Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mi lehet a gond? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gabi123


gabi123
senior tag

Végre, pont ma meghozták a 2.4-es cerkámat, pont jókor, így legalább még a 2004-ben visszakapom a lóvét, mert ugye sulinetre vettem! A TT Spark7 is jó, bár mikor először beindult, azt hittem, elszáll a házam, de a hűtésre nincsen panasz, alapjáraton 38,50 °C. A konfig: ABIT BD7-II, 256 MB DDR400, GF4Ti 4200 128MB, WinXP. A gond: Ettől procitól azt vártam, azért is vettem rá jobb hűtést, hogy majd jól tudom húzni! Épp egy órája szereltem be (0:30 körül), format C:, XP install, stb. Ezután irány a BIOS. FSB=125 * 24 = 3 GHz + 5% fesztemelés, de én ezt a 3GHz-et csak egy ugródeszkának szántam volna, ehhez képest 4X-re indulz be az XP, a 3DMark2001SE-t el se indítja, viszont a hőm. alig nőtt, 40; 40,50 °C. Mivel a ram még ígyis 400 MHz alatt megy, szerintem azt ki lehetne zárni! Akkor mit tegyek? Ráadásul a proci az újabb, D1 steppinges! A overclockers.com nem ritka, hogy 3.4; 3.6-on járatják, valami ilyesmire gondoltam én is, hiszen a 2.0-es cerkák mennek 3-at, sőt az újabbak 3.4-et is! Ennyire nem lehet rossz példány az enyém? Vagy igen?

Forza Ferrari!

(#2) Viktor77 válasza gabi123 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Sehol nem azt írták, hogy mindegyik 2.4-es menni fog 3.4-en, ugye?

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) b0unCe


b0unCe
aktív tag

attol meg hogy a ramjaid nem mennek 400on attol meg lehet az a hibas. adjal neki plusz feszkot.

mas.
mien tapod van? esetleg meg az is lehet.

meg szerintem nem erdemes rogton beszereles utan nekiallni tuningolni. illik 1-masfel napot hagyni hogy kihuljon :D

[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#4) zsoltee10 válasza gabi123 (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

a tied nem megy annyira az a gond. adj neki +10% feszt, akkor legalább 3G-n stabil lesz talán.

(#5) gabi123


gabi123
senior tag

Persze, sehol nem írják le, de azért 3Ghz-n alapból mennie kéne, nem? Na mindegy kipróbáloma ramot, bár mivel csak 333 MHz-n megy és legkímélőbb CAS latency-n (2.5), nem hinném, hogy az a bibi! Az 1.7 cerkámmal is gond nélkül ment 320-on!

Forza Ferrari!

(#6) gabi123


gabi123
senior tag

Ja a táp 300 W Codegen! Amúgy miért kell várni a tuninggal ilyenkor?

Forza Ferrari!

(#7) zsoltee10 válasza gabi123 (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

add el a procit, és vegyél helyette 2.0 p4-t nagyságrenddel jobb teljesítményt kapsz, és nem kell sokat ráfizetned. egy 3.0 cerka még a 2.0 p4 teljesítményét sem éri el.

(#8) zsoltee10 válasza gabi123 (#6) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem kell várni, viccelt. a 300w codegen ehhez a kofighoz, még elég, de azt sem ártabna lecserélni valami normális tápra. vegyél egy azona 400w tápot. nekem pont van is egy eladó. :P egy éves, mistralos gari volt rá.

(#9) b0unCe válasza gabi123 (#6) üzenetére


b0unCe
aktív tag

csak azert mondtam hogy varni kell mert erdemes kitapasztalni eloszor hogy alapbeallitasokk mit tesz.

meg illik is hagyni hadd fusson legalabb egy napot alapon.
kibirhato nyugi.

szerintem erdemesebb lenne neked egy nagy p4. 3200mhz cerka 1nlo egy 1.6 duron

cerka csak irodaba jo meg arra hogy monnyad a hozza nem erto majmoknak hogy 3800mhz

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#10) Viktor77 válasza gabi123 (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Mi az hogy alapból menni kéne? Maximum nagyon nagy a valószínűsége! De hogy alapból.....

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) b0unCe


b0unCe
aktív tag

celeron->lepkefing :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#12) gabi123


gabi123
senior tag

Ne bántsátok szegény kis cerkát! Senki se szereti őt, csak mert a bátyja erősebb nála, de ez így is van rendjén! Amúgy nem hiszem, hogy a 3 GHZ sok lenne neki! Kipráltam az 1.7 cerkát a 400-as ramokkal, stabilan ment 2.1-en, az ugye + 400 Mhz egy régi, willamette magos procinak! Amiket én olvastam, az új 2.0 cerkák mennek 3.2; 3.4-en!

Forza Ferrari!

