Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Processzor


Processzor
tag

mivel lehet polírozni? ma az az anyag ami a polírozóköszörűn vagy min forog?

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#2) Esmein válasza Processzor (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szerintem nem lehet egyik anyagot sem polírozni, a plasztik mattul, talán az üveget valahogyan, viszont ahhoz nagyon kemény anyag kell. Én próbáltam 600-as papírral csiszolni(üveget),de mintha csak simogattam volna.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) Processzor válasza Esmein (#2) üzenetére


Processzor
tag

Lehet, hogy rossz szót használok és nem polírozás. én arra gondoltam, hogy valami kopott-karcos és odanyomja a miszterminit egy pörgő akármihez és csillog villog. vagy például az órás, ha óraüveget ''újít'' fel. Mi az a 600-as papír?

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#4) Agostino válasza Processzor (#3) üzenetére


Agostino
addikt

Karcokat akarsz eltüntetni? Kisebb felületen,mint pl óraüveg, a fogkrém csodákra képes.:)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5) Processzor válasza Agostino (#4) üzenetére


Processzor
tag

azt tudom, sőt az orromat is tisztíccsa. a fogkrém nem használ sajnos, ráfeküdtem és1 egy 9 perces csiszatolás után semmi változás.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#6) Esmein válasza Processzor (#5) üzenetére


Esmein
nagyúr

de ugye nem szignálszenzitívvel nyomtad ? Nagymuttertól el kell kérni a nagymuterfogkrémet, és azzal.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Processzor


Processzor
tag

Azt a vizespoharat az éjjeliszekrényről?

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#8) Agostino válasza Esmein (#6) üzenetére


Agostino
addikt

Azám Gabi fogkrém a nyerő.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#9) Processzor


Processzor
tag

ok, köszi!
meg is szilanizálom oszt liposzómát kenek a széleire és 1 heringgel 1enletesen szétkenem.

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#10) Esmein válasza Processzor (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egyébként korunddal lehet csiszolni az üveget, üveggel nem.
Egyébként ha a monitorod lett karcos, jobb ha úgyhagyod.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) LeG3Nd válasza Processzor (#9) üzenetére


LeG3Nd
tag

Helo! Üveg szvsz 600-as vagy 1200-as csiszolópapíral ''megmunkálva'' már tűrhető lesz. A gond csak az hogy vizesen kell csiszolni. A törpefeszültségű vizes csiszoló nem rész a szobakonyhás álomnak. :) Ha van sírköves ismerősöd, beszélj vele, 1200 as papír a gránittal egész szép dolgokat művel. (Általában 300 as papírral csiszolnak, szárazon! már ez is elég szép...)
Plasztikra nincs ötletem, de ne ess neki csiszolópapírral. :))

shorter of breath and one day closer to death

(#12) Processzor


Processzor
tag

Köszi!!!

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#13) Esmein válasza LeG3Nd (#11) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én 600-as vizes papírral 1 óra alatt épphogy felkarcoltam az üveglapom...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) Processzor


Processzor
tag

Zsír! Most indítok 1 iparialpinistás topikot, Bt. és megyek melózni a Kálvin térre...
:))

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#15) LeG3Nd válasza Esmein (#13) üzenetére


LeG3Nd
tag

Hee, azt nem mondtam hogy könnyű lesz megvalósítani! :D Amúgy egy ilyen gép eléggé erős tud lenni, szal nem hiszem hogy lehetetlen. De te ugye nem kézzel estél neki?

shorter of breath and one day closer to death

(#16) Esmein válasza LeG3Nd (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Dehogynem. Nem ismersz te még engem :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) LeG3Nd válasza Esmein (#16) üzenetére


LeG3Nd
tag

Ohh, tekintélyes karizomzatot lehet növeszteni, mire mire így elkészül az üveg!
:) 1 óra kézicsiszolás? Gondolom volt utána izomláz...

shorter of breath and one day closer to death

(#18) Esmein válasza LeG3Nd (#17) üzenetére


Esmein
nagyúr

utána mégegy óra haszontalan csiszolás, majd a bármely magyar által közérthető hétbetűs varázsigét követően felraktam a polcra és úgyhagytam :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#19) pitman válasza Esmein (#2) üzenetére


pitman
őstag

Mindkét anyagot lehet polírozni és csinálják is. Én speciel csak plexit políroztam (egy gépalkatrész volt, nem számítógéphez, ami kicsit le volt mattulva és nem látszott a mögötte levő beállító skála). Gyönyörűen ki lehetett polírozni.
Üveget is csinálnak, csak az macerásabb és jobban kell vigyázni vele (pl. szélvédők), mivel polírozáskor erősen melegszik, ezért csak szakaszosan lehet, nehogy repedjen/törjön. Itt is főleg az ablaktörlő okozta karcokat szokták eltőntetni.

(#20) pitman válasza Processzor (#1) üzenetére


pitman
őstag

Amit a köszörűkön használnak polírkorongként az filc. Én ezzel políroztam plexit és a procihűtőm alját is ezzel csináltam.

(#21) Kobe


Kobe
veterán

a karcos felületeket nem polírozni szokták, azt elsősorban fényesítésre használják, de ha pl egy kevés fogkrémmel többször lekezeled a felületet, kevesebb karc lesz rajta.
Hasonló eredményre juthatsz nagyon finom csiszolovászon használatával

(#22) Processzor válasza pitman (#20) üzenetére


Processzor
tag

tehát filc pörög. köszi!

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#23) raidx válasza Processzor (#22) üzenetére


raidx
őstag

Filc, vászon, bőr, szarvasbőr. Régen festékboltokba lehetett kapni porfestéket. Üveges ismerős egyszer felsorolta, melyik szín mire jó sőt azt is elmondta, hogy kell velük pasztát készíteni. Mivel nem volt aktuális a dolog. Nem jegyzeteltem. Ennyit találtam meg:

Polírozópaszta fémhez:
5r faggyút, 15r paraffint, 15r méhviaszt, 10r sztearint vízfürdőn megolvasztunk, majd az oldatba 55r krómoxid zöldet (vagyis zöld porfestéket, hehehe....) keverünk hidegen. Ezzel nikkel sárgaréz, bronz, vas, acélt lehet polírozni. Puhább - alumínium, műanyag, stb. tárgyak esetén a krómoxid helyett 55r iszapolt krétát tegyünk.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24) konci79 válasza raidx (#23) üzenetére


konci79
őstag

Kilenc év,de megvan a válasz :Y

(#25) Szabikaa20 válasza raidx (#23) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Annyival kiegészíteném hogy a zöld van fémekre,rozsaszin szintén fémek tukörcsiszolására,barna vagy bézs pedig plexire.És rongykorongot jó használni ha géppel van csinálva vagy szivacsot.Ma már lehet kapni polírpasztákat plexire mint pl Carex polírpaszta...Eredetileg autók plexi fényszórójára van,de én órákra is használom!És van még 1 a xerapol....youtubon mindkettöröl van videó hogy kell öket használni! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.