Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba oka? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) wesaaa


wesaaa
aktív tag

CSő all
problémám lenne egy alaplappal
gigabytema790x-ds4 a win7 nem észleli a 200as ide-s samsung vinyómat..
nincs benne a sajátgépbe!
a bios-ba látja h ottvan de a win7 nem észleli:S
mi a baj?
sőt még a win7 telepítő sem látja:S

[ Szerkesztve ]

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#152) stupidatesz


stupidatesz
csendes tag

Hello!
Az mitől lehet hogy minden fut szépen. (progik,játékok stb.)
Ha elindítok egy tesztelő progit lefagy a rendszer. (everest,aida64)
Ha van valami tippetek írjatok

Gepu paraméterei:
Lap: Gigabyte MA78LMT-US2H AMD 760G FSB5200
Proci: Phenom II X2 555 3.2GHz AM3, Callisto mag , Stepping RB-C3
RAM: 2x2 kindmax 1333 ddr3
Video: SiS ATI 4670HD 512Mb

Előre is köszi

(#153) kmarcusru


kmarcusru
csendes tag

Sziasztok!
Van egy elég nagy problémám! Gépemből kijött a füst, tehát behalt. Viszont szeretném tudni pontosan mi is ment el. Az alaplapom indításkor sípol 2 rövidet, szünet, majd 8 hosszút. Alaplapom típusa: ASRock P4145D.
Légyszi valaki segítsen ebben! Fontos lenne!
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#154) True válasza kmarcusru (#153) üzenetére


True
aktív tag

Beep Code Descriptions
1 short Memory refresh timer error.
2 short Parity error.
3 short Main memory read / write test error.
4 short System timer failure.
5 short Process error.
6 short Keyboard controller BAT test error.
7 short General exception error.
8 short Display memory error.
9 short ROM BIOS checksum error.
10 short CMOS shutdown Read/Write error.
11 short Cache Memory bad.

Hátha ez segít valamit...

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#155) kmarcusru válasza True (#154) üzenetére


kmarcusru
csendes tag

Légyszi ha tudsz mondj konkrétabbat is, mert én nem nagyon értek hozzá, csak tudjam mit kellene cserélnem. Amúgy köszönöm az eddígi információt! :R

(#156) True válasza kmarcusru (#155) üzenetére


True
aktív tag

Konkrétabbat nem tudok, ezt a neten túrtam neked, de Google nem volt annyira a barátom, mert mást nem nagyon leltem hozzá... :N

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#157) tyan válasza kmarcusru (#153) üzenetére


tyan
senior tag

Vidd el egy számtech boltba a géped, ott megnézik neked, hogy mi a baj.
A tápegység milyen típus?

(#158) Matthisa


Matthisa
tag

üdv emberek! vettem egy használt alaplapot! neve: Asrock alive xfiresata2 r3.0!
amiket belepakoltam nvidia gf 9600 gt,1,5 gb ddr2 800mhzes kingmax,athlon x2 4800+,samsung 200gb sata>hipro táp hajtja őket! összeraktam és előszőr el se indultak a ventik ki se lehetett kapcsolni majd elosztóból kihúztam. Ezután visszadugtam bekapcsoltam mentek a ventik, de még akkor se volt kép!csipogás semmi! mi lehet a problem?ja swich card az be van dugva!nem tom mi lehet! jól át.úrtak? :Y

(#159) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.
A következő kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. Az egyik bekapcsolást követően az egér, ami USB-n keresztül csatlakozik az alaplaphoz, nem működött. Kipróbáltam az összes USB-csatlakozón keresztül is. Sőt, az egeret még egy USB-PS2 toldóval is megpróbáltam az alaplapra kötni, de így sem működött. Windows7 telepítése közben sincs egér. A furcsa az, ha a telefonomat felkötöm az USB-portra, azt viszont tölti. Előre is köszönöm a segítségeteket.

