Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atainprison


atainprison
senior tag

Játék neve: Middle-earth: Shadow of War
Játék típusa: Akció RPG
Fejlesztő: Monolith Productions
Kiadó: Warner Bros. Interactive Entertainment
Platformok: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
Játékmotor: LithTech
Megjelenés: 2017. október 10.

Sziasztok!

Nemsokára megjelenik a nagy sikerű Middle-earth: Shadow of Mordor folytatása a Shadow of War, ezért gondoltam nyitok róla egy topikot. Személy szerint már nagyon várom, a fejlesztők által kiadott videók alapján messze túl fogja szárnyalni elődjét.

A játék hivatalos oldala

Bejelentő cinematic trailer

Gameplay trailer

Mai, sok érdekességet tartalmazó videó

(#2) melega


melega
őstag

Én már elő is rendeltem a szegedi 576-tól alig várom hogy játszhassak vele.
Az első része a kedvenc kalandjátékom. A Gyűrűk ura regényeket is szerettem.
A gameplay videók és trailerek jók.
Úgy néz ki imádni fogom a sok éves formára vágott gyorscsomagolt sablonjáték után.

[ Szerkesztve ]

(#3) atainprison válasza melega (#2) üzenetére


atainprison
senior tag

Én is előrendeltem már, szerintem is nagyon jó lesz. A nemezis rendszert eszméletlen jól továbbfejlesztették és most úgy néz ki, hogy az első rész hiányosságai (sztori küldetések, kevés bejárható és nem túl változatos terület) is pozitív irányba változtak.

(#5) atainprison


atainprison
senior tag

(#6) HussarF

Én most kezdtem el újra végigjátszani a Shadow of Mordor-t, hogy friss legyen az élmény. Ha lesz legalább olyan jó ez a játék is, már megéri.

(#7) atainprison válasza HussarF (#6) üzenetére


atainprison
senior tag

Abból a tengernyi videóanyagből, ami fenn van Youtube-on szerintem már most látható, hogy bőven megugorja az elődje szintjét. Szerencsére már nem kell sokat várni a megjelenésig.

(#8) Fitzgerald válasza HussarF (#6) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én elkezdtem kb. két éve, de túl sok végigjátszandó jó játékom volt akkoriban (Witcher 3, GTA V, MGS V, meg még egy pár), így eléggé elfelejtődött. Viszont azóta ezeket végigjátszottam, volt amit többször is.
Úgyhogy most a közelgő folytatás kapcsán nekiálltam én is újra, és jól tettem.
Kb. egy éve közel 100%-ra játszottam az Arkham Knight-ot is, kellett már valami hasonló játék, ami lehetőleg nem Assassin's Creed (azt nem szeretem). A harcok és a nemesis rendszer elég szórakoztatóak ahhoz, hogy hosszabb ideig lekössön. Ez a darkosabb, komorabb hangulat meg tökre jól áll a frencsájznak.
Ha nem is teljes áron, de valamikor majd azért begyűjtöm a folytatást én is.

(#9) HussarF válasza Fitzgerald (#8) üzenetére

Én tegnap órákig csak kószáltam, hogy találjak egy olyan kinézetű orkot, akit kapitánnyá akarok tenni és megölessem vele magam. Nem egyszerű, na, ha válogatós az ember :DDD

Közben előrendeltem a Shadow of Wart is :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Fitzgerald válasza HussarF (#9) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt bírom amikor 30 uruk-al harcolsz egyszerre, meg még 4 kapitánnyal, és menekülés közben egy ilyen kis lvl1 csipa öl meg gyakorlatilag véletlenül, mert ő ver rád utoljára. Hogy örülnek utána a fejüknek.

Amúgy most már én is gondolkodom a vásárláson, mert ahogy látom már csak 2 játék jön pécére ezen kívül idén, amit teljes áron is megvennék (Total War: Warhammer 2, The Evil Within 2). Szóval szerintem bele fog férni a költségvetésbe, de az értékeléseket azért megvárom.

