Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi az a csipszet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rlazol


rlazol
addikt

avagy angolosan chipset. Elég sokat lehet errefelé olvasni róla, és én egyre jobban szégyellem, hogy nemigen tudom, mi ez. Hebegni-habogni tudnék róla, de ennyi. Miben különbözik az utasításkészlettől? Jól tudom, hogy pl. az MMX is egy utasításkészlet? És jól tudom, hogy az utasításkészlet az tk azon processzor parancsok sora, amik Assemblerből közvetlenül hívhatók? :(
Szeretném, ha valaki pár szóban elmondaná ennek a lényegét, meg hogy egy szett csíp mitől épp grafikus vagy hálózati vagy windowsspecifikus. És miért van az, hogy itt mindneki 845-865-sökről beszél, miközben az INTEL honlapján a Xeonoknak 7505-s meg 7501-s chipset-et emlegetnek. Jó, tudom, hogy a Xeon az nem egészen ugyanaz, de akkor miben más, és ha ugyanúgy 3,066Ghz-t tud, miért kerül 2x annyiba? :F

És ha már itt (az alapoknál) tartunk, mennyi az IDE maximális adatátviteli sebessége? Én úgy okosokodom magamban, hogy mivel 52x-nél nem fejlesztik tovább a CD olvasókat 52*150/1024 vagyis kb 7,6 Mb/sec. De ha ez igaz, akkor az akár 320 Mb/sec-et tudó SCSI-s CDolvasók miért nem mennek tovább? :F

türelmetek köszönöm

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2) Panther válasza rlazol (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát amikor lemész a boltba aztán veszel csipszet! :))

Komolyan: két IC (igen ritkán egybeépítve, ez esetben persze 1 IC-ről beszélhetünk) az alaplapon, ebből az egyik (északi híd) a processzort, memóriát, AGP-t köti össze, a másik (déli híd) pedig a PCI, IDE, USB, integrált cuccok, stb kezeléséért felelős. A két híd közt pedig egy elég (elég?) gyors összekötő csatorna van.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) Panther válasza rlazol (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

IDE max sebessége:

PIO4: 16.6 MB/s
UDMA33: 33 MB/s
UDMA66: 66 MB/s
UDMA100: 100 MB/s
UDMA133: 133 MB/s

Vannak PIO0, PIO1, PIO2, PIO3 módok is, ezek még lassabak mint a PIO4, (8 MB/s, stb, szépen lefele), de ezeket már nem tudom. Úgysem használja őket semmi manapság.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) Panther válasza Panther (#3) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Sőt, most már van SATA is, ennek pillanatyni max. sebessége 150 MB/s, de lesz 300-as, 600-as, stb is. Bár szerintem te IDE-n a régi jó párhuzamos ATA-t értetted.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) rlazol válasza Panther (#2) üzenetére


rlazol
addikt

ez az elég gyors összekötőre van megadva, hogy mostanában már 533 Mhz, és ha mondjuk az alaplapom 266-t tud, akkor nem érdemes a 333-as RAMot venni, mert úgyse tudom kihasználni. Ugye?
És ezt a gyors összekötőt nevezem csipsetnek? És mitől grafikus? És amit az utasításkészletről gondolok az helyes?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#6) Warlock_42 válasza rlazol (#1) üzenetére


Warlock_42
senior tag


''utasításkészlet az tk azon processzor parancsok sora, amik Assemblerből közvetlenül hívhatók''

Valahogy úgy, a processzor által ''megértett'' Assembly utasítások összessége.

Az MMX nem utasításkészlet, hanem utasításkészlet bővítés. Az Intel találta fel ezerkilencszáskilencvenakárhányban, és multimédiás dolgokra szolgál elsősorban. Persze, ezt nem úgy kell érteni, hogy compressvideo(Lara.avi) parancsokat hajt végre a proci :)) Manapság minden x86 prociban benne van már ha jól tudom.
Az AMD-nek is kihozta a saját bővítését, sajna kevesebb sikerrel. 3DNow I-II neveken futott és 3D gyorsítást támogatott. Illetve támogat ma is mert az AMD beépíti a procijaiba, bár különösebb vizeket nem zavar...

