Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Jelenleg Abit Bx6 2.0 as alaplapom van celeron 300a (450)-es procival.
SZeretnek alternativakat kapni hogy szerintetek mire erdemes fejleszteni.
Egyaltalan csak a procit csereljem vagy az egesz cuccost.
Ja es nem vagyok krozus es tuningolobajnok.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#2) Scytam


Scytam
tag

Sokat segítene a dolgon, ha elárulnéd, hogy mekkora a keret!

(#3) karib válasza Breki (#1) üzenetére


karib
addikt

Kézenfekvő, eccerű megoldás egy gyorsabb zeleron tuningolása. Megfelelő steppingűt (szériájút) választva elég jó eséllyel lehet 900-1100-at megütni.

Ha nagyon kell lépned, akkor most AMD fronton Abit KT7E vagy Azza KT3AS. Egy hónap múlva viszont SiS735 és KT266A lapok lesznek DDR RAM-mal, inkább arra érdemes gyúrni, ha kibírod. Ja, addigra lesz tán több VIA P4X266 P4 lap is...

Department of Redundancy Department

(#4) Adi válasza Breki (#1) üzenetére


Adi
senior tag

Azt sem írtad meg, hogy milyen videókártyád és vinyód/vezérlőd van.

ldm start-reconf primary

(#5) Breki


Breki
veterán

Koszi az eddigi segitseget

Videokartya: Geforce 2 Mx 400-am van, de azt most meg nem cserelnem...:-)

Max 50.000-80.000-et feccolnek bele
ja es mivel 2 1128-as es egy 64-es SDRAm-om van
jo lenne olyan alaplap amiben az is belemegy mert most nem tudom jo aron eladni.

TEnyleg a regi cuccert (alaplap proci)mennyit lehet kerni?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#6) Breki


Breki
veterán

ja esha az alaplap maradna az Abit bx6 2.0-ba milyen orajelu cerka megy bele es milyen atalakitot erdemes hasznalni?

Sajna itt videken nem lehet probalgatni amit kerek olyat hoznak ezert lenne fontos

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#7) sh4d0w válasza Breki (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Cső Breki! So, ha nem ragaszkodsz az Intel platformhoz, akkor nagyon jó választás tud lenni egy AMD-s rendszer. Mivel SDRAM-jaid vannak, ezért valamilyen kiforrott VIA KT133A chipkészletű lapot vásárolj, AZZA-t, vagy MSI-t. ASUS is jó, de az egy kicsit drágább. A régi cuccaiddal nem tudom, hogy mit csinálj, szerintem a legjobb megoldás, ha magánúton próbálod meg eladni, annak jobb esélyei vannak, mintha üzletben próbálkoznál vele. Jó lenne, ha megírnád, honnan írsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) guest válasza Breki (#1) üzenetére


guest
veterán

felejtsd el az egeszet én nemreg adtam el az én abit bx6rev2 met coppermnval és az arat megpotplva vettem dronos rendszert és állítom : KIRÁLY !

prohardver vendég

(#9) karib válasza Breki (#6) üzenetére


karib
addikt

Az új 1200-as Celeront jelző hírhez kapcsolódó témába írtam néhány infót az esetleges upgrade procikról, nézz körül.

AMD fronton novemberig kitaratnék, sőt addigra P4 még jobb lehet...

Department of Redundancy Department

(#10) Breki


Breki
veterán

Szoval akkor az alaplapot is csereljem?
Koszi kezdek tisztabban latni

Es ha jol ertem vagy AMD vagy p4 konfig

az AMD-hez nem kell nagyobb tap es brutalis huto?
EGyaltalan mondjuk a k17E-be milyen procit ajanlanatok?

Es a p4 rendszerek eleg kiforrattak mar?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11) Breki


Breki
veterán

ja amugy sexardrol irok

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#12) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Nekem hasonló terveim vannak, ám várhatok vele 2-3 hónapot, és valami komolyabb cuccost szeretnék.