(#11) HussarF válasza Fitzgerald (#10) üzenetére

Nekem fent van a kardon az a last chance-es rúna, ami esélyt ad, hogy túléld, ha leverték az életed, így nem szoktak véletlenül megölni :D

(#12) melega


melega
őstag

Úgy nézem ebben a játékban is van több száz óra. néztem Mordor 23 kis térképre van felosztva, és egy kistérkép jó pár területre. El lehet vele lenni egy darabig

[ Szerkesztve ]

(#13) Nagy.Úr


Nagy.Úr
tag

Most töltöm elő Steamen :C Szép mérete van a maga ~66 gigájával, habár nem is nagyon számítottam kevesebbre (nem olvastam gépigényt) :U Kíváncsi vagyok rá már nagyon, előző részbe is beleraktam nem kevés órát, remélhetőleg nem hiába kapott ilyen magas értékeléseket.

(#14) #67947008 válasza Nagy.Úr (#13) üzenetére


#67947008
törölt tag

(#15) atainprison


atainprison
senior tag

Nem kicsit irigylem azokat, akik már tudnak vele gémelni. Nekem ma hozza a futár, de csak péntek környékén tudom elkezdeni csapatni.
Mindenesetre jó játékot mindenkinek!

(#16) Nagy.Úr válasza #67947008 (#14) üzenetére


Nagy.Úr
tag

Megnyugodtam :DD Ma pont nincs egyetem, ki is tudom már próbálni :C

(#17) #85552128


#85552128
törölt tag

A kismillió grafikai opció készítésekor senkinek nem jutott eszébe egy FOV slidert is a játékba rakni ? Vicc ez a kameranézet így.

(#18) Tavares válasza #85552128 (#17) üzenetére


Tavares
tag

kaptam egy nvidia kupon kódot, amit nem tudok beaktiválni emrt csak 1060-as kártyám van. van itt olyan ember akinek 1080 vagy 1080 ti-je van és segítene beaktiválni?

(#19) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

PC-n. Volt Denuvo, nincs Denuvo.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20) Peace válasza #67947008 (#14) üzenetére


Peace
nagyúr

Vannak ládák, amik játékban megszerezhetőek mikrotranzakciók nélkül? Vagy ilyenek nincsenek?

(#21) Redcaster válasza Peace (#20) üzenetére


Redcaster
őstag

Vannak sima játékbeli pénzért vehető ládák, plusz online Vendetta küldetésekért is lehet kapni pontot, amiből ha 1000 összegyűlik, kapsz egy ládát. Hogy ezekben pontosan mik vannak, illetve ezen kívül van-e még ezeken kívül, azt nem tudom.

(#22) Redcaster válasza Redcaster (#21) üzenetére


Redcaster
őstag

Kifutottam a szerkesztésből, sry

+valahonnan kaptam egy ládát ingyen, abban 2 epic, 1 legendary follower volt, valamint 2 módosító, ami cursed weapont ad egy adott followernek.

(#23) Peace válasza Redcaster (#21) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi szépen!

(#24) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Játszottam pár órát az elmúlt napokban, nem volt még sok időm rá.
Első benyomások: az első területen (Minas Ithil) még nem sok mindent mutatnak meg az új játékmenetbeli elemekből, volt is egy kis hiányérzetem. Ez simán lehetne a Mordor is.
A látványon nagyon minimálisat csiszoltak csak, alig szebb valamivel a játék, mint a Mordor volt (cserébe a gépigény is korrekt).
Sok a Mordorból egy az egyben átvett, rehashed szöveg, ork-beszólás is (the strategy is flawed, stb.).
Az egyszerű gruntok is gyakran ismételgetik ugyanazokat a hülyeségeket egymás után, a Mordorból nincs ilyen emlékem (10 napja végeztem vele, elég frissek az emlékek).
Szóval láthatóan nem fektettek nagy hangsúlyt a körítésre.
Vannak viszont új mozdulatok, animációk már a játék elején is. A harc nagyon hasonló a Mordoréhoz, de azért nagyon picivel taktikusabb már az elején is, ami jó.
Az az igazság, hogy nekem a régi skillfa jobban bejött, és a gemes rendszernél is jobban tetszett a rúnázgatás.
Van egy olyan érzésem, hogy csak azért lettek "átdolgozva" a játéknak ezen részei, hogy legyen valami látszata annak, hogy csináltak is valamit három évig a fejlesztők. Gyakorlati hasznát nem látom eddig a változtatásoknak.
És akkor jöjjön ami tetszett: az új Nemesis-rendszer már az elején is igen szórakoztató, a kapitányok kergetése továbbra is a legerősebb része a játéknak (eddig, írtam hogy még csak pár órám van benne).
Már az első terület sem kicsi, de ha kizoomolsz a térképen látszik, hogy csak egy apróbb része lesz az összes bejárható területnek.
A cserélhető itemek, rare/legendary loot is jópofa. Ezekhez tartozik challenge is, ha szeretné az ember az általuk nyújtott bónuszt maximálisan kihasználni.
Összességében véve nem tűnik rossznak eddig a játék, csak három év után azért többet vártam volna.
Kíváncsi leszek az ostromra, meg a játék későbbi szakaszaiban a hierarchia manipulálására, hogy ezek merre billentik majd a mérleget.