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#7) rlazol válasza Panther (#4) üzenetére


rlazol
addikt

ne hari, mire leírtam a választ, már lett itt 3 új válaszod.

Igen, a régi ATA-t értettem. ez a SATA (Super ATA?) drót szempontjából gondolom ugyanolyan, csak a Lágymányosi Hídra (az van délen.. :) )már a gyorsforgalmin kapcsolódik? Vagy már megint nagyon a kulcslyukat b**om és nőt akarom a kinyitni?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#8) Santses


Santses
aktív tag

nem zavar de hasónlítsd ösze a képet aminek van 3d now ja és aminek nincs (rengeteg különbség főle a régebi prociknál pl veszel 1 1000Mhz celeront meg 1 900mhz es duront)

(#9) Panther válasza rlazol (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Az utasításkészlet amúgy teljesen más dolog, ez a processzorban ''található'' (vagy hogy mondjam, ahhoz kapcsolódik e fogalom), jelentése hogy a processzor milyen utasításokat tud végrehajtani. De ebben a témában és sem vagyok igazán otthon. Majd ha Emvy erre jár... ő olyanokat tudna sztem erről írni hogy a fórum 90%-a tuti nem értené (ide értve jómagam is) :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#10) Panther válasza rlazol (#7) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

SATA = Serial ATA
Lényege mindössze annyi, hogy ez már 150 MB/sec-et tud (pillanatnyilag), de ami jelenleg a fontosabb, az az, hogy alig pár vezetéken kommunikál, és így a kábel, ami eddig széles szalagkábel volt és zavarta a gépházban a légáramlást, most már csak egy vékony kis hajlékony valami. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#11) vicces válasza rlazol (#7) üzenetére


vicces
addikt

az SATA, az serialATA. ennyit még én is tudok. :))

:)

(#12) Panther válasza rlazol (#5) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ez az ''elég gyors összekötő'' ez mindössze pár vezeték az északi és a déli híd közt, aminek célja hogy a két híd kommunikálni tudjon egymással.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) Panther válasza rlazol (#5) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Egy chipset nem lehet grafikus, végképp nem hálózat- vagy windowsspecifikus. Ezen fogalmaknak egyszerűen így nincs értelmük.
''Grafikus chipseten'' maximum azt értheted, hogy az északi hídba integrálva van egy videokártya, így azt már nem kell külön megvenned. De ezt leszámítva egy átlagos északi híd. (Ilyenkor egyébként a videokártya a memóriát, ami rendes esetben ott van a kártyán, a rendszermemóriából veszi el.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#14) vicces válasza Panther (#12) üzenetére


vicces
addikt

OFF:
jó ez a kék csik, de vakít!!! / a közepe/

ON.

:)

(#15) PeliScan


PeliScan
addikt

csipszet > chipset > chip set > csip készlet :)

Végülis bármire rámondhatod, akár még egy erősítő hangprocesszora+nyák is egy csipszet.

(#16) Warlock_42 válasza Santses (#8) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Nem akarom szétOFFolni a topicot, de nem egészen értelek :F
Milyen képet kellene megnézni? Az hogy a monitoron milyen képet látsz az videókártya probléma, nem proci. Ha meg a teljesítménykülönbségre célzol, Duron volt a jobb, de egyáltalán nem a 3DNow miatt.

Egyébként nagy-nagy AMD fanatikus vagyok, de a 3D gyorsítókártyák közé kihozni egy ilyen bővítést (pontosabban azokkal versenyezni) elég nagy hülyeség volt. Persze valamivel felelni kellett az MMX2-re... Manapság meg a kompatibilítás megőrzése miatt muszáj nekik beépíteni minden processzorukba, pedig szvsz csak nehezék.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#17) zsoltka


zsoltka
csendes tag

Hi!!! Na még hogy a XEON 2x annyiba kerül most láttam egyet 1millió(!!) 3százezerért! Mért ilyen ki***szott drágák valaki mondja már meg mert ez engem is érdekelne

Csak semmi pánik...

