Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi lehet a gond???

Hozzászólások

(#1) Ati9500


Ati9500
senior tag

Üdv...

Gond van a gépemmel...
A hiba:

-játékok közbe néha újraindul... (ha a memó 400 mhz-re van állítva ha 333 akkor akad egy kicsit ha 266 akkor minden ok) a memó 2*512 DDR/400 Hynix D43
A procim 1,7 Amd 266 fsb-vel

telepítettem a tv tuner (terratec cinergy 600) szoftverét, majd be akartam állítani a csatornákat, és a a művelet végén újraindult a gép...

- sok olyan hibát kapok hogy a ''writen'' nem sikerül...
illetve a nero6603 filet telepítés elött nem tudta kicsimagolni a gép mert hibákat talált... de még 1* megpróbáltam.. akkor kevesebb hiba.. majd a végén sikerült.. :F
nagyon fura...

Sok másolási hibaüzenetet kapok...

A memó elvileg jó leteszteltem egyenként majd dualban is..
nem kaptam hibát (memtest86 3,2)

(#2) Ati9500


Ati9500
senior tag

help!

(#3) God Vazzeg válasza Ati9500 (#2) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Memoteszt :D

Memtest 86+ letölteni, boot floppyt csinálni oszt tesztelni 5-6 pass erejéig.

(#4) Lizzard válasza Ati9500 (#1) üzenetére


Lizzard
aktív tag

Hi!

Nem lehet véletlenül, h. szinkronban járatod a memókat a proci FSBjével (400Mhz memó vs. 266 Mhz proc) :F
Mert ha igen, valszeg azért fagyogat a géped 333on, mert nem nagyon birja a proci az ekkora tuningot (az is lehet h. a hűtés gyengus neki)...

Üdv.: Lizzard

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#5) Ati9500


Ati9500
senior tag

csináltam memtestet 2 passig

a memó most szinkronban ven a procival.. (most nem indul újra a játék.. ) csak hüly hibaüzeneteket kapok.. writen... -nem lehet írni a memóriaterületre.. stb.

(#6) Ati9500


Ati9500
senior tag

segítség.. én a hdd-re gyanakszom.. nincs valami tesztprogi erre?

cpu 45 fok (zalma 7000 alcu)
illete va n még két adat az egyik 38 a mások 42 fokot mutat..)

A legborzasztóbb hogy ma csináltam egy win újrainst. és akedvenc játékom rome total war nem tudja feltelepíteni a gép.. valami olvasási hiba..
ugyan ez volt az nfsu2 vel de ott nyomtam egy ismét gombot és akkor ment tovább (elvileg sikerült)

[Szerkesztve]

(#7) Ati9500


Ati9500
senior tag

ups

(#8) Re


Re
csendes tag

Én visszavittem annak idején a memót, hogy hibás, nem tud írni ill. kiolvasni onnan... kicserélték...... ennyi.

A lavinában mindegyik hópehely ártatlannak tartja magát :-)

(#9) Ati9500


Ati9500
senior tag

csináltam memtestet és ott minden oké volt..

(#10) Fauszt válasza Ati9500 (#9) üzenetére


Fauszt
senior tag

all test-et választottál?

(#11) Ati9500


Ati9500
senior tag

Beraktam a folpyt és elindult magátol.. ma reggel is csináltam 1 tesztet 3 pass ig.. semmi! (2 óráig ment)

Észrevétel... a barátnőm gépén volt a Total War ...
ugye tegnap nem tudtam telpíteni mert a 3. cd végén nem talált valami filet-t!!
na most reggel átmásoltam a gépéről az egészet újra... ÉS MINDEN MÜXIK!!

ugyan ez volt a neroval is nálam nem tudta kicsomagolni.. majd áttöltöttem és jó lett minden!!!

U.I. lehet hogy az elött a memó 400 mhzn a proci 266 ment és e miatt nem másolt rendesen?? (aszinkron mód) ilyen lehetséges????

Most mind a kettő 266 mhz van és most jó lett a másolás...
érdekes hogy amikor a tv tuner csatornák keresésekor újraindult, akkor kattant egyet a gép...?? ez mi lehetett?? vinyó??? (más mozgó alkatész nem igazán van benne...

(#12) God Vazzeg válasza Ati9500 (#11) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem lehet hogy a cd/dvd romod a rossz? Esetleg ide kábelek csere?
Ha átmásolva jó, akkor valószínűtlen h a vinyó sz@r...

Hálózaton másoltad?

