Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retro11


Retro11
senior tag

Sziasztok!
Elnézést ha volt már hasonlo gond valakinél,csak nem nagyon volt idöm végignézni a régebbi topicokat!Bocsi..
Szoval van 1Maxtor 80Gb ATA/133 as vinyóm ami még csak fel sem pörög..

A történet a következö!
Tegnap pont telepitettem a másik gépet és hozzá dugtam ezt a vinyót is mert hát ezen voltak a fontos progik és dolgok,szoval erröl fel akartam zuzni 1-2 dolgot!el kellet mennem félbehagyva a másolgatást,mert volt 1kis dolgom,mire visszaértem tesóm mint kiderült leült játszani majd kikapcsolta a gépet!
Jó semmi gond kapcsolnám be a gépet hát az én vinyómat nem ismeri fel...
Kis ilyedelem majd rádöbbenés hogy sehogy nem akar elindulni ez a hdd akármit csinálok!És az a legrosszabb h felsem pörög...Semmi...Tehát se hangot nem ad,be se villan,meg sem mozdul!!!

Rákérdezek hogy mi történt és kiderült hogy belerugott a gépbe a vinyo meg nem volt becsavarozva és igy leesett a házrol!Szerencsére fektetve volt és 5cm-nél nem ehetett nagyobbat!Megvizsgáltam a vinyot és semmi baja!!
Jobban megnézem semmi nincs lepattanva,És akkor lám a panelon a legnagyobb chip egy ''ogere'' lábai meghajoltak!Nincsenek megszakadva csak meghajolva..Azota nem pörög,nem csinál semmi.. :O :(

Ennyi..Légszi segitsetek mit tehetek,mert potolhatatlan dolgok vannak a vinyón..Ezt a panelt kitudják szervizben cserélni??Egyáltalán meglehet javitattni,ugy hogy az adatok ne vesszenek el??? :F :F :F :F :F :F :F :F :F

Légyszives aki tud segitsen? :R

Segitségetek előre is köszönöm és elnézést a hosszu szöveg miatt!
Tisztelettel.: Retro11

[Szerkesztve]

(#2) föccer válasza Retro11 (#1) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, így látatlanban valszeg kuka, vagy ha meg is klehet szólaltatni a vinyót, akkor azonnali adatmentés javasolt, és új vinyó beszerzése.

Nézz be ebbe a topikba: [link]. Itt keresd meg Liksoft-ot.Ő adatmentéssel foglalkozik. Valszeg menthető a vinyó, de sok, nagycímletű pénzbe fog kerülni.....

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3) Egon válasza Retro11 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Így látatlanban nehéz megmondani, hogy visszanyerhetők-e az adataid - arra azonban készülj fel, hogy nem lesz olcsó mulatság...:( Többtízerer Ft-tól fölfelé szoktak elkérni ilyenkor.
Van elég sok cég, amelyik ilyennel foglalkozik (5 perc kereséssel találsz vagy tizet: itt a ph-n és pl. az apróneten is sokan hirdetnek). A gond az, hogy fizikai sérülés (azaz a leesés) általában nem az elektronika megsérülését okozza, hanem a mechanika károsodik (azt talán nehezebb javítani, így drágább is) - nálad lehet hogy mindkettő sérült...:(
Meg kell nevelni a családtagokat (én biztos hogy ráhajtogatnám öcsém fejére a vinyót, ha ilyen történne).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Retro11 válasza Egon (#3) üzenetére


Retro11
senior tag

:)
Háát én se voltam messze attol hogy belenyomjam a szájába!
Na most ezt a panel részt nem lehet cserélni???Mert ott látszik kis elhajlás..Azt nem lehet szervizeltetni???Egy ilyen adatmentés ilyen sokba kerül?Nem lehetne valahogy cseréltetni a panelt?

Elöre is köszi!