(#18) Panther válasza Warlock_42 (#16) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Mivel utasításkészlet-kiegészítés, ezért nem lenne muszáj, működne anélkül is... :) Amúgy a 3DNow még az első MMX-ek idejében jelent meg, akkor még naggyon újak voltak a 3D-gyorsítók!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#19) rlazol válasza Panther (#13) üzenetére


rlazol
addikt

Én ezt abból gondoltam, hogy van egy cikk az alaplapok között: Az Intel 845G chipkészletben debütált Extreme Graphics mag most megújul, itt az Extreme Graphics 2 és az Intel 865G.
de mostmár legalább véglegesen eltávolodott elmémben (már amennyire ott lényeges távokról beszélhetünk) a chipset a professzortól. Ez is haladás. Tehát a fenti cím azt jelenti magyarul, hogy új integrált videovezérlő van az intel 865-s alaplap sorozatának G tipusában? És amikor az intelesek asszondják, hogy a processzor milyen csipsetet kér, akkor tk. szűkítik a kört az azonos foglalatú (találó név, lassan már tényleg gyémánt árban lesznek) alaplaok között? És az engem nagyon zavaró 7501 kontra 865 perben meg csak arról van szó, hogy a szerver alaplapoknak más a sorozatszámozási rendszerük?
Ja?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#20) Panther válasza zsoltka (#17) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Mert a Xeon szerverprocesszor. Ráadásul többet is lehet belőle tenni egy gépbe, megfelelő (többprocis) alaplap esetén persze.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#21) rlazol válasza zsoltka (#17) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem valamit elnéztél. A 3,06 -os xeonok 200e körül vannak, vsz egy komplett szerverkonfit találtál. Nem?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#22) zsoltka válasza rlazol (#21) üzenetére


zsoltka
csendes tag

Nem hiszem menny fel a depora és nézd meg, ja és csak 2ghz es volt :-)))))

Csak semmi pánik...

(#23) Panther válasza vicces (#14) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Így már jobb? :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) rlazol válasza zsoltka (#22) üzenetére


rlazol
addikt

felmentem, megnéztem. Az emlegetett példa IBM e Server xSeries 235 -ként futott, ha rákattintasz egyből kiderül neked is, hogy ez egy komplett szerver, igaz, elég kis teljesítményű. Az apostol-nál pedig egyértelmű, hogy az 533-as FSB-s, 3,06-s XEON áfával is ''csak'' 229800.

és egyébként meglehetősen rossz ár, mert ugyanennyiért már dualprocesszorost is ki lehet hozni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#25) zsoltka válasza rlazol (#24) üzenetére


zsoltka
csendes tag

Sorry tényleg...

Csak semmi pánik...

(#26) rlazol válasza Panther (#3) üzenetére


rlazol
addikt

ismét gondolkozni kezdtem (ígérem, leszokom róla), és újabb két kérdés:
1,: ha az IDE bírja a 133 Mb/s-t mitől jobb a SCSI? ok, 160 meg 320 de az árkülönbség horribilis: 160ezer az adapter+ 143 a winyó. közben 35-40 ezerért 120 Gb-s IDE-t lehet venni. Vagy valamiről még mindig nem tudok?
2,: a CD-ket a forgási sebesség miett nem fejlesztik tovább?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27) zsoltka válasza rlazol (#26) üzenetére


zsoltka
csendes tag

1:az ide sem bírja az csak névleges adat, én a 60gb vinyóból ugyaniyen vinyóra másolásnál is csak 60 max 70 mb/s et értem el és mások is így vannal ezzel. A SCSI termékeket meg általában szerverekbe használják(+ a pénzesebbek otthon). DE a megbízhatóságuk állítólag nagyon jó és k*rva gyorsak
2:Szerintem csak azé mer itta DVD

Csak semmi pánik...

(#28) j.bravo válasza rlazol (#26) üzenetére


j.bravo
addikt

Tyümm. Eccer már megírtam, csak elszállt a net, nemtom, most lesz-e olyan :)))

Whatever.

