Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blade2


Blade2
aktív tag

Tehát lenne egy Alaplapom, és egy CPU-m, meg egy saját vízhűtésrendszer. És hogy le tudjan tesztelni a vízhűtést, fel kell melegítenem ezt a CPU-t. De mi kell még hozzá? Táp is van.
RAM? VIDEO? HDD?

Penge!™

(#2) L|zsidoboz válasza Blade2 (#1) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

ha csak biosig akarsz jutni, akkor vinyó nem kell.
Biosban nem nagyon fog melegedni...

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#3) bibimad válasza Blade2 (#1) üzenetére


bibimad
aktív tag

Ram és videókártya és egy billentyű,hogy belépj a BIOS-ba.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#4) Blade2 válasza L|zsidoboz (#2) üzenetére


Blade2
aktív tag

Ugytom, hogy a bios 100% terhelés nem?

Penge!™

(#5) Blade2 válasza bibimad (#3) üzenetére


Blade2
aktív tag

Bill. van. Vidfeokari kérdéses, de talán lessz. Azt gondoltam, hogy kell meg monitor is.


És ha gyak a CPU-t akrom, hogy melegedjen? Táp+alaplap+cpu, és még?

Penge!™

(#6) Esmein válasza L|zsidoboz (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr

Vannak biosok amik full terhelést generálnak.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) bibimad válasza Blade2 (#5) üzenetére


bibimad
aktív tag

Persze,hogy kell monitor.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#8) Robaj válasza Blade2 (#4) üzenetére


Robaj
addikt

Nem, a BIOS-nak mi köze lenne a CPU-hoz, azon kívül, hogy érzékeli?:DD:F

(#9) L|zsidoboz válasza Esmein (#6) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

És az MSI K7N2-Delta2 PE Bios-a ilyen? ezt nem tudtam.:(

Good to be good, but better to be lucky.

(#10) Blade2 válasza Robaj (#8) üzenetére


Blade2
aktív tag

Vannak olyan alpok, hogy csak simán bios-ba vagy, és 100% terhelést csinál.

Penge!™

(#11) Egon válasza Blade2 (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Talán a legegyszerűbb az, ha rázúzol egy kisfloppyt a lapra, memtest telepítés egy floppylemezre, és hadd szóljon! Nem 100%-os prociteszt, de ez a memóriateszt is megmozgatja némileg a procit (főleg ha órákig futtatod).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Viktor77 válasza Robaj (#8) üzenetére


Viktor77
titán

Kicsit tévedsz.

P4-nél a win adja a halt utasítást a procinak ezért nem megy 100%-on. Biosban ilyen nincs, így ott a proci fullon megy. Ezért nem érdemes biosban hőfokot mérni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) Blade2 válasza L|zsidoboz (#9) üzenetére


Blade2
aktív tag

Nem az MSI-t teném rá.


Tehát: Van ez a gépem. Csinálok saját vízhűtést, és mivel nem volt olcsó ez a gép, ezért nem akarom ezzen tesztelni. Van egy régi alaplapom, és azon tesztelném a vízhűtést, hogy el tudja-e szállítani a meleget, nem fojik a víz, stb... És ehez kell, hogy a CPU mükődjőn kőzbe. Na akkor most nem akarok bios-ba mennt akkor mi kell?

Penge!™

(#14) bibimad válasza Blade2 (#13) üzenetére


bibimad
aktív tag

Akkor is kell ram,proci,videókártya és monitor,hogy lásd elindult-e.Estleg meg lehet,úgy indítani ram és videókártya nélkül,hogy a proci indul-e.Ezt lehet hallani a sipolásból,ezért ilyenkor kell egy speaker-t kötni a lapra.

[Szerkesztve]

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#15) Blade2 válasza bibimad (#14) üzenetére


Blade2
aktív tag

Akkor lennének ezek:

-Egy házikó
-alaplap
-CPU
-vízhűtés

A házon van a bekapcsoló gomb, ami kell hogy induljon.
És ha igy melegedne a CPU akkor a radi is meleg lessz nem?

De így hogy csak lap+cpu van, igy nem 0% lessz a terhelés?

Penge!™

(#16) bibimad válasza Blade2 (#15) üzenetére


bibimad
aktív tag

Nem tudom,hogy milyen a régi lap és mennyi lessz a terhelés,de kezdetnek ez is megteszi.Azért nézd meg,hogy az alaplap BIOS post-jai mit jelentenek./sipolások/

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#17) Blade2 válasza bibimad (#16) üzenetére


Blade2
aktív tag

Fogalmam nincs milyen alaplap. Akkor még nem foglalkoztam nagyon a gépel, és hát...
De 1800+-os CPU volt benne, és az most bőven jo lessz tesztre. Meg kell néznem, hogy a CPU blokk felfekszik-e a magra stb... Meg hát a SockA tefogatót is tesztelné, mert ha ez a lap kettétőrik akkor nincs semmi. De ha az MSI tőrne el...:( Ha melegszik a CPU, akkor a borda, és a radi is meleg kell, hogy leyen nem? De sztem ettől nagyon hideg lessz a CPU, mert a barton-ra tervezem

Penge!™

(#18) bibimad válasza Blade2 (#17) üzenetére


bibimad
aktív tag

Ha a proci 1800-as Palomino,akkor az elég jól melegszik igy tesztnek jó.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#19) Blade2 válasza bibimad (#18) üzenetére


Blade2
aktív tag

Az. De valoszinű, hogy így 0°lessz a terhelés, és akkor nentom, hogy fogok viszonyitani a bartonhoz.

Tehát

1800+-os 0% xx°C
+hány fok...
Barton 3000+ 100% xx°C

pl, ha a 1800-as pl 20°C lenne a viztől 0°-on, akkor a 3000+-os 100%..

Penge!™

(#20) bibimad válasza Blade2 (#19) üzenetére


bibimad
aktív tag

Hát ezt sajnos igy neten keresztűl nem tudom megállapítani.Azonban ha 20 fokos a Palomino vizzel,akkor a Barton hőfoka sem ugrik veszélyes magasságokba.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#21) Blade2 válasza bibimad (#20) üzenetére


Blade2
aktív tag

Mégegy kérdés: Honnan fogom tudni, hogy hány fokos a 1800-as?:O:O:O Ha nincs bios, akkor nem tom nézni a hőm-t.

Penge!™

(#22) bibimad válasza Blade2 (#21) üzenetére


bibimad
aktív tag

Hát ezért kellenek a dolgok hozzá.Ram,videókártya,monitor,billentyű,hogy lásd a hőfokot a BIOS-ban.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#23) kem


kem
addikt

Első olvasásra azt hittem a cím miatt,h ez valami hardware-sex topic:D

Köszi!

(#24) Guruka


Guruka
senior tag

Nevetni fogtok, de én anno a vízhűtésem egy vasalóval teszteltem. ;););)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.