Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Mit lehet egy ilyen virtual pc software-el csinalni?
hogy kell elkepzelni a telepiteset, mukodeset?

(#2) CuKoR válasza n0_gAboR (#1) üzenetére


CuKoR
senior tag

Ez nem az amivel lehet windows alatt/közben más rendszert is futtatni ?

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#3) WN31RD válasza CuKoR (#2) üzenetére


WN31RD
addikt

De, ez az egyik. Másik pl. a VMware.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) Suni válasza CuKoR (#2) üzenetére


Suni
tag

De az.
Gepet(Gepeket) lehet vele emulalni.

(#5) meoindil válasza n0_gAboR (#1) üzenetére


meoindil
aktív tag

Hát nekem például akkor jött jól, mikor XP alatt nem tudtam megcsinálni a FF8 magyarítását. Virtuális gépen win 98-cal megcsináltam aztán átmásoltam a szükséges fájlokat.

(#6) ReJim válasza WN31RD (#3) üzenetére


ReJim
őstag

nekem multkor nem sikerült a VMware-t feltelepítenem... nem lehet hogy azért mert 98on nem megy el???:F:U vagy mert demo verzsony volt, s dátumra volt szabva.. :DDD
sőt az ms virtula pc sem ment fel... :( annak is xp köll :(

</end.?>

(#7) Protezis válasza n0_gAboR (#1) üzenetére


Protezis
őstag

Monjuk én XP-n a VirtualPC-vel bootoltam Sulix live-cdről, és be is jött. A KDE-t már sajna nem bírta betölteni a gépem, mert kevés a RAMom, de karakteres módban működött.
XP alatt linux, ami nem is telepített, hanem CD-ről fut. :DDD

(#8) WN31RD válasza ReJim (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

''nekem multkor nem sikerült a VMware-t feltelepítenem... nem lehet hogy azért mert 98on nem megy el???''
De. Windows 2000 alatt ne próbálkozz ilyesmivel.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9) ReJim válasza WN31RD (#8) üzenetére


ReJim
őstag

ok akkor nem lesz vitulpc-m... :)
1 mert legális 98:DDD
2 mert nem szeretem a többit...
3 csak

</end.?>

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kipróbálnám az ms virtual pc-t, de...
Elindul a boot, aztán select proper boot device or insert boot media.
Ilyen boot media honnan szerezhető? És hogyan tovább?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) CuKoR válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


CuKoR
senior tag

Gondolom a boot media egy OS bootlemeze !

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#12) Jim Tonic válasza CuKoR (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Na igen. De gondoltam én, nem kell win98-at betennem a cd meghajtóba, hogy virtuális win98-am legyen. Ennyi erővel fel is telepíthetek egyet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Flashy válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Flashy
veterán

a virtualpc nem oprendszer emulátor, hanem virtuális gép emulátor, amire ugyanúgy kell telepíteni mint a ''rendes'' gépre, csak a hardvere emulált, a filerendszere meg lehet a ''rendes'' gép egyik filejának belsejében. arra jó hogy a 2 oprendszer (az igazi, meg a virtual pc-ben futó második) egyszerre fut, egymást láthatják hálózaton át, egymás filejait olvashatják.

(#14) Jim Tonic válasza Flashy (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jójó, ez tiszta számomra. Akkor máshogy teszem fel a kérdést. Ide fel kell telepíteni egy egész oprendszert, vagy van valami iso fájl, amit betöltve win98 indul el?
Ha telepíteni kell egy oprendszert erre a virtuális gépre, akkor számomra sok értelme nincs.
Konkrétan az imperium galactica 2 miatt kellett volna, az nem megy nt alapon.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Protezis válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Protezis
őstag

Fel kell telepíteni. Amit én írtam Sulixos dolog, az más. Az live cd, azt nem kell telepíteni. Te feltelepíted egy partícióra a win98-at, és amikor játszani akarsz, elindítod virtual pc-n a 98-at, és játszol. És nem kell újraindítanod a gépedet, hogy a 98-at betöltsd. Erre jó.