(#29) Fefefe


Fefefe
csendes tag

Az arra jó, hogy okosokat monjon **** itt a fórumban.

Kicsit kultúráltabban, plz - BobMaster

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#30) guess.who válasza j.bravo (#28) üzenetére


guess.who
senior tag

Bizony, régen voltak SCSI scannerek, nyomtatók, vincsik, CD-írók (utóbbiak nagy külső dobozokban), stb. -egyszóval elég sok cucc. Az előnye az IDE-vel szemben egyrészt a sebessége volt, de ez az UDMA-módok idején eléggé megkopott (bár fene tudja, hogy most az UltraWideSCSI hol is tart), meg az, hogy jóval hosszabb kábeleket engedett meg, illetve külső eszközt is lehetett csatlakoztatni, és nem csak master/slave-et, hanem 8, illetve 16 különböző eszközt. Igaz, el kellett vacakolni az egyes eszközök IDjével, a kábel végére lezáródugót kellett tenni, stb. -de azokban az időkben még így is sokkal rugalmasabb volt, mint az IDE.
Vállalatoknál, adatbiztonsági és méretezési szempontokból hasznos, de szerintem ma otthoni felhasználásra teljesen felesleges SCSI-s rendszerbe beruházni, mert a korábbi előnyeit lényegében tudja az IDE, a CD/DVD-írókat már iszonyat olcsón meg lehet venni, stb.
A SATA előnye (egyelőre) úgy tűnik, csak annyi, hogy a kábel jóval egyszerűbb. Az a 150-es átvitel a 133-hoz képest nem túl sok, érdemes várni még a gyorsulására... (Arról nem is beszélve, hogy nem túl sok alaplap támogatja még, és én pl. csak vincsikről hallottam SATA-s kivitelben...)

Másik: az elején felmerült az, hogy talán a 52x CD-átvitele elérte az ATA felső határát. Nos egyrészt a vincsik ennél jóval gyorsabbak, másrészt a DVD-k szintén (legalábbis adott idő alatt átvitt adatmennyiség szempontjából)... Itt egyszerűen fizikai korlátok vannak, képtelenség biztonságosan a jelenleginél gyorsabban pörgetni a lemezt. Arról nem is beszélve, hogy a CD szépen lassan kihalásra van ítélve, hiszen van már olcsó DVD is, meg lassan megindul a kéklemez is (talán), szóval nem sok értelme van már a CD-technológiát fejleszteni. (Ezért szállt ki már a CD-író piacról a Yamaha és a Plextor is, bár lehet, hogy mások szintén.)

(#31) biker válasza guess.who (#30) üzenetére


biker
nagyúr

Másik: az elején felmerült az, hogy talán a 52x CD-átvitele elérte az ATA felső határát. Nos egyrészt a vincsik ennél jóval gyorsabbak, másrészt a DVD-k szintén (legalábbis adott idő alatt átvitt adatmennyiség szempontjából)... Itt egyszerűen fizikai korlátok vannak, képtelenség biztonságosan a jelenleginél gyorsabban pörgetni a lemezt.

a 72x-es (yamaha, talán plextor is) cdolvasokban -állítólag- két olvasófej van.

ezt csak olvastam neten, látni sosem láttam.
valaki megerősítjhatne, mert volt 72x-es, nagyon drágán, nagyon kevés.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) guess.who válasza biker (#31) üzenetére


guess.who
senior tag

...a rohanás negatívumai. :) Pont azon gondolkodtam, miközben az előző hozzászólást pötyögtem, hogy teljesen logikus lenne az, ha betennének 2-3 fejet, ami egyszerre tudna olvasni...