Tisztelettel.: Retro11

[Szerkesztve]

(#5) föccer válasza Retro11 (#4) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet szerezni ilyen panelt, de alig van rá esély, hogy sikerül vele megoldani a problémát. Ha felteszszük azt, hogy a vinyón ténylegesen csak az elektronika sérült, és a mechnika nem, így is kevés az esély:(

Szintem vedd fela kapcsolatot valamelyik adatmentővel, aki ingyenesen bevizsgálja neked a vinyót, és ad egy árajánlatot. Ha ténylegesen pótolhatatlannak és fintosnak tarotod az adatokat, akkor szvsz bármit megér...... { és igen, ez tényleg több tízezrekbe kerül }

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6) Jim Tonic válasza Retro11 (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Veszel egy új elektronikát. 4.000 Ft, és menni fog.
Ekkora esést simán ki kell bírnia a mechanikának. Jó eséllyel újra fog működni.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Egon válasza Retro11 (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Elvileg (hangsúlyozom, elvileg) ha szerzel egy ugyanilyen vinyót (pontosan ugyanaz a modellszám, ugyanaz a firmware), akkor próbaképpen rá lehet rakni az elektronikát (rendes emberek fel szokták ajánlani adatmentés céljára, kölcsönben az elektronikájukat ilyen esetben - legalábbis egy haverom 120 GB-os Barracudájánál találkoztam ilyennel).
A gond az, hogy elvileg nem ilyen egyszerű a dolog (végzetesen tönkrevághatod az adataidat).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Jim Tonic válasza Egon (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez sem igaz. Bármilyen Diamond 9 panel jó rá. 120, 161 simán vezérli. Egy powermax futtatása ajánlott, ennyi. Nem vágsz tönkre semmilyen adatot. Most cseréltem elektronikát uyanilyen vinyón. 160-asé került rá. Nagyon kicsi az esélye az adatvesztésnek. Max néhány bíte, ami hardveresen hibásnak volt besütve a vezérlőbe, azt nem fogja látni. De ha powermaxot futtat, ezt is megcsinálja, és akkor ennyit sem veszít.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Retro11 válasza Egon (#7) üzenetére


Retro11
senior tag

Egon!?És ha elviszem a a boltba ahonnan vettem (lansoft) debreceni vagyok,ott nem tudnak ilyet megcsinálni?Mert ténleg nem esett olyan nagyott és szégyelni kéne de bevallom hogy régebben is esett már le de akkor sem lett baja,szoval a panelon minden megvan kivéve az az ''Ogere fekete nagy chip-nek'' van 2lába meghajolva..Na most ezt miért nem tudják cserélni,hát nem itt vannak az adatok?Akkor miért nem tudjákl az elektronikát cserélni?Vagy tudják?

Please segitsetek találni valami megoldást?

Tisztelettel.: Retro11

(#10) Retro11 válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Retro11
senior tag

Akkor ha viszem szervizbe megtudják csinálni,lehetséges a csere?Mit javasolsz Jim Tonic???

Tisztelettel.: Retro11 :R

(#11) Egon válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Ehhh...:( A powermax honnan a bánatból fogja tudni, hogy hol vannak a vinyón fizikailag a hibás szektorok?!?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Egon válasza Retro11 (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

99%, hogy a szerviz nem fog vele foglalkozni: ilyet adatmentésre szakosodott cégek szoktak csinálni.
Minél több adat van a vinyódon, annál több az esély rá, hogy elveszítesz ezt-azt egy házibarkács során. Milyen adatok vannak rajta egyébként? Gamez, Appz ISO-kat, zenefájlokat szedd le a netről (vinyó -> kuka), családi képek, diplomamunka stb. esetén meg lehet megér (mondjuk) 30K-t, hogy hozzáértő kezébe add a cuccot...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) föccer válasza Egon (#11) üzenetére


föccer
nagyúr

A powemax fizikailag olvassa végig a szektorokat. Amit olvasni tud, azt kiolvassa, amit nem tud, azt nem olvassa.

Sok sikert. Szvesz, ha fel sem porog a vinyó, akkor ott nagyobb baj lesz mint elekrtonika, de ne nekem legyen igazam....