battletag: bossi#2666

(#160) Diablo18


Diablo18
senior tag

Jónapot kívánok
sziasztok

asus m4a79xtd evo

van nekem 1 problémám
ezzel a nem rossz lappal

De valami mégis rossz

ugyanis

win7 32 biten
achi driver telepítve
bios frissítve
achi mod be lőve

de a wd caviar blue hdd m
olyan mint a csiga

már xpt is raktam fel oda még az achi drivert sem tudom fel tenni

nem tudom mi a bibi

de lassan másol
és ha 2 műveletet végeztetek a hdd n
akkor már erősen fagy:S

(#161) thomas791


thomas791
tag

Ugyanaz a problémám mint Pronyó-nak!
Valaki pls help me!

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#162) thomas791 válasza thomas791 (#161) üzenetére


thomas791
tag

M4a79 deluxe alaplap /phenom 9750 x4
hd 4670 512mb ram csak 8x-al megy.

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#163) mpierre


mpierre
veterán

Sziasztok!
Adódott egy kis gondom egy logitech c 9000-es webkamerával és egy asus m4a89gtd pro alaplappal. A Skype időnként eldobja a webkamerát, közli, hogy nincs, holott csatlakoztatva, stb. Amennyiben kihúzom, majd csatlakoztatom ismét prímán működik. Az előbbi művelet alatt a win hangok a szokásos usb le-, felcsatlakoztatás szerintiek. Az oprendszer win 7 64bit ultimate.
Driverek (alaplap, webcam) a legutolsók... Mi lehet a gond? Skype, win, hardver? :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#164) mshifi


mshifi
csendes tag

Sziasztok! A következőm hiba okoz fejtörést nekem.
Asus p5p43td pro lap
Intel Quad Processor Q9400 proci
Kingstone blue DDR3 1600MHz 2x2Gb , de 1333 MHz-en használva.
tip: KHX1600C9AD3B1K2/4G
Táp chieftech 500w
A hiba az volt, hogy több hónapos szabályos működés után, bios default-ra ált bekapcsoláskor. Ezek után 2-3 boot-ra volt még hajlandó és azóta nincs más boot képernyő, sőt jelet sem küld a videókártya, csak megy a táp és a pörögnek a ventik.
Amiket kipróbáltam már, másik táp, másik memória, másik videókártya, bios frissítés...

Most kezd érdekes lenni:
Gondoltam, akkor proci vagy alaplap...
Szereztem egy intel E6450, beraktam a quad helyére és hibátlanul megy. (Memtest lefut)
Ezután átraktam a Quad procit egy másik lapba és ott is megy. (Memtest lefut)

EZ MEG MI??? :Y
Eddig mentek együtt, most miért nem? Külön meg miért működnek? :F :F :F

PLEASE HELP!

(#165) thomas791 válasza mshifi (#164) üzenetére


thomas791
tag

Tehát eljutsz windows-ig?ahogy olvasom ...nem!
Boot logo screen nélkül?
rtc reset clear cmos volt?
Ha nem, vedd ki az elemet!

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#166) mshifi válasza thomas791 (#165) üzenetére


mshifi
csendes tag

"A hiba az volt, hogy több hónapos szabályos működés után, bios default-ra ált bekapcsoláskor. Ezek után 2-3 boot-ra volt még hajlandó és azóta nincs már boot képernyő se, sőt jelet sem küld a videókártya, csak megy a táp és a pörögnek a ventik."
Nem jutok el a windows-ig.

A bios frissítés előtt volt clrear cmos, persze elem nélkül , ahogy illik.
A procit közben újrateszteltem más lapon és hibátlan (hot cpu teszter...stb), valószínűleg az alaplap vagy a táp.

[ Szerkesztve ]

(#167) #76083488


#76083488
törölt tag

Adott egy Dell N5010 laptop.