...csakhogy ez egyrészt nagyon megdrágítaná a cuccot (ahogy írtad is) -ez viszont már értelmetlen a DVD olcsósága miatt-, másrészt szerintem nincs túl sok értelme, elvégre nem ugyanazon a sugárirányú távolságon van a két fej (merthogy gondolom, sugárban van egy vonalon), ergo az egyiknél gyorsabban kéne forognia a lemeznek, a másiknál meg lassabban -ugyanakkora átvitel eléréséhez...
Persze lehet, hogy ezt ki lehetett küszöbölni, nem tudom. :)

No, további kellemes napot! :)

(#33) biker


biker
nagyúr

http://www.neoseeker.com/Hardware/Products/Kenwood_TrueX72X/
http://www.infomaticsonline.co.uk/Products/Hardware/1108342

ez a kenwood 72x-ese, ebben elvileg egy laser van...
egyszerre 7tracket olvas be, így gyorsít, softveresen (illetve egyes esetekben lassít :D)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34) biker válasza guess.who (#32) üzenetére


biker
nagyúr

a kenwoodról egy teszten azt írják, 7 sugárra bontja az optika a lasert, és egyszerre 7tracket olvas, majd letárol, softveres az egész. TrueX 72x

502MB-ot egyben 54sec (creative 52x-ese 1p34)
mixed files ue: creativ leverte a porba
204MB photosop files (44db) 3sec különbség

szóval ez nem mindíg gyorsít

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) botye válasza guess.who (#30) üzenetére


botye
tag

A SATA előnye (egyelőre) úgy tűnik, csak annyi, hogy a kábel jóval egyszerűbb. Az a 150-es átvitel a 133-hoz képest nem túl sok, érdemes várni még a gyorsulására... (Arról nem is beszélve, hogy nem túl sok alaplap támogatja még, és én pl. csak vincsikről hallottam SATA-s kivitelben...)

Ebben a kábelben rejlik minden. A paralell ATA kábelezése (egymás mellett futó szálak) az adatátvitel közben interferenciát okoznak, ezzel ''zajosítva'' a szomszéd bit-et. Azt olvastam, hogy az elméleti 133Mb/sec egy fizikai határ is, mert nem lehet gyorsabb adatátvitelt elérni az előbb említett zaj miatt.
A serial ATA ezzel szemben rendelkezik még sebesség tartalékkal, mert a soros átvitel miatt nagyobb sebesség érhető el.

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#36) biga válasza Panther (#3) üzenetére


biga
senior tag

Ugyan az UDMA 133 tényleg képes (lenne) akár 133MB/s sebességre, de igazából nem ez volt a fő újdonsága (hiszen nincs semmilyen eszköz, ami akár a 100MB/s-t is megközelítené), hanem az, hogy támogatottá vált a 132 (v. 137, nem tudom pontosan) Gb feletti vinyók használata. Ugyanis az UDMA 100 addig látta a vinyókat!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#37) biga válasza botye (#35) üzenetére


biga
senior tag

+ támogatja végre alapból a Hot Swappet :))

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#38) rzoli


rzoli
senior tag

Hi!

Az SCSI eszközök előnye nem feltétlenül a nagy sebesség, bár általában (nem mindig) van némi sebességelőnyük az IDE cuccokkal szemben, hanem az, hogy a felépítésükből adódóan ezt a sebességet folyamatosan tudja hozni.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#40) kalcika válasza Fefefe (#29) üzenetére


kalcika
tag

OFF
Nekem is gyanús az elejétől kezdve, hogy ez egy szívatós topic, nem tudom, miért. De ez stílus azért gáz... :(
ON

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#41) Agyasima válasza biker (#31) üzenetére


Agyasima
senior tag

Affirmative.

Én magam 100x os olvasórol hallottam/olvastam, állítólag 4 olvasófejjel, de valamiért nem igazán terjedt el mifelénk a dolog....

