Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

A következő a helyzet a gépemmel. Múlt héten kicseréltem a videókártyám hűtőjét (9600XT) egy Aerocool Video Magic-re. Három napig ment vele rendesen, aztán a 4. napon amikor bekapcsoltam,nem kapcsolt be a monitor. Visszacseréltem a hűtőt, és ugyanaz volt, azzal a különbségel, hogy a kártya ventilátora megállt egy kis idő után. Egy darabig ki-be kapcsolgattam, és néha bejött a monitor. Bejött a Windows tölrő képernyője, de mielőtt jött volna a bejelentkező képernyő, akkor kikapcsolt a monitor. Újra bekapcsoltam, kiírta, hogy milyen módban akarom elindítani a gépet. Csökkentett módban tökéletesen működik mindig. DE néha-néha előfordul, hogy a normál mód is bejön.
Tehát vagy be se kapcsol a monitor, vagy bekapcsol, de csak csökkentett módban megy, vagy viszont megy normál módban rendesen.
Csináltam rajta Clear CMOS-t, semmi változás. Átvittem haverhoz, nála működött. Kipróbáltam itthon az övét, azzal ment a gép.
Tegnap előtt bevittem szervízbe, tegnap visszamentem érte, azt mondták, csináltak egy clear CMOS-t, mert a procimat nem 3000+-nak érezte (pedig nálam az volt), utána leteszteltek mindent, memót, videókártyát mindent, és náluk minden ment rendesen, 20-25x bekapcsolták, az is jó volt.
Hazahoztam, délután párszor én is ki-be kapcsoltam, minden jó volt. Aztán fél órája szólt tesóm, hogy miután lefeküdtem be akarta kapcsolni, de nem kapcsolt be a monitor. Na én is megnéztem, elsőre nekem se kapcsolt be. Mivel egyszer már volt olyan, hogy a gépnél lévő elosztó egyik csatlakozójáról nem ment a monitor, kihúztam mindent a gépen és a monitoron kívül, és azokat is átdugtam egy másik elosztóba, de ott se volt jó. Aztán pár próbálkozás után sikerült elindítani csökkentett módban (most onnan írok).

Nem tudna valaki segíteni mi lehet a baja? Esetleg lehet-e a táp? (400W Codegen :U ) Csak az a szar, hogy a szervízben ment rendesen minden . :F

(#2) mr_ricsi válasza petyus_ (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Valami ''kártya nincs a helyén, vagy ferdén áll, vagy nem érintkezik, vagy koszos az érintkező, vagy kimozdul''-jellegű hibád van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

itt én kontakt hibát sejtek

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) petyus_


petyus_
senior tag

Kérdeztem ugyanezt HWSW-n is (Bővebben: link) , ott a tápra gyanakodnak (én is), mondták, h próbáljam ki úgy h csak az van benne ami kell ahhoz h elinduljon, úgy ment is a gép, és utána ha mindent rádugtam úgy is jó volt. Erre azt mondták a haldokló táp hidegen nem bír túl sokat, és mivel bemelegedett, utána már elbírt többet is.
Szerintetek?
Megnéztem az érintkezőket, én nem találtam rajtuk semmi furcsát.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#5) sube válasza petyus_ (#4) üzenetére


sube
aktív tag

Codegen nagyon is felejtos tap!
Adj ki picit tobbet tapra, de markat vegyel! Codegennel ugyismondhatjuk, hogy akarmikor meghalhat a geped:]
itt van 2 cikk a tapokrol es, hogy mert nem erdemes 'noname' tappal jaccadozni:
Bővebben: link Cikk I.
Bővebben: link Cikk II.

(#6) sky77 válasza petyus_ (#4) üzenetére


sky77
aktív tag

Próbáld ki egy atombiztos táppal is, az megválaszolja a kérdést. Márha egy próba erejéig tudsz szerezni egyet kölcsön.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#7) petyus_


petyus_
senior tag

Amikor vettem a gépet (1,5 éve) még nem érdekelt olyan szinten a gép, h nagyon utánajárjak, persze ha most a tápnak van baja, akkor vmi normálisat veszek.
Ehhez a konfighoz mit ajánlanátok?
ASUS A7N8X-E Deluxe
AMD AthlonXP 3000+
ASUS Radeon 9600XT
2x 512Mb DDR400
2db vinyó
dvd-író
dvd-olvasó

Mondjuk inkább olyat vennék, ami elbírna egy A64-es konfigot is, mert ősszel szeretnék válrani. Árba mondjuk nem akarok 10K-nál többet kiadni tápra, nagyon maximum 15K.