Amit első körben kinéztem, az egy T-Bird 1.4 GHz, csak az alaplapban vagyok némileg bizonytalan. Mire érdemes hajtani, mi az optimális ennek a procinak? Esetleg mostanában jelenik meg valami új esélyes erre a posztra?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#13) RiCS válasza Litván Zongora (#12) üzenetére


RiCS
csendes tag

Hi.

Igen, rengeteg jelentkező akad. A VIA KT266A, a nForce, az új SiS cuccos... :)

Ami most kiru, az az AMD 760, és az örökzöld KT133A.

(#14) Breki


Breki
veterán

MOst neztem korbe a kereskedoknel.

Es sajna mindenhol azt mondjak elkerzdtek emelkedni a hardware arak kismertekben.

Amugy 2-3 honap mulva karacsony pont
hotziher hogy minden dragabb lesz

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#15) Litván Zongora válasza Breki (#14) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Ez bizony így igaz, lehet, hogy január lesz a dologból...

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#16) Kuznyikov válasza Breki (#14) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Idén nem lesz új géped tuti. De ha mégis veszel, január-febr.-ban megbánod!

(#17) Breki


Breki
veterán

ha KT7-es lapot veszek a 100-as SDRAm-jaim erdemes lecvserelni 133-asra?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18) Scytam válasza Breki (#17) üzenetére


Scytam
tag

Természetesen érdemes!
Sokat dob a gép teljesítményén, pláne, ha szerencséd is van, és kifogsz 1-1 jól húzható darabot!
Aszem az árral nem lesz gond... :)

(#19) guest válasza Breki (#1) üzenetére


guest
veterán

szasz
lehet, hogy kell bios fríssítés.
egy 667 celo 2 megy 1000-en.
ez elég korrekt.
kb. 20000 körül

prohardver vendég

(#20) Breki


Breki
veterán

Te most az Abit bx6-rol beszelsz?
mert ahhoz sajna nincs ujabb BIOS

korbeneztem itten az atalakitas arai:

Abit KT7E
Duron 850 pricival 35.000
TB 266 49.000

Szerintetek megeri vagyis jok ezek az arak?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21) Rufi


Rufi
csendes tag

Hali
Érdekes dolog hogy én pont most adtam el az Abit bx6.2-es lapomat. Nekem mondjuk egy 600-as celeron ment benne 928mhz-n, a bx6.2-es nagyon jó lap, ha veszel bele egy valahányas celeront és húzod, akkor a mostaninál sokkal gyorasabb géped lesz, kevés pénz ráfordításával. Én egy Abit KT7A-RAID lapot vettem 600-as duronnal ami most 933-an megy és jelentössen gyorsabb mint az azonos órajelen üzemelő celeron, sajnos nem volt több pénzem gyorsabb procira. De a 600 duront fele annyiért vettem mint a celeront eladtam. Azért választottam a KT7A-s lapot mert ez egy bevált alaplap-chipset. Én arra az elhatározásra jutottam hogy ha egy kiforrott alaplapot veszel jobban jársz mint az újabbal, mert valszeg nem lesz vele gond. Bye

(#22) Tiesto


Tiesto
csendes tag

Vegyél egy 8-900-as Celeront,az ,és pár száz frekit rájuk lehet durrantani,ráadásul a lapod is megfelel nekik. Ez a legolcsóbb! Amúgy ,ha 80-at szánsz rá,szerintem a jó proci a Thunder 1400-as,abit kg7 raid alaplappal,bár ez kissé huzósabb.

tiesto

(#23) Breki


Breki
veterán

NE dontesre jutottam (nagyjabol)

DE meg ket alaplap kozott filozom

Abit KT7E:
TEnyleg NEM TUDJA a 266-ot csak a 200-at?
Abit KT7A erdemes RAID-os-at venni?
"Használható CPU-k:
AMD-K7 Duron 600MHZ-850MHZ vagy 200MHz FSB
AMD-K7 Athlon 700MHZ-1.2GHZ vagy 200/266MHz FSB
200/266 MHz Alpha EV6 bus, AMD Athlon & Duron

MOst akkor ez hogy van? a (TB-rol egy szo sem)
esik.

