Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba oka? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TomDog


TomDog
tag

Sziasztok
A helyzet a következö ujraindulás,játékbol kilépés.
Memoriák,proci,videkari ellenörizve,feszültség értékek normálissak és állandoak.
winyok jok.
Egy kép a win hibajelentéséröl Bővebben: link
Holnap persze hállo party HELP

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#2) Suliro válasza TomDog (#1) üzenetére


Suliro
senior tag

telepítsd újra a rendszert

I believe in Dodge power!

(#3) reimerm válasza TomDog (#1) üzenetére


reimerm
csendes tag

Nekem is volt régen ilyen.De akkor is ha zenét hallgattam vagy videot néztem.Leformáztam a vinyókat és újra telepítettem és azóta nem csinálja már.

(#4) ollie válasza TomDog (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tedd fel jpeg-be, mert addig nem fogom megnézni a képet (és szerintem sokan mások se).

***

(#5) Suliro válasza ollie (#4) üzenetére


Suliro
senior tag

ja még adsl-lel is lassan jött

I believe in Dodge power!

(#6) TomDog


TomDog
tag

A reinstal megvolt bár csak a c:-formáztam
Ue volt az üzenet?

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#7) reimerm válasza TomDog (#6) üzenetére


reimerm
csendes tag

igen

(#8) TomDog


TomDog
tag

Bocsi hiba javitva[jpg]uj link Bővebben: link

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#9) ollie válasza TomDog (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez előtt mit ír ki? Ha rákkattintasz a ''hibabejelentés technikai info...'' részre, mit ír ki?

***

(#10) reimerm válasza TomDog (#8) üzenetére


reimerm
csendes tag

nálam is ezt írta ki.Egy formálás és kézs az egész.

(#11) TomDog válasza ollie (#9) üzenetére


TomDog
tag

Na erre a kérdésre sajnos passzolok.
Mindkét particiot formázzam?

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#12) reimerm válasza TomDog (#11) üzenetére


reimerm
csendes tag

Full az egész vinyót.

(#13) BluEyes válasza reimerm (#12) üzenetére


BluEyes
őstag

Gyerekek, valami minimális szakmai látszatot adjatok már a fórumnak! ''Telepítsd újra'' alatt már csak a '' vidd szervízbe'' meg a '' vegyél újat'' van, ilyen tanácsra nem hiszem, hogy bárki rászorul.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14) CuKoR


CuKoR
senior tag

SP2-t vagy 2003 at rá !

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#15) TomDog


TomDog
tag

A format nem jöttbe sajnos.Sp2 az Tipp,vagy találkoztál már evvel a hibaüzivel?

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#16) BluEyes válasza TomDog (#15) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha már a többieket csesztettem, neked is egy kis fejmosás: az a minimum, hogy leírod ide a konfidodat, hw és sw is kell, továbbá a hibajelenség körülményeit, mennyi idő után, milyen program(ok) közben, hány fokos volt a proci, tesztprogik voltak-e, stb stb...

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17) dark bit válasza BluEyes (#16) üzenetére


dark bit
tag

Ha már a többieket cseszteted, neked is egy kis fejmosás: ehhez minek konfig vagy processzorhő??? :) Szerintem semmi köze mindahhoz amit felsoroltál, mert (és javítsatok ki ha tévednék) de ez valami olyan probléma lehet, hogy kalóz windows és gebasz lett a serial számmal.

Azt fel nem foghatom, hogy egy magyarra fordított windowsban mi a szeszért van a(z) windows és miért nem lehet értelmesen fogalmazni.
Lényeg, szerintem, hogy oda van dobva felülre pár kód ami valszeg az alá írt szövegben szereplő felsorolás elemeire vonatkozik (úgymint belőlük generált kódok). és az lehet a nemteccés, hogy ezt a windowst már installáltad másmilyen gépre... merhogy nem egyezik neki valami.