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14) Retro11 válasza Egon (#12) üzenetére


Retro11
senior tag

Egon!A programok nem érdekelnek mert azt elötudom keriteni,de a családi dolgok azok potolhatatlanok..
És Egon,miért nem lehet cseréltetni az elektronikát?Nem értem...Szerintem az pedig megoldaná..
Amugy a panel melegszik 1idö után,szerintem a chip miatt nem müxik,ennyire rossz a helyzet?Nem lehetne valamit még tenni esetleg??

Please?!! : :O :O

Elöre is köszi! Retro11 :R

(#15) liksoft válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudod, ha a leeséskor a motor és fejvezérlés a zárlat (elhajtott lábak) miatt nem működtek, akkor a fejek nem kerültek parkoló sávra. Ha új elektronikával szeretné elindítani, akkor az adatterületen megállt és letapadt fejek csúnya mechanikai károkat okozhatnak [link] [link] [link]. Nyomot hagy a felületen, eldeformálódik a fejszerelvény, vagy akár le is szakadhet a fej.

A Maxtor 80-as feje nem csereszabatos, így arra jó lenne vigyázni.

Ennyit a ''Ez sem igaz'' és ''Nem vágsz tönkre semmilyen adatot'' mondatokról.

''Max néhány bíte, ami hardveresen hibásnak volt besütve a vezérlőbe, azt nem fogja látni.'' - A gyári és SMART hibatáblákat a működtető firmware-el együtt minden mai drive a felületen tárolja, így ez sem igaz.

A Powermax pedig pillanatok alatt le tudja gyalulni írástesztjével az adatokat (visszahozhatatlanul), tehát a futtatása csak az adatok mentése után javallott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) liksoft válasza Retro11 (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem letapadt, amit csak tiszta térben való szétszedéssel és speciális szerszámokkal lehet tisztességesen orvosolni. Az előző hsz-ben írtam a lehetséges hibákról, képeket is mellékeltem. A melegedés meg az elektronika túlterhelése (motor nem forog) vagy zárlata miatt van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17) TrollBalint válasza Retro11 (#14) üzenetére


TrollBalint
addikt

ha visszaviszed szervizbe, ők valószinüleg azt fogják csiálni, hogy bekapcsolják, és ha nem megy, vagy adnak egy másikat, vagy pedig az árán vehetsz egy másikat. Vinyókkal nem szoktak foglalkozni, gondolom azért, mert olcsóbb másikat adni, mint szerelgetni, főleg, hogy vannak erre szakosodott cégek

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#18) föccer válasza TrollBalint (#17) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, csak a cserével még nem kapja vissza az adatokat.

De itt van már Liksoft fórumtársunk. Ha az Őszakértelme és tapasztalata nem győz meg mag valakit, akkor annak szokserencsét a ''buher'' megoldásokhoz.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19) Angie™ válasza TrollBalint (#17) üzenetére


Angie™
addikt

''nem megy, vagy adnak egy másikat, vagy pedig az árán vehetsz egy másikat''

azért előtte elküldik a gyártóhoz, csak az a baj, hogy ha külső sérülés van rajtuk, a gyártó postafordultával dobja vissza...

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#20) föccer válasza Angie™ (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát ja, a garancia az felejtős az biztos :(

Liksoft: A fejeket ne egy gyenge rugó húzza vissza a parkolóba? Már csak azért ez a láma kérdés, mert ha elmegy az áram, akkor is letapadhatnának a fejek nem? { akkor sincs vezérlés}.

Ha kihúznám a dugót a falból, akkor hallanám a hogy a vinyóban ''csattanak'' a fejek. { mintha odaütődnének valaminek}:FVagy megint melléfogtam? :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) bzoley válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


bzoley
veterán

Veszel egy új elektronikát. 4.000 Ft, és menni fog.

Jah, igen. Fél éve keresek panelt a 40-es Seagate-emre, azt hiszed kapok valahol? Egy ajánlat volt kilencért(már bánom, hog kihagytam), de annyiért már egy egész hdd-t kaphatnék, de az sincs!

