Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fonák Tamás


Fonák Tamás
csendes tag

I.Sziasztok. Rokonoknak kéne segítenem komplett számítógép vásárlásában. Fontos összetevő az alaplap. A Media Markt, Electroworld, Metro stb Asrock meg Gigabyte alaplapokkal adja gépeit. Meg szabad ilyet venni? Úgy tudom, hogy az Abit és az Asus jobbak (az általam ismertek közül). Szerintetek mi a minőségi sorrend?
II. Árulnak-e valahol komplett számítógépet komolyabb alaplappal? (NEM NAGYKERBEN, hanem ahol bármilyen névre adnak számlát?

Minél jobb tévék a boltokban - annál szarabb műsorok a tévében

(#2) MUŁĐER válasza Fonák Tamás (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Media Markt-ban inkább ne vegyen gépet. Minden számtechbolban árulnak komplett gépet,bemész és összerakják:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) Balli válasza Fonák Tamás (#1) üzenetére


Balli
őstag

''Media Markt, Electroworld, Metro stb '' Én csak annyi tanácsot tudok adni hogy ezeket nagyon gyorsan felejtesd el, itt ne vegyél komplett gépet. Annyi pénzből amennyiért árulják sokkal-sokkal jobb gépet tudsz kihozni

Athens 2004

(#4) cafat


cafat
tag

Szerintetek melyik a jobb alaplap? Az Abit nf7-s vagy az Asus A7V880?

(#5) Gleatcher válasza Fonák Tamás (#1) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

MediaMarkt, Tesco, Auchan, Cora, egyéb hipermegaszuperüberbrutálmarketekben NEM szabad vásárolni gépet (szerintem). Sok a gond vele és elég instan-szagú...
Bp-en nagyon sok számítástechnikai bolt van, ahol minőségi PC-ket árulnak, minőségi áron is, de megbízhatóbb, mint egy multinacionális cég.
Ezek az üzletek természetesen adnak számlát és kisker áron tudsz náluk vásárolni.
Az alaplapok közül a jobbak, de nem sorrednben, hanem ahogy eszembe jut:
ASUS
Abit
MSI
Chaintech
Epox
Soltek
Asrock,meg QDI, meg egyéb furcsa nevű alaplapokat sztem nem érdeme vásárolni, ne ezen spóroljunk má' Nem tök mindegy, hogy a proci 2,4 vagy 2,6 Ghz-es?
Ja és a boltok:
Bluefish www.bluefish.hu
Aqua www.aqua.hu
Mistral www.mistral.hu (ezt nem ajánlom, de azért leírtam)
AMP computers www.amp.hu
Én ezekbe járok mostanában, de biztos mondanak még mások is egy rakat boltot.

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#6) Keitaro


Keitaro
addikt

Én még hozzáraknám ezt a kettőt Bővebben: link és ezt Bővebben: link
Sajna utóbbi egy picit szünetel most :)
Alaplapokból szvsz
Epox, MSI, Gigabyte, Asus az általam favorizáltak, de sok embertől sokmindent fogsz hallani, szerencsére sok jó minőségű gyártó van, nem vagyunk elárasztva Tomato alaplapokkal pl:)

(#7) #34512128


#34512128
törölt tag

jah ott nem érdemes mi is megjártuk eccer vele még mikor a Media Marktba vettünk gépet pff ne vegyél ilyenhelyeken sehol ajánlom neked a Grand számítás technikai boltot a Lehel Úton mi már vagy 10 12 éve ott veszünk mindent viszonylag elég olcsó és megbiz6ó jah a nagybátyám már 18 éve is talán elég jó kis szaküzlet.

(#8) atosz


atosz
őstag

En sem ajanlanam az ilyen aruhazakat. Inkabb egy nagyobb szakuzlet, ahol ingyen ossze is rakjak, miutan kiveseztetek mik legyenek az alkatreszek.
Amugy asszem azert a Metro szokott arulni minosegibb komplett gepeket, mint HP, vagy Fujitsu-Siemens...