(#16) Jim Tonic válasza Protezis (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sulixom nekem is van, más tészta. De funkcióban valóban hasonló elképzelésem volt.
Viszont ilyen erővel feltehetem virtual pc nélkül is a win98-at, láthattad, mire kell nekem. :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) X-COM válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


X-COM
nagyúr

miért, mit gondoltál a pár megájával csinál neked windowsok és linuxok hadát?

egyébként miért ne volna értelme, nem kell multiboot-tal szenvedned csak az imperium galactica miatt, hanem csak indítod a 98as virtualpc-t, aztán kész.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#18) Jim Tonic válasza X-COM (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Még1x írom. Gondoltam le lehet esetleg tölteni hozzá valami csomagot, amit betöltve már win98-at emulál futtatás szinten. Nem gondoltam, hogy 19 megából oprendszerem lesz. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) X-COM válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


X-COM
nagyúr

persze lehet, kérj valakitől egy 98 image-t, párszáz mega

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#20) Flashy válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


Flashy
veterán

akkor a választ most már tudod: ez csak emulátor, a legális oprendszert neked kell alá biztosítanod. egész egyszerűen neked ez a progi nem megoldás, mert ha már egyszer telepítesz win98-at akkor felteszed és virtualpc nélkül használod és kész.
nekem még mindig megvan az igazi win98-am egyik partíción, az a párszáz mega amit elfoglal (teljesen feltelepítve, driverek, meg pár progi) sose hiányzik. meg jól jön ha az egyéb fejlettebb oprendszerek beborulnak, van miből megnézni hogy a support.ms.com mit ajánl :D

(#21) CuKoR válasza X-COM (#19) üzenetére


CuKoR
senior tag

X-Com M$ program másolásra buzdít :DDD:DDD:DDD wwwwááááááááá mi jöhet még ? ;]

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#22) X-COM válasza CuKoR (#21) üzenetére


X-COM
nagyúr

ofkorz feltételezem, hogy rendelkezik legális win98 példánnyal, csak lusta feltolni virtualpc alá

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#23) CuKoR válasza X-COM (#22) üzenetére


CuKoR
senior tag

;)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Váááá. Nem teljesen a témához tartozik, de lehet, hogy mégis muszáj lesz ilyet használnom, ugyanis Nforce4-hez nincs driver win98-hoz. :(

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Lenne egy kérdésem az MSVPC2004Trial-ról. Odáig eljutottam, hogy feltepelítem a Win98-at, viszont először belépve, amikor a drivereket kéne felraknom, bajban vagyok, mert nem működik se a CD olvasóm, se a CD író. Egyetlen optikai meghajtó ikonom van csak Win98 alatt, de a meghajtóhoz nem férek hozzá. Így pedig teljesen KO az egész, driverek nélkül a gépemen sose működne normálisan, ráadásul ami miatt feltettem, az is CD-n van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) X-COM válasza Dilikutya (#25) üzenetére


X-COM
nagyúr

a cd menüpont alól becsatoltad a host gép cd meghajtóját?

ha végképp nem megy, kerülőmegoldásként felrakhatod a virtual pc additionst a guest gépe (file menüpont) és utána csak áthúzod a host gépről a guest gépre a meghajtókat.

amúgy 98 felismer mindent,nem?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#27) Dilikutya válasza X-COM (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Már megoldottam, működik, köszi. Érdekes, nem problémázik a hardverekkel, a 8500-öt felismerte S3-nak :D Mondjuk, csak az Imperium Galactica miatt kellett, annak bőven elég.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) sh4d0w válasza Dilikutya (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Maga a VirtualPC emulál S3-at, meg egy SB-t, meg van egy hálókari is.

https://www.coreinfinity.tech

(#29) Dilikutya válasza sh4d0w (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ja értem. Ezt nem tudtam. Nem baj, nem az audiophil és 3D élmény a lényeg úgy sem. csodálkoztam is, hogy az IG telepitője nem problémázott.... bár telepiteni ennek ellenére sem sikerült :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) beeboy


beeboy
addikt

jó egyébként

én autocadhoz használom, nem bírják egymást a különböző verziók, így viszont dolgozhatok a jól bevál 2003-al, viszont a 2004 is rendelkezésre áll

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#31) Dilikutya válasza beeboy (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

Enyhe retro-érzés fogott el tőle, S3, SB, win98 (nem SE).... :) Sose volt ennyire gyors a win98 :)
Linuxot is fel tudok így rakni gond nélkül?