Ugy nezem a 900-as es 1000-es TB kozott nagy az arkulonbseg. VAn olyan 900as TB ami tudja a 266-ot? ha nem erdemes csak ezert
AMD Thunderbird 1 GHz Socket A / 266 MHz FSB -t venni?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#24) BobMaster válasza Breki (#23) üzenetére


BobMaster
senior tag

Breki, ha rám hallgatsz, akkor inkább a KT7A. 850-es Duronnal megy vele itt egy tesztgép. Szakít, nemvicc:)) 27.830 + tréfa az alaplap, szvsz hülyeség a RAID-eset megvenni. _Most_ vegyél mellé normális (branded, registered, stb. mindenhol más) 133-as RAM-ot is (256MB Hynix 6850 + tréfa) mer nemsokára nem fogják ilyen occsóért utánad dobni, jön a "szezon". 266 FSB az 1gigás TB-nél kezdődik, 25080 + állam bácsi pénzért. Én 1133/266-os vennék a helyedben, nem sokkal drágább. És abból eddig még csak AXIA-sat küldtek :)))

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#25) karib


karib
addikt

Mivel úgy látom, több ember épülésére szolgálhat, összefoglalok néhány AMD-s tudnivalót:

1. A procik

Minden procinak van egy gyári beceneve, ami helyett persze végül rendes nevén szólítják később, amikor megjelenik.

Athlon - először volt Slot A formátumban, utána jött a tüskés Socket A. Na, ez a Thunderbird (T-Bird). Egyik legfontosabb újítása az integrált 256 kB L2 cache volt, a régi Athlonon külön volt 512 kB (mint anno P2, P3). Néhány Slot A procit is szereltek ezzel a maggal, de nem volt annyria jellemző. Most jött ki ugye az Athlon XP, ami már számos további újítást tartalmaz, ennek a beceneve a Palomino volt. Tehát, lényegileg T-Bird a "sima" Socket A Athlon, Palomino pedig az Athlon XP-mobil-MP széria.

Duron - a Socket A Athlon kistesója, ő Spitfire néven futott mielőtt Duronra keresztelték. Szintén létezik belőle egy javított széria, ami a most bemutatott 1.0 GHz-es példánnyal kezdődik (ez már az ún. Morgan maggal szerelt).

2. Alaplapok, chipsetek:

Belépőként KT133A-t ajánlok. Kivétel az Abit KT7E, ami KT133E-s. A lapválasztás attól függ, hogy akarsz-e tuningolni, vagy sem. Ha nem, akkor igazából bármelyik KT133A lap megteszi. Egyetlen difi nemtuningolás esetén a lapok között az lehet, hogy mennyire barátságosan viselik a nagy terhelést (sok kártya, nagy fogyasztók, 24h üzem, ilyesmik), illetve lehet pár százalék teljesítménybeli eltérés.

Én az Azza KT3AS lapot ajánlom. Olcsó, 2 év gart kellene kapjál rá, tud szorzót, feszt állítani, s még egy ISA slottal is megajándékoznak, meg az integrált AC97 hanggal. Tuningról egyelőre nem tudok különösebbet, majd tán később lesz tapasztalatom, 133-on rendesen megy. Ebbe a kategóriába tartozik még az AmazePC KT133A-s lapja is - szintén olcsó és tud szorzózni, ami tuninghoz nem utolsó dolog.

