Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Sziasztok!
Adott 1 433as Celeronnal felvértezett gép, ebben kéne egy alaplap+proc csere. A háznak maradnia kell, ezért marad a mATXes alaplap-méret is. Van 1 PC2700as DDR ram, ennek bele kéne menni. A gép 24/7 megy, szóval a stabilitás és a halk működés alap. Integrált vga meg hang is kéne. Valami Celeronos megoldásra gondoltam, azt hiszem ezt halkabbra össze lehet hozni, de cáfoljatok nyugodtan :) Amire én gondoltam az egy ASUS P4S533-MX alaplap és egy 1,7es P4 Celeron (400mhz fsb). ezeket plusz az új tápot meg lehetne oldani max 40k-ból. A véleményeteket kérném hogy ez a konfig megfelel-e a célra, vagy van jobb alternatíva, szal bármi. Nekem Athlonom van szal ezért nem vágom annyira ezt a kérdéskört :)
thnx
Balage

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#2) nygma válasza kbalage2 (#1) üzenetére


nygma
addikt

ECS K7SOM+ ?

(#3) Johnny válasza nygma (#2) üzenetére


Johnny
senior tag

Az nem éppen halk, egyébként megfelelne.

(#4) nygma válasza Johnny (#3) üzenetére


nygma
addikt

miért nem halk? nem értelek.

(#5) kbalage2 válasza nygma (#2) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ez ha jól látom Socket A-s, ebbe talán Duron lenne jó, most én inkább az Inteles alternatívákra lennék kiváncsi. ECS deszkából a L4IBMGL2 teccett, de az nem eszi a memóriát.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#6) nygma válasza kbalage2 (#5) üzenetére


nygma
addikt

aha. pedig ez igen erős duronokkal is 20 környékén van bizonyos helyeken. ***tral no de mind1

(#7) kbalage2 válasza nygma (#6) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Gondolkodtam AMDn is, de a hűtés miatt inkább Intel. Nah meg az előző is az volt abban a gépben :) Nálam az Athlon nem a legcsendesebb, prochűtés + 2 venti a házban... A másik gép meg ugye folyton megy, az lóg a neten, ezért kéne a csendes megoldás. Tuning tuti nem lesz, stabilitás a lényeg, meg hogy lehessen filmet is nézni azért a letöltések mellett :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#8) Puchini


Puchini
csendes tag

http://www.asrock.com/product/product_gepro-ht.htm
www.hold-comp.hu 11400+áfa
ASRock GE PRO-HT

(#9) kbalage2 válasza Puchini (#8) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ez már megfontolandó alternatíva :) Csak sajna nem találtam az árlistájukban ezt a lapot :) Gondolom hogy igen, de azért nem Athlon kategória remélem.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#10) Puchini


Puchini
csendes tag

Nincs az árlistájukba de tartják, 20percen belül hozzák ha éppen nincs raktáron. Valamivel komolyabb hűtés kell neki mint a 433asnak, de nem egy melegedős proci. Én a 2.2ghz celeronomat 2.7en hajtom asrockba stabilan, fél éve. sima spire hűtő (2eFt) 41fok, és még feszt. sem emeltem.

(#11) kbalage2 válasza Puchini (#10) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Nah ez így igen jól hangzik :) Lehet hogy így inkább egy 2ghzes Celeron lesz :) A gyári Intel hűtő mennyire hangos, tudja vki? Mert kb 1 ezressel több a dobozos verzió, abban van hűtő is. Vagy inkább vmi szimpla egyéb hűtő? Most már csak egy csendesebb meg nem túl drága tápot kell találnom :)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#12) dzsoni válasza kbalage2 (#9) üzenetére


dzsoni
senior tag

Milyen az az athlon kategóriáju hűtés? :F

Nekem egy KT7A megy napi 24 órán át, egy 1700+ Paloval. A CPU-n egy Glacialtech Igloo 2510 ''zakatol''. A chipsetről letéptem a ventit, a vga-n passziv van, a táp PFC-s. A leghangosabb dolog a gépben a vinyó. Ilyen halk gépem még nem volt. Egyébként a proci 33 fokos!

(#13) kbalage2 válasza dzsoni (#12) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Hát nálam 1 jó öreg 1,1es Athlon megy, (oldschool AXIA rulz :), ugye azon hűtés (megnemondom perpill mi annyiszor volt cserélve), chipseten venti, táp PFCs, vga-n venti, és 2 ford.szabályozott venti a házban. Szal kissé hangos :) Így egy 24 órás renderelés alatt a proci ''csak'' 60 fokos nyáron ha tombol a kániqla...

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#14) hi válasza kbalage2 (#11) üzenetére


hi
tag

Gyari Intel huto eleg jo alternativa: megbizhato es eleg csendes. Ha teheted vegyel dobozos procit, erre ha jol tudom 3 ev a gari, es megkapod meg vele a hutot is. Megfontolando ... Masik lehetseges megoldas az Eagletec 810DLU lapja, ez olyan, hogy minden rajta van, proci raforrasztva, procihuto keszen felfogatva, DDR SDRAm-ot eszi (2x slot) szoval telejes megoldas. A proci rajta egy 1300 Duron XP, probaltam mar ilyen deszkat, stabilan mukodott.

(#15) dzsoni válasza kbalage2 (#13) üzenetére


dzsoni
senior tag

A fenti gépet asszem' jól összeraktam :), viszont a Bartont nálam is huzatban kell tárolni, annak van hangja. 1xCPU cooler, 1xCSET cooler, 1x VGA cooler, 1x PSU cooler, 4xCHAS cooler, az összessen 8. A CPU cooler ráadásul egy TT volcano 9, és mint ismeretes a TT Smartfan az egyik leghangosabb venti.

(#16) kbalage2 válasza hi (#14) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ezt az Eagletec cumót hol lehet kapni? Mongyuk nem hiszem hogy beleugranék, a további fejlesztés reményét meghagynám :) Amin most nagyon elgondolkoztam az az hogy az 1,7es Celeron áráért már lehet kapni pl Athlon XP 1800+-t, ami azért erősen veri teljesítményben. Van vhol a neten valamilyen összehasonlító táblázat hogy melyik proci mennyi hőt termel és mennyi ''fogyaszt''? Mert a cél ugye a halk és relatíve energiatakarékos működés, ami ha jobban elérhető a Celeronnal akkor egye fene a teljesítménykülönbséget.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.