Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) k-adi válasza ddekany (#50) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez olyan mint amikor a stréber diák bemagolja a-tól z-ig de megérteni már nem tudja

(#52) totron válasza ddekany (#50) üzenetére


totron
addikt

Mit jelent itt a fundamentális?

Felmerül a már-már filozófiai kérdés, hogy a valószínűség statisztikai vagy logikai fogalomkör-e inkább. Nyilván mindkét halmazba illik, de lehet szépen fejtegetni. Nem ez az első ilyen szintű bot, de valahogy ez kapta a legnagyobb visszhangot.

Az emberek is vezessék be, hogy valószínűség alapon gondolkodnak, jelenleg ez nagyon nem megy.

(#53) ddekany válasza totron (#52) üzenetére


ddekany
veterán

Nyilván nincs éles vonal a statisztikai és logikai között az embernél sem. A programozás jelentős részét én is "statisztikai" alapon nyomom. Kevesebb kalória. :) De elő tudom kapni a megértési részt, mikor a statisztika nem ad magabiztos választ. De a ChatGPT nem tudja, látszólag nem fedezte fel a közös mechanizmust a sok eset mögött. Persze az emberek sem mindig értik meg, amiről olvasnak, de amit a ChatGPT művel ilyen téren, az embernél már bőven orvosi eset lenne.

(#54) schawo válasza ddekany (#50) üzenetére


schawo
titán

meg kell tanulni jól kérdezni. Ezért mondtam, hogy a prompt engineer egy új, de már létező szakma.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55) nuke7 válasza schawo (#54) üzenetére


nuke7
veterán

prompt engineer az olyan mint a professzionális google kereső használó..? :DDD :F

#50ddekany: biztos van olyan nyilván, amit nem tud, a mi custom vue3 komponensunk egyik method-ját se tudta elmagyarázni hogy mit csinál :)
ettől még az exponenciális fejlődés szerintem érthető - nem ez az egy adott modell fog exponenciálisan fejlődni, hanem az AI mint terület...
A WBW-n van egy tök jó egyszerűsített diagram, hogy miért nem realisztikus a fejlődés ütemét a múlt alapján megsaccolni.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#56) k-adi válasza nuke7 (#55) üzenetére


k-adi
nagyúr

nézd, ha megfizetik... miért ne? :D

(#57) forumpista válasza schawo (#54) üzenetére


forumpista
tag

profi stackoverflow hasznalo :)

egyebkent meg akarhogy is nezzuk, az lesz hogy aki jol tudja hasznalni az “mi”-t az elonyben lesz ahhoz kepest mint aki nem tudja.

(#58) schawo válasza nuke7 (#55) üzenetére


schawo
titán

A világ egyik részének ugyanaz. A többi tudja, hogy a ChatGPT nem egy kereső. Tényszerű dolgokra ott a google, meg a tucatnyi egyéb. A szöveges AI egy kreatív eszköz. Be lehet tanítani automata ügyfélszolgálatosnak, lehet vele íratni sajtóközleményeket, megírja az üzleti tervet, megírja egy webáruház összes termékének a feljavított változatát, stb. Mi jelenleg csak erre használjuk, de a lehetőségek tárháza végtelen. Holnap pl. egy tévéinterjút fogunk vele iratni, ahol a kérdéseket és válaszokat is az AI fogja felvetni és megírni.

De ha tényszerű dolgokat vársz tőle, és jól kérdezel, a ChatGPT sem fog hibázni. Képes pontos és helyes válaszokat adni szinte bármire. Arra is amire máskor rossz választ ad.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59) schawo válasza forumpista (#57) üzenetére


schawo
titán

Igen, tud segíteni a kódokban is. Ott nem abban jó, hogy jobb, mint a stack, hanem abban, hogy gyorsabb, mint a stack. Idő pénz, fölösleges profi stackowerflow junior kóderek helyett megoldja az alacsony tudászintű problémákat kevesebb bérből és gyorsabban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#60) ddekany válasza nuke7 (#55) üzenetére


ddekany
veterán

Én azt akartam kifejezni, hogy konkrétan a ChatGPT nagyon alap megértést igénylő feladatokon is elvérzik, és vad zagyvaságokat kezd el tippelni, és a megoldásra rávezetni is borzalmasan nehéz. Ez (állítólag) egy archiekturális probléma ezeknél, nem egy mennyiségi probléma. Nem tudjuk lesz-e áttörés ilyen téren belátható időn belül, azaz hogy találnak-e olyan felépítést, ami nem így viselkedik, és persze elég hozzá a mai hardver is. Ettől még egyfajta tipp keresőnek ígéretes ez most is. Persze a ChatGPT nem ideális, mert nagyon könnyen benyőg hülyeségeket, szóval kellene valamit tweakelni, hogy ilyenkor inkább azt mondja, hogy nem tudja, vagy hogy az állítása mellé tegyen bizonyítékot is (mint ez és ez a SO válasz pl). Na, meglátjuk a Google majd mivel rukkol elő, ha reagálni fog erre.

[ Szerkesztve ]

(#61) ddekany válasza schawo (#59) üzenetére


ddekany
veterán

Jelenleg azért nem látom, hogy megoldana bármit, ha nincs egy medior/senior, aki átnézi amit mondott. Ez persze az SO-ra is igaz, de ott közel sem ennyire durva a helyzet megbízhatóság terén. Ha más nem, ott emberek legalább lepontozzák ami nagyon rossz.

(#62) schawo


schawo
titán

Meglátjuk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63) nuke7 válasza schawo (#58) üzenetére


nuke7
veterán

Én értem a különbséget, akkor neked nem ment át, hogy a fejlesztoket hívják profi google kereső használónak viccesen ugye ;) …

https://youtube.com/user/nuke7

(#64) k-adi válasza schawo (#59) üzenetére


k-adi
nagyúr

"fölösleges profi stackowerflow junior kóderek helyett megoldja az alacsony tudászintű problémákat kevesebb bérből és gyorsabban."

na igen, de ha kiváltja a juniorokat, hogy lesznek akkor mediorok belőlük? :D persze aki medior vagy senior az röhög a markában tudom,..

(#65) ddekany válasza k-adi (#64) üzenetére


ddekany
veterán

Aha! Aztán szép lassan öregségben elhunynak azok a markukba röhögő programozók, és összedől minden rendszer, vége a világnak. Így hal ki az emberiség az AI miatt, ami pedig soha nem is ébredt öntudatára. :)

(#66) nuke7 válasza ddekany (#65) üzenetére


nuke7
veterán

Pontosan :K :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#67) bteebi válasza ddekany (#65) üzenetére


bteebi
veterán

Sounds like a plan. :)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#68) flexxx2 válasza ddekany (#65) üzenetére


flexxx2
őstag

mire meghalnak addigra az AI senior lesz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.