Abit szinten sokan imádják még a KT7A-t, de mivel a KT7E ugyanazt tudja, nem látom semmi értelmét a drágábbat venni (KT7A). KT7E-ből még nem láttam olyat, ami nem ment volna legalább 140-es FSB-n, de 150 fölé is lehet jutni. Aki 24e-nél többet kér érte, rabló, hacsak nem ad rá rendesen 2 év garanciát (hivatalos forrásból kicsit drágábbak az Abitok).

RAID-es lapot akkor vegyél, ha használod is. Vagy tényleg RAID-eled a HDD-idet, vagy csak nem elég a 2 alaplapi IDE csati. Különben felesleges.

Lényeg: KT133A nagyon masszív, kiforrott, de kezd leáldozni az ideje, drágán venni baromság.

DDR fronton én kizárólag jól tuningolható KT266A után néznék, mihelyt lesz. Más téren SiS735 ígéretes, jó alternatíva, de csak kevés lap van. ECS K7S5A olcsó, masszív, csak szorzót nem tud. Esetleg olcsó B0 revíziójó ALi MAGiK, vagy szintén olcsón fogható AMD 760 megérheti, de alapvetően le lesznek hagyva teljesítményben, tehát ismét: ezeket drágán venni nem szabad.

Tehát: KT133A, ALi MAGiK, AMD760 jöhet, ha olcsó, SiS735 nem is lehet drága, KT266A-t pedig érdemes lesz megfizetni, ha kell a teljesítmény.

3. RAM

Itthon nagy kavarodás van RAM-ok területén, sajnos nagyon nehéz tisztességes RAM-hoz jutni. Az hogy brand, buffered, registered, ECC egyáltalán NEM ugyanaz, és nem mindegyik fontos és jó, ha nem használod.

Az, hogy brand, annyit tesz, hogy "márkás". Azaz a kereskedő aszongya, hogy a modulon lévő chipek valami nagyobb gyártótól kerültek ki. Idővel néhány korábban "noname" gyártó is felúszik ebbe a kategóriába, mert "ismertek" lesznek. Ezen kívül sok múlik nem csak a chipeken, hanem a modul kialakításán, minőségén is. Jó RAM chipekből is lehet vackot csinálni, és átlagos chipekből is létezik jó minőségű modul.

Tehát: a "brand"-ség még nem garancia semmire, de jó kiindulópont. Amit érdemes keresni: Infineon (!!!), Micron, Hitachi (elvétve van), Winbond (nekünk nagyon bejött). Pl. Hyundai (ma már Hynix) nekem eddig nem teccett, nem is tudtak sokat, amikkel eddig találkoztam, bár "brand"... Viszont nem szabad irdatlan felárat fizetni brand chipes RAM-okért. Vannak rendes, tényleg brand RAM-ok, de ott a márkásság nem (csak) a chipeket jelenti, hanem az egész modult (pl. Crucial, Mushkin, stb.).

Az, hogy registered, annyit tesz, hogy vannak külön pufferek a modulon, amik "simítják" annak működését, főleg sok modul kooperációját. Egyes AMD760-as lapok csak ilyet esznek. Viszont ha 1 db. modulod van, nem annyira égető. Sőt, mivel az infó mindig egy plusz pufferen fut át, a registered RAM még lassabb is, mint a nem reg, tehát akkor vegyél ilyet, ha tényleg kell!

ECC: hibajavítós RAM. Szintén jó móka, sok modulnál és kritikus feladatoknál (szerver...) fontos, egyébként szintén lassítja az RAM-ot.

A legfontosabb az lenne, hogy CAS2 PC133 RAM-ot tudjál venni, persze ezt itthon egy kereskedő sem tudja neked megmondani. Legtöbb itthoni RAM CAS3-as, ami egyrészt lassabb, másrészt valszeg kisebb tartalékok vannak benne (MHz-ileg).

Lehetőleg 1 modullal próbáld meg megoldani RAM gondjaidat, több együtt mindig lassú. Esetleges válogatási szempont lehet, hogy minél kevesebb chippel szerelt RAM-ot vegyél, bár nem nagyon jellemzők az egyoldalas (csak a modul egyik oldalán vannak chipek) RAM-ok.