(#25) xtro


xtro
aktív tag

Valaki meg tudná mondani hogy mi a különbség az offline és az online mód között? Mármint mik maradnának ki?

Köszönöm

(#26) atainprison válasza xtro (#25) üzenetére


atainprison
senior tag

Úgy tudom, hogy az online módhoz csak a vendetta küldetések tartoznak, illetve nem ostromolhatod meg más játékos előre elkészített erődjét (plusz Te sem állíthatsz össze mások részére erődöt). Meg vannak napi, heti küldetések, amik a már fent leírtakhoz tartoznak.
Összességébe szerintem nem maradsz le sok mindenről offlineban.

(#27) xtro válasza atainprison (#26) üzenetére


xtro
aktív tag

Akkor csinálok helyet a HDD-n. Köszi

(#28) atainprison válasza xtro (#27) üzenetére


atainprison
senior tag

A legfontosabbat elfelejtettem: nem férsz hozzá a markethez :) .

Amúgy szerintem nagyon király lett a játék, érdemes kipróbálni.

(#29) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

..

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#30) xtro válasza atainprison (#28) üzenetére


xtro
aktív tag

:R :R

(#31) Dendytv


Dendytv
senior tag

Nekem még 6-Óra és lent van :C Holnap meg szombat :DDD Jujj de nem alszom holnap :DD

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#32) xtro


xtro
aktív tag

Valaki lát különbséget medium és high között? :F :F
Én semmit. De azért verem arra hogy highon van :P

(#33) atainprison


atainprison
senior tag

Most nyomtam le egyben 6 órát. Hát nem rossz :) . Jóval nehezebb nemesis módban, mint az első része szerencsére.

(#34) Dendytv


Dendytv
senior tag

Nah ma toltam bele vagy 3-órát ;] Egész jó lett ! Minas Ithil-ből már ki tudok jönni mehetek az új területre ! Csak azt nem értem,hogy akkor kész :F Tehát Minas Ithil-ben meg csináltam minden küldetést és már csak a gyűjthető cuccok vannak hátra ? Vagy még lehet ott csinálni valamit ? Meg az ottani Ork rendszer oda vonatkozik ? (Nemesis) Tehát akik ott vannak Orkok más helyen más orkok lesznek az ottani vadászatra ?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#35) #67947008


#67947008
törölt tag

28 óra után eljutottam a story végére. Írtam egy hosszabb véleményt, de mivel spoilereket is tartalmaz, nem ide raktam be, hanem az xbox topikba.
xbox topikos hsz

(#34) Dendytv - Vissza lehet majd menni és vissza is kell. Lesz még ott dolgod bőven ;)
A különböző területeken különböző ork seregek vannak. Az orkjaidat át tudod küldeni más területre.

[ Szerkesztve ]

(#36) Dendytv válasza #67947008 (#35) üzenetére


Dendytv
senior tag

Már is benne van 28-óra :Y Nem semmi !
És köszi a választ :R

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#37) Emu


Emu
őstag

Kollégák!

I5-2400
8gb ram
Hd7950
konfig mellett játszható még élvezhető grafikán (FHD)?

Köszi!

