Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Suliro


Suliro
senior tag

Helló. Ígérem, hogy amint kapok egy választ a topicot töröltetem.
Ha peer-to-peer hálózatot akarok 8 géppel, akkor ahhoz a hálókártyán kívül még mi kell?

I believe in Dodge power!

(#2) Dilikutya válasza Suliro (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy minimum 8 portos hub. És elég hálókábel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) Suliro válasza Dilikutya (#2) üzenetére


Suliro
senior tag

És mi az a switch?? Nem az kell? 8 portos hub mennyibe kerül újonnan kb?

I believe in Dodge power!

(#4) Apophis válasza Suliro (#3) üzenetére


Apophis
őstag

Nem árt 8 jó számítógép, 8 monitor 8 billentyűzet és 8 egér se ezek mellé... Sima hálókártya nem elég, azon nem fut a HL2... :))

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#5) Suliro válasza Apophis (#4) üzenetére


Suliro
senior tag

Kac kac, most rohadt vicces voltál!!!! Tudod csak a gépek hálózatba kötése érdekel. Amúgy a hl2 multiban nem is játszható.

I believe in Dodge power!

(#6) Apophis válasza Suliro (#5) üzenetére


Apophis
őstag

De igen, töltsd le a Half Life 2 Death Matchet a Steamről! Egészen korrect. A hub kb 10-15k 8 portos.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#7) hobizoli válasza Suliro (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Inkabb switch-t hasznaljatok, alig dragabb. A HUB egy olyan csillagpont ami passziv, ha bejon egy jel az minden kimeneten megjelenik, a switch az aktiv, csak a celnek kuldi tovabb. Ha jaccik par juzer es ugyanakkor masik ketto elkezd pl masolni -persze nem olyantol aki eppen jaccik is-, nem vesztek eszre semmit, a HUB-nal igen.



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#8) Dilikutya válasza Suliro (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tudom, mi a különbség hub és switch között. Új 8 portos switch 15-16k körül kapható.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) hobizoli válasza Dilikutya (#8) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Annyiert 16portosat is kapni mar.

8portos:

Switch 8 port 10/100 Edimax 6,192 Ft,- 7,740 Ft,-

Bővebben: link



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#10) Derlie


Derlie
tag

Egy 8-as switch vagy egy 8-as hub kell csak és elég kábeé. A switch azért jobb mint a hub, mert közvetlen ahhoz az emberhez irányítja a cuccokat akinek szüksége van rá (nem akarom bonyolultan leírni) Egyébként, ha jól láttam már leginkább csak switchet tudsz venni. 6-8 ezerért kapsz már újat, mezei is elég neked gondolom nem foktok éveken át napi több giga adatot pakolászni. Ennyi.

(#11) Apophis


Apophis
őstag

És nehogy cross-link kábelt vegyél!

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#12) Suliro


Suliro
senior tag

Köszönöm, a topicot mindjárt bezáratom.

I believe in Dodge power!

(#13) Dilikutya válasza Suliro (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem fontos. A téma szerintem még jól jöhet másoknak is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Suliro válasza Dilikutya (#13) üzenetére


Suliro
senior tag

Már megkértem a moderátorokat, hogy zárják be, de még nem tették.

I believe in Dodge power!

(#15) Apophis válasza Suliro (#14) üzenetére


Apophis
őstag

Csak az én első beszólásomat szedesd ki! :))

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#16) Dilikutya válasza Suliro (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha ők is így látják, nem zárják be legfeljebb:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) Suliro válasza Dilikutya (#16) üzenetére


Suliro
senior tag

Jaja, majd írok az eredményről, de csak a téli szünetben lesz.

I believe in Dodge power!

(#18) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Volna egy kérdésem ebben a témában, és el akartam kerülni egy topik nyitását miatta. Gigabites kapcsolathoz két gép között, milyen kábel kell?

[Szerkesztve]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#19) Johnny19


Johnny19
tag

Üdv.

Hát kell elöször is sok haver a gépével együtt. Kaja és pia minden mennyiségben és jó hangulat.
A hardveres részét már megbeszéltétek.