4. Egyéb: AMD holmikról nagyon sok infó jelent meg, itt a site-on is többek között. Ha tuningolni akarsz, akkor nagyon érdemes átvizsgálni a korábbi AMD-s cikkeket, itt nem tudok mindent elölről elmondani. Lényeges címszavak: hűtés (!), tápegység (!), feszültségemelés (proci, IO, stb. - ésszel!), szorzóállítás, L1 kapuk összekötése, magas FSB, jó RAM, stb.

Department of Redundancy Department

(#26) karib válasza karib (#25) üzenetére


karib
addikt

Vazze, ez kicsit hosszú lett :)

Department of Redundancy Department

(#27) karib


karib
addikt

Ja: AMD prociban én 750-es Duront vagy 1,0 GHz "AXIA" vagy "nagyobb" sorszámú, lehetőleg a 100/200 MHz-es változat (nem 133/266). Ezeket bedugva egy bármilyen 133 MHz-et támogató lapban (és felrakva a buszt 133-ra...) van egy 1,0-s Duronod vagy egy 1,3-as Athlonod, mindenféle hókuszpókusz nélkül. Esetleg lehet feszültséget emelni, de azt szintén lehet a procin, grafitozással, tehát ehhez sem kell extra lap.

Lehet mást is venni, de igazából az összes proci nagyon hasonló. Ha gyorsabbat veszel, nem fog annyival jobban menni, mert a technológiának vannak korlátai. A Duron kb. 1-1,2 GHz körül fúj ki (1,0 GHz-es gyári Duront ne vegyük ide, drága és kicsit más konstrukció is), Athlon pedig úgy 1.4-1.6 közé lőhető be. Athlon XP a közeljövő zenéje, de úgy tűnik, érdemes lesz elkezdeni gyűjtögetni egyre...

Persze legjobb kihajtani a maxot a rendszerből: nagy buszsebesség mellett a max procisebesség, de ehhez már sokminden kell...

Department of Redundancy Department

(#28) karib válasza Breki (#17) üzenetére


karib
addikt

Breki: szerintem először nézz valami mostani Celeron után. Olvasd el Parci cikkét a P3/Celeron tuningról. Talán fájdalommentesebb az upgrade. AMD platform olcsó, de kérdés, mennyiért tudsz kiugrani a mostaniból, és az új cuccoknál áfa mennyire fájdalmas (mert ugye alaplap+proci áfája több, mint csak egy procié...).

PC100 RAM még jó lehet, nem kell kidobni. Meg kell próbálni az új konfiggal, és ha nem megy, akkor lecserélni. Nekünk mezei PC100 RAM futott 170 MHz CAS2-n is, tehát lehet benne tartalék. Igaz, a miénk az egyik legjobb, egyoldalas full Infineon modul volt :)

Department of Redundancy Department

(#29) guest


guest
veterán

Egy kis hozzászólás:

A KT133E chipkészlettel szerelt lapok gyárilag nem támogatják az AMD 266-os rendszerbuszát, a gyakorlat azonban azt mutatja, hogy simán elviseli a chipkészlet ezt a sebességet. Persze, én azt javaslom, hogy inkább várj még 1 kicsit, amíg a VIA KT266A chipkészletű board-oknak csökken az ára.

Más: ha nem egy, hanem több modullal oldod meg a memóriaméret-problémáidat, akkor a BIOS-ban állítsd be a Bank Interleave-et, jelentősen gyorsítja a memóriakezelést.

prohardver vendég

(#30) Breki


Breki
veterán

Köszönöm Karib es a tobbiek a hozzászólasokat
nagyon sokat tanultam belöle.

