Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) redeigabi


redeigabi
csendes tag

WÜdv, nekem olyan gondom lenne, hogy egyes játékok akadozva futnak, illetve a monitorom natív felbontásán is szaggatnak, ami 1368x 768, ez barátok között sem túl nagy szerintem. i4770k 1060 6gb 16gb ram van a gépben, szóval ez sem okozhatna problémát, de például egy call of duty warzone szinte játszhatatlan. Ui: alaplap miatt lehet gond? Hp workstation z230 gyári alaplapja.

[ Szerkesztve ]

(#2) savior válasza redeigabi (#1) üzenetére


savior
őstag

SSD vagy HDD van a gepben?
Mert vannak jatekok, amik csak SSD-vel futnak normalisan.
Esetleg nincs banyasz virus a gepen?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#3) redeigabi válasza savior (#2) üzenetére


redeigabi
csendes tag

Hdd-n vannak, de ez majdnem minden játéknál így van amit próbáltam, ezt ki is zártam, vírusom az nincsen.

(#4) kontaku


kontaku
tag

A 1060-asnak még 1920*1080-on sem kéne akadnia, 16 GB ramnak is elégnek kéne lennie. Szerintem a proci, meg a HDD fogja vissza. (Bár tavalyig én is HDD-ről játszottam, és inkább csak a betöltési idők voltak hosszúak, a játékok viszonylag simán mentek. Igaz, nekem i5 7500 procim van.)

(#5) pandras83 válasza redeigabi (#1) üzenetére


pandras83
senior tag

nem ECC ramjaid vannak véletlenül? Ha igen akkor az lehet a gond, sok játéknál okoz mikrolagot, pl frostbite engine-es címek. ha jól olvastam, a te munkaállomásod lapja fogad non-ecc ramot is, egy próbát megér, a ddr3 használtan ha nem is filléres tétel, de nem drága.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#6) redeigabi válasza pandras83 (#5) üzenetére


redeigabi
csendes tag

Passzolom, hogy milyen 8gb HyperX Fury az tuti, a másik 8 kérdéses.

(#7) redeigabi válasza kontaku (#4) üzenetére


redeigabi
csendes tag

Ezelőtt i5 4570 +1050 ti volt, elvileg azzal sem kellet volna akadna semminek, de így végképp nem. Grafikailag nyilván bírja a 1060 a magas beállításokat is, de pl a cod warzone, a pubg(tudom, maga a játék is sz*r), apex legends akad. A warzone az jobban. Vsync-el és motion blurral tudok vele játszani, de akad elég sokat.

(#8) wednesday válasza redeigabi (#7) üzenetére


wednesday
őstag

Nincs véletlenül a processzor energia menedzsmentje minimálisra véve?

Azt kéne megnézned, hogy hogyan terhelődik a CPU, GPU. Felugranak -e az órajelek terhelésnél.

Nekem nagyon nagyon régen, még a COD 4 idejében volt olyan, hogy az AMD CPU-m, a minimális 800Mhz-en maradt játék közben is és nem ugrott fel 2.4GHz-re és nem értettem miért akad a COD.

(#9) pandras83 válasza redeigabi (#6) üzenetére


pandras83
senior tag

az nem ecc, akkor passz

Cyberfuck Patchrunner

(#10) pandras83 válasza pandras83 (#9) üzenetére


pandras83
senior tag

ha egy minden részletre kiterjedő alkatrészlistát írsz, szívesen kutakodok. megoldást nem garantálok, de hátha

Cyberfuck Patchrunner

(#11) wjbhbdux válasza redeigabi (#1) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Futtass egy userbenchmarkot, pár perc és be tudod ide másolni az eredmény linkjét. Azon ki szoktak ütközni a legalapvetőbb teljesítmény problémák.

/s

(#12) redeigabi


redeigabi
csendes tag

Igazából rosszul fogalmaztam eddig, mert nem konkrétan akad, hanem random elkezdi akadozni. Nem tudom ez jobban rávilágít-e valamire.

