Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba oka? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) Janoska26


Janoska26
addikt

Na megkérdem hátha.
Van nekem 1 fantasztikus AM2-es alaplapom, amit 1 3200+ -os procival vettem VGA-val vinyóval, még optikával is, csak behajítottam 1 házba osztjóvan. Rendszer simán felment reá nem volt gond. A probléma csak ezután kezdődött, amikor kicseréltem a procit, kapott 1 2 magos 3800+ -os procit, amit gond nélkül támogat, sőt még a 4 magost is megette volna. És közben még VGA-t is cseréltem, Win betöltés közben kékhalál. Mondom semmi gond, win Reinstall. Lemez be gép indul, xp telepítés indul, partició miegymás, formázás, fájlok felmásolva, restart. És rotty, képernyő készenlét " NO SIGNAL". kikapcs, bekapcs, szintén zenész, tápcsere, szintén. Mondom jó, rossz a proci, gyorsba szereztem másikat konkrétan 1 4800+ megintcsak "NO SIGNAL", akkó' mondom ez csak alaplap lehet, természetesen VGA, memória, táp ki lett cserélve frankón. Akkor futás 1 másik alaplapért, de ezért előtte mondom gyorsan kiveszem a házból, hogy a másik hamar belemenjen. kivettem, asztalon mondom megpróbálom beröffenteni még egyszer, és láss csodát elindult. Hoppá, cumó vissza, xp telepítés folytat. Egészen a következő restartig, után megintcsak ugyanaz. Elmentem hoztam másik lapot, belepakoltam a cumót, és tökéletesen megy azóta is. Van valakinek valami ötlete, mi a nyavalya lehet az alaplappal? Esteleg mit nem szerethetett? Találkozott már ilyennel valaki egyáltalán, mert én már jópár éve foglalkozom ilyesmivel de ilyet még nem láttam :D

(#102) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Most raktam össze egy gépet,Gigabyte MA770T-UD3P,Phenom II 965 Be,Geil Value DDR3 1333 Mhz CL7.Minden reggel az első bekapcsoláskor kékhalál a következő üzikkel:
0×0000008E /0×C0000005,0×8054B10D,0×BAD131EC,0×00000000/ vagy
0×000000F7 /0×00004B1E,0×00004B1E,0×FFFFB4E1,0×00000000/
Valaki azt mondta vírus van a gépemen.Egyéb vélemény?

(#103) moha21 válasza Janoska26 (#101) üzenetére


moha21
addikt

Monitorkábel nem lehet megtörve? Mármint, ha gyakorlatilag mindent kicseréltél akkor a monitor marad nem?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#104) Janoska26 válasza moha21 (#103) üzenetére


Janoska26
addikt

Azzal se volt gond. most is azt használom :)

(#105) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Mindig újraindul a gépem. mi a baj?

(#106) Gerisz válasza XP NINJA (#105) üzenetére


Gerisz
addikt

Ne nyomogasd a reset gombot! :Y

[ Szerkesztve ]

(#107) XP NINJA


XP NINJA
őstag

vezérlőpult-teljesítmény-speciális- ott kivettem, hogy újrainduljon, 2 hétig jó volt, de most meg tönkretette a microsoftos egeremet, rádugtam a razer copperhead-ot és szétba**ta :W :W :W

mit csináljak ezzel a sz :W r géppel?

(#108) Ketrin84


Ketrin84
csendes tag

Sziasztok.
A gépem mostanság rendszertelen időközönként újraindul, nem ír ki semit, megy egy darabig megint.
Az újraindulás előtt ez a hibaüzi kerül az eseménynaplóba:
A Plug and Play szolgáltatás legalább egy alrendszerének állapota megváltozott.

PlugPlay telepítési alrendszer engedélyezve: true
PlugPlay gyorsítótárazási alrendszer engedélyezve: true

Van amikor meg ez:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

Ezeket mi okozhatja?
Előre is köszi a segítséget.

(#109) #33347072


#33347072
törölt tag

Van egy régi Aopen AX59 Pro socket 7-es alaplapom. Szeretnék bios-t frissíteni rajta de sehogyan sem akar sikerülni. XP alatt csináltam egy indítólemezt és rámásoltam az aopen oldalán található legújabb bios frissítési fájlokat. Ami egy ax59p236.exe és egy ax59p236.bin fájl.Rendesen bootol a gép floppyról ahogy kell elindítom az ax59p236.exe fájlt egy darabig olvas a kislemezről és utána már nem csinál semmit.A kislemezen nincs hiba azt ellenőriztem és több floppymeghajtóval is ugyanezt csinálja.