CPU típusa DualCore Intel Core i3-380M, 2533 MHz (19 x 133)

Rendszermemória 8054 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
2X Kingston 9905428-012.A00LF 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

Videokártya ATI Mobility Radeon HD 5650 (1024 MB)

Lemezes meghajtó TOSHIBA MK3265GSX ATA Device (320 GB, 5400 RPM, SATA-II)

Chipkészlet:
Intel HM57 Express

A probléma a következő:

Napló neve: System
Forrás: iaStor
Dátum: 2011.04.08. 19:18:12
Eseményazonosító:9
Feladatkategória:Nincs
Szint: Hiba
Kulcsszavak: Klasszikus
Felhasználó: n.a.
Számítógép: DELL-N5010
Leírás:
Az eszköz (\Device\Ide\iaStor0) a határidőn belül nem adott választ.
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="iaStor" />
<EventID Qualifiers="49156">9</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2011-04-08T17:18:12.736204200Z" />
<EventRecordID>2143</EventRecordID>
<Channel>System</Channel>
<Computer>DELL-N5010</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data>\Device\Ide\iaStor0</Data>
<Binary>0F0005000100000000000000090004C00100000000000000000000000000000000000000000000000000000000</Binary>
</EventData>
</Event>

Ötlet, hogy miért van ez?
Van valakinek erre megoldása?
Ahogy néztem többek találkoztak ezzel, de megoldást senki nem írt.

A válaszokat köszönöm!

(#168) thomas791 válasza mshifi (#166) üzenetére


thomas791
tag

más cuccokkal frissítenéd a biost régebbire visszafele?
asusnál (afudos)
gari van rá , mert szerintem a bios megnyeklett..

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#169) thomas791 válasza #76083488 (#167) üzenetére


thomas791
tag

asszem: az elvileg satás vinyót biosba átálitottad másik üzemmódra?
ahci vagy ide? Mert az ide drive-ra hivatkozik ez a hibanapló.
Vagy az illesztőprogramja baxik reagálni!

M4a79 deluxe alaplap /phenom 9750 x4
hd 4670 512mb ram csak 8x-al PCI-E (16x helyett) megy.

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#170) mshifi


mshifi
csendes tag

Én is az alaplapra tippelek, bios, alaplapi fesszab... ki tudja.
Viszem gariztatni és aztán meglátom mi lesz.
Köszi :R

(#171) thomas791


thomas791
tag

M4a79 deluxe alaplap /phenom 9750 x4
hd 4670 512mb ram Pci-e csak 8x-al (16X HELYETT) megy.
VALAKI PLS HELP ME!

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#172) mpierre


mpierre
veterán

Senkinek nincs ötlete erre?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#173) mshifi válasza mpierre (#172) üzenetére


mshifi
csendes tag

Egy 4670-nél nem tudod kihajtania 16X-os foglalat adatátviteli keresztmetszetét, szóval tök mindegy.Nem lesz változás, ha 8x ha 16x....
De gondolod nézz utána hol kezdődik az a teljesítményű VGA kártya, amikortól ez már számításba jöhet... google

[ Szerkesztve ]

(#174) moonguru válasza thomas791 (#162) üzenetére


moonguru
őstag

A KÉK slotba tetted a kártyát?

Monitor Guru!

(#175) thomas791 válasza moonguru (#174) üzenetére


thomas791
tag

igen, a felső kék slotba-ott 8x az alsó kék slotba ami még képes 16x-ra ott 16x is megy!
Csak a felsőbe nem..
Akkor nagy változásra ne számítsak?

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#176) Pligyerek15


Pligyerek15
újonc

Sziasztok!
Hibajelenség: A gép teljes mértékben lefagy, semmire nem reagál, csak a full resi segít rajta. Maga a kép befagy, egér nem mozdul, és ha esetleg valamilyen hang játszódott le közben akkor még zúg is a fejhallgató.