Amugy KT7A-s alaptapot vettem 900-as TB-el
ami tudom hogy meg nem 266-os de fontosabbnak lattam hogy a "mother" az legyen.

Viszont lennének még kérdéseim.

Hogy tudom megnézni a RAM-jaim minőségét?
A különbség a sima es a brand ok között
sima futásnál is jelentkezik vagy csak
tuningolasnál jelentősebb?

Van egy kis gondom a Via 4in1 driverrel
ha turbo modban rakom fel elkezd fagyogatni a gépem.
Használjam a standard módot?
Érdemes leszedni az új 4in1-et innen?
http://www.viahardware.com/

Ja és itt irnak egy új BIOS-ról
http://www.viahardware.com/faq/ka7/ka7faq.htm

De ezt az ABIT lapján nem láttam érdemes ezt felrakni?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#31) karib


karib
addikt

1. Bank interleaving. Trükkös dolog, először én is azt hittem, hogy több modul kell, hogy működjön. Ellneben ez a bank nem az a bank, sőt nem is a pénzintézet. Merthogy bankot értelmeznek magukra a modulokra, tehát komplett RAM-okra, de chipenként ("eszközönként") is. Tehát a lényeg az, hogy megfelelő sűrűségű és kialakítású chipekkel szerelt RAM-od legyen (nekünk egyoldalas 64 megással is ment), és máris használ az interleaving. Méghozzá nagyon is sokat. Interleaving és lehetőleg CAS2 beállítás adja a legtöbb pluszt, de lehet még finomhangolni. Tapasztalat szerint interleaving nem veszélyezteti a stabilitást. DDR RAM-oknak kicsit más a lelkivilága, abba még nem ástam bele magam.

Ergo: interleaving bekapcs!!!

2. Breki: érdemes olvasni a KT7 FAQ-ot, nem egy problémamentes széria ez a lap, tehát biztos lehet okulni belőle. Én még nem fordultam hozzá, de fagyások stb. esetén érdemes odanézni.

RAM: piszkáld feljebb a buszsebességet és élesítsd a RAM időzítéseket, így kiderül, mit bír a modul. Interleaving mindig mehet, annak nem szabad gondot okozni. CAS2 nagy kérdés, jó RAM-mal sokáig elmehet, átlagossal már 133-on is csak CAS3 fog menni. Nem kell félni a CAS3-tól azért, ha plusz 30 MHz FSB-t kapsz cserébe... messze ellensúlyozza :)

Ha húzod a procit, majd mesélj, hogy meddig jutsz. Sajnos a jó tuningpéldányok elvileg az 1.0+ GHz tartományban vannak csak elvileg (ezért is ajánlottam azt), de nem akarom letörni a lelkesedést, hajtsd meg nyugodtan, aztán majd szólj, mire jutottál.

Eccer összedobunk már valamit a RAM-okról is cikk formájában, csak elég komplex a téma... RDRAM úgy tűnik kihullik a sorból, viszont a DDR-eket még jobban meg kell ismerjük.

Department of Redundancy Department

(#32) LordX válasza karib (#31) üzenetére


LordX
veterán

ÖÖÖ...

"Nem kell félni a CAS3-tól azért, ha plusz 30 MHz FSB-t kapsz cserébe... messze ellensúlyozza."

De. Nem súlyozza ellen. :)))

Ad 2:
Mivel a CAS azt jelenti, hány frekvenciát várjon, ezért:

133MHz+CAS3 esetén 1/133.000.000*3 = 1/44.333.333 (=2,25*10^-8, aki érti) másodpercig vár az alaplap két kérés között (asszem akkor, de ez mind1).

100MHz+CAS2 esetén pedig 1/100.000.000*2 = 1/50.000.000 (=2*10^-8) másodpercig.

A vak is lát6ja, hogy a 100MHz+CAS2 gyorsabb (elméletileg 12,5%-al).