(#13) pandras83 válasza redeigabi (#12) üzenetére


pandras83
senior tag

egy ilyen nem hétköznapi konfignál eleve alkatrészlistával kellett volna kezdened a problémafelvetést, de ahogy gondolod

Cyberfuck Patchrunner

(#14) kontaku válasza redeigabi (#7) üzenetére


kontaku
tag

Az általad sorolt címek multiplayerek, amik rendszerint processzor függők, minél több mag, szál, annál jobban fut. A single játékok meg általában inkább VGA igényesebbek. Mindenképp érdemes nézni a terhelést játékok közben. (Afterburner pl.) Ha a proci 100% körül szaladgál, a VGA meg 60-70%-on akkor egyértelmű, hogy az a processzor a bottleneck.
Említetted, hogy időnként kezd el akadozni, akkor a hőfokokra is érdemes ránézni. Ha túl magas, az előidézhet akadásokat, mert visszafogja az órajelet a hatékonyabb hűtés érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#15) redeigabi válasza pandras83 (#13) üzenetére


redeigabi
csendes tag

Kedves András, elnézést, ha nem volt egyértelmű a nyitó szövegben a hp workstation z230 típusú számítógép, amiben a megnevezett processzor vga és memória van.

(#16) redeigabi válasza kontaku (#14) üzenetére


redeigabi
csendes tag

Köszönöm a tippet, kipróbálom.

(#17) pandras83 válasza redeigabi (#15) üzenetére


pandras83
senior tag

azt írtad, hogy a két ram nem egyforma, de azóta se tudjuk, hogy milyen a "megnevezett" másik dimm. a processzorod sem a z320-hoz tartozó valamelyik xeon, ebből kiindulva ki tudja még mik vannak benne. ha segítség kell, akkor dolgozz meg érte és működj együtt. írta neked Kontaku nagyon bölcsen, hogy monitorozni kellene játék közben, arra sem írtál semmit, úgyhogy ne kedves andrásozzál légyszi :-) ha ezek után sem válaszolsz vagy reagálsz a tanácsokra, akkor jó nokedliszaggatást kívánok Kedves Gábor

szerk: ja bocs látom Kontakunak írtál, akkor az tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#18) redeigabi válasza kontaku (#14) üzenetére


redeigabi
csendes tag

Megnéztem, a proci 70% körül megy, a vga szintén, viszont a proci 90 fok környékére melegszik a warzone közben.

(#19) wjbhbdux válasza redeigabi (#18) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem tudom mennyire katlan egy ilyen HP ház de az sok sima játék közben, valami gond van a hűtéssel vagy a pasztával.

/s

(#20) kontaku válasza redeigabi (#18) üzenetére


kontaku
tag

Az a 90 fok sok, pláne 70%-os terhelés mellett. Ilyenkor van, hogy a proci elkezd visszavenni az órajelből, akár brutálisan, hogy ne károsodjon, ami akadozást okoz. Saját tapasztalat: egy régebbi i7-2500 (talán? 2. generációs, az tuti) processzorom 90 fok felett 100MHz-re (!!!) vette vissza az órajelét. Amint hűlt egy kicsit, vissza normál órajelre, de erre megint nőtt a hőmérséklet. Ezt eljátszotta egy párszor, amíg terhelve volt.
Szerintem is hűtés gond lehet, mint azt wjbhbdux említette. Nekem még 95-100%-os terhelés mellett is olyan 65-68 fokos a proci, gyári (!) hűtővel. (VGA 75 fok körül, de még az se sok.) Igaz, elég jól szellőzik a gépház is.
A gondot valószínűleg megoldaná egy jó hűtés, akár újrapasztázással egybekötve. Persze nem zárható ki teljesen a memória vonal sem.

(#21) redeigabi


redeigabi
csendes tag

Köszönöm a tippet kontaku, wjbhbdux, megnézetem mit tudnak vele csinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.