Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyenyenye


nyenyenye
csendes tag

Hali!
Most vettem 1 gépet, összeaktam és nem igazán akar semmit csinálni ?!!!
Adatok: AMD 2500+ B.
MSI K7N2DELTA
ATI 9600XT
SAMSUNG MEMORIA 512
SAMSUNG HDD

Na szoval az van hogy telepitem az xp-t és mindenféle hibaüzenetet ir ki nekem!
De ha mégis sikerül föltelepiteni akkor meg azt csinálja hogy sorolom:
Ujraindul,töbszöri inditás után nem találja a system könyvtárat és kezdhetek mindent elöröl !!! Beszarás mert már a 3.alaplap van benne és tanácstalan vagyok!!! Lehet hogy én vagyok buta de help !!!
:O

(#3) nyenyenye


nyenyenye
csendes tag

péduál: nem tud bizonyos file-okat telepiteni

(#5) rdi


rdi
veterán

Esetleg a Cd és a vinyó yol van felkábelezve? Esetleg a vinyó SATA, vagy sem?
Esetleg ?
Esetleg karcos a CD ?

Fej! Tor! Potroh!

(#6) mongi


mongi
senior tag

szallagkábel nincs megtörve? eőfordukhat, hogy szálszakadásos és emiatt szarozik a cd-d. de lehet hogy gyengus a lézer az optikaidban és ezért csinál ilyeneket.
rosszabb esetben ramhiba vagy ramkezelés.
próbálgasd kicserélgetni a ramot, vga-t lapot, procot, ha van rá módod (haverok között csak akad méegy ilyen vas...)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#7) vtechun


vtechun
veterán

teszteld le a memóriát... memtest86-al

(#8) nyenyenye


nyenyenye
csendes tag

Kösz!!! Majd kiprobálok mindent !!!! Köszi!!! :)

(#9) _sergio_


_sergio_
csendes tag

Hi!

Bocs, ha már korábban szerepelt ez a probléma, de én még nem találkoztam vele itt a fórumon belül.
A helyzet a következő: ma vettem egy ECS KT600A alaplapot (tudom nem a legtutibb, de nekem megfelel), miután a korábbi megadta magát.
A procit átraktam az előző lapról az újba, rá a borda+venti, memória és VGA a helyükre, tápcsati rá, gép bekapcs az ATX ház hátsó bekapcs gombjával.
Na már itt furcsa volt, mivel egyből elindult a gép, viszont a régebbi alaplapok nem indultak el egyből, csak az elülső bekapcs gombbal. Tul.kép a gép csak 3 mp-ig fut, a monitoron épp csak megjelenik a proci sebessége, meg a ''Hit Del to Enter Setup'' és már le is áll.

Esetleg van tippetek, hogy mi lehet a baj?
Köszi előre is minden segítséget!

(#10) emaila válasza _sergio_ (#9) üzenetére


emaila
csendes tag

A procira a hűtő jól van feltéve?
Az hogy a hátsó kapcsolóval elindul a gép biosból állítható.

[Szerkesztve]

(#11) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok!

Mostanában elkezdett erőteljesen hibaüzeneteket generálni a gépem. A legjellemzőbb, hogy egyes alkalmazások alól (photsopp, különböző játékok) egyszerűen kidob az asztalra majd közli hogy ilyen meg ilyen memória címen hiba történt. Nem lettem szívbajos, garis még a memóriám. Lefuttattam memteszt86-ot jópárszor. Volt hogy egész éjszakákon át futott, de soha, semelyik memória címet nem találta hibásnak. Ez egyébként már vagy két hónapja így van. Többször tettem új rendszert, kutatgattam vírusok, spywarek után. Tuningolni nem tuningolom a gépem. Hőmérsékletek rendben vannak. memteszt szerint a memóra is. Egyszerűen nem értem. Mást nem tudok elképzelni mint hogy szofveres hiba. Elég sok Adobe program van telepítve. Ezek telepítgetnek magukkal direktx-hez is dolgokat. Létezik, hogy szétcseszik azt és ott van a hiba?

Vagy egyéb ötlet?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#12) fene_vad


fene_vad
senior tag

osszeszolalkozhatnak vegulis... nagyszerviz: virusirt, apyware, adware, temp. file letorol, virusirt, mentesit toredezettseg (fraggol de:))). ha nem megy, akko adobe reinstall all, ha tovabbra is szar akko winreinstall. ha szar, akko memoria defaultra. ha szar, akko balta az alaplapba bele.

(#13) LicskaiJ válasza nyenyenye (#1) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

Csumi!
A memó hány MHz-es?
Bios-ban mennyire van állítva a memó?

Go Pats!