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#42) Agyasima válasza kalcika (#40) üzenetére


Agyasima
senior tag

OFF

Kérlek ne sértegessétek rlazol kollégát. Szerintem ő tényleg tudni AKAR

ON

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#43) Agyasima válasza Fefefe (#29) üzenetére


Agyasima
senior tag

És ezt a mondatot minannyiunk nevében visszautasítom.
Ha még nem tette meg senki.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#44) neduddki válasza biga (#36) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

128/137GB a 2^10 kb egyenlo 1000-bol adodok!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#45) Pötyi válasza Warlock_42 (#6) üzenetére


Pötyi
őstag

Az Intel találta fel ezerkilencszáskilencvenakárhányban

Tulajdonképpen az IBM már 1970-valahányban definiálta ezeket az utasításokat, csak húsz évet kellett rá várni, hogy az Intel alkalmazza őket a processzoraiban... :D

QNX is cool!

(#46) Protoss


Protoss
senior tag

Na én is bele köpök a levesbe!

Scsi:
- a SCSI kisebb terhelést rak a procira mikor az eszközeit terelgeti (pl.: másolás)
- SCSI több eszk csatolható IRQ túlterhelés nélkül
- SCSI napjainkban a sebessége már nem kirívóan gyors, DE! azt stabilan tudja
- SCSI a kártya sem olcsó, az eszköz sem, DE megbízható
- SCSI ha egésznak menni kell a gépnek és sok melója van akkor nagyon bejönnek :-)

ATA szabványok:
- ATA66/100/133 szép és jó, de a lapkábel iszonyat (törékeny, nehéz kezelni, légáramlás) -> új csomagolt ide kábelek, jó pár gondot megoldott ezzel

- SATA, mivel az ATA elérte elméleti határait, ezért leváltották. A kábel kellemes, a jövőben tovább fejleszthető, gyorsabb adatátvitel, hotswap

Chipszet mindenkinek:
Az előttem szólók olyan szépen leírták. Fontossága nekem alaplapnál kerül előtérbe, egy procihoz több alaplap is választható más más IC ''kosárral''. Pl.: VIA, SIS, Intel...stb

Utasítás készlet:
Igazából a progiknál fontos. Mert, ha optimalizálnak egy progit valamelyikre akkor szebb eredményeket ér el a cpu-vel. Mellesleg az AMD utasításkészlete kellemesebb felületet adott, de az Intel tömegéből adódóan könnyebben elterjesztette az MMX-t.
Ezért nem érdemes valamiről úgy nyilatkozni, hogy jó mert mindenki ezt használja. Lásd VHS szabvány! Európában 99%-ban ezt használják a házivideóknál. Mégis van ennél jobb szabvány.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#47) erdoke válasza Protoss (#46) üzenetére


erdoke
titán

A SATA legnagyobb előnye is a CPU kisebb terhelése. Ha trend lesz az újabb SATA HDD-k 10000-es rpm-je, akkor alig lenne már különbség a SATA és a SCSI között. Na ezért jön kb. a SATA2-vel (300 MB/s) egyidőben a SAS. Serial Attached SCSI.
Még annyit 1 korábbi kérdéshez, hogy szokás pl. a GPU-t ''grafikus chip'' névvel titulálni, illetve hallottam már az integrált audiora is az ''audio chip'' megnevezést. Tehát az alapkérdés mégsem annyira primitív, a megnevezések nem mindig konzekvensek, még kevésbé tudományosak. Talán azért, mert általában nem szakértők használják, mint ahogy én se vagyok az.

A legjobb aláírás a héten

(#48) kalcika válasza Agyasima (#42) üzenetére


kalcika
tag

OFF

Nem sértegetni akartam, csak a megfogalmazásból éreztem, hogy valami poén, vagy legalábbis olyasmi... Lehet, hogy tévedtem, nem mondtam, hogy biztos vagyok benne.

A stílust pedig Fefefe alpári mondatára értettem, úgyhogy ez válasz a #43-as hozzászólásodra is.

ON

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#49) rlazol válasza Agyasima (#42) üzenetére


rlazol
addikt

OFF
köszönöm agyasima, ez jól esett. :) bár kissé késve vettem észre... :)
ON

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#50) Protoss válasza erdoke (#47) üzenetére


Protoss
senior tag

Észre vétel helyt álló! :D

A scsi leírásnál csak az ATA-ra összpontosítottam.

Ne glettelj, a vakolás jobb

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mi az a csipszet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.