(#9) Paqito


Paqito
senior tag

Uff!

E havi PC World egyik cikke pont erről szól. Gondolom nagy újdonságot nem mondok azzal, hogy Ők sem a Tesco Gazdaságos gépeket ajánlják.

Szvsz még Albatron, illetve remek ár/érték arányú ECS alaplap. /Ne várj tőle csodát, de amit tud, azt stabilan, megbízhatóan/ Plusz a fenn említett sokféle deszka...... :P

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#10) kalcika válasza atosz (#8) üzenetére


kalcika
tag

A minőségi komplett gép sokszor csak a nevet adja. Pl. azonos áron sokkal jobb és hozzáértéssel öszerakva atomstabil gépet lehet összerakni alkatrészekből. A névért fizetni? Szvsz nem érdemes.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#11) kalcika válasza Paqito (#9) üzenetére


kalcika
tag

Az ECS-t nem erőltetném... Nem túl jók a tapasztalataim.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#12) golyani


golyani
addikt

gigabyte(nekem ez van ), MSI,abit, asus, chaintech

szeritnem...

(#13) kalcika


kalcika
tag

A minőségi sorrend mint olyan nem hiszem, hogy létezik. Inkább ''orientációs'' tanácsok vannak.

Pl. SiS chipsetes MSI lapot ne vegyél, de AMD lapjai, különösen az A64 platformhoz, nagyon jól sikerültek. És a 865 / 875 lapjai is jók, valamint csak tőlük vennék P4 VIA alaplapot.
A GIGABYTE minden téren jó minőséget produkál, és találhatóak a minimalista modelltől - ezektől azért óva intenélek - a prémium kategóriákig. Pl. Intelhez a 8IPE1000(Pro)G stabil és igen kedvező árú lap, míg AMD-hez verhetetlen ár/érték arányú a 7VT600-1394.
Az ASUS jó alaplap mindenhol, kivéve talán az ATI chipes lapjait. (Mindenesetre régebben tartósabb deszkái voltak, azért ma sem rosszak.) Különösen hozáadott értékben erős. Meg marketingben. :))

Nos, röviden ennyit tudnék hozzátenni.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#14) Totyi


Totyi
őstag

Kis buta kezdőként 2 éve az Auchan-ban vettem gépet.Ezt:2000+ xp(ez akkor jó volt,persze lockos;de mindegy mert a lap nem volt alkalmas a húzásra)),mx 440,Szabóné és társa táp:Y,vmilyen gagyi lap,133-as 256 memó(ugye proci fsb 266,aida memo 1000)lg cd író(még megvan!),60-as 5400 rpm samsung vinyó,titan nemtom milyen hűtő.Ezt mind---------------------129990!!!2 éve!Ha jót akarsz magadnak ilyen helyen nem veszel gépet!;)

(#15) Paqito válasza Totyi (#14) üzenetére


Paqito
senior tag

A Szabóné és Tsa az most komoly, vagy csak szivaccc??? :D

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#16) MUŁĐER válasza Totyi (#14) üzenetére


MUŁĐER
addikt

nem vargáné tápra gondolsz?:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#17) tildy


tildy
nagyúr

1.Chaintech, 2. gigabyte, msi, abit...A sor legeslegvégén az asus, amit 100% hogy többet nem veszek.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) Suliro


Suliro
senior tag

én abitot, vagy epox lapot ajánlok, esetleg gigabyte, meg asus

I believe in Dodge power!

(#19) Totyi válasza Paqito (#15) üzenetére


Totyi
őstag

Nem vicc!Komoly,de a haveromnak a tescos gépében is szabóné van.Egy szó,mint száz:instant szuperszámítógépet szuperhyperextrabevásárlóközpontból ne!!!Be kell menni 1 sztekboltba,összeválogatni;és ha nem ért vki hozzá;max 3000-ért összedobják.Job helyeken ingyen is,mert náluk veszed.