Vélemény?

kérdés:
- kalóz az XP?
- lett már installálva és regisztrálva más gép alatt?
(itt az is ér, ha hardware elemet cseréltél)

d[-_-]b Cool Walley

(#18) TomDog


TomDog
tag

Az Xp-vel no problem semmiféle uj drivert nem tettem fel csak a jol beváltakat.
A konfig MsiK7N Delta-L,2500 barton,2*256Hynix d43-as ram,Connect3d 9600Xt,
Pio Dvd iro,Lg Dvd olvaso,80 Gb Maxtor,40 Gb Maxtor,400 W-os Azona táp,
Proci hömérséklet 31-34 fok,terhelve 44-48 fok.
Ezért nem értem hogy mi lehet a hiba ami valamikor játék közben,de ugyanugy jön netezés,filmnézés közben is.

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#19) sh4d0w válasza dark bit (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

1. Azért kell a hardver- és szoftverkonfiguráció, mert ott esetleg lehet találni olyan információt, ami okozhatja a hibát (pl. két hardverelem nem teljesen komálja egymást - mert ilyen van), a hő meg azért, mert az első hozzászólásból úgy jön le a dolog, mintha terhelés hatására jönne ki a probléma; persze a topicindító utsó hozzászólásából láccik, hogy nem csak a terhelés, hanem a kb. 10%-os terhelés is végzetes hatással van a rendszerre.

2. A Windows nincs magyarra fordítva, hanem magyarítva van és ez különbség. Kérdezd meg X-COM-ot arról, hogyan is megy a nyelvi verziók készítése - én is csak jó pénzért lennék hajlandó azt csinálni :))

3. (Ez már nem Neked szól) Nem a formázás az elsődleges hibaelhárítási eljárás egy probléma esetén.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) Suliro


Suliro
senior tag

A konfigodat az adataidhoz is írd be szerintem.

I believe in Dodge power!

(#21) TomDog


TomDog
tag

Már nagyon sok hibával talélkoztam nagyon sok gépen.Ugygondolom hogy ez nem az átlagos hibák közé tartozik pl. memo,proc mégis mindent leteszteltem minden jo elméletileg.de már nagyon idegesit,mert ha tudnám mi a hiba oka akkor szépen elballagnák a boltba és megvenném az uj hw-t.De mit cseréljek,legszivessebben már az egész gépet cserélném de az azért tulzás lenne.



Köszönöm az eddigi hozzászolásokat,várok még ötleteket de ne vesszetek össze légyszi.

[Szerkesztve]

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#22) TomDog


TomDog
tag

Lehet megoldodott a probléma ha tényleg akkor megirom mi volt a problem.;):B

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#23) dark bit válasza sh4d0w (#19) üzenetére


dark bit
tag

1. Ezt értem, de jelen esetben elmondta a tag, hogy Windows fut és ezzel a szoftver részleg hibaforrása már le is volt tudva, de pölö amit a hardware kérdésre kedvedért lediktált abból te most semmit nem fogsz kiokoskodni szerintem, ezért mondtam, hogy teljesen fölösleges.
Hardware hibánál más hibaüzenet jön vagy merevre fagy a gép vagy újraindul ha nincs kikapcsolva az auto ujraindítás ha meg ki van akkor kékhalál esetleg.
De ha már annyira hardware amire gyanakszol akkor se konfigkiiratásra buzdítsd a népet, hanem, hogy nyissák meg az Eszközkezelőt (ha WinXP fut) és ott nézzék meg, hogy melyik hardware elemnél van felkiáltójel vagy kérdőjel... szerintem az sokkal logikusabb.

Más kérdés, hogy még azt se tudjuk, hogy a hibaüzenetre a windows kikapcsolja-e magát vagy lefagy avagy csak egyszerűen odarakja a szóban forgó táblát és le lehet okézni... mert ezt nem látom hol fejtette ki TomDog.

TomDog:
- Szerezz másik windowst mert bármennyire is oké neked a gépednek nembiztos és megér egy próbát

d[-_-]b Cool Walley

(#24) aesir válasza sh4d0w (#19) üzenetére


aesir
veterán

3. Sőt, a formázás nem más, mint megfutamodás a probléma elől.

Van saját életem...