Konfig: ASUS P5KC alaplap
KINGSTON 2x2gb ram
NVIDIA GeForce GTX650Ti 2GB kártya
Intel Q6600 processzor
FSP Hexa táp
Ramra gyanakodtam ezért próbálgattam őket, csak az egyiket hagytam bent akkor jó volt, semmi ilyesmi nem történt, beraktam a másikat is akkor sincs semmi, de ha együtt vannak bent akkor nem befagy, néha játék közben vagy akár netezésnél is. Táp új, régebben arra gyanakodtam. Alaplapi ram slot lehet ludas ilyenben?
Ha nem akkor valami ötlet esetleg? :(
Tápvásárlás után kb egy hónapig jó volt. Most kezdődött megint a jelenség. Nagyon idegesítő, hogy nem tudom mi lehet, segítsetek :W :R :R

[ Szerkesztve ]

(#177) inci67


inci67
tag

MI LEHET A BAJ????? Új konfigot vettem, i3 6100 om 6 hó gari, Gigabyte GA B250M Gaming 3 lap, új bolti 3 év gari, ram Hyperx Fury 2X4 2133MHz KIT új bolti. Új konfig össze rakva, megy minden, feltelepítve, minden ok. Bios feltéve az új. Másnap nem indul a gép mi a baj,? már tudom 1 DB ram ki, indul a gép, kikapcsolom, vissza a ram indul. A lényeg másnap nem indul a gépem, ki 1 DB ram indul, ha már elindul, újraindul 10-20 szór is nincs gond. Más rammal tesztelve, ugyan ez a gond. Cmos clear meg csinálva, semmi változás, bioszba semmi állítgatás, meg ilyenek nem voltak. A tápom, meg minden más jó, mert az előző konfigonba ment minden gond nélkül. A ram kezeléssel lehet baj, vagy időzítés, vagy nem tudom. Már az is tuti ha 1-2 percre le nyomom tápot, és vissza, indul úgy is. Ötlet, tipp, javaslat.? :F

(#178) Bady8


Bady8
csendes tag

Sziasztok

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem. Egy olyan problémába futottam bele ,hogy nincs kép a gép elindításakor ha kiveszek a 4 modulból kettőt. Próbálgattam A2-B2, A1-B2 stb.... egyikkel se ment. Ha visszaraktam mind a 4-et ment. Biosban beállítást nem találtam róla, hogy Dual Chanelbe tudjanak menni a Ram-ok.
Tudnátok segíteni nekem ebben az ügyben?
Alaplap ASUS H170 PRO GAMING
Ram: HyperX Fury Black 2x2x8GB DDR4 2400mhz HX424C15FBK2/16

előre is köszönöm !

(#179) tomiwin32


tomiwin32
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám,hogy Asus Z170 pro gaming alaplapomba a dual channel nem működik sajna :(
Elvittem egy értelmes emberkéhez megnézettem és mondta,hogy a memóriavezérlésnél a processzor láb megvan hajolva és az a vicc nem is én raktam össze és nem volt eröltetve :/ Képet is láttam és valóban ez lehet a baj!
Szerintetek javÍtható vagy esetleg garancián kiszúrnák?! Szeretném lecserélni a 6600k processzorom,de már az egy ér vágás,hogy Corsair Vengeance LPX 16GB 3000mhz-t nem tudom dual channelben használni...
A1 B1 Foglalat rossz A2 B2-be szerencsére működik és probléma mentes a gép! TeljesÍtményben se vettem észre,hogy komolyabb kár lenne csak akkor se olcsó alaplap és fáj érte a szivem! :W :W :W :W :W :W

(#180) Freeman


Freeman
újonc

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy miért lehet az, hogy egy adott processzor( FX-8350) miért melegebb egy másik lapban mint az enyémben ( MSI 970A Pro Carbon) ?
A hűtés ugyan az mind a két lappal.