(#13) gabi123


gabi123
senior tag

Mármint nem az, hogy senki se szereti őt, hanem hogy a bátyja erősebb nála!

Forza Ferrari!

(#14) S0LaRiaN


S0LaRiaN
csendes tag

kukaba a cerkaval es vegyel egy duront. vagy kerdezz meg elotte minket h mien cuccot vegyel oan kategoriaban... btw aza duron huzva kb 3200+os barton szintjen van nalam... :) es meg nem csikartam belole ki a szart ;]

[Szerkesztve]

(#15) Overlocker válasza S0LaRiaN (#14) üzenetére


Overlocker
veterán

Bocs, de kétlem hogy 3200+-on járna a procid. 3200+-nak a 2200 Mhz-en futó
400FSB-s Barton magos proci felel meg,amibe ugye 512KB(L2) cache van.
Vagy van egy 512 cache-s duronod,400FSB-n fut?
Ha ez igaz megyek venni egyet, hol vetted!!?

(#16) ollie válasza gabi123 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már bocs, de honnan veszed hogy 2.0-es cerkák mennek 3.0-án? Én ilyenről még nem hallottam, te a P4-ekre gondolsz szerintem. Egy cerka NAGYON szerencsés esetben elbír 25%-os tuningot, de a 20%-nál már összeteheted a kezed. Amit te láthattál az P4 2.0A, aminek ugyanúgy 400-as FSB-je van, mint a cerkának, de az P4 és nem cerka. Hatalmas a különbség. Szóval maradj meg a 120-as FSB-nél, az már nagyon jó eredmény bármelyik celerontól.

***

(#17) iwu


iwu
addikt

most kövezzetek meg, de nagyon eccerű leszek...(bár én is szoktam húzni, de csak erdekesség képpen - üweghangig:DDD)

nos, ha vettél egy 2,4s cerkát, akkor az 2,4. ha 3,2őt akarsz, vegyél 3,2s procit. a névleges teljesítmény felett minden megahercz ajándék!!!

cerkákat nem ismerem, úgyhogy csak bunkó tudtam lenni, de segíteni nem tudok.

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#18) Agyzuzo válasza gabi123 (#12) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''Amiket én olvastam...''

Hol olvastad? Ki írta? Azért mert pár embernek összejött és feltette valahova az eredményeit? Mit gondolsz, hány celeroncs procit gyárt az intel? Miért kéne mindnek tuningkirálynak lenni? Anno én is frankón befürödtem, vettem egy 2.0A-t hogy ''húúú namajd én megtolom 3 gigán!''. Megmondom mi lett belőle: ha 2400 fölé veszem, akár 1Mhz-el is már be se boot-ol. Viszont 2400-on még stabil. Feszt meg nem fogom 1.65-nél feljebb nyomatni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#19) b0unCe válasza ollie (#16) üzenetére


b0unCe
aktív tag

hat szerintem te ezt rosszul tudod. Cerkak nagyon jol huzhatoak.
az mas kerdes hogy +500mhzt meg se erzel mert szart se er a cerka orajele :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#20) gabi123


gabi123
senior tag

Én újságokban olvastam, hogy legtöbb 2.0 cerka megy 3.0-n, a HarwareOC 2.4 cerka kifaragása topicjában, egy tag azt írta, hogy újabb steppinges 2.0 vett, és simán megy neki 3.4-en! Ekkora szerencséje lennne?

Forza Ferrari!

(#21) Club válasza S0LaRiaN (#14) üzenetére


Club
őstag

''kukaba a cerkaval es vegyel egy duront. vagy kerdezz meg elotte minket h mien cuccot vegyel oan kategoriaban... btw aza duron huzva kb 3200+os barton szintjen van nalam... es meg nem csikartam belole ki a szart ''
Hát barátom, egyszerű vagy mint a rajzszög.
Kukába...eeeeeehhhh
Remélem Mer**des-etek van, mert ha nem, akkor irány a roncstelep.. vagy hogy is van ez?
Egyébként ha az 1600-os Duronodat 3200-n tudod járatni, Akkor meg irány neked az AMD-nek az üzemmérnök-fejlesztői részlege, mert ott a helyed.

(#22) Polesz válasza Club (#21) üzenetére


Polesz
addikt

A 3200+ az nem 3200 :) De ezen már igazán nem fogunk összeveszni :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#23) Club válasza Polesz (#22) üzenetére


Club
őstag

Értem a célzást, de márcsak azért sem javítom, mert akkor a te hozzászólásod értelmét veszítené:))

(#24) b0unCe válasza Club (#21) üzenetére


b0unCe
aktív tag

nem nagy gaz felhuzni egy 16os duront 2200-2300Mhz re. jo hutessel meg tovabb is lehet. pl nekem

1466mhzrol 2100ra huztam es sima leghutessel terheletlenul 30 fok. :D erre rajonne egy prometia es menne 2500mhzn lazan. ami +1034Mhz
akkor en is mehetek fejlesztomernoknek :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#25) gabi123


gabi123
senior tag

Kipróbáltam egy dolgot: 2.8-on (117*24) eddig is stabil volt +5% volttal, most kipróbáltam alapfeszten, stabil, Metabench, 3Dmark lefut. Jó
121*24=2904 15%-kal is: Metabench 38 of 50 lefagy, 3DMark 3. teszt, NFS Undergrund, a menüig jutok! ???????????????????????????,
Ez a +100 MHz így kifogna rajta?
Tudna valaki valami hatalmas okosságot mondani?