(#25) Tomi2


Tomi2
csendes tag

Nemrég kaptam egy régi, leselejtezett számítógépet (Pentium 233 MHz CPU, 64 MB PC-100-as SD RAM, 2,25 MB-os Tseng videókártya, 1 GB merevlemez). Gondoltam, arra legalább jó lesz, hogy olyan régebbi DOS-os játékokat futtassak rajta, amelyek az újabb gépeken a nagy processzorsebesség miatt nem futnak.
Szereztem is bele egy ISA-s hangkártyát, egy SoundBlaster Vibra 16-ot.
Aztán felraktam egy játékot (a Tyrian nevű űrhajós lövöldözőst, ha ez érdekes), de a hangok nem, csak a zenék voltak hallhatók (a Setupjában pedig mindent rendesen beállítottam). Egy hasonló, de Windowsos programnál is ugyanez volt a helyzet, csak a zene volt hallható. Feltettem a Settlers 2-t is, amelynél viszont rendesen hallhatók voltak a zenéken kívül a hangok is.
Szóval nem tudom, hogy mi lehet a gond. A hangkártyával van a baj? A Windowsban le tudtam vele játszani MID zenéket is.
Vagy a számítógéppel van valami gond? Nem tudom kizárni ezt sem, mert vannak még furcsaságai a gépnek.

(#26) Paulie86


Paulie86
tag

Ki tudna segíteni , az ie-ben kis betűtípussal jelennek meg a dolgok.

[Szerkesztve]

(#27) sasa311 válasza Paulie86 (#26) üzenetére


sasa311
veterán

Mér' vetted ki a linket? :F
Amúgy nyomd a ctrl-t és közben tekerd az egér görgőjét ;) Meglásd jobb lesz mindjárt :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#28) Usul


Usul
tag

Sziasztok!

Bár az előbbi felvetéshez nem tudok érdemben hozzászólni nekem is lenne egy kis gondom amit nem tudok megoldani...

konfig:
nf7, Barton 2500+, 2db 512DDR Samsung, CDíró LG, DVD író LG, meg 2 nagyobb vinyó (120 és 160 GB), fx 5600os videókari. ja a táp egy 420W-os
Win XP jogtiszta folyamatosan frissített oprendszer.

Néhány hete? kezdődött azzal hogy bekapcsoláskor különböző! időpontokban leáll a gép (bootolás előtt, alatt, win betöltésekor egyszer még játék alatt is).
Ma reggel volt a legdurvább mert kb csak a 6. újraindítás (bekapcsolás) után sikerült elindítani. (a leállás időpontjától függően van az XP csökkentett módos vacka).
Érdekes hogy majd minden bekapcsoláskor meg alul a ''fehér csík'' pedíg új HW nincs a gépben. Az eszközkezelőben minden ok.
Várom az okos 5leteket!
Üdv.
U.

Ja ugyanez volt a konfig nagyon régóta és nem volt semmi gond (csak mostanában jelentkezett) a hőmérsékletek szerintem nem lényegesek mert csak bekapcsoláskor vannak a gondok sys39C cpu52C nem terhelten.
(lehet hogy pasztázni kéne a procit? összerakás óta kb2év nem volt...)
U.

[Szerkesztve]

Commodor 64-en nem így volt???

(#29) Usul


Usul
tag

Up!
Ma ismét csak a második nekifutásra indult el a rendszer bár most akkor ''kapcsolt ki'' mikor már az asztalt is betöltötte.
Valamint használat közbeni is kikapcsolt de újraindítás után az xp nem is tudta hogy kikapcsolódott és simán indult.

Közben volt registry clean meg HD chek is semmi leges eredménnyel.

U.

Commodor 64-en nem így volt???

(#30) Lalo_Titi


Lalo_Titi
csendes tag

Hali!

A gondom: Új gép - bele régi winyó windörccel - beállitva, okés minden - régi ki, új winyó be, új windörc - vissza régi winyó, ledobva a régi windörc = NTLDR is missing Press CTRL+ALT+DEL

Mit lehet ezzel tenni?

A havernál meg rendesen meg a winyó.... :F :F :F

Előre is kösz. :R :R :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#31) Tomi2 válasza Usul (#28) üzenetére


Tomi2
csendes tag

Valami hasonló gondja van a rokonomék alig 1 éves számítógépének is, mert sokszor van úgy, hogy bekapcsolás után a rendszer (Win XP) betöltési folyamata megáll, és nem megy tovább. Benéztem már ilyenkor a BIOS-ba is, és azt tapasztaltam, hogy nem érzékeli a merevlemezt. Írtam már ezt egyszer, kérdezve, hogy mi lehet a baj, netán az alaplapi merevlemezvezérlő (van olyan? :U ) a rossz? Az IDE kábelt is leellenőriztem, de az jó volt bekötve, nem volt laza vagy ilyesmi.