BIOS frissítést is csináltunk a csere előtt, hátha az a gond és rossz adatot mér a mérő a lapomban de miután átraktuk egy másik lapba a procim , sokkal hűvösebb volt mint az enyémben.

Valaki help?! :) :R :R :R

(#181) KaZaA


KaZaA
tag

Sziasztok!!!

Segítséget szeretnék kérni, netezős gép lett összeállítva családtagnak és valami nem klappol!

Setup: ASRock FM2A68M-DG3+ Alaplap , AMD Athlon X4 845 3.5GHz FM2+ Processzor , HyperX 4 gb DDR3 , MSI GeForce GT 710 1GB GDDR3 64bit , Chieftec ECO 500W Táp!

Mindent összerakva, se kép se hang, még bios-ig se megy el, kipróbáltam másik Táppal, hátha de semmi, másik monitorral de szintén semmi. Lehúztam a perifériákat, plusz HDD-ket de semmi, se csíppanás, ventik mennek csak, azon kívül semmi más reakció!

Szervizbe telefonkonzultáción azt mondták, hogy BIOS update kell p2.4-re de azt néztem hogy az alaplapon van egy p2.6, de tanácstalan vagyok.

Véleményeiteket és segítségeket előre is köszönöm!!

ui: Ha nincs megoldás vissza küldöm, csak hát.. a szállítást is és az update-ért is fizetnem kell.

(#182) Freeman válasza Freeman (#180) üzenetére


Freeman
újonc

Nem vagyok szakmabeli, csak saját tapasztalatot tudok írni. Nálam az alaplap adta meg magát ilyen tünetekkel egy korábbi konfigban.
Egy helyi szervízbe érdemes lenne bevinni( Bár a BIOS frissítést megcsinálni úgy hogy se kép se hang..nem tudom, hogyan gondolták, pláne, hogy a BIOS ig sem jut el a rendszer) De vidd be mert ők meg tudják mondani tutira ( amennyiben jó szakemberek) hogy valóban az alaplap e a hibás.

Sok sikert ! : :B :K

[ Szerkesztve ]

(#183) slake


slake
újonc

Üdv!
A héten cseréltem alaplapot (asus m5a78l-m), és processzort (amd fx-6300),
és beszerelés után ezt a hibaüzenetet kaptam:
"USB Device Over Current Status Detected!!
System will shut down after 15 seconds ."
Mi lehet az oka?
Próbáltam elem nélkül is, BIOS-t is frissítettem, usb-ket is megnéztem,
de nem találtam benne semmit.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#184) njozseflaszl


njozseflaszl
csendes tag

Sziasztok! A probléma a következő.: Vettem egy XBOX360 wireless kontrollert windows-hoz. Minden rendben van, de van néhány játék ami azt csinálja, hogy szépen fut kb 45fps el, és egyszer csak megáll a kép kb 0.2 mp re. majd tovább megy kb 10mp ig. és ez ismétlődik folyamatosan. Ez egy autós játéknál halál. ha kihúzom a kart nincs ilyen gond. A régebbi vezetékes XBOX360 kontrollerrel ugyanez a helyzet, a gagyi kontrollerekkel és g27 kormánnyal hibátlan.
köszönöm ha van ötlet.

(#185) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok!

Vettem egy komplett gépet. Szétszereltem, hogy kipucoljam. Pár napig így állt, amíg meg nem jött az új vga.
Ez lett benne csak kicserélve, minden más maradt. (elbírja a gép ezt a kártyát, előtte is hasonló volt benne)
Az összeszerelést követően amikor elindítom 2-3 másodperc után leáll, majd ismét elindul és leáll. Ez ismétlődik mindaddig amíg le nem áramtalanítom.
Volt bios reset, ramokat cserélgettem a slotokban, vga-t kiszedtem, stb.
Ami számomra érdekes, hogy a speaker akkor sem csipog, ha kiveszem az összes memóriát, vagy ha nincs bent a vga (mondjuk van integrált).
Végig teszteltem, ramok, vga, táp tuti jók. A cpu-t még nem tudtam másik gépben kipróbálni. De szerintem az alaplappal van valami. Szerintetek?
Esetleg van ötlete valakinek mi okozza? Nem értem mitől romolhatott volna el, mert semmi külső hatás nem érte. :F

