Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi lehet(ett) a probléma? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) iXuf


iXuf
tag

Vettem egy 120GB-os WD merevlemezt. Új gépbe raktam. Win2k telepítésekor (másolt CD, Windows indító lemezzel indítva) NTFS fájlrendszert választottam. A telepítő fel is rakta, de mikor végzett a fájlrsz. telepítésével kifagyott (100 %-nál). Újraindítás után újra fel kellett raknom az NTFS-t, miután végzett, felmásolta a telepítéshez szükséges fájlokat, majd újraindítás után kifagyott a telepítő. Gondoltam próbálkozok mással, Win98se telepítés, mivel nem ismeri fel az NTFS-t, fdisk-kel, ami egyébként látta a teljes NTFS partíciót, letöröltem és tettem fel DOS partíciót (40 GB). Hiába, a win98 is lefagyott mikor a rendszerfájlokat akarta másolni (kiírta, hogy a telepítéshez ~7 Mb szükséges…., és itt minden próbálkozáskor megadta magát a rsz.). Végső elkeseredésemben újra win2k, és ntfs, és mivel korábban az NTFS létrehozása kb 1,5-2 óráig tartott (ez egyébként normális?), csak 5 GB-os partíciót raktam fel (kb. 2 perc alatt végzett). Erre gond nélkül felment a win2k. Egyelőre ennyi elég volt, még nem próbálkoztam újabb partíciókkal. Mi lehet a baj? Hibás szektor van a HDD-n, esetleg a win nem tudja kezelni egyben a 120 GB-t? Mit javasoltok mit tegyek?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi lehet(ett) a probléma? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.