Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) muszty


muszty
tag

Üdv,

Pár hete amikor elindítottam a gépet, észre vettem, hogy az alaplap logójának eltűnése / vagy a rendszer adatok eltűnése után jött be csak a monitoron a kép. A monitoron a led úgy villog, mint amikor kap áramot de nincs bekapcsolva a gép. Aztán ahogy teltek a napok ez az idő egyre jobban megnőtt, és ma már 6-7 perceket kell várni, hogy bekapcsolás után bejöjjön a kép a monitoron. Persze a windows normálisan elindul, amikor vissza jön a kép már a felhasználó választóban vagyok. Ráadásul már 3-szor újra tettem és elemkivétellel a bios-t is reseteltem. Az érdekessége az, hogy csak az első indítás után kell várni. Ha újra indítom, vagy leállítom és mondjuk kiveszem a videókártyát, utána teljesen jól működik. Tehát szerintem addig ad képet rendesen, amíg el nem veszem tőle az áramot a hosszabbító kikapcsolásával.

Amit kizártam az a videókártya, mivel az alaplapival is ugyan ezt csinálja. Aztán szerintem a monitorral sincs probléma, mert volt amikor szarakodott a windows és mindig csak a rendszer betöltése után (a windowos animáció végén) elment pár másodpercre a kép. Csak akkor. De mióta újra tettem megint a rendszert, azóta ez sincs. Tehát a rendszer hibája se lehet. (Főleg, hogy a rendszer elindítása előtt [bootolásnál] sincs már kép). Most kezdtem el gyanakodni az alaplapra, mivel az a felelős, hogy a videókártya kapjon jelet, de a videókártya tutira nem rossz, mivel kettőt is kipróbáltam.

Valaki találkozott már ilyen problémával?
Előre is köszi a választ.

(#2) CoolMan válasza muszty (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésed tedd fel az Azonnali alaplapos kérdések órája topicban.
Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topicot, hanem használd a keresőt.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi lehet a hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.