[ Szerkesztve ]

(#186) juve600


juve600
nagyúr

üdv

MSI B250M PRO-VDH alaplap

a következő a gondom:
-alaplapi hangkártya gond,lejátszás tökéletes de a felvételi/mikrofon rész nem jó
- windowsban jelszint max,jelerősség max-ra húzva
-mégis TS-ben rosszul hallanak,tompán-szakadozva
-három headsettel próbáltam /ozone rage,asus cerberus,genius
-létezik hogy ennyire gyenge a mikrofon rész ?
-legfrissebb driver,win10

mit lehetne vele kezdeni ???

(#187) Bady8


Bady8
csendes tag

Sziasztok

Valaki kapott itt már helpet vagy teljesen felesleges a topic? :F

(#188) njozseflaszl válasza Bady8 (#187) üzenetére


njozseflaszl
csendes tag

Szerintem teljesen felesleges :(

(#189) dugo_ válasza Bady8 (#187) üzenetére


dugo_
veterán

Meg kell keresni a vonatkozó topikot és ott feltenni a kérdést, nem ilyen 100 hozzászólásos amúgy is véletlenül nem bezárt valamiben kérdezni.

-A2-B2 a 2 modulos felállás
-először keresd meg párosával a KIT-ek darabjait
-cseréld fel a modulokat a slotban
-igazítsd meg a procit, ha van alatta hajlott pin, az pl. okozhat memóriazavart
-cmos reset
-modulokat A2-ben egyesével tesztelni MemTest86-tal, több körig

Ha egyik se vezet sikerre, akkor próbaalkatrészekkel kéne tesztelni tovább, kideríteni, hogy a memóriák a rosszak vagy a lap, esetleg a cpu.

(#190) Bady8 válasza dugo_ (#189) üzenetére


Bady8
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséged :R lehet akkor proci résznél lesz a probléma ,alaplap foglalattal ,mert sajnos egy processzor már beletört. ( hűtő rögzítésénél óvatosabban kell majd szerelgetnem) :W

(#191) dzsoot


dzsoot
csendes tag

sziasztok!
Acer Aspire laptopom van
pontosan 5 perc után ( mérem) kikapcsol
Windows eseménynapló semmit nem ir, memória rendben , táp jó, csak aksival is csinálja
nincs túlmelegedés, windowsban csökkentett módban,és csakl BIOS-ban is kikapcsol
gondolom valami beállitás de nem tudom hol
sajnos 5 perc alatt nem sok mindenre van idő

(#192) Pan21


Pan21
csendes tag

Szevasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy elkezdett fagyni a gépem.
Csak úgy random fagy tevékenység nélkül is a reset gombra kikapcsol néha elindul újra reset megnyomása után. a kikapcs gomb hosszú megnyomásával kapcsol csak ki másra nem reagál.
ötleteket várok mert így elég nehéz kiszűrni mi okozhatja ezt?

Üdv.

(#193) Pan21 válasza Pan21 (#192) üzenetére


Pan21
csendes tag

talán segít valamit mert mintha hibázott volna a jobb felső sarokban az egyik test.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=138test.jpg

[ Szerkesztve ]

(#194) Pan21


Pan21
csendes tag

közben rájöttem miért hibázott a biosban lévő maximális hőfok alacsonyabb volt mint amennyire felment feljebb tettem azóta jó nem hibázik órák múlva sem remélem a fagyás is ezzel megszűnik mivel a gép stabilnak mondható, de majd meglátjuk.

