyorsabb, és 200MHzig 1 MHzes lépésekben lehet az FSB-t állítani, 1.85V-ig a magfeszültséget, szóval egy jó kis tuninglap. és mindez 18e körüli bruttó áron lesz kapható (kb. 1-2 héten belül) :D

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#18) Szalma


Szalma
őstag

Tessék... Már megint az AMD ''készletbarát'' árpolitikája. Első hír a PH-n... Április 22-én árcsökkentés... Brrr... :))

Szeretettel:
Szalma

(#19) Protoss válasza Szalma (#18) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

:DD Igazad van pokolba az árcsökkentésekkel és a fogyasztó védelemmmel! Mit akarnak ezek a vevők ennyi pénzért, még terméket is adjunk !!!!!? :DD

:DD Van egy AMD-K5/100 (P133), nincs vele semmi hűtési gond, nem kell venti neki. Az ár ''nagyon sok'' e Ft. Indok mert jobb mint a nagyok: halk :DD

Remélem tetszik az árképzésem.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#20) Spensers


Spensers
aktív tag

Szerintem ne is ott vegyél cuccot ha ott ijen lámerek...:P

(#21) Yutani


Yutani
nagyúr

Melegszik... A Tualatin ugyanannyira melegszik mint a mostani TBred-B XP-m... Ugyanazon a frekvencián, ugyanolyan feszültséggel, ugyanolyan hűtővel. A P4 meg mégjobban.
Egyébként vegyél nyugodtan AMD-t. Két ismerősömnek is AMD-s gépet raktam össze, nem sokat értenek hozzá, de teljesen meg vannak elégedve. Mellesleg én is váltottam Intelről AMD-re. Ez egy életérzés, egy fíling, ha megvan, akkor okés. Ha nincs, vegyél P4-et. Oszt jól van.

#tarcsad

(#22) Szalma válasza Protoss (#19) üzenetére


Szalma
őstag

OFF

Nevetni fog, de a legkevesebb gondom egy 1997-óta működő (Asus SP97V) webszerverrel (minimális dinamikus oldal, nem publikus használat) (K6-3 500, 96M paritásos (!) EDO) van. Olyan keveset fogyaszt a gép, hogy nincs benne 1cm pörgő ventillátor sem! Az élete során egyedül proci (K6-2-266-ról a jelenlegire) és vinyó (2*4G tüköről 2*60G maxtor tükörre) upgrade miatt állt ~2-3 napot (+ az észre nem vett áramszünetek és a napi 1 reboot). Az oprendszer 2.0.19-es (!) linux kernel + a cuccai... WN webszerver, python dinamizmus, mysql (ezeréves)...
:))

Az összes többi géppel SOKKAL több problémám van... :(

ON

Szeretettel:
Szalma

(#23) SYZYGY válasza bélanéni (#17) üzenetére


SYZYGY
tag

Heló. Bélanéni , lehet azon az ECS-en szorzóz állitani is? Meg a mem.feszt, meg a z AGP feszt???

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#24) FaBatka válasza Protoss (#8) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Vazze Protoss, kellene az az AMD-s film. Régen megvolt az AMD válasza a tomhw-s videóra, de valahol elkutyultam:( Link is jöhet ezerrel...

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#25) Petya válasza FaBatka (#24) üzenetére


Petya
tag

Ez engem is érdekelne. :)

(#26) watis


watis
csendes tag

Sziasztok!

Ezt ajánlom:
http://www.heirauqs.com/THG_CPU_Cooling.avi

(#27) FaBatka válasza watis (#26) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Nem a tomos kellene, mert az kamu, hanem az amd válasza rá.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#28) robekri válasza Levee (#1) üzenetére


robekri
addikt

Mert egy hülye volt és intel fan:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD)
Csak azzal a különbséggel, hogy én azt mondom: ha van lé van pénégy, ha nincs annyi legyem AMDcsi!:t:t

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#29) robekri válasza watis (#26) üzenetére


robekri
addikt

Na és akkor mi van!? :)Én nem félek a hőerőművektől remélem ti sem!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#30) Protoss válasza FaBatka (#24) üzenetére


Protoss
senior tag

Na kicsit lassu voltam! 16 után küldök emilt! Linket nem adhatok, mert nem publikus ftp találtam. Azt nem tudom, hogy hivatalos Amd vagy toms.
Csak annyit látni, ahogy a srác szereli az Mp-ről a bordát le, leállítja a ventit q3 közben, borda nélkül indítja a gépet. Kicsit gagyi minőségben. De látszik, hogy shutdownnal véd a proci.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#31) FaBatka válasza Protoss (#30) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Okés. Köszike. Ez a hivatalos AMD válaszvideo? Ha nem az akkor nincs az meg?

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#32) Protoss válasza FaBatka (#31) üzenetére


Protoss
senior tag

Majd utánna nézek:)

OFF:
A AMD-K5, azért szerettem, mert akkor sok minden történt. Megjelent az Mp3, dos/win átállás, 3D kártyák, elérhető cdírás....... stb, Na ébresztő :DD
Sajnos napjainkban több a marketing mint a valódi fejlesztés.
ON

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#33) artesz válasza FaBatka (#27) üzenetére


artesz
tag

mindjárt adom a linket, csak fel kell töltenem a tar-ra

Kérlek privit írj, e-mailt ritkán nézem....

(#34) artesz válasza artesz (#33) üzenetére


artesz
tag


[L]http://www.amdzone.com/files/amdburn.zip[/L]

[L]http://www.amdzone.com/files/intelburn.zip[/L]

google forever :DD

üdv artesz

Kérlek privit írj, e-mailt ritkán nézem....

(#35) FaBatka válasza Protoss (#32) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Én annak örülök, hogy az AMD gondol az olyan egyszerű juzerekre is mint mi vagyunk. Van egy régi lapom VIA KT133A chipsettel(nem valami új, ugye?) és vígan szalad benne a TbredA-s 2000 XP....Szeretem ezt a céget:))

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#36) FaBatka válasza artesz (#34) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Töltöm jól...

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#37) Protoss válasza FaBatka (#35) üzenetére


Protoss
senior tag

Ott a pont!!!! :))
Alaplap balra el, új lap: abit kx7-333 és duron is xp is mosolyogva megy/ment benne.

A régi cerkás gépben slotosba átlakítóval megy egy 450, most proci csere előtt állok, de hát mi van ha nem klappol majd valami az átalakítóval. (ja nincs leírás és jumperral kell feszt állítani, jó móka lesz)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#38) Protoss válasza FaBatka (#36) üzenetére


Protoss
senior tag

Ugyan az van nekem is amit letöltöttél! Gondolom akkor tárgytalan.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#39) FaBatka válasza Protoss (#38) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Aha, szerintem is, de azért köszi a fáradtságot.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#40) hobizoli


hobizoli
nagyúr

En csak ennyit fuzok az egeszhez: [L]http://www.sandpile.org[/L]

Itt kiderul melyik is az, ami tobb W-t zabal, igy mi az ami melegszik...

A videok infojaban egyebkent ez szerepel: ''Copyright 2001 Advanced Micro Devices, Inc.''


hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért akarnak lebeszelni az amd ről? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.