Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi történt a vinyómmal? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) johnnybe


johnnybe
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap futtatni akartam egy játékot, és mikor az ikonra kattintottam nem indult el.
Valami megszakítási hibával leállt.
Utánna keresném a vinyót, de eltűn úgy ahogy volt a meghajtók közül se Commanderbe se sajátgépbe nem volt ott az F meghatjó.
Aztán restart után ugyan megtalálta a meghajtót de teljesen üres volt, illetve csak annak látta, a 30-ból 3 Gb volt csak szabad és ez meg is felel az előző állapotnak.

Most behoztam magammal a melóba és az itteni szerveren látszanak a fileok de csak egy FOUND.000 könyvtárba chk kiterjesztéssel számozva és több száz megás fileok is vannak.
Ezeket gondolom a scandisk csinálta, tudtok valami megoldást arra, hogyan tudnám visszahozni a fontos fileokat?
Nem is kell mindegyik csak a pótolhatatlan fotóim.

Köszi szépen!

(#2) Dzsekó válasza johnnybe (#1) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szia!

Ezeket a .chk kiterjesztésű fileokat szokták letörölni, egybe több file-t is bepakolhat, ezért szinte lehetetlen visszahozni.
Lost clustered volt és szétszakadtak a láncok, hogy ilyen egyszerűen fogalmazzak.
Próbálkozhatsz adatvisszaállító progival, de ne írj erre a vinyóra, hanem másik vinyóra mentsd le.
Ha nem megy, akkor valami adatmentő céget nézzél, hátha ők tudnak vele mit kezdeni.
Üdv:
Dzsekó

(#3) dr_karcsika


dr_karcsika
tag

GetDataBack-el probáld meg, de mint írták elöttem, a rossz winyóra nem ment semmit hanem egy másikra.

üdv

(#4) mr_ricsi válasza johnnybe (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Kár volt megengedni a scandisknek, hogy a vinyó hibáit ''kijavítsa''. Így már adatvisszaállító progival sincs sok esélyed.

Esetleg kézzel nekiesel a FOUND.000 könyvtárban lévő fájloknak, és kiválogatod a képeidet. (Átmásolod a fájlokat másik vinyóra, és egy átnevező progival mindegyik fájlnak .jpg kiterjesztést adsz, és pl. az i_view-val végignézed, mit tud megjeleníteni közülük. A másolás után az eredeti vinyón lefuttathatod az adatvisszaállító progikat is, hátha...)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ja miután a fájltöredékeket visszaállította chk fájlokba, utánna már nehéz lesz bármit visszanyerni.

A vinyód viszont haldoklik, vagy a kábel kontaktos. Mert különben nem kapcsolódott volna le menet közben.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Pokerle


Pokerle
tag

Helló!

Próbáld ki az EasyRecovery-t (remélem jól írtam). Hátha sikerül ennek a proginak visszanyerni némi infót a winyódról. Szerintem az egyik legjobb ilyen progi.

(#7) johnnybe


johnnybe
csendes tag

Köszi fiúk lányok a tippeket!

Első lépésben ezt a GetDataBack-et próbálom mert erről egyéb fúrumokon és weblapokon is jókat olvastam. Úgy nézem eddig hogy a könyvtárszerkezetet nagyjából vissza fogom kapni, de még nem kiabálom el...

Igen az mondjuk nem egy rossz ötlet hogy ne erre a vinyóra másoljam a visszállított fileokat, thx.

Hamarosan beszámolok az ''élményeimről''.

[Szerkesztve]

(#8) L3zl13 válasza johnnybe (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Igen az mondjuk nem egy rossz ötlet hogy ne erre a vinyóra másoljam a visszállított fileokat, thx.''

Ez nem jó ötlet, hanem így működik a program. Csak külön vinyóra/particióra enged visszaállítani tudtommal.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) johnnybe


johnnybe
csendes tag

Jupíí!!

Minden oké, simán vissza tudta állítani a fileokat és működnek is a filmek a programok minden. Képek is megvannak szerencsére huhhhh.

Na ismét happy endel zárul egy topic. :)

Köszi a segítséget ez a GetDataBack program a legjobb nincs mese.

Sziasztok!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi történt a vinyómmal? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.