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#20) Mania válasza Slax (#18) üzenetére


Mania
senior tag

6-os UTP(Crosslink)

[Szerkesztve]

(#21) mobal


mobal
MODERÁTOR

a router akkor switc is ? :D most a Dlink d-601 -re gondoltam csak érdeklődés képpen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#22) Slax válasza Mania (#20) üzenetére


Slax
senior tag

Hát ez így nem világos nekem (sűrű sötétség:DDD). Kicsit szájbarágósabban légyszives.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#23) Slax


Slax
senior tag

UP

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#24) Flashy válasza Slax (#22) üzenetére


Flashy
veterán

olyan crosslink kábel ami legalább cat5e-s de inkább cat6 és nemcsak 2 érpár van keresztbekötve hanem mind a 4.

(#25) Slax válasza Flashy (#24) üzenetére


Slax
senior tag

Jól tippelek, ha azt mondom, nem sűrűn találkozni ilyen kábellel? Pláne gyári szereltel.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#26) Speederer


Speederer
senior tag

Az szerintetek mitől van, hogy elvileg 100mbit-es hálón csak 7-8mb/s-el megy a cucc?

Slax: Szerintem jól gondolod... :)

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#27) micro válasza Speederer (#26) üzenetére


micro
addikt

7-8 MByte/s vagy 7-8 Mbit/s?
Ha Byte, akkor az még elfogadható!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#28) TexT-BoY válasza Slax (#25) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekem van 10megás háohoz is meg 1000hez is crosslink
annyi hogy a 10megáson belehet kötni mind a 6szint de nem kötelező az 1000nél pedig mindet be kell kötnöd (100nál is ) én igy sporoltam 50m zsinort hogy a szomszéd és köztam 1 kábel megy de 2gépre osztdik a jel ( barna+zöld =1. 10megás kapcsolat sárga+kék= 2. 10megás kapcsolat bár ez nem crssra van kötve remélem érthetöen irtam

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#29) Speederer válasza micro (#27) üzenetére


Speederer
senior tag

7-8 Megabájt/s
Bár azért annyira télleg nem szar, de azért lehetne mondjuk 10-11 is. :))
Vagy talán a házilag (célszerszám nélkül) fabrikált madzag nem teccik neki?! :F

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#30) micro válasza Speederer (#29) üzenetére


micro
addikt

2 gép van crosslink kábellel összekötve? Vagy van switch is?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#31) TexT-BoY válasza Speederer (#29) üzenetére


TexT-BoY
addikt

célszerszám néküli mazzag?
azt meg hogy a f@szb@?:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#32) micro válasza TexT-BoY (#31) üzenetére


micro
addikt

Hosszú erős körömmel! ;]

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#33) Speederer válasza micro (#30) üzenetére


Speederer
senior tag

Van switch is.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#34) Tégla


Tégla
tag

hi
Szerintem is switch-et vagyél ha veszel és a 8 portosat 6200-ér vettem úgy egy éve vagy kettő már nem tudom!
A HL2 multiját hol lehet letölteni Apophis?
Pontos címet hogyha lehet kösz!


[Szerkesztve]

Nem holmi beépített tégla!! Ez eredeti BLOCK Tégla!!!

(#35) Speederer válasza TexT-BoY (#31) üzenetére


Speederer
senior tag

Hát hogy nem azzal a ''telefonmadzag + utp összenyomó kütyüvel'' lett csinálva, hanem csak vmi kis fogóval odanyomkodva...
Na ezt jól +aszontam, de remélem vágjátok, mint csípőfogó az utp-t... :DD

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#36) micro válasza Speederer (#35) üzenetére


micro
addikt

Kipróbálhatnád egy rendesen krimpelt kábellel is.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#37) Speederer válasza micro (#36) üzenetére


Speederer
senior tag

Olyan sajna nincs. De szerzek hozzá rendes fogót, aztán azzal fabrikálunk vmit... hátha.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#38) micro válasza Speederer (#37) üzenetére


micro
addikt

1500 körül van egy krimpelő.
Hajrá!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#39) TomDog


TomDog
tag

Switch az oké.De a kábel a lényeg,valaki leirhatná hogy mikor milyen kábelt kell használni.Tehát mikor kell a patch a croslink,melyik a kereszt kötéses.Légyszi valaki guru irja le érthetöen,szájbarágossan.