Itt egy kép hogy hol áll meg az egész:

Remélem tud valaki ebben a témában segíteni én egyenlőre feladtam.

(#110) pronyó


pronyó
tag

Sziasztok!

M4A79 Deluxe lapom van és egy olyan problémát észleltem a minap, hogy az alaplap a VGA-t valamiért csak 8x PCI-E-el kezeli.
A legfelső kék slotban van a kari.
Win7 x64-el tolom.
Mivel a hivatalos ASUS honlapról szedett drivert felraktam ugyan, de minden belépéskor hibaüzeneteket dobál hogy az Asus.ini-t nem találja, arra gondoltam ez is lehet a baj forrása de sehol nem találok más drivert hozzá.(Ha esetleg valaki tud linkelni hol találhatok még, megköszönném!)

Várom tehát az ötleteiteket a problémával kapcsolatban.
Előre is köszönöm! :R

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#111) odorgg válasza pronyó (#110) üzenetére


odorgg
addikt

Másik slotban probáltad? 32 bit-tel jó volt?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#112) pronyó válasza odorgg (#111) üzenetére


pronyó
tag

Végig próbáltam az összes slotot,mindegyikkel ugyanez a helyzet.
1éve x64-es rendszerem van és bevallom őszintén eddig nem vettem észre hogy csak 8x-osan megy. :(

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#113) odorgg válasza pronyó (#112) üzenetére


odorgg
addikt

Lehet hogy bios hiba lessz, mert most nézem az ASUS support oldalán, hogy az egyik biosban pont egy PCIExpress problémát orvosolnak:

Szóval ha még nem tetted frissitcs BIOST ;)

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#114) pronyó válasza odorgg (#113) üzenetére


pronyó
tag

Köszi, megpróbálkozom vele! :)

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#115) pronyó válasza odorgg (#113) üzenetére


pronyó
tag

Lefrissítettem a BIOS-t de változatlanul 8x-nak írja :(

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#116) Gyalo94 válasza pronyó (#115) üzenetére


Gyalo94
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Nekem egy MSI K9N (PCB 1.0)-ás alaplapom van...
Az vele a problémám hogy amikor elindítom a gépet rendesen pörögnek a ventik de a vga nem ad képet és kb a speaker csippan 9-10-et.....
A vga tuti jó mert Tom-E-tól vettem és ő is letesztelte....
A ramok,proci,táp,vga,hütés,vinyó tuti jók......
Van esetleg valami tippetek?
Ilyen a konfig:
-Gyári AMD Hütés
-AMD Athlon 64 X2 3600+ proci
-MSI K9N Neo alaplap
-4x512mb 533 ddr2-es ramok
-40-es wd sata vinyó
-400 watt noname táp
-És Gainward 6600gt 256mb ddr3
Válaszotokat,tippjeiteket előre is köszönöm!

(#117) KukkSteve válasza Gyalo94 (#116) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Szia!
Szerintem próbáld meg kivenni a memóriákat, és egy bios reset, vagy elemkivétel után 1 memoval indítani a gépet...ha nem megy, akkor próbáld másik memoval. Esetleg még próbaképpen le is húzhatod a vinyót.

A számom az adatlapomon. ;)

(#118) AKHook1


AKHook1
tag

1 hosszú 9 rövid: Problémák adódtak a ROM-memóriából történõ adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!

Ismétlõdõ hosszú hangjelzések: A RAM-memória nem megfelelõen lett csatlakoztatva az alaplaphoz.

Ismétlõdõ rövid hangjelzések: Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól.

[ Szerkesztve ]

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#119) pappszi96


pappszi96
csendes tag

Sziasztok!
A gépemnek az a hibája va már egy fél éve, hogy ha elkezdek videót nézni vagy játszani, akkor ujraindul.
2 pittyenést hallok és ujraindul.
Az alaplapom: ASUS A7N8X
A processzorom: AMD Athlon XP-A,
A másik gondom az hogy a processzorom nem tudom húzni legalacsonyabb szinten van.
Vagyis: 1100 MHz-en megy az átlag 2500 MHz hellyett.
Válaszotokat előre is köszönöm!!! :R

(#120) pappszi96


pappszi96
csendes tag

Azt kihagytam hogy amikor huznám a procit akkor pittyenéssel egybekötött ujraindulás következik.