(#38) Dendytv válasza Emu (#37) üzenetére


Dendytv
senior tag

Szerintem megpróbálhatod ! Az én Régi Vasamon elmegy High-on 60FPS egyes helyeken de 40-35 alá nem esett "még" :K Bár lehet sokat segít a procinak az 1050 de szerintem a Hd7950 is elég lesz ! Egy próbát megér ! Nagyon el lett találva az optimalizálás ! (És ezt negy szó 2017-ben kimondani :B )

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#39) Dendytv


Dendytv
senior tag

Egy Bagga nevezetű Ork le tudott ölni így lett belőle 10-szintű mondom OK elmegyek megkeresem azt Bosszú, levadászom,így is lett de elmenekült 2x-is ! Harmadjára megöltem ! Mondom ezzel végeztem megyek tovább Minas Ithil-ben vadászok kicsit Ork Főnökökre + csinálok pár mellék küldit ! Így is volt mikor látom, hogy Bagga megkeresett Visszatért a halálból s le akar ölni mondom :Y De ő itt mar 14-es szinten volt Legendary ! Elég volt leölnöm De sikerült félbe vágtam. Fel vettem a Legendary cucc-ot ! Megyek tovább célomra Ork-öt ölni ! Nem telik el egy óra sem mikor ő ismét vissza tért és ismét le akar velem számolni ! De már csak 12-es szinten volt ismét Legendary volt a neve mellet ! De most nem dobott Legendary cuccot ! Kíváncsi vagyok vissza tér-e még ! Bosszulni
Elég érdekes volt ilyennel az előző részben nem találkoztam !

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#40) Redcaster válasza Dendytv (#39) üzenetére


Redcaster
őstag

Pedig ott is volt ilyen, öcsémet az egyik ork végigkísérte az egész végigjátszásán, a végén már 25-ös szintű volt, szinte legyőzhetetlen :K

(#41) HussarF válasza Dendytv (#39) üzenetére

Voltak ott is ilyenek, többször is találkoztam ilyennel. Azt hiszem az volt a lényeg, hogy azzal a módszerrel kellett megölni, ami benne volt a weakness-ei között. Ha a stealth finisherekre volt érzékeny, akkor, ha azzal ölted meg, már nem tudott visszatérni. Ha a combat finisherek, akkor azzal kellett megadni neki az utolsót. Ha csak simán levágtad, akkor utána visszatért,

(#42) Dendytv válasza HussarF (#41) üzenetére


Dendytv
senior tag

(#40) Redcaster

Értem ! Hát nah meglátom, hogy vissza tér-e még !

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#43) atainprison válasza HussarF (#41) üzenetére


atainprison
senior tag

Az, hogy hogyan ölöd meg őket szerintem nem releváns, legalábbis ebben a részben. Én szinte mindig úgy ölöm meg őket, hogy kihasználom a gyenge pontjaikat (már ha van ilyen), de nálam már elég sok visszatért a halálból.
Az egyik legjobb: átállítottam az én oldalamra, majd egyszer csak felbukkan és rám támad (elárul). Legendary volt és nagyobb volt a szintje az enyémnél, így még egyszer átállítani nem tudtam, így inkább megaláztam, hogy alacsonyabb szintű legyen. Később megint rám támad, de már más volt a külseje (egy jó nagy tenyérnyom ott volt az arcán). Valahogy megint magasabb szintű lett, mint én (elvileg van egy kis esély arra, hogyha megalázod még erősebb lesz). Megint megaláztam, aztán megint (tehát már összesen háromszor, átállítani nem tudtam mert lett egy Iron Will nevű képessége). Következő alkalommal már a neve mellett az volt, hogy Deranged. Beszélni már nem tudott, csak össze vissza makogott (szegénynek megzápult az agya). Már nem volt meg neki az Iron Will, ezért átállítottam magamhoz és most ott tartok, hogy megtettem Overlordnak (nem biztos, hogy jó ötlet volt egy elmeháborodottat vezérnek választani :) ).
Másik: Nurnban az összes orc kapitány már az én seregemben volt, így nyugodtan tudtam össze-vissza mászkálni. Egyszer csak hárman egyszerre felbukkantak, azzal, hogy most ők elárulnak, mert unalmas a seregemben lenni (mindegyiknek megvolt az Iron Will, ezért inkább csak simán kinyírtam őket).