Szóval nem éri meg. A 100MHz CAS2-vel a 150MHz CAS3-as felel meg. (Elméletileg, de leírtam érveim)

(#33) karib válasza LordX (#32) üzenetére


karib
addikt

Mint a DDR esetében is, az "elvileg" nagyon messze van a "gyakorlatilagtól". DDR elvileg 2x annyit tud, mint az SDR SDRAM, mégis csak most, az x-edik revízió és chipset után tudnak felmutatni 10-40% reélis pluszt.

Iwill KK266 teszt során anno volt alkalmunk kihajtani néhány RAM-ot maxra, úgy 170 MHz környékére. Infineon 64-esünk szépen vitte 165-170-ig CAS2 (! - volt pár darabunk), de ezt azóta semmivel sem tudtuk reprodukálni (plusz ez az Iwillnek is az érdeme nagyban... Abitban nem is álmodnék ilyesmiről).

Ellenben 512-es Infineonunk nem bírta csak valahol 120 vagy 140 körülig CAS2, viszont utána CAS3-ban az is kifutotta a 170-et, mint ahogy 256-os Winbondunk is.

Ráadásul az FSB húzásával sokkal több jó jár, mint csupán a RAM sávszélesség vagy latency piszkálásával, így a lelépni CAS3-ra értelmes és mérhetően jó dolog, ha megfelelő MHz FSB-t kapsz cserébe :))

Mellesleg SDR SDRAM tuning szempontból nekem a legszimpatikusabb egy darab egyoldalas 256-os modul lenne, jó alkatrészekkel (nyák, nagysűrűségű chipek, stb.), mert ugye ez a legideálisabb felállás. Ellenben most már kezdek én is DDR-re gyúrni...

Department of Redundancy Department

(#34) karib


karib
addikt

Persze legjobb a CAS2, de egyrészt nehéz jó RAM-ot találni, másrészt egy bizonyos határ fölött már jóformán semmi sem bírja a CAS2-t...

Osztán lehet játszani a különböző timerekkel is, mert a RAM egy idejét arra pazarolja, hogy a statikusan tárolt infókat időnként frissíti, mert a hülye technológia egy idő után felejt. Ha jó RAM-od van, ami sokáig nem veszti el a kapacitását, akkor szépen ki lehet tolni a frissítést 1-16-32 ciklusról akár 128-256-ra, elvileg ez is jót tehet. Csak sok lamer BIOS nem enged rendesen hozzáférni a beállításokhoz, pedig olyan szépen be lehet lőni a max értékeket...

Department of Redundancy Department

(#35) LordX válasza karib (#33) üzenetére


LordX
veterán

Igen, volt ilyen ("Csókolom, CAS2-es PC133-as SDRAM-ot, lécci..."), csk azzal a bökkenővel, hogy pali volt az illető, csókolja a fene, én hetero beállítotságú vagyok.

Egyébként mint mindig, az igazság nem 1xű.
Ha húzod jobban a memóriát, akkor általában megy fel az FSB->gyosabb proci, megy fel az AGP->gyorsabb video, stb.

Viszont mint fentebb/lentebb leírtam, a memória lassabb lesz, míg minden más gyorsabb. Így tényleg megérheti.

Viszont néhol lehet aszinkronban állítani a memóriát az FSB-vel, ott a CAS3 nem nyerő. (Via for example, bár az enyémen csak feljebb.)

(#36) LordX


LordX
veterán

Abban a boltban jó helyen jártam :))

Ja, és ha megvan még az az Infenion, beszélgessünk egy adásvételi szerződésről. :DD

(#37) karib válasza LordX (#36) üzenetére


karib
addikt

Gratulálok, nem könnyű ilyen boltot találni. Milyen RAM-od van? Emberi árban volt, vagy a 10x árú prémiumkategóriában :) A nagyobbik már rég nincs velünk. Egyébként registered volt és emiatt lassú.

