Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomcs


tomcs
őstag

konkretan arrol van szo hogy vettem egy chieftec hpc-360-102 360w tapot

amikor a boltban neztem igazabol csak az aramerossegertekeket nezegettem, fel se tunt hogy nem chieftec van a tapra irva, csak akkor vettem eszre amikor hazaertem

konkretan az van rairva hogy HIGH POWER es egy hasonlo matrica mint a chieftec-eken, a tipusszama viszont hpc-360-202

megneztem a honlapon is, ott chieftec matricaval vannak, de nincs tulsagosan dokumentalva a dolog...

ezeken kivul viszont minden ugy van ahogy az ember varna, kapcsolok a helyen, stb szal azt hinnem hogy szimpla oem-esitett termek.. nade doboz.. gyonyoru cheftec doboz, jobban megnezve viszont kis felragasztott pottyokkel volt jelolve, ami le lett szedve a tap tipusa, meghozza egy 420w aktiv pfc-s. az enyem viszont nem az, szal az ember esetleg dobozcseres tamadasra gondolna... nem tudom hogy szereljem be es oruljek neki vagy csomagoljam vissza es reklamaljak.. help pliz gyorsan, ha valami suskus van meg ma elinteznem..

szal ha valakinek van ilyen 360w-os chieftec-e nezze mar meg legyszi hogy mi van rairva surgosen.. koszi :)

(#2) zetecR válasza tomcs (#1) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem nem az van, de esetleg ez nem segít?

http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/H-TA-CT360A.html

(#3) Tompo válasza tomcs (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Meglepő: CHIEFTECH kék mezőben, alatta típusszám, teljesítmény adatok.
HPC 340-201

(#4) tomcs válasza Tompo (#3) üzenetére


tomcs
őstag

kovetkezo kerdes... miklandot felhivtam (nem ott vettem.. lusti voltam elmenni odaig :(), azt mondtak valoszinuleg chieftec, csak ct hazbol lett kiszedve, gondolom a helyere ment a 420-as es ez meg annak a dobozaba.. szal ha valakinek van eredeti ct haza es arra az van irva hogy high power akkor ok. vagyok.. szal innentol ez is a kerdes

(#5) Tompo válasza Tompo (#3) üzenetére


Tompo
aktív tag

CHIEFTECH DRAGON FILSERVER DA-04 hátzam van, csak levettem az oldalát és megnéztem :DD
Nem biztos hogy jól emléxem, de a Feel 4/5 házakban volt HighPower feliratú táp.

(#6) Tompo válasza Tompo (#5) üzenetére


Tompo
aktív tag

Szvsz vissza minél előbb a cuccal, mert nem láttam még olyan Chieftech-et amin ne lett volna a saját matricája rajta!

(#7) tomcs


tomcs
őstag

idokozben kideritettem ugyanaz gyartja a chieftec es a high power markaju tapokat:

CHIEFTEC and HIGH POWER TM power supplies are designed and manufactured by Sirtec who is a leading high quality OEM manufacturing company for major customers such as Intel, Acer, GE, Motorola, Toshiba, Sony, Lucent, Epson, Philips, General Instrument, TurboComm, etc. Sirtec is a public company (OTC-listed) in Taiwan R.O.C. Its ticket number is 5356.

[L]http://www.highpowersupply.com[/L]
[L]http://www.chieftec.com[/L]
[L]http://www.sirtec.com.tw[/L]

kerdes hogy van-e valami minosegi differencialas vagy nincs, szal at lettem-e b@szva vagy nem......

(#8) tomcs válasza tomcs (#7) üzenetére


tomcs
őstag

tovabb nem nagyon jutok, valami torok oldalon pl megvitattak hogy mi a kulonbseg csak ugye mukkot nem ertek belole.. szal tovabbra is all a kerdes...

(#9) tomcs válasza tomcs (#8) üzenetére


tomcs
őstag

1 kis tema-up hatha most van valaki aki erdemben birna hozzaszolni...

mellesleg meg erdekes kerdes gari hogy van, mert ugye elvileg elettartam garis lenne, amivel nincs is gond amig a ceg megszunik.. de ha ez elofordul mit kezdek egy olyan tappal ami fizikailag lehet egyezik a chieftec-ekkel de egy teljesen kulon marka..

(#10) PeliScan válasza tomcs (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, az enyém 300Wos, de ez ízig-vérig CsífTek, szóvla szerintem a legtisztább, ha visszaviszed.

Amúgy: ez az élettartamgari mire vonatkozik vajh? Ha majd, x év múlva, rákötöm egy 400Wot emésztő rendszerre, és arról használom, az ugye kicsinálje egy idő múlva. Akkor mit csinálnak? Kicserélik, v mi?

(#11) tomcs válasza PeliScan (#10) üzenetére


tomcs
őstag

az elettartam gari elvileg arra vonatkozik hogy ''amig az atx szabvany'', tulterhelesre termeszetesen nem de most nem is errol lenne szo.. igazabol.. ha pl megszunik a bolt ahol a ct tapot vetted es azutan lesz bajod akkor meg megteheted azt hogy mesz a disztributorhoz nem? de ez esetben meg kene tudni ki a disztributor es hogy egy ilyen high power markanevu cucc igy papiron is azonos-e a chieftec-ekkel vagy mas marka-mas garancia annak ellenere hogy fizikailag ugyanaz..

kicsit olyan az eset mintha bemegyek franco-hoz mondom vw polo erre hoznak 1 seat ibizat es kiszamlazzak a polot (lehet toledo, nem vagom de van par _nagyon hasonlo_ modell, kozos alkatreszekkel)

(#12) PeliScan válasza tomcs (#11) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah igen, pont ezért én visszamennék, és megmondanám, hogy nénikbácsik, én CSífTek tápot kértem, megfizettem a márkát, a matricát is, szóvla vagy adtok olyat, avgy vissza a píz, és megyek pl BluFisbe. :)

(#13) zrubi válasza PeliScan (#12) üzenetére


zrubi
senior tag

Én is biztos visszavinném...

zrubi.hu

(#14) tomcs válasza zrubi (#13) üzenetére


tomcs
őstag

vegulis most a chieftec magyarorszagi forgalmazojat kene megkerdezni hogy szerintuk ez chieftec-e de az a sanda gyanum hogy nem, mivel mint lentebb irtam ket kulon marka, ket kulon honlap stb

(#15) Johnny


Johnny
senior tag

Enyémen is rajta van, hogy Chieftec. Tipusa: HPC-360-102 - elvileg amit vettél volna.
Én visszavinném mindenesetre, eleve nem azt kaptad, amiért fizettél.

(#16) tomcs


tomcs
őstag

na megvolt az utolso telefon.. kelly tech szerint ez ok, el az elettartam garancia meg minden szal rendben vagyok, beszerelhetem es orulhetek neki :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.