(#32) bertalanfy


bertalanfy
csendes tag

Sziasztok, nekem az a gondom, hogy mikor bootol az xp (miután már megjelent a startmenü, háttér, ikonok) még jó 15-mpig nem lát egyetlen merevlemezt sem illletve hálózati kapcsolatot (ekkor már nem is tölt). Aztán láss csodát, hopp, minden ferankó.
Nem tudom mire vélni ezt a megtorpanást!? Ha tudtok vmi okosat írjatok! Köszi elöre is-
Konfig: Asus p4p800x-lap
2,8 Intel P4 (nem tom milyen magos, 800Fsb)
Kingmax 2*512Mb ram Pc3200
S3 Trio Vga (Leadtek 6800GT Lehalt)
Maxtor Dimond Max10 250Gb Sata
Maxtor 40Gb Ata
:R

(#33) Usul válasza Tomi2 (#31) üzenetére


Usul
tag

nem hiszem, hogy köze lenne hozzá...
én átnéztem (szétszedtem, kiportalanítottam, összeraktam) de tegnap előtt simán ment a gép és egy szer ismét kikapcsolt (bár most egy nagyon gyenge videokari van benne esetleges táphiba tesztelése végett). Nem tudom mi lehet a gond...
ha megjön a vga-m a tesztből azért lesz egy xp install


U.

Commodor 64-en nem így volt???

(#34) Usul válasza bertalanfy (#32) üzenetére


Usul
tag

Nincs valami víruskeresőd??
Nekem a norton miatt bekapcs után kb 1 percig nem lehet semmit csinálni (addig amíg végig nem nézi azokat a dolgokat amiket beállítottam neki....).
utána felpörgeti a meghajtókat és minden rendben...
U.

Commodor 64-en nem így volt???

(#35) Dufresne válasza bertalanfy (#32) üzenetére


Dufresne
addikt

A hálókártyádnak adj meg egy fix IP címet, ha ezt még nem tetted meg. Valószínűleg ez lesz a gond. Legalábbis ha az eltelt idő után minden ok, akkor én erre szavazok.

(#36) Montella válasza TomDog (#1) üzenetére


Montella
csendes tag

Hi!
Nekem volt egy ilyen típusú hibám,elvittem a szervízbe és megcsinálták!
Ezt csak ott tudták megcsinálni-régebbi alaplap volt, már nem is tudom milyen-4 db kondit cseréltek az alaplapon, legalábbis ezt mondták.
A jelenség az volt, hogy lelassult aztán gondolt egyet újraindult.
Üdv. :)





(#37) RadeonExClÛB


RadeonExClÛB
tag

Hi all.
az lenne a gondom hogy van egy ASUS 16* DVDolvasóm és ha fílmet nézek rajta bekockázódik a kép de az ASUS dvd íromón nem ja és a dvd olvasó a képeket is kockázva és elcsúszva jeleníti meg azt hittem az ide kábel romlott el kicseréltem és nem az volt a hiba utána a tápcsatlakozót mert gondoltam valami zavart szed fel az olvasó és nem akkor mi a baja? Vigyem vissza szervizbe 2év garis és még 1,5év van rá. :F

(#38) Csaba.... válasza RadeonExClÛB (#37) üzenetére


Csaba....
senior tag

DVD olvasó Masteren van?

(#39) RadeonExClÛB válasza Csaba.... (#38) üzenetére


RadeonExClÛB
tag

hát most nem tudom megmondani de szerintem nem de eddig 2hónapig így volt és semmi baja nem volt. :F

(#40) Dufresne válasza Csaba.... (#38) üzenetére


Dufresne
addikt

Ennek slaven is működni kéne rendesen.
Sztem vidd vissza, hogy nézzék már mig mi a franc, de esetleg érdemse lenne 1 haver/ismerős gépében kipróbálni, hogy valóban az író szar, vagy nálad van gond...