(#22) Retro11


Retro11
senior tag

De ha ilyen nagy a baj akkor azok az adatmentéssel foglalkozok hogyan tudják elmenteni vissza hozni az adatokat???
Oh találjunk már valami megoldást,légyszives..
Amugy már igy is nagyon sokat segitettetek!Köszönöm!
Van esetleg még megoldás?Légszi segitsetek!

Elöre is köszönöm!
Tisztelettel.: Retro11 :R

(#23) föccer válasza Retro11 (#22) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy hogy beviszik egy tiszta térbe, szétszedig darabjára a vinyót, fognak egy úgyanolyan tipusú vinyót, és a 2 ből csinálnak egyet. Vagy ha javítható, akkor spec szerszámokkal nekilátnak. Vagy ha kell, akkor kiszedik a vinyóból a lemezeket, és fizikálisan beolvasnak ról aminden amit lehet, és utánna azt elemezgetik, hogy mi az értelmes adat, és mi a használhatatlan.

Ez nem otthoni barkács munka. Persze csak ha épségben akarod tudni a menthető adataidat...... :-/

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24) agrarfiatal válasza Retro11 (#1) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nem lehet h a lábak amik meghajlottak esetleg egymáshoz értek v valami más nem szigetelt dologhoz értek? v lehet hogy amikor leesett valami rövidzár keletkezhetett ami kinyírt benne valamit

valami képet nem tudsz felnyomi a sérülésről?

[Szerkesztve]

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#25) Retro11 válasza agrarfiatal (#24) üzenetére


Retro11
senior tag

De már néztem nagyitoval és mint irtam két láb meghajolva és most néztem ezek egymáshoz is érnek,de nincsenek megszakadva,csak egymáshoz érnek!
Zárlatot csinál?Mit lehet tenni?Esetleg tudsz ajánlani valamit?

Nagyon jol jönne a segitség!
Elöre is köszi!
Tisztelettel.: Retro11

(#26) föccer válasza Retro11 (#25) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy igen erős tűvel, vagy vékony késsel visszahajlíthatod, hátha segít.Arra vigyázz, hogy ne feszegesd, csak anniyra amenniyre szükséges. És ne hajligasd ide-oda, mert akkor könnyen eltörhet. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27) liksoft válasza föccer (#20) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem! A motor és lemezek forgási energiáját felhasználva a lineáris fejmozgató motor teszi parkolóba a fejeket. Vagyis ha elmegy a táp, akkor (ha az elektronika ép) a motor visszadolgozik, és azzal a fesszel megy a parkolás. De ha az elektronika hibás, akkor általában lemezközép környékén áll meg a fej. A parkoló pozícióban meg egy kis erejű állandó mágnes (induláskor el tudjon engedni) rögzíti a fejszerelvényt. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28) agrarfiatal válasza Retro11 (#25) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

próbálj valami erős műanyag lapot betenni közéjük ha nem megy akkor tűvel próbált meg szétfeszíteni a kettő lába de ne teljesen vissza mert lehet h az már sok lenne és eltörnének. Ezután szigetelőszalag darabkát tegyél a két láb közé

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#29) föccer válasza liksoft (#27) üzenetére


föccer
nagyúr

Aham. Értem. Úgy néz ki, ogy még nagyon sokat kell atnulnom a vinyókról. Most már ezt is tudom :DDD. Tényleg nem voltak elmebetegek akik ezt kitalálták. Soha nem gondoltam volna, hogy a vinyó saját maga termeli meg a parkolásához szükséges áramot.....:DD. És egy kicsi mágnessel csak a rögzítést végzik.Nagyon kircsi, értem.