(#121) pappszi96 válasza pappszi96 (#119) üzenetére


pappszi96
csendes tag

Mi a hiba???
Mivel van hiba????
Cseréljek-e alaplapot vagy hogy csináljam meg???

(#122) zsoldi80 válasza pappszi96 (#121) üzenetére


zsoldi80
tag

Milyen ramod van és hogy van/vannak betéve a slotba?

(#123) boy25


boy25
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem használtan egy Asrock G43Twins FullHD alaplapot. Az a lényeg, hogy gépindításkor a ventik és a tép csak egy pillanatra pörögnek föl, utána leállnak. A gépben lévő többi alkatrész jó, egy másik alaplappal teljesen jól működik minden.
Ettől függetlenül nem hinném, hogy a lap rossz, mert még gyári gari van rajta, így nem hiszem, hogy át akart vágni az illető.
A bekötések jók, a többi alkatrész is jó. A gari érvényesítése körülményes lenne, ezért gondoltam rákérdezek nincs-e valakinek ötlete. Az alaplapon proci fsb jumperek is vannak, ezek is ki lettek próbálva mindenféle kombinációban.
Ha az alaplap rossz lenne, akkor elviekben pillanatnyi áramot sem szabadna leadnia?

(#124) pappszi96


pappszi96
csendes tag

Egy elixir 512 mb-os ramot használok középső sloton.
Hogyha betenném a másikat is akkor ujraindul.
Minden sloton próbáltam már ezt az 1 elixir-t de csak a középsőn ment.

(#125) zsoldi80 válasza pappszi96 (#124) üzenetére


zsoldi80
tag

Az Elixir ram 400, 333, v. 266 MHz-es?

(#126) zsoldi80 válasza boy25 (#123) üzenetére


zsoldi80
tag

Proci, ram típusa, amivel használod? :F

(#127) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Mi baja lehet a gépemnek?

kikapcsioltam és 10 perc muéva vissza, és Bekapcsolom se kép se hang, előjelei nem voltak,

mindennek meg van a működési hőmérséklete, csak a hdd-nek nem, gyanolyan hide g marad

a ventilátorok mennek, de a kormány nem kalibál

(#128) AKHook1 válasza XP NINJA (#127) üzenetére


AKHook1
tag

Bekapcsolasnal adott ki valamilyen hangjelzest a gep?

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#129) XP NINJA válasza AKHook1 (#128) üzenetére


XP NINJA
őstag

nem

(#130) dhstyle


dhstyle
tag

Üdv hatalmas problémám lenne . elmentem itthonrol ugyhagytam a gépet. fehér képernyő fogadott teljes fagyás mellet a gép semmire se reagált csak konektorból kihuzás.. onnantól kezdve nem kapcsol be csak egy pillanatra megpördülnek a ventik meg felvillan a táp , gép ledjei .. ha kihuzom a 4tüs csatit a lapból akkor bekapcsol de semmit se csinál...
MSI 7255 lap intel pentium D950 + egy 9600GT vga.. 2 giga ram 320as wd vinyó.. plz help :S elszált az alaplap vagy a proci? esetleg táp ? a táp 750 wattos DELTA server táp szinte kizártnak tartom hogy az romlott el.. köszi a helpet előre is!!

fontooosssss..:\qq

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#131) crypticboy


crypticboy
csendes tag

Helló mindenkinek. számomra is probléma merült fel. conroe 865 pe ags alaplap, fx5200-as videokari, 2 db 256 mb ddr 333mhz ram, 40gigás vinyó. 1 hétig úgyhagytam, majd mikor bekapcsoltam, bebootolt a windows, de az asztal lefagyott, és szemcsésedni kezdett, majd ujrainditás után csíkos lett a képernyö, negyedikre meg már nem is láttam semmit a képernyön (azt hiszem, ez már nem a vga hibája). volt vga csere, de nem segít. valaki tudna segíteni?:S ja, és 300Wos codegen táp van benne.
köszönöm a válaszokat!!!

[ Szerkesztve ]

(#132) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! Egy rosszul sikerült bios frissítést követően nem indult el az alaplap csak a ventik pörögnek a gépben. Bios chipet kiszedtem, elküldtem, beleírták a jó biost. Ma beraktam a chipet és a gép továbbra sem indul, csak a ventik pörögnek, se bios-ba nem lép, se nem boot-ol, se semmi. Monitor folyamatosan stand by-ban. Szerintetek mi lehet a baja, hogy orvosoljam?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#133) Szoszibá


Szoszibá
tag

Megoldódott, köszönöm! Leírtam a nem induló gépek topikba!