FSB húzásával az AGP-t tényleg húzod, de max. a sávszélessége nő, a sebessége nem (sajnos). Anno volt ilyen teszt: 66 helyett 100-as AGP mennyit számít? Max 1%, már ha a kártya bírja.

Department of Redundancy Department

(#38) LordX válasza karib (#37) üzenetére


LordX
veterán

Az a suxx, hogy a CAS2 133MHz - es emberi árú modul nem nekem ment, nekem mindegyik CAS3-as...

1ébként a negyobbik (512, ugye) már több mint 2x több a 190-nél, a másikat nem adjátok...

És tapasztalatból: AGP@100 kb 20% többlet teljesít AGP@66-nál. Valamiért 1-1 FSB-AGP szorzó volt az alapomon. (Duron600,Amptronizé@KT133,Eredeti Leadtec Ge2MX)
Azóta feltettem egy újabb Via 4-in-1-et, azt visszavette 66-ra.
Nem tudod, hogyan lehet visszabeszélni?

Ja a videjókártya érdekes egy dolog, mert a RAM mintha 3,2 ns-es lenne (!!!!!)

(#39) guest


guest
veterán

Tegnap délelött én osztottam az ebédet.Tegnap is én osztottam.Ossza ma Bin Laden!!!

prohardver vendég

(#40) Breki


Breki
veterán

Na a gondjaim egy resze megoldodott.

Mar csak a 4*es AGP-t kene valahogy...

Pixelview Gf2 Mx a kartyam pontosan

(Felrakram a WIN89SE-t mert a ME-nem szerette ugy a VIA-t......khmmmmm)

Alaplapi Bios-bol egesz uj van rajta 05/07-iei ezt erdemes frissitenem?

Igazabol a videokartya BIOS-an gondolkozom mert mostmar a 4*es AGP-t
kiveve minden TUrbo-n megy. Honnan lehet ehhez BIOS-t szerezni a neten?

Leirnatok az alaplapi BIOS-frissites menetet par szoban?
Utoljara Abit bx6-osomon csinaltam 2-3 eve es nem akarom elszurni.

Ja es az AMD-t hogy kell tuningolni? Eddig INteles voltam ugyanis es ez nekem egyenlore uj vilag.
Mert ha allitom a frekit nem hajlando elindulni. A szorzo meg fix nem?
Amugy egy 256-os meg egy 133-as cas3 Ramjaim vannak. Az egyik azt hiszem MIcron.

Igazabol nem akarom tulhajtani csak szeretnem latni mit tud.....
Csak felek hogy megsul.....

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#41) sh4d0w válasza Breki (#40) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szia Breki. A vidBIOS frissítéséhez kiváló segítséget kaphatsz a www.hwhunpage.com címen. A BIOS-frissítés szerintem ugyanúgy megy, mint 2-3 éve; új BIOS image letölt, bootfloppy, újraindítás erről a lemezről, régi BIOS elment, új beleír, restart ennyi.

https://www.coreinfinity.tech

(#42) Szasza válasza Kuznyikov (#16) üzenetére


Szasza
tag

Ha januárban-februárban veszel új gépet, azt pedig március-áprilisban bános meg és így tovább. Tényleg ki akarsz dobni gépre pénzt? Nem akarod inkább hajléktalanoknak adni? Akkor édesmindegy, mikor veszed, amikor kilépsz a bolt ajtaján, van egy régesrég elavult konfigod, ami már semmire se jó...:DDD :D

(#43) tneliS


tneliS
csendes tag

En mindenkinek csak EPOX alaplapot javaslok nekem igen jo tapasztalataim vannak vele, igaz nem a legolcsobb, de beton stabil. A 750MHz-es Duronomat 930MHz-n hajtom. :) 155MHz alaplapi frekvencia mellett (FSB=310 MHz, Ram Clocko 155MHz CAS2 (Samsung modul) +0.200 ) /EPOX 8KTA3 PRO+ /

Törppapa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.