Köszönöm az ismételt fejtágítást. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30) Retro11 válasza agrarfiatal (#28) üzenetére


Retro11
senior tag

Jó megprobálom!És ha ezzel sem sikerül megoldani van még valami jó megoldás?
Oh nagyon jo lenne,és köszi hogy enyien segitettek!:R

Segitségeteket elöre is köszönöm!
Tisztelettel.: Retro11 :R

(#31) agrarfiatal válasza Retro11 (#30) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

sajna már csak egy ami segíthet - szerezni egy vezérlőt

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#32) Doktor válasza Retro11 (#30) üzenetére


Doktor
csendes tag

Üdv!
Ha azt akarod hogy érdemben segíteni tudjunk, akkor írd le az IDE vezérlőnél lévő vonalkód alatti azonosítót (pl. M6FYA). Ez a legfontosabb, más számú eletronikával esélyed sincs, sőt a cserepanel is tönkremehet!

[Szerkesztve]

Doktor

(#33) Retro11 válasza Doktor (#32) üzenetére


Retro11
senior tag

Hello!
Az én vinyom!

Maxtor DiamondMax Plus 9
80GB ATA / 133 HDD

Code:YAR41BWO
N, M, G, A

SN: Y27VRWVE

6Y080L04220L1

Ls amit kÉrdeztél Doktor a következö: F4FYA.
Most akkor ezekszerint ez nem jo Doktor?Esetleg tudnál tanácsolni valamit!?
Ja és elövettem a nagyitot és a leghegyesebb tűt,kiegyenesitettem ahogy tudtam de nem megy igy sem!Ugyanugy semmi hang,csak a panel melegszik 1kicsit,de még igyis csak langyos...

Szoval akkor most mit lehet még tenni?
Segitségeteket KÖSZÖNÖM!!!

Tisztelettel.: Retro11 :R

(#34) mr_ricsi válasza Angie™ (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha külső sérülés van rajtuk, a gyártó postafordultával dobja vissza...''
Ez nem igaz! A Maxtor kér egy dombornyomású bankkártyaszámot, aztán annak megfelelően emeli le róla az eurót, hogy a kedves ügyfél adatmentést is kér, vagy csak cserevinyót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#35) Retro11 válasza mr_ricsi (#34) üzenetére


Retro11
senior tag

Mr_Ricsi!
Akkor ha beviszem szervizbe és közlöm velük mi a bajom akkor lehetséges hogy elküldik és közlik velük a problémát majd javitva visszakapom??És szerinted mennyibe kerülne ez a müvelet :F ?Pontosan hány euro v jó magyar hasu? :F :F

Válaszod elöre is kÖszi!!

Tisztelettel.: Retro11 :R

(#36) Doktor válasza Retro11 (#35) üzenetére


Doktor
csendes tag

Kedves Retro11!
Úgy látszik hogy egy kicsit kevered a dolgokat!
Ha beviszed a szervizbe (vagy ahol vetted) és észreveszik hogy a winyó sérült, nagyon gyorsan elhajtanak valahova. Ha nem veszik észre a sérülést (nehéz elhinni - ott sem amatőrök vannak) akkor a garancia fejében kapsz egy vadonatúj winyót, az adataidra pedig keresztet vethetsz. Ha javítást, adatmentést kérsz, akkor ugrik a garancia és mivel adatmentést szervizek nem nagyon vállalnak, a winyód végül is valamelyik speciálcéghez fog kerülni - szóval ugyanott vagy ahol az elején.
A továbbiak innen kezdve rajtad múlnak - el kell dönteni mi a fontosabb, a garis winchester, vagy a rajta lévő adatok. Forintosítva a dolgokat - vagy lesz egy új winyód, vagy fizetsz több 10K forintot az adataidért - mérlegelés kérdése az egész.
Az adatmentés sajnos azért ilyen drága mert kevesen csinálják, nagy szakértelem kell hozzá, és mivel nincs szabott ára annyit kérnek érte amennyit akarnak. Persze különbözőek az árak - a te winyód a Kürt Kft-nél Kb 400 000 Ft-ot kóstál, Győrben van egy hely ahol 30K-ért megcsinálják (ha tudják). De kevesebbért sehol sem!
Persze lehet próbálkozni ha van az embernek mersze hozzá, egy ugyanolyan elektronika, egy csavarhúzó, egy kis szerencse, - de ha nincs akkor ugrott a másik elektronika is és esetleg a még menthető adataid is helyrehozhatatlanul tönkremennek.
Szóval - meggondolandó!