Ja amúgy a táppal az a gond, h a környezetemben mindenkinek Codegenje van, havernak is pont 2 napja ment tönkre, talán az övét tudnám elkérni, mert asszem Enermaxot vesz majd. De szóltam egy szervízes srácnak, azt ha tud akkor még ma hoz vmit, remélem nem Codegen lesz

(#8) mr_ricsi válasza petyus_ (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szerintetek?''

A boltban nem a Te Codegeneddel próbálták? És utána 3 napig sosem melegedett be?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) petyus_ válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


petyus_
senior tag

Ti az érintkezőket mondtátok, azok sztem rendben vannak. És már háromszor kipróbáltam, h egy óráig állt a gép, utána megpróbáltam bekapcsolni, nem kapcsolt be a monitor. Fogtam kivettem szinte mindent, akkor jó volt, utána visszapakoltam és úgy is működött.
Akkor azért lehet valami abban amit írtak nem?
Jogos a kérdés, h a szervízbe miért ment, erre én sem tudom a választ, de erre az érintkezős ötlet se jó, mert szervíz után addig bele sem nyúltam, amíg jó volt, tehát én nem csinálhattam semmi rosszat, nekik meg jó volt bent.

(#10) sky77 válasza petyus_ (#9) üzenetére


sky77
aktív tag

Akkor próbáld ki egy másik konnektorba dugva a cuccot, de ez már tényleg csak vak találgatás.

Szerk.: Apropó! Mikor elmegy a kép, akkor azért dolgozik a vinyón? Bebootol, csak nem látod? Akkor monitor is lehet vagy annak a csatlakozója, esetleg (mint már írták) kontakthiba. Vedd ki a videokártyát, aztán tedd vissza.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#11) petyus_ válasza sky77 (#10) üzenetére


petyus_
senior tag

A videókártyát már párszor ki-be raktam. Ha nincs bent a kártya, akkor továbbmegy a gép, dolgoik a vinyó, csak nincs kép, de ha bent van a kártya, akkor nem bootol, meg semmit nem csinál.
Másik konnektort már próbáltam, mondom én a tápra gyanakszom, majd ha lesz másik, akkor kiderül.

[Szerkesztve]

(#12) Sn00k


Sn00k
veterán

Vegyél egy 410W Chieftec tápot az elfog neked bírni mindent!

3njoy the Lif3

(#13) Motion_Blur válasza petyus_ (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

400as Codegenek simán vinni kéne a rendszert, szvsz nem a tápod szar...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14) sky77 válasza petyus_ (#11) üzenetére


sky77
aktív tag

Akkor próbáld ki egy másik gépben is a videokártyát, mert jó eséllyel az lesz a ludas, főleg hogy az volt az egyetlen, amihez hozzányúltál (ha jól olvastam). Ha a táp nem romlott el, akkor valóban vinnie kell a konfigot.
Azt nézted már, hogy nem lett-e piszkos a vidkari csatlakozója? Esetleg valami portalanítás/ujjlenyomateltávolítás (de szép szó ez) megoldás lehet, ha tényleg csak ennyi okozza problémát.

Szerk.: ja, látom azt is tesztelték már... akkor passz.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#15) petyus_ válasza Motion_Blur (#13) üzenetére


petyus_
senior tag

Nem az a baj, h 400W-os, hanem az hogy Codegen.
De úgyis kiderül ha nem a táp a hibás, csak akkor gonban leszek, mert semmi más ötletem nincs.

A vifeókártyát is próbáltam már másik gépben, és ott 5-6x simán bekapcsolt, meg az enyémben is volt másik kártya, az is jó volt.

[Szerkesztve]

(#16) petyus_ válasza sky77 (#14) üzenetére


petyus_
senior tag

Amúgy először én is arra gyanakodtam, csak furcsa volt, h hűtőcsere után 3 napig nem volt semmi gond.
Na mind1 már nagyon várom h meg legyen az a csere táp.