(#13) Ridick


Ridick
tag

Hibaüzeneteket akkor kaptam amikor túlúztam a procit...de akkor mindennél...
nézd meg a memóriákat 1 enként mert lehet nem bírja egymást a 2 memória...volt már ilyenem...
HDD nem tudom hogy lehet e baja...mert ha nem tudnál rá írni v olvasni akkor szvsz a win. sem indulna el...(cseréld ki rajta a jumpert)

CSAK MÉG 5 PREC...///... ha nem sikerül valami elsőre nevezd el 1.0-ás verzionak

(#14) Ridick


Ridick
tag

az meg a másik ha az 1.7 procinak az fsb-jét feltolod 400 el sem indulna a géped...szerintem...

CSAK MÉG 5 PREC...///... ha nem sikerül valami elsőre nevezd el 1.0-ás verzionak

(#15) Ati9500


Ati9500
senior tag

Na a cd nem cd rom ról instaláltam.. hanem a vinyón volt iso-fileként. és deamon tools az bootoltam fel!!! akkor nem sikerült felinstalálni.. majd újra átmásoltam hálózatról.. és akkor sikerült (detto ugyanez a nero val is!)

most a memo illetve a cpu is 266 mhzn megy! nem volt eddig gond...

de ha a memót mondjuk 400 ra rakom a cpu marad 266 akkor nem jó..

a memók egy formák .. hynix d43 ddr/400 2*512
teszteltem egyenként őket majd dualban is de elvileg jók (memtest szerint)

(#16) Ati9500


Ati9500
senior tag

cpu fsb az 266.. ha a ram 400 akkor nem jó

de ha mindkettő 266 akkor elvileg. ok?? ez miért lehet?? nem lehet aszinkronban üzemektetni?? nyidia 5,10 driver van fent.

mi a baj a ram elvileg 400 mhz akkor miért nem megy 400 mhz-n?? ha a proci 266-on van?

(#17) Ati9500


Ati9500
senior tag

:F

(#18) Ati9500


Ati9500
senior tag

van valami ötlet?

(#19) <Adamsky> válasza Ati9500 (#16) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tipp1:
Lehet, hogy olyan mem. időzítéskete használsz, amit az(ok) 400Mhz-en nem bír(nak).

Tipp2:
A rendszerpanelen az Advanced fülön a Startup and Recovery-ben kapcsold ki az autómatikus újraindulást rendszerleállás esetén, így ha gáz van, akkor egy kék képernyőn remélhetőleg látni fogod a ''hiba okozóját'' (pl. vm. dll).

Tipp3:
Tedd a memóriát 400 Mhz-re (az időzítésket a leglassabbra), a procit pedig jársd 266 Mhz-en. Ilyen beállítások mellett teszteld a rendszert Prime95-el legalább 2-3 órát. Ha minden OK, akkor állíts az időzítésken, majd újabb teszt. Ha az időzítések már a legkisebben vannak, akkor mehet a tuning...

Tipp4:
Az nForce driver-ből ne tedd fel az SW driver-t.

(#20) Ati9500


Ati9500
senior tag

prem95 lefutatva 2 órán keresztül 0 error 0 waring
memtest86 lefutatva 3 pass semii gond 0 error


visszatettem a régi bioszt 1,6 semmi változás..

kikapcsoltam az automatikus újraindítást... a NFSU2 egyszerűen leáll kidobb az asztalra .. semmi hibajelentés...

nem tudom mi lehet... én még mindíg a vinyóra gyanakszom... nincs valami vinyó tesztelő program??? (amivel a bad sectorokat is látom, ha van???)

(#21) Ati9500


Ati9500
senior tag

up!

(#22) Ati9500


Ati9500
senior tag

újabb észrevétel!!

a prem95 ddr/fsb rartio automaton volt azaz 266 mhz-n a ram és a cpu is!
itt nem volt hiba! ment 2 órát

most visszatettem a ddr/fsb ratiot by spy-re ekkor a memória 400 mhz-n ,a cpu 266 mhz- n volt.. itt elindítottam a prem95 és egyből kidobott 1 hibát...
ez miért lehet???

(#23) Ati9500


Ati9500
senior tag

hahó.. valaki help!!!

(#24) Ati9500


Ati9500
senior tag

na valaki...

(#25) Ati9500


Ati9500
senior tag

újabb észrevétel!!

a prem95 ddr/fsb rartio automaton volt azaz 266 mhz-n a ram és a cpu is!
itt nem volt hiba! ment 2 órát

most visszatettem a ddr/fsb ratiot by spy-re ekkor a memória 400 mhz-n ,a cpu 266 mhz- n volt.. itt elindítottam a prem95 és egyből kidobott 1 hibát...
ez miért lehet???