[Szerkesztve]

Doktor

(#37) rlazol válasza Retro11 (#35) üzenetére


rlazol
addikt

te nagyítóval nézegetsz olyan dolgokat, amiket mikroszkóp alatt sem lehet biztosan végigkövetni. főleg, hogy liksoft szerint a hiba beljebb van: az elhajlott lábak kevésbé fontosak, mint a letapadt fej.
ha fontosak az adatok, ne próbálkozz házi barkácsal.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#38) liksoft válasza Doktor (#36) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Győrben ennyiért tapadásból is kiszedik? Van tisztaterük ennyiért? Ha igen, lehet, hogy oda viszem bérmunkába, nekem ennyiből nem jön ki (anyag és üzemeltetés (energia, szűrők, célszerszámok) és kenyeret még nem vettem). Priv-ben várom válaszod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39) föccer válasza rlazol (#37) üzenetére


föccer
nagyúr

Az elektronikán az egyik csipnek kellett a lábait visszahajlítani, és nem magát a csippet megbuharálni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40) Jim Tonic válasza Egon (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Úgy, hogy végigellenőrzi, és beírja a megfelelő helyre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) Jim Tonic válasza bzoley (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én tudtam venni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) Jim Tonic válasza liksoft (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Arról volt szó, hogy kikapcsolt állapotban rúgott bele. Vagy legalábbis én így értelmeztem, hogy kikapcsolás után történt.
A gyári hibaszektorok tárolásának helye akkor ebből a szempontból most lényegtelen.
A powermax futtatása nyílvánvalóan az adatmentés után javasolt. Nem is írtam, hogy mindenképpenazzal kezdjen. Én eddig egyszer semtapasztaltam, hogy a powermax valamit is legyalulna. Esetleg tudnál valami linket adni, ahol erről olvashatok?

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) Retro11 válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


Retro11
senior tag

Jim Tonic!
Akkor most lehet cserélni a vinyón panelt vagy nem?És ha igen akkor tudsz segiteni hogy honnan tudnák szerezni ilyen panelt?Amugy ezzel az adatmentéssel kapcsolatban ahogy utána olvasgattam (És nem szeretnék megbántani senki) szerintem nagyon sokat kérnek érte tudván hogy 400000ft miaz nem is sok ugy is kifizeti ha kellenek a dolgai..Ez rengeteg emberek!!! :Y
Nézünk kicsit szét amcsiba és hasonlitsuk össze az árakat!Igazatok van mert nagy hozzáértés kell hozzá de azért ezek az oriási árak nem más mint kihasználás!
Én meg szerintem vagyunk még páran akik gyüjtögethetnék még jo ideig mig kigyülne..
Nem értem miért nem csinálják a gyárban ugy hogy ha lessz valami baj a panellel az csereszabatos legyen????
Segitségeteket Köszönöm és várom a további segitséget!
És nem akartam megbántani senkit,de ez a véleményem valoszinüleg azért mert nem agyok milliomos...Sajnoss :(

Tisztelettel.: Retro11

(#44) Cicero válasza Retro11 (#43) üzenetére


Cicero
őstag

Azért, mert a gyárban nem gondolnak arra, hogy valaki rúgdosni fogja. Persze más is történhet vele, de mindig könnyebb a másikra fogni :DDD

(#45) Retro11 válasza Cicero (#44) üzenetére


Retro11
senior tag

Köszi...
Akkor én is megrugdostattam volna magam!Nem sajna a bamba tesom volt,amugy neki tolta a forgoszéket azzal megökte a gépházat,és hopp leesett a ház oldalárol..Mint kiderült:(