(#134) opamacska


opamacska
csendes tag

Sziasztok!

win alatt és biosban is a megjelenő ablak kezelhetetlen.

pl. jobb egér az asztalon és csak egy pillanatra nyílik meg a menü.
ugyan ez a helyzet a start menüvel is.

biosban a mentés ablak ugyan megjelenik, de vibrál.

(#135) amder


amder
csendes tag

Sziasztok! Egy FSC Scenic gépről írok, ami meglehetősen furcsán viselkedik. 100 indításból 99-szer azonnal kikapcsol. Éppen, hogy felvillannak a ledek és ennyi. Ám amikor jó kedve van elindul és tökéletesen szuperál. Próbáltam csak alaplap meg cpu és integrált vga-val. Rammal és anélkül is, de ugyanezt produkálta. Az a gondom, hogy másik táppal most nem tudom letesztelni, de a tápot tudtam tesztelni egy P2-es géppel, azzal teljesen jó volt.
Szerintetek mi lehet az oka?
A gép amúgy csak most került hozzám, előtte elvileg jó volt.
Köszi a válaszokat

(#136) K10PA


K10PA
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy régi ASUS P4SP-MX alaplap socket478-as foglalattal, 2×256 MB DDR400-as RAM-mal.
Kísérlet memória cserére a kettő helyett 1 db. 1 GB-os. Indítás, bakelitszag, látható füst nincs. Leállítás után látom, hogy nem pattant be rendesen a RAM a foglalatba.
A RAM szagos, de égési nyomokat nem látok sehol - az alaplapon sem. A legbüdösebb a táp! Indítás RAM nélkül, szag nincs, hosszú sípolás van (kb. 5 mp-es, 15 másodpercenként).
A 3 db RAM kipróbálva más gépben - tünetmentes. A tápot szétszedve, erőteljes égett szag - a jelentős mennyiségű por miatt nem lokalizálható részén.
Tápcsere - szag nincs, a fenti hosszú sípolás van. Integrált videókártya miatt a használaton kívüli AGP foglalat kifújása, a memóriafoglalatok kifújása - némi alkoholos tisztogatás.

Továbbra is a hosszú sípok!

Van valakinek valami ötlete? Köszönöm!

(#137) jonny161


jonny161
csendes tag

Segítséget kérnék ...
A gépem bedöglött és egy új alaplapot szerváltam ...
A lapba belepakolom a ramot,videókártyát, hálókártyát ...bekapcsolom elkezdem feltelepíteni a windowst és befagy ...akárhányszor próbálkozom a telepítéssel , akármelyik oprendszernél befagy ..mindíg máshol ...
Mi lehet a baj ?? Légyszi segítsetek :S

(#138) ghini83


ghini83
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy GA-790XT USB3-as alaplapon egy AMD X2 550-es proci. Ehhez hozzátettem egy Seagate 500 Gigás vinyót és most próbáljuk kb 32. variációt telepítésre. A WIN 7 és az XP is lefagy telepítés közben. BIOS beállításokkal már mindennel próbálkoztunk. Az alaplap könyve szerinti BIOS beállításokkal meg sem szólalt a gép. Ötlet?
Általában az összetevők telepítésénél fagy le a gép.

(#139) newgamer


newgamer
aktív tag

sziasztok, mi lehet, az oka annak, hogy a DDR2-es memória ami 1066Mhz-es és nem megy csak 800Mhz-esen az alaplapba, úgy, hogy elvileg a processzor és az alaplap is támogatja az 1066Mhz-es DDR2-es memóriákat.
CPU: AM3 Athlon II X2 250
Chipset: AMD SB750/710
Lehet a memóriának van gondja?
Előre is köszönöm, esetleg, ha valaki tudna segíteni, ha beállítási gond lenne.

(#140) amder válasza jonny161 (#137) üzenetére


amder
csendes tag

Azok alapján amit elmondtál, még simán megigazgathatnád benne a ramot esetleg másik slotba is tehetnéd. Nekem volt, hogy ez segített ilyen helyzetben.

(#141) jonny161 válasza amder (#140) üzenetére


jonny161
csendes tag

Próbáltam már ... De ígysem jó :S
Esetleg más megoldás ??