(#14) bogingrol


bogingrol
aktív tag

...en tudom,hogy mindjart jon valaki aki elkuld a a jo anyamba, de en ugy jartam, hogy szinten barton procit raktunk haverral a gepbe, minden hibauzenet telepiteskor, meg error, meg miegymas,amikor mar tul voltunk a harmadk soron,mondom neki mindegy, a lapot ugy is en vettem,(nekiadtam egy nforce2 es alaplapot :O ...de ugy orult neki...) BIOS apdet lesz.aztan lett.a k7n2 delta ilsr azota szepen qssba teszi a dolgat es ecsem...reaktor...
na lehet anyazni es johet a ''man megen bebofogte valaki a biosapdetet'' dolog....

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#15) bogingrol válasza LicskaiJ (#13) üzenetére


bogingrol
aktív tag

...na meg persze ez sem mindegy, de hat en telepiteskor (eloszor ) nem huzok elvbol semmit, hadd kusszon csak fol az a windoz, aztan majd meglatjuk..

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#16) b.bone


b.bone
senior tag

jajj jajj:D nem az #1-est kell figyelni. az már lecsengett. csak ugye nem kell mindenért új topikot nyitni, így én ide írtam a problémám a #11-be. :U

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#17) b.bone válasza fene_vad (#12) üzenetére


b.bone
senior tag

nos szinte minden volt már azok közül amiket felsoroltál. kivéve a baltásat. azt most inkább kihagynám. :D

egyéb ötlet valaki?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#18) bogingrol válasza b.bone (#16) üzenetére


bogingrol
aktív tag

...bocs, bena vagyok, de vannak akik szeretnek ezmiatt, fo a segito szandek :U.egyebken meg mert nem probalod meg ujra telepiteni az egesszet?

[Szerkesztve]

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#19) raik


raik
csendes tag

Szasztok!
Az én problémám lesz a leghúzósabb ugyanis van nekem 3 alaplapom cpu-kal együtt. Ezek működőképesek és a többi alkatrész is amibe ezt a 3 alaplapot teszteltem. Teszteltem volna ha ment volna merthogy nincs kép.
Bővebben: A monitor (ami szintén jó) a gépről kapja a tápot, indításkor a monitor ledje zölden világít majd pár másodperc és készenléti módba áll a monitor.
Szóval kicsit különös hogy mind a 3 alaplap, proc. ezt. csinálja.

(#20) Ariel


Ariel
csendes tag

Hello!
Van egy kicsike gondom! Tegnap kaptam egy vírust a Panda ezt írja rá Trj/Dowloader.JH de a mappa amibe írja hogy van az teljesen üres!?!
A gép egyébként jól viseli csak egy kicsit lasabb! Valaki segítsen!

(#21) BluEyes válasza raik (#19) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát ez így viszonylag egyszerűnek tűnik: ha több vga-kártyád is van, és minddel döglött,akkor monitor. Ha csak egy vidkár van,akkor monitor vagy vga.
Kérdés, memória mindhez van saját, vagy közös, mert akkor az is lehet, illetve bármi, ami mindhárom rendszerben benne van. Ezt te tudod.

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22) raik


raik
csendes tag

Ha meghal a cmos akksi az is lehet baja???

[Szerkesztve]

(#23) !attis!


!attis!
tag

HI (Bocsa a közbevágásért de jobb mintha egy ujj topicot nyitnék nem?)!

A problémám a következő: A gépem sokxor csinál olyat, hogy Mikor bekapcsolom akkora monitor nem kapcsol be. A CD-romokat és a HDD is teszteli, szerintem bootol is csak nincs kép. Ha ilyenkor Megnyomom a kikapcsologombot majd ismét indítom a gépet akkor mintha misem történt volna simán elindul. Ez lenne a Kérdésem, hogy ezt valyon miért csinálja?
A Konfigom a következő:QDI P4i856PE,2,4 Celeron (nincs húzva!),256 DDR 333,MSI GF4Mx460,Samsung 80Gb Hdd, mindez a egy Codegen Házban! Gyanakodtam a Tápra ezért megcsináltam hogy levettem a monitort a tápegységről és egy sima 220 as csatit tettem rá de így is megcsinálja (DE azért nem tettem vissza).
Kb:1 hónapja kezdte, elösször csak 1 héten 1x , de már van olyan mikor naponta megcsinálja. Ha valaki találkozott ilyennel Írjon mert nagyon nyugtalanít. De a gép egyáltalán nem fagy teljesen jól müködik kivéve ezt a „kis” hibát!! Esetleg valakinek van valami Tippje Hogy Mi lehet?(alaplap?,proci?,memória?,VGA,?) Vagy Mit csináljak?(Kezdjem mentegetni az adataimat?) ÍRJATOK! Előre is Kössz!

(#24) BluEyes válasza raik (#22) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem valószerű,hogy mindhárom lapban egy időben merülne le az elem. Attól egyébként még indulnia kéne a rendszernek, max hibaüzenettel.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#25) BluEyes válasza !attis! (#23) üzenetére


BluEyes
őstag

Ennyi infó alapján kondi lehet, első indítás valamelyest feltöltve hagyja, így másodjára már fel tud töltődni a szükséges szintre. Hogy alaplapi vagy vga, azt kártyacserével pl. ki lehet szűrni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.