(#44) xtro válasza atainprison (#43) üzenetére


xtro
aktív tag

Wat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) TommyGun válasza xtro (#44) üzenetére


TommyGun
őstag

Én az első területen elég sokat gyilkolásztam, (mármint az első terület amit el kell foglalni) aztán gondoltam egyet feltöltöm az összes poziciót a saját embereimmel, maradt KB 3-4 akit még be kellett törni erre az egyik ilyen küldetésen ahol az én kapitányom neki akart ugrani az egyik ellenfelének, megjelent a már saját kapitányaimból vagy 4 hogy ők most elártulnak, egymás után 4en mondták el a monológjukat...vicces volt :D Kénytelen voltam elmenekülni mindegyik hozta a saját kompániáját annyian voltunk mint a ruszkik, aztán egyesével levágtam mindegyiket.

A második erődben volt egy szimpi akit megaláztam, kb 25-ös szinten voltam ő meg 28-29? Aztán a megalázásnak hála megtébolyodott és 42es szinten tért vissza...fincsi volt levágni, még jó hogy nem epic vagy legendary lett.

Aztán most összefutottam egy 32-es epic-el amelyiknek az az epic képessége hogy tud idézni egy epic graugot, meg alapból van 3 caragor vele, be akartam fogni de várban volt még 1 kapitány meg halom kicsike és vhogy elmenekült a genya, befészkelte magát aztán egy helyörséghez, úgy hogy ott volt melette a 3 caragor meg a graug, így nem támadtam meg, aztán később csináltam vmi küldit szintén a várban erre megjelent a háztetőn hogy ő bosszút áll rajtam, a haverjai nem voltak ott és elfelejtettem hogy be akarom fogni erre levágtam, pedig kiváncsi lettem volna ostrom alatt ahogy megidézi a spanjait :D

Volt olyan hogy egy redvás troll amelyiknek volt olyan speckója hogy nincs last chance levágott, vhogy átsiklottam e felett a képesség felett, eltörte a kardomat, vmi fehér szarral kelett csapatnom :D
Egyből kinevezték muftinak, mármint nem overlordnak hanem warchiefnek, na ott azért kelett várni amíg elcsíptem, meg elég sok szintet is kapott meg EPIC lett belőle de csak levágtam a végén, visszaadta a kardomat amit eltört, még jobbat is de addigra esett egy másik, így irreveláns lett a fegyó...de érdekes buli volt :)

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#46) Emu válasza Dendytv (#38) üzenetére


Emu
őstag

Köszi!

Kicsit kételkedtem (az ember nem szívesen ad ki 60 eurót egy olyan játékra, amivel aztán nem tud játszani), hogy elég lesz-e a hardver, de kerülnek fel videók youtube-ra ahol, medium-high beállítások mellett 40-50 fps simán elérhető.
Még alszom rá egyet :)

(#47) xtro válasza TommyGun (#45) üzenetére


xtro
aktív tag

:DDD :DDD :DDD asszem felpörgetem én is

(#48) TommyGun válasza TommyGun (#45) üzenetére


TommyGun
őstag

Visszatért harmadszorra is a GRAUG idézős EPIC captain ;] :D :D :D :D :D

Agyon van varrva meg úgy néz ki a feje mint egy vasállarcos agyon van foltozva :D

Most elkapom a kis g@cit ;]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#49) atainprison válasza TommyGun (#48) üzenetére


atainprison
senior tag

Adjál neki, csak keményen! :D

Azért ebben a visszatérős dologban vannak az új részben érdekességek. Nekem pl. a hétvégén egy olyan tért vissza, akit előzőleg deréknál kettévágtam. Mikor visszatért semmi jele nem volt az előzőleg végrehajtott műveletnek.

(#50) EmThor


EmThor
addikt

Gamertech-től vettem kódot a PC/X1 változathoz, csak ajánlani tudom őket. A játékot pedig alig várom hogy elkezdjem, nagy Gyűrűk ura fan vagyok!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.