(#195) Voiceless


Voiceless
csendes tag

Hello! Egy éve sem hogy megvettem az MSI B250-es alaplapomat, és lemerült benne a CMOS battery. A régi gépemnél ez 9 évig bírta. Mennyire gyakori, hogy ilyen pocsék elemeket használnak? Vagy csak én nyúltam bele a lecsóba?

(#196) Gdi


Gdi
senior tag

Halihó!

Van egy érdekes "részleges" hiba, amivel nem tudok dűlőre jutni...

Adott egy Fujitsu U7xx ultrabook.
Véletlen baleset folytán kapott egy kis folyadékot..

Ezután a következő hibajelenséget produkálja:
POST közben és BIOSba lépve működik a billentyűzet, de ahogy betölt egy OS onnantól se touchpad, se bill.

Gariban még sikerült kicseréltetni a billentyűzetet, a touchpadot (meg az egész felső elemet, kártyaolvasóval, ujjlenyomat-olvasóval, mindennel).. de ez nem oldotta meg a hibajelenséget. Szerviz azt mondta valószínű alaplap, de az már nem menne át a bevizsgáláson (látszik a nem lakkozott nyák részen a folyadék okozta elszíneződés)

Szóval mi okozhatja szerintetek ezt a problémát? Miért működik a POST/BIOS közben még billentyűzet?
Telepített OS alatt nem megy.
Windows 10 install ahogy eljut a nyelvválasztóig, onnan semmi.
GRUB2 (debian) még megy, de ahogy elkezd kernel tölteni, onnan semmi.
OpenBSD még elméletileg menne, de az meg totál szétesett képet ad.

Külső USBs beviteli eszközök mennek bármikor.

Próbáltam kitalálni melyik driverbetöltéskor jöhet elő, de tippem sincs. USB-k mennek.
gondoltam az xhci vagy i8042prt-hez kötődő initre, de sajnos megfelelő debugger eszköz híján nem tudok tovább haladni.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#197) vilga


vilga
tag

sziasztok!
Nem találtam megoldást a google -val sem a következőre: adott egy asrock alaplapú gép win 10-el, a dátum és az óra sietni kezd bolondul, jelenleg 2018 március 28-at mutat.
visszaállítás után pár óra múlva ismét ugrik.
Itt a hiba üzenet:

Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#198) tom36


tom36
kezdő

Üdv all

Kb. 1 hete van meg az új gépem és a tegnapi napon elkezdett összeomlásokat produkálni az egyik game (space engineers) ami addig gond nélkül ment. (simán akadás mentesen fut)
Összeomlás előtt a következő üzenetet irja a naplója:
Exception occured: System.AccessViolationException: Attempted to read or write protected memory. This is often an indication that other memory is corrupt.
Lefuttattam egy RAM ellenőrzést MemTest86 legújabb verziójával de nem talált semmit.
lehetséges hogy a VGA ram-jára gondolt vagy egyszerűen csak szoftveres gond lehet.

Előre is kössz.

(#199) thagan


thagan
csendes tag

Sziasztok! Egy elég -számomra- fura hibába bukkantam: valamiért lassúnak tűnt a gépem, és hamar kiderült, hogy a gépem a RAM-om felét használja, úgy, hogy látja az összes RAM mennyiséget (8GB RAM-om van a gépben, és 4GB-ot használ ebből (win10 enterprise 64bit).
Valami tanács a hiba kiküszöbölésére?

(#200) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy fujitsu celsius M470-2 gép alaplapom ami egy fujitsu D2778-C14 GS3 névre hallgató alaplap! Benne egy Intel xeon W3690 processzorral! Mikor a Win 7-et akarom telepíteni ez az üzenet jelenik meg, hogy nem található megfelelő partíció! Mi lehet ennek az oka? Már próbálva lett SSD-re és HDD-re is, de mindig ezt az üzenetet írja ki? A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Benkovics91

(#201) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A topik folytatása: Nem indul és mi a baja a gépemnek topik

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba oka? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.