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) beeboy válasza Dilikutya (#31) üzenetére


beeboy
addikt

csak újságban láttam, de ott rárakták

ui: bár a microsoft szerint nem támogatott (véletlenül)

[Szerkesztve]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#33) anulu


anulu
félisten

szerintem a VPC 2004 gyorsabb, mint a VMware és nem kell annyit szenvedni vele :) múltkor egy Suse Linux, 1 W2k3 Standard Server és egy wxpsp2 futott teljesen jól egymás mellett. látták a hálózatot, stb :)

csak vmi komolyabb cuccot bepakolhatnának alá, mint egy S3 :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) Dilikutya válasza anulu (#33) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem az XP és a 98 nem látják egymást. Megoldható ez?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) Male


Male
nagyúr

Hogyan tudok fileokat ide-oda pakolni a virtuális és a valós gép között?
A VPC-ben WinMe fut, a valódi gépen meg XP, ha ez számít.

Amúgy egész jól működik, pl onnan nézem a veszélyesebb oldalakat... ha lehal, akkor csak azt az egy filet kell visszamásolnom, amiben mindent tárol.

(#36) Gregorius válasza Male (#35) üzenetére


Gregorius
őstag

Hadd mutassalak be az Undo Disk-nek.

(#37) anulu válasza Dilikutya (#34) üzenetére


anulu
félisten

a virtual PC beállításainál állítsd be 1: NAT-ot, ha chello/TVNet-ed van 2: vagy a hálókártyád, + fix ip 98 és xp alatt is. 192.168.131.xyz

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) Dilikutya válasza anulu (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

ADSL van. A netet nem akarom rajtuk megosztani, mert csak home csomag. Az XP alatt lenne net, a 98 alatt nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) beeboy válasza Male (#35) üzenetére


beeboy
addikt

ha van hálózat akkor látják egymást, mint 2 gép.

érdekes - nekem 1 gépnél nem jött be, igaz nem is erőltettem.
viszont ha csinálsz 1 mappáról fájlról stb. egy iso fájlt, azt be tudod adni, mintha cd-n lenne

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#40) moonman válasza beeboy (#39) üzenetére


moonman
titán

drag&drop ;)

(#41) beeboy válasza moonman (#40) üzenetére


beeboy
addikt

nem rakhattam fel azt a pakkot, most nem tudom mi a neve talán vma, mert fura módon akkor nem telepítette az autocad 2004-et.

erre gondolsz ugye?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#42) moonman válasza beeboy (#41) üzenetére


moonman
titán

nem igazán értem, én a host és a guest közötti fájlcserére írtam. :)

(#43) beeboy válasza moonman (#42) üzenetére


beeboy
addikt

azt hittem úgy mondod, ha fenn van a vma, akkor valóban az az oprendszer aktív ami fölött van az egér - kissé pontatlanul persze.
szóval mint ha 2 intéző ablak között húzigatnék.

de nekem nincs fenn, ezért ki kell lépnem a virtuális gépből scroll-lock-al (így állítottam be)

vagy nem erre gondolsz?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#44) moonman válasza beeboy (#43) üzenetére


moonman
titán

mindkét oprendszer aktív folyamatosan, fogod a fájlt és a host os intézőjéből behúzod a virtual pc ablakba, mire ő rádobja az asztalra, vagy intézőbe, ha nyitva van. miért kell kilépni host key-el? nem tetted fel a virtual machine additionst?

vma alatt különben virtual machine-t értesz?

(#45) Male válasza beeboy (#39) üzenetére


Male
nagyúr

Befelé nem gond, az ISO működik, bár nem olyan kényelmes, mintha simán másolgathatnék.

Érdekes, hogy az internetet simán elérte, a hálózaton viszont nem látják egymást. Majd még próbálkozok.

Valahogy lehet direktben írni onnan is a valós gépre is, csak valami bigyót fel kell hozzá rakni, ami nem tudom, hogy hol van.

(#46) moonman válasza Male (#45) üzenetére


moonman
titán

most mondom: drag&drop !

(#47) Male válasza moonman (#44) üzenetére


Male
nagyúr

Ne ez a ''virtual machine additionst'' hiányzik. Ezt külön kell letölteni, vagy hol van?

(#48) moonman válasza Male (#47) üzenetére


moonman
titán

ha fut a guest, action menüben keresgélj ;)

(#49) Male válasza Male (#47) üzenetére


Male
nagyúr

Közben megtaláltam. Úgytűnik gondolkodnom is kéne...

(#50) Uher


Uher
aktív tag

hogy lehet cdmeghajtot felismertetni vele?
floppyrol bebootol és utána semmi nem birok 98 telepíteni rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.