(#17) SAMYka válasza petyus_ (#15) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A leirtak után lehet hogy hülyeség de próbáld meg másik monitorral. Ezt azért tanácsolom mert a számítógépnek (szerintem) vannak olyan pillanatai és olyan összefüggéstelenségei (ez is szép szó) amit az ember soha NEM fog megérteni.:):)

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#18) petyus_ válasza SAMYka (#17) üzenetére


petyus_
senior tag

A monitorra azért nem gyanakszom, mert nem csak kép nincs, hanem nem is bootol a gép. Ha a monitor lenne rossz, attól még ugyanúgy tovább kéne mennie, mint videókártya nélkül. Szeintem

(#19) sky77 válasza petyus_ (#18) üzenetére


sky77
aktív tag

Ez igaz. Elég X-akta... Úgy látom minden épeszű lehetőséget kipróbáltál, ráadásul külön minden jó, csak egyben nem. Vinyó kábel is ok? Win reinstall sem segít?
És itt el is fogyott a tudományom... na nem mintha olyan nagy volna :)

Szerk.: mintha azt írtad volna, hogy ha csak a feltétlenül szükséges cuccokat rakod csak bele, jól megy. Azt próbáltad, hogy egyesével rakod vissza a többi motyót és utána teszteled? Akkor kiderülhetne melyik nem tetszik a gépednek.

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#20) djyuri


djyuri
őstag

Szasztok!
Egyetlen hsz-el növelném a topikot:

Most vett két haverom is Q-tech tápot (650W-osat) 20/24 pineset 12500Ft körül...
Rá két napra az én 550W-osom meg is állt ''szégyenében'':DDD
Most a közelebbi haverom tápját használom (ezt a 650W-osat)...
És eddig tápilag gondom nelk volt. Tegnap érzékeltem egy olyat,hogy a 12V-om csak kb 11.8V körül volt,de MR_Ricsi tudja,hopgy nálam valami sokat zabál a gépemben,szal ő azt mondaná,hogy nálam ez még nagyon jö:o
Tehát a 15K-t áldozlrá Petya,vagyis 12.5 körül,akkor ezt tudom ajánlani..
Van rajta bőven tápcsati,meg satratáp csati is kettő...
Ja és 3 ventilátoros és hallkabb,mint az én 550W-esem volt....

A géped hibája ém szerintem a szétmozgás efektus áldozata:
Szétrázza a vinyó,a ventik, és az élet,meg a házad túlon túl feszülése...
Nekem ezért is van olyan házam,ahol egyetlen csavar sincsen..Továbbá minden szerelés gyors és egyszerű és nincsen feszülés. Szétrázás meg lehetetlen,mert rohadt nehéz a házam (alulról,de súrolja a fél mázsát:DDD )

Első tippem: Szétszed és újra összerak és nem feszíteni meg semmit!!
Majd egy kb 10-15 kilós nehéz tárgyat rátenni a gép tetejére vagy bele...
Ezt onnan vettem,hogy a haverom felrögzítette a radiátort a géphára oldalára és azóta nem kell kétnaponta megigazgatni a HDD kábeleket,hogy lássa a rákötött cumókat.... Meg a régi házammal kapcsolatban is mondom,mert az sem volt egy nehéz darab (codegen 6030) és ott egy két kötetes lexikon volt általában rajta és akkor nem volt ennyi gondom...
Bár lehet,hogy a vinyók rázásai azóta csökkentek:F Mindegy és max egy éves vinyóval néztem vagy annál öregebbel...:U

(#21) petyus_ válasza sky77 (#19) üzenetére


petyus_
senior tag

Külön mé nem próbáltam belepakolni, de ha lesz időm, megnézem, csak az a baj, h ha egyszer elindul, akkor már mind1 mi van benne menni fog egy darabig, és ezért elég sokáig tart megnézni, h mit nem szeret.

(#22) Sn00k válasza petyus_ (#21) üzenetére


Sn00k
veterán

Ha a VGA karid oké.. márpedig azt mondtad azt is kipróbáltad másik gépben, akkor szerintem az alaplapod lesz a lúdas... Valami elszállt benne.
Bár egy komólyabb táppal nézd majd még meg.


[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#23) obero


obero
csendes tag

Hali mindenkinek!
Segítsetek!
Bár félek nem nagyon olvassátok a topicot
Tárgyi alaplapom van, februári. Sempron xp 2500+, eredeti hűtő, 2x256 400-as DDR, 300w táp, mx400-62M vga.
Tökéletesen működött a múlt hétig, mikor is egy picit magára hagyva, kb fél óra, mire visszamentem, monitor sötét power led világit, aztán semmi.
Annyira kuka lett, hogy bekapcsoláskor még a biosig sem jut el, a hangszóróból egy hang sem jön ki. Alaplapi led működik, procihűtő szintén.
Eddig ez történt: mindent kihúztam, csak vga, és memória , semmi, proc csere, semmi, vga csere, semmi, táp csere, semmi, PCI VGA kártya, semmi. Egyedül bios nem lett cserélve, okozhatja ez?
:Y