(#41) RadeonExClÛB válasza Dufresne (#40) üzenetére


RadeonExClÛB
tag

de nekem az ólvasóval van baj és szerintem más gépében is ilyen szar lessz.
és már kizártam minden lehetséges hiba forrást.
:O

(#42) RadeonExClÛB


RadeonExClÛB
tag

Senki nem tudja mi a baja na mindegy ma viszem be szervizbe vagy kicseréltetem.

(#43) rogan85


rogan85
tag

Üdv!

A probléma a köv: Néha (ma pl 3x) játék közben elmegy a kép és megfagy a rendszer.
Ha resetelek ujraindul a gép, hallom, de nincs kép. Csak a táp kikapcsolása majd bekapcsolása segít. A hidegzuhany az volt amikor észrevettem hogy áll a VGA-n a hűtő.
Lehet hogy az egész kari ''állt''.
A kártya egy inno3d 6800GT nv silencer van rajta. Ma vettem havertól, neki ilyen nem fordult elő.
Konfig: gigabyte k8nf-9 ultra (f1-es bios), 3200+(venice), 2x512Mb Kingmax hardcore, 400W-chieftec táp.
A biosban minden alapon van.

Van valakinek valami ötlete hogy miért lehet? Vagy mi lehet a hiba oka, a kézenfekvő hibás a VGA/Silencer eseten kívül?


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Core2 duo 6400@3,2Ghz, 2x1Gb Kingmax Mars 1066, Radeon 4870, Gigabyte-965p-s3, 400W Chieftec

(#44) SIKIRIKI


SIKIRIKI
tag

HELP EZ I A SZAR AKAR LENNI????????
Application Error Hibás alkalmazás: hl2.exe, verzió: 0.0.0.0, hibás modul: datacache.dll, verzió: 0.0.0.0, memóriacím: 0x00008a37.
NEM ÉRTEM MI EZ KÉSZ VAGYOK

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#45) rlph


rlph
tag

Hali!

Van egy problémám. Inditáskor 2 beep hangot ad ki a gépem.
Szal megnéztem az alaplap leírásában és parity errort ír erről a jelzésről.
Mit lehet ez ellen tenni? Mert gondolom nem jelent ez a dolog jót

Szép az élet b@szni jó éljen Szovjetúnió ----- by Norbi

(#46) Csaba.... válasza rlph (#45) üzenetére


Csaba....
senior tag

A 2 sípolás memória hibára utal. Nézd meg, hogy a mem. alá nem-e ment be valamilyen piszok.
Futtass le egy Memtest-et!

(#47) Csaba.... válasza SIKIRIKI (#44) üzenetére


Csaba....
senior tag

Próbáld meg kivenni a 256 MB-s modult. Csak 2X512 MB legyen benne. A HL2 érzékeny erre.
Neked is azt javasolom, hogy futtass le egy Memtest-t a biztonság kedvéért!

(#48) Csaba.... válasza rogan85 (#43) üzenetére


Csaba....
senior tag

Ha kifagy a gép, ez szintén lehet memória gond. Gondolom tuningolod a cpu-t, és a ram időzítéseket nem találtad el rendesen.
Ez egy ilyen memóriás nap. :)

A biztonság kedvéért nézd meg, hogy a 12V-s ágadon mennyi a fesz. Win-ban.

(#49) t_ferenc


t_ferenc
őstag

újból összeraktam a gépem, mert szérevettem, hogy legutóbb egy picit ferdén raktam be az alaplapomat a házba és a pci slotokba nehezen mentek bele a kártyák. erreföl most meg el sem indul. bekapcsolom, majd 3 rövidet sípol aztán pedig egy hosszút és lekapcsol. közben a következő post kódot írja ki: 8.7. ez az én lapom esetében a következőt jelenti: cpu magfeszültségének ellenőrzése.


mi lehet a gond?

konfigomat az adataimnál megtaláljátok.

if you fall seven times, stand up eight

(#50) Csaba.... válasza t_ferenc (#49) üzenetére


Csaba....
senior tag

Próbálj meg egy Clear CMOS-t!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba oka? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.