(#26) Ati9500


Ati9500
senior tag

:F

(#27) Ati9500


Ati9500
senior tag

senkinek semmi ötlete??

(#28) Ati9500


Ati9500
senior tag

up...

(#29) Ati9500


Ati9500
senior tag

help

(#30) Ati9500


Ati9500
senior tag

???

(#31) Ati9500


Ati9500
senior tag

ups

(#32) Ati9500


Ati9500
senior tag

senki??

(#33) <Adamsky> válasza Ati9500 (#32) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A memória időzítéseket próbáltad alapra állítani?

A Prime95-ben futtas először egy Small FFTs tesztet (min 2 órát, de inkább 3-at), majd pedig egy ''Blend''-et. Az eredményeket pedig oszd meg velünk.
Ja és 400/266Mhz-en tesztelj (ugyanis ennyin kellene mennie a gépednek alapon).
Egyébként nekem nagyon olybá tűnik, hogy itt a memókkal lesz gond. Ki kéne esetleg még próbálni valamelyik haverod memóriájával is.

[Szerkesztve]

(#34) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ja és a memóriákat egyessével is teszteld le.

(#35) Ati9500


Ati9500
senior tag

ha elolvasnád az előző hozzászólásaimat kiderülne hogy teszteltem egyesével duálban is.. 3 órát de semmi hiba

(#36) BRAAJEN


BRAAJEN
tag

oprendszer ujra telepítés?

nekem a 98 akad össze, nem volt 3D, vagy is kifagyott, xp alatt ment mán

rendesen, szerintem!?



[Szerkesztve]

''Alvéjz luk on dö brájt szájd of lájf''

(#37) Zsocus


Zsocus
csendes tag

Hello
Vmi gond van a gépemmel mert véletlenszerűen újraindul és azt írja ki h:Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed
Más fórumokban azt írták h 80 eres IDE kábel kell, én vettem is de ugyanúgy fennáll a probléma :((
Valaki segítsen lécci!!!!!!!

(#38) brutaka


brutaka
tag

Sziasztok! Van egy notebookom! És egy elég érdekes jelenséget produkál, személy szerint még nem találkoztam ezzel, de remélem valaki igen, és tud segíteni! A Notebookban a Mtshinta (vagy hogy kell leírni) DVD író egyetlen egy dolgora képes: A gyári, eredeti DVD-k, CD-k beolvasására. Bármit teszek bele ami írott, vagy üres lemez, egyszerűen elkezdi pörgetni de semmi mást nem csinál, fel sem ismeri!
Csak az eredeti adathordozókat hajlandó beolvasni! XP SP3 van fent.
Valakinek van ötlete, hogyan lehetne megjavítnai?:S
Firmware frissítés már volt:S

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#39) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok erdekes problemaval talakoztam a minap, a sajatgepbol eltunt a DVD meghajto. Gondoltam biztos a sata kabellel van valami, de amikor mindent megigazitottam akkor sem lett jo. Utana megneztem a biost ott viszont latja rendessen, es a vistaban is az everest is latja minden adattal egyutt. Es utana tunt fel hogy a virtualis meghajtokat sem latja amiket a daemon hozott letre. Szoval ez nem hardveres problem lehet, remelem valaki tud magyarazatot adni a dologra. Mert idegesit hogy akarmilyen lemezt teszek be semmi nem tortenik mintha nem is lenne meghajtom. :R

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#40) brutaka válasza JSaN (#39) üzenetére


brutaka
tag

frissítsd a firmware-t és reboot. És ott s lesz rögtön :)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#41) T1B3R1U5


T1B3R1U5
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom!
Egy Acer Aspire 8930-as tulajdonosa vagyok és az a problémám, hogy a 320-as Hdd-m gyárilag 2 részre van bontva.
Tehát van C és D meghajtóm ,amik kb. egyenlő nagyságúak. A D meghajtón van most minden adatom, tehát fontos lenne, hogy az ne károsodjon.
Most jutott arra időm, hogy újra telepítsem a rendszert és, ha már csinálom akkor jól akarom úgy, hogy:
A C meghajtót további két részre bontom egy 40GB-osra, amin lenne az OS. (WIN7) a maradékot meg tárhelynek tudnám felhasználni.
A gondom az, hogy semmilyen módon nem tudok - törlés és új partíció létrehozása után a maradékból - új kötetet létrehozni.
Sikerül csinálni egy 40GB-osat és a maradék kb 100 GB felhasználatlanból nem tudok aktív meghajtót csinálni. Már mindent próbáltam de semmi sem használt.
A biosban nem sok állítási lehetőségem van, de talán az lehet gond, hogy a SATA mode AHCI-re van állítva alapból és nem IDE-re?
Mi lehet a gond? Valaki kérem segítsen!