Valaki tud még segiteni?? :F

Tisztelettel.: Retro11

(#46) L3zl13 válasza Retro11 (#43) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''Amugy ezzel az adatmentéssel kapcsolatban ahogy utána olvasgattam (És nem szeretnék megbántani senki) szerintem nagyon sokat kérnek érte tudván hogy 400000ft miaz nem is sok ugy is kifizeti ha kellenek a dolgai..Ez rengeteg emberek!!! ''

Itt nem amcsi nem amcsi fizuról van szó, hanem arról, amit liksoft is írt, műszerek, cserealkatrészek, környezet biztosítása, munkaidő. És ennyiért is van rá kereslet, tehát nyilván magáért a munkáért is elkérik a pénzt.
A célcsoport pedig a cégek, akiknek millióik múlhatnak a vinyón lévő adatokon. Nekik megéri ennyiért.
Magánember meg backupoljon.

Aki hülye, haljon meg!

(#47) liksoft válasza Retro11 (#45) üzenetére


liksoft
nagyúr

Már írtam, szerintem le is tapadt, vagy besült a motor! Azt pedig panelcserével NEM FOGOD MEGJAVÍTANI. A drágaságáról a mentésnek meg annyit, hogy amíg a gyárban egy célszerszámmal pár százezer darabot készítenek, addig a mentésnél használtat max pár tízszer. És a célszerszám (legyen fogó vagy program - mindegy, mert egyedi gyártású) nem olcsó. Sem itthon, sem másutt a világon. Nézd meg, külföldön a mentés az előbb említett többszöröse!

És senki sem használ ki. Vagy hozod, vagy nem. A panel meg csereszabatos, csak sok változatot gyártottak belőle. Már megmondták Neked, mit nézz, hogy jót vegyél.

Nem mentettél, nem rögzítetted a winyót, morogsz és keresed a legolcsóbb házi megoldást. Nem biztos, hogy jól teszed. Nézd meg a honlapomon milyen ''szépen'' tönkremehet egy winyó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#48) Retro11 válasza liksoft (#47) üzenetére


Retro11
senior tag

Elnézést,de én nem a legolcsóbb házi megoldást keresem!Erről szo sincs!!!
Én csak nem tudok honnan kifizetni ekkora összeget,és keresem a még elfogadhato megoldást!Nem is mernék barkácsolni,azért kérdezek indekit hogy ezen az adatmentésen kivül tud e ajánlani valamit,mert az egyszerüen nekem kifizethetettlen!
Nem akartam megbántani se Magát,se mást csak nekem ezek csillagászati összegek,és ennyi....

ÉS azért kérdezem ezt a panel dolgot,mert láthatoan az sérült!
Ön szerint van rá esély hogy ennyivel megusszam?Mert a vinyon a legnagyobb chip lábai hajlottak be,de más felületi sérülés nincs...

Válaszát elöre is köszönöm!!

Tisztelettel.: Retro11 :R

(#49) mr_ricsi válasza Retro11 (#33) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''SN: Y27VRWVE''

Out of warranty: 01/27/2005

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) föccer válasza Retro11 (#48) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kell annyira megilyedni az áraktól. Szeritem a kürtkft magyarország egyik legdrágábban dolgozó cége. Szerintem ha tényleg fontosak az adatok, akkor rá kell szánni azt a pénzt. Ha nem is 400k-t, de 100-120 ezret biztosan. Én nem tudom mennyit.

Hívj fel néhány céget, kérj ajánlatot. Sokan csinálnak már ingyenes bevizsgálást. Odaviszed, beadod a vinyót, és ők legrosszabb esetben is 1-2 nap múlva megmondják, hogy tudnak-e vele valamit kezdeni vagy sem. Ha igen, akkor az menniybe fog kerülni, ha nem, akkor esetleg kihez fordulj segítségért.

ennél több segítséget itt a PH!-n senki nem fog tudni adni mimt már ami itt elhagzott.

Innentől fogva fölösleges bármi féle szócséplés, úgyis mindenki ide fog lyukadni.

byz: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.