Forza Ferrari!

(#26) Alvin_ti4200 válasza gabi123 (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nézd, nekem is 2000 MHz-en megy a 2000+os Athlon-om alapfeszen, de a 2040 már kifog rajta egy idő után. A megoldás csakis a feszemelés, így elég nagy az esély a bűvös 3 GHz-re is.

(#27) gabi123


gabi123
senior tag

Csakhogy 15%-nál többet nem tudok emelni a feszten, és ez már a 2.9-hez sem elég neki! Lehet, hogy kifogtam a világ legtuningolhatatlanabb celeronját?

Forza Ferrari!

(#28) Alvin_ti4200 válasza gabi123 (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nemtom, Celeron-okat amúgy sem láttam 3 GHz fölött röpködni, szal lehet, hogy ennyit tud. RAM-ok bírják a tuningot?

(#29) zsoltee10 válasza gabi123 (#27) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem, dehogy. csak nincs akkora szerencséd. ez van. 10%-nál pedig ne adj többet hosszú távon, mert elég.

(#30) gabi123


gabi123
senior tag

Ja, 400-as, és 3 GHz is csak 333-on megy, CAS Latency-t nem csökkentettem, tehát a Rammal nincs gond! Mások írták: Nekem a 2 GHz-es cerkám egy coolink tank powerrel 3 GHz-en ment anno. A PCI/AGP frekvenciát lehet fixálni a lapodban mert. Nekem a proci BE7-Raid-ben volt tuningolva +10% fesz emelés mellett. Kb. 3,5 GHz-re tudod felhúzni de akkor sem lesz valami nagy szám csak a szintetikus tesztekben fog olyan eredményeket elérni ami a rendes P4-es teljesítménye. A stepping számít mert amikor én vettem a 2 GH-zes cerkát akkor 1.525 volt a feszültsége, haverom kb egy hónappal később olyan 2 GHz-es cerkát vett amiben csak 1.475 és az jobban húzhatú mert kb 3,3 - 3,4 GHz-en megy.

Forza Ferrari!

(#31) Alvin_ti4200 válasza gabi123 (#30) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sorry, Intelhez nem nagyon értek, pontosabban a Celeron-okhoz:F

(#32) F-ECT$


F-ECT$
titán

Figyelj: Gondolj bele, hogy mit jelent +50% Mhz tuning. Ha játékra használod, akkor ott inkább a videokártya a lényeges. Ha vmilyen számításigényes feladatra, akkor meg számít a ram-ok sebessége, és azokat szinte biztos nem tudod a procival együtt 1:1 arányban húzni (csak 5:4-ben). Ergo ez a tuningolás jól hangzik csak szart se ér. Ha 1 program jól fut, akkor minek a tuning, ha meg pl egy játék 10 FPS-t megy, akkor hiába hajtod agyon a procit, ramot, videokártyát a max +50% 15 FPS-t jelent, ergo ugyanúgy élvezhetetlen. Nem mintha az én 2.8C-m nem 3.4-en menne :))

Dive ever, work never.

(#33) Cathfaern válasza F-ECT$ (#32) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy gond van az elméleteddel: 50% Mhz tuning biztos hogy nem 50% fps változást jelent. Jelenthet többet (akár jóval többet), de kevesebbet is (jóval kevesebbet is). Eattól függ, hogy mit huzol, és hogy mi a szűk keresztmetszet a gépedben. Értelemszerűe minél ''szűkebb keresztemetszetet'' (:)) húzol, annál nagyobb lesz az összteljesítménynövekedés. És az nagy tévedés, hogy a játékoknál nagyrészt a vidókártya a lényeges. Próbáltál már 486-os mellé R9800-at berakni? :D (jó ez túlzás volt, de akkor is így van: a CPU ki kell tudja szolgálni a videókártyát. És vica versa)

(#34) F-ECT$ válasza Cathfaern (#33) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó, persze, általánosítottam egy picit. Arról hallottál, hogy egy PII300+Radeon 9800 Pro 3600-ot ment 3DMark03-al? Ez a ''szűkebb keresztmetszet'' jó szöveg, de a mai játékok 99.999999%-ánál ez a videokártya.

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mi lehet a gond? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.