Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba oka? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25) Tomi2


Tomi2
csendes tag

Nemrég kaptam egy régi, leselejtezett számítógépet (Pentium 233 MHz CPU, 64 MB PC-100-as SD RAM, 2,25 MB-os Tseng videókártya, 1 GB merevlemez). Gondoltam, arra legalább jó lesz, hogy olyan régebbi DOS-os játékokat futtassak rajta, amelyek az újabb gépeken a nagy processzorsebesség miatt nem futnak.
Szereztem is bele egy ISA-s hangkártyát, egy SoundBlaster Vibra 16-ot.
Aztán felraktam egy játékot (a Tyrian nevű űrhajós lövöldözőst, ha ez érdekes), de a hangok nem, csak a zenék voltak hallhatók (a Setupjában pedig mindent rendesen beállítottam). Egy hasonló, de Windowsos programnál is ugyanez volt a helyzet, csak a zene volt hallható. Feltettem a Settlers 2-t is, amelynél viszont rendesen hallhatók voltak a zenéken kívül a hangok is.
Szóval nem tudom, hogy mi lehet a gond. A hangkártyával van a baj? A Windowsban le tudtam vele játszani MID zenéket is.
Vagy a számítógéppel van valami gond? Nem tudom kizárni ezt sem, mert vannak még furcsaságai a gépnek.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba oka? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.