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#40) n0tr3adY válasza TomDog (#39) üzenetére


n0tr3adY
tag

Nemvagyok guru de csináltunk már jónéhány lanpartyt

cross -> keresztkábel, ez 2 hálókártya közé kell, úgy működik mint régen a serial/parallel kábel. 2 gép összekötésére jó.

patch -> hubba/switchbe való kábel, egyik vége a gépbe, másik vége pedig a ''csillagközpontba'' (switch/hub, párezer ft) megy.

www.species.hu

(#41) Protezis


Protezis
őstag

Bocs, hogy bepofátlankodok, de 5800-ért vettem kb fél éve 8 portos Repotec switchet. SMC 8000 körül volt.
Semmi gond nincs vele.
Amúgy manapság már a crosslink kábelek is működnek a switchekben.

[Szerkesztve]

(#42) n0tr3adY válasza Protezis (#41) üzenetére


n0tr3adY
tag

Manapság = vagy működik vagy nem. Ez ilyen. Cumidala elkerülése végett mondtam, hogy patch -> switch. Mert ha itt kérdezi, akkor valószínűleg nem tudja lanon krimpelővel kijavítani a kábelt :)

www.species.hu

(#43) jerry311 válasza Speederer (#29) üzenetére


jerry311
nagyúr

valószínűleg nem a kábellel van gond.
Sajna az ''egyszerű'' olcsó otthoni használatra szánt kártyák általában ennyit tudnak. Közép vagy felső kategóriás kártyákkal simán megvan a 90-100 Mbit/sec.

(#44) Speederer válasza jerry311 (#43) üzenetére


Speederer
senior tag

Azért 1 intel chip-es kártyától többet várnék! Bár 1ik havernak realtek (talán 8139), a másiknak + vmi integrált hálókártyája van, de még van pár ilyen intel chip-es kéznél, akkor majd +próbáljuk azzal is.
Bár jobban belegondolva itthoni felhasználásra azért többnyire elég a 7-8MB/s.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#45) n0tr3adY válasza Speederer (#44) üzenetére


n0tr3adY
tag

Mi pl. lanpartyn, ha másolunk, inditunk valami wines ftp szervert.. Általában 1.5 - 2x gyorsabb a ''sima'' windowsos hálozati másolásnál. Nemritka a 12-13000 kbps sem. Ha sok kis file van akkor meg tallózunk, mert az meg winesen gyorsabb

www.species.hu

(#46) TomDog


TomDog
tag

Köszi az edigi hozzászolásokat.
Köv.kérdés az NVIDIA[nforce] integrált hálokari jo vagy érdemes rászánni azt a pár ezer Ft.-ot?

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#47) VladimirR válasza TomDog (#46) üzenetére


VladimirR
nagyúr

szanj ra mindenkepp egy kisebb osszeget - nekem rosszab a pingem vele mint realtek-kel

(#48) MikeMyers


MikeMyers
tag

Ha valaki kábelt fabrikálna, akkor itt hozzá egy aránylag jó leírás.
Bővebben: link
Bár sok kábelnél lehet spórolni a gyáriakhoz képest, de sztem többnyire kell némi próbálkozás mire stabilan működő, némi rángatást is bíró kábeleket sikerül összehozni. Legalábbis nekem kellett.

No pain - no game

(#49) n0tr3adY válasza TomDog (#46) üzenetére


n0tr3adY
tag

szerintem jo az nforce is... legalabbis nekem jobban bejott mint a dlink/realtek/olcsokategorias kommersz halokartyak

www.species.hu

(#50) TomDog


TomDog
tag

Köszi a hozzászolásokat srácok:C

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.