[ Szerkesztve ]

(#42) tacepao


tacepao
csendes tag

Hi!

Maxtor DiamondMax Plus 9 80GB ATA/133 IDE vinyóra nem tudok XP-t (SP2 és SP3 is ki lett próbálva) telepíteni, mert azt mondja, hogy nincs vinyo.
A mostani XP valami Promise cuccnak ismeri fel ami SCSI.
Valaki tud segíteni?

Köszi!
Ave!

(#43) Cortinaar


Cortinaar
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni azzal kapcsolatban, hogy dvd/cd írás, ill. játék telepítése közben eléggé belassul a gépem, konkrétan pl. böngészőt megnyitom, s eltelik több másodperc, mire bejön egy oldal, vagy megnyitok egy mappát, akkor is sok idő eltelik, mire sikerül.
A gépem egy Q6600-as négymagos Pentium, 2 giga 1066-os memóriával, 320-as winkó, ASUS alaplap, 8800 GTS 512, tehát ennek a gépnek pattannia kellene mindenben, bármit csinálok. Azt gondolom, hogy a 4 mag erre is szolgálna, hogy több dolgot tudjak csinálni a gépen egyszerre úgy, hogy nem érzem meg.
32 bites XP van fent SP3.

Van valakinek valami ötlete hogy tudnám begyorsítani a gépet?

Előre is köszönöm!

Gábor

ASUS P5K PRO, Q6600, 4 GB DDR2 GEIL, Sapphire Radeon 5850 HD Xtreme 1 GB DDR5, 320 GB HDD, Win7 Professional X64

(#44) #67688960 válasza Cortinaar (#43) üzenetére


#67688960
törölt tag

az amdnek a kétmagos óta van driver az xphez, mert nem kezelte jól a több magot(sose?), ha nincs ilyen az intelhez és azóta ezt konkrétan nem javították, akkor talán vista kéne

[ Szerkesztve ]

(#45) Cortinaar válasza #67688960 (#44) üzenetére


Cortinaar
csendes tag

Köszönöm, de Vista volt fent, s pokolian lassú volt a négymagos gépen is, pedig eredeti volt az is, mostani xp is az. Igaz, hogy ez most 32 bites sp2, az meg Vista ultimate 64 bites verzió volt. Azt hittem, hogy mindent tökéletesen kezel majd, nem így történt.

ASUS P5K PRO, Q6600, 4 GB DDR2 GEIL, Sapphire Radeon 5850 HD Xtreme 1 GB DDR5, 320 GB HDD, Win7 Professional X64

(#46) klaca78


klaca78
csendes tag

üdvözlet!a 3 hónapos laptomomban 1 hónap után optikai meghajtót kellett cserélni, mert lassan írt és olvasott. (garosan) most egy lg író került bele, de mostanra ez is rosszalkodik.Rendesen ír, de az olvasásnál olyan gondja van hogy, míg adat ill, pl avi állományoknál rendesen felpörög és olvassa, de a vob-os állományokat tehát a dvd-videokat nem olvassa csak nagyon gyengén max 1,5-2x -en, nem pörög fel. A DVD-video lemezek hozzáférésekor rádásul olyat csinál, hogy gyorsan felpörög-leháll ugy 4x-5x csinálja, majd elkezdi olvasni de lassan.de csak dvd-videonál! iylet még nem láttam!!lehet a hiba szoftveres vagy megint csere?? eddig jól müködött, egyik napról a másikra csinálta ezt. mit lehet vele kezdeni??? köszi!

(#47) klaca78


klaca78
csendes tag

jah és a virtual box-al feraktam egy másik xp-t azon is ugyan ezt produkálta

(#48) #67688960 válasza klaca78 (#46) üzenetére


#67688960
törölt tag

szerintem frissíts firmware-t, ha nincs frissebb akkor a ugyanezt tedd fel újból, néha ez is elég
vagy csere nec-re, vagy más márkára

[ Szerkesztve ]

(#49) klaca78 válasza #67688960 (#48) üzenetére


klaca78
csendes tag

frissítettem a firmware-t de csak nem pörög fel, lassan másol, érdekes,hogy eddig jó volt csak úgy hirtelen lett ilyen és csak dvd-video-nál!!!! van még valami ötleted ???köszi

(#50) #67688960 válasza klaca78 (#49) üzenetére


#67688960
törölt tag

néró fent van?
lehet hogy valami szoftveres sebességcsökkentés, hogy halk legyen amikor filmet nézel

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi lehet a gond???
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.