(#142) jonny161


jonny161
csendes tag

A bisoban áttállítottam a ramot 133 mhz-ről 100 mhz-re és akkor fel tudtam telepíteni ...
A gondom hogy amikor belelépek a böngészőbe vagy próbálok valamit feltelepíteni akk egyszercsak befagy a gép :S Ezt hogyan lehet orvosolni ? Vagy mi lehet a baja ??

(#143) amder válasza jonny161 (#142) üzenetére


amder
csendes tag

Hát szerintem memtestet nézzél rajta különböző beállításokkal. Van hogy 2 alkatrész csak úgy nem szereti egymást. Próbálhatnád a dolgot egy kölcsön rammal is és ha jó add vissza helyett a tiedet és ha a kölcsönzőnek is jó, akkor megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

(#144) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem. Vettem nemrég 1 Asus M2N4-SLI lapot. Hibája hogy nem ad képet. Külsőleg semmi hiba. Lemértem a bios elemet, és hát kereken 0.00. Lehet hogy csak ennyi baja van? Előélete: egyik este kikapcsolták, másnak reggel nem volt kép.
Köszi
Kistopi

Mit is kéne ide írni?

(#145) amder válasza KisTopi95 (#144) üzenetére


amder
csendes tag

Nem hiszem, hogy ez, kapcsold be elem nélkül, mennie kell. Olyat láttam, hogy egy alaplapon bios reseten felejtették a jumpert és így a gép nem kapcsolt be, de az alapján amit leírtál az előéletéből itt nem erről van szó.

(#146) KisTopi95 válasza amder (#145) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Nem azon van a jumper ezt megnéztem, de én biosra gyanakszom. Mondjuk ma jött meg és annyira még nem próbálgattam. Mellékesen így lehet biost flashelni, hogy nem akar képet adni?

Mit is kéne ide írni?

(#147) amder válasza KisTopi95 (#146) üzenetére


amder
csendes tag

Annak csak annyi az értelme, hogyha rossz dolgokat állítottál be akkor azok törlődjenek, és minden alapra álljon vissza. Bár ha az elem már kuka, akkor úgyis törlődnek, de ettől még elindul a gép, csak figyelmeztet. PC speaker be van kötve? lehet akkor adna valami beep kódot és rájöhetnél melyik hardwer a ludas.

(#148) KisTopi95 válasza amder (#147) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Majd szerintem a hétvégén lepróbálom, majd speakert keresek bele és megnézem. És honnan fogom tudni hogy mit jelent a kód? :D Maximum fölrakom utube-ra és belinkelem hátha valaki beszéli eme bonyolult nyelvet :D

Mit is kéne ide írni?

(#149) amder válasza KisTopi95 (#148) üzenetére


amder
csendes tag

Hát ezek elég általános kódok, megtalálod akárhol egy kis góglival.
Alaplap leírásában nézegettem, ott az a durva, hogy nem találtam meg.

(#150) northmahri


northmahri
tag

Sziasztok!
Volt nekem egy gépem(alul vannak az infók). Minap tesóm tolja a jedi academy-t mikor megnyomja a sleep gombot. Nincs kedve újrakapcsolni, lemegy és kajál. Én mint aki csak egy szép kényelmes cod 4-et szeretne tollni a gépén benyomom a start gombot. Jön a bios üzenet: F12 hogy reseteljen és enter hogy bemenjek a biosba hogy én állítsam át a dolgokat. Entert nyomok, minden settings auto-n van(szitkozom mindenkit akit lehet, mert csinhatom újra az overclockot -.-), na mind1 majd holnap most filmet akarok nézni...Boot marha lassú, mert próbálja visszamelegíteni magát a gép, a szép 1órás alvás után. Csak sikérül, kilépek a jedi academy-ből. Na bameg nincs net, már megint elcseszte a tré-com...DE NEM most az egyszer nem ők cseszték el: azt írja a drága hiba"elhárító" hogy a hálózati adapter drivere nem észlelhető, és emiatt nincs net. Nem tudja megoldani? na majd én, asus cd be, atheros xkpdksu8871821827 driver fel(már fenn volt, úgyh unistall majd install), újraindítás és még mindig semmi...Xp-n sincs net, úgyh nagyon be vagyok szarva h az 1hónapos alaplapomat elcsesztem az overclockingal...
Pls segítseteg!

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba oka? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.