(#24) obero


obero
csendes tag

Bocs a Tárgyi alaplap asus A7n8x-e deluxe:Y

(#25) Steve-S válasza obero (#23) üzenetére


Steve-S
tag

Szvsz neked is ugyanaz a problémád mint a legelső hozzászólónak: kontakt hiba. Nekem is volt már ilyen hogy se kép se hang, bevittem a szervizbe, mert azt hittem meghalt valami benne, erre mikor megyek érte azt mondták hogy minden jó, csak kicsit meg kellett takarítani a Vga kártyámat, oszt utána simán ment minden.
A táp szerintem jó. Nem az a hibás.:)

Set The World On Fire!!!

(#26) obero


obero
csendes tag

Nem kontakt hiba, mert mindent kihúzva el sem jut a biosig. Kh-ról csak akkor beszálhetünk, ha van valmi benne imi kh-s lehet. De mint említettem egy kukkot se szól. Ha valami kh-s lenne a biosnak legalább be kéne jelentkeznie. De odáig el sem jut, Nem beszélve arról, amennyit dugdostam bele, már nem lehet kontaktos.:Y

(#27) Steve-S válasza obero (#26) üzenetére


Steve-S
tag

Nekem sem jött be még a BIOS sem.:D
Akkor lehet hogy a memória a bibis. De ha az sem akkor lehet egy bios csere megoldaná a problemet.

Set The World On Fire!!!

(#28) obero


obero
csendes tag

Hát úgy néz ki 99,9 % az alaplap, merthogy a biost is kicseréltem, így nem maradt más csak az alaplap. Kellemetlen érvágás, pedig ez a lap a tesztekben príma helyen volt. Jól bevásároltam!
Köszi mindenki segítségét.:Y:Y

(#29) Sn00k


Sn00k
veterán

Abit Fatal1ty AN8 a megoldás kulcsa :DDD

3njoy the Lif3

(#30) #67688960 válasza petyus_ (#21) üzenetére


#67688960
törölt tag

Jó lett a géped?

(#31) potzike


potzike
csendes tag

Az én gondom a következő. Tegnap minden előjel nélkül megfagyott a kép, semmire nem reagált; szal reset. Ezután rinyál a bios, hogy cmos default loaded, stb. nézem, visszaállt minden alapra. Jólvan, visszaállítom az időt, restart, és post közben elakad a gép. Cmos clear, áramtalanítás, vinyó-dvd lehúzás semmi, ugyanúgy megáll a post. Ami biosom van, és kirja, hogy 512MB OK, majd a vinyó felismerésnél megáll az egész. Cpu speedre is 900Mhz-et ír az 1.8 giga helyett.mod: Most éppen 1.8-at írt ki.
Kérdés: Biztos, hogy az alaplap szállt el?
Mit próbáljak még?
Lehet-e Ami biost flashelni floppyról valahogy ilyen esetben?
Előre is kösz!

[Szerkesztve]

''A számítógép olyan berendezés, amely winchesterből, monitorból és billentyűzetből áll.'' by nyelvtankönyv

(#32) potzike válasza potzike (#31) üzenetére


potzike
csendes tag

Érdekes... egy nap állás után most úgynéz ki rendben van minden....
Nem értem. :F

''A számítógép olyan berendezés, amely winchesterből, monitorból és billentyűzetből áll.'' by nyelvtankönyv

(#33) wrz


wrz
aktív tag

Hihetetlen.Van egy Asus a8n sli deluxe lapom, inno 6600gt, athlon 64 3500+, chieftec 410W gépem.Tökéletesen működött már hónapok óta, erre tegnap nyomtam egy clear cmos-t és azóta se kép, se hang.Bekapcsolom minden venti felpörög, vinyó is kerren egyet, de a monitor rögtön kikapcsol, és nem is bootol be a gép.Nem kontakthibás a vidkari az tuti, mert már vagy 10X kiszedtem azóta, plusz sima pci-os s3 -al is ugyanezt csinálja.Hogy a jóistenbe tud egy clear cmos-tól megdögleni az alaplap?.Jah biosig se jutok el, vagy ha el is jutok nem látom mert monitor kikapcsol rögtön.Ilyen volt már valakinek?

Minden ellenállás hasztalan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.