MUŁĐER:vazz!Arra.Olyan rég volt,hogy már a nevére se emléxem,hála égnek.Rémálmomban ne jöjjön elő!:)

[Szerkesztve]

(#20) Paqito válasza Totyi (#19) üzenetére


Paqito
senior tag

Nosztalgiázhatsz kedvedre :DD

Bővebben: link

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#21) atosz válasza kalcika (#10) üzenetére


atosz
őstag

Reszben egyetertek, reszben pedig vitatkoznek ezzel. :)

(#22) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Személyes listám: Gigabyte, Epox, Chaintech, MSI, DTK, Asus, Abit, Ecs, Acorp, s utána jetway, mercury, ésatöbbi érdekes cucc. :))

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#24) _Volkovy_ válasza Fonák Tamás (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hi!

I. Egy jótanács:ilyen helyeken,mint Media Markt,Metro,Electroworld,ne vegyél gépet.
Menj be egy számtechboltba,kérj egy árlistát,és itt a fórumon segítünk jó gépet összeállítani.

II. Számtechboltban.Kiskerben,hogy egész pontos legyek.


(#25) golyani válasza kalcika (#13) üzenetére


golyani
addikt

ez a gigabyte lap most komoly???
mer pont ilyenem van a bajom csak az h nem lehet fixálni az agp/pci sebességét:(
de nem is tuningolok igazán.
viszont ez télleg jó lap.:C

(#26) monca1 válasza cafat (#4) üzenetére


monca1
csendes tag

Cafat!
Ha ebből a kettőből kell választani akkor Abit NF7(-S)v.2.0. Egyébként ez egy nagyon jó alaplap!:C

[Szerkesztve]

monca1

(#27) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Ha elfogadod afetebb leirt és az általam leirtakat akkor nem veszel gépet a multiknál. Szerintem Bocskorék elbujhatnak a ''Kész átverés ...'' cimü müsorukkal melettük. /Vagy talán magasfoku a multik hozzá nem értése?/
Nos ha arra a szemétre vágyakozol amit ők árulnak, akkor azt náluk kell meg vásárolnod ugyan is azt a technikát már Noé-nál sem lehet kapni. 20-30 %-al olcsóbban lehet szakboltokban lényegesen jobb korszerübb gépeket összerakatni.Szervizzel is foglalkozom ezért én más szemmel nézem az alaplapokat. Mind mindenben az alaplapoknál is vannak legendásan rossz szériák.Nálunk az Abit Asus a legelterjettebb ezért tőlük idézek lapokat:
Abit KD7 Asus CUSL2C ezekből 10-böl 6 nem érte meg a garancia idő végét.Arról nem irtál mire kivánod használni a gépet, akarod e tuningolni, mekkora összeget szánsz rá? Mi az elsődleges szempont stabilitás? megbizhatóság? tuning, ár/érték arány? Intel vagy Amd konfigot szeretnél?
A fenti szempontokat figyelembe véve más és más a sorrend!!!
Általában jó megbizható alaplapokat gyárt ABIT ASUS Chaintech DFI GIGA-BYTE
MSI Soltec... A noname lapok további hátránya hogy '' osztályos '' alkatészekből
készülnek, valamint kevesebb frissités jelenik meg hozzájuk. Ha leirod az elvárásaid valamint a pénztálcád nagyságát bizonyára sok jó tanácsot tudunk majd adni valamennyien.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#28) Bonszoá


Bonszoá
csendes tag

Helloka!

Nekemis ajánljatok alaplapot : Intel-vonalon(irodai doolgoktólkezdve szerkesztéseken át játékokra , internetre...stb)
mindenképpen nagyon stabil , nagyonnagyon MINŐSÉGI darablegyen, nagyon megbízható és hosszabbtávara(szóval valami fullos lap kéne)kellene...(~1év)

a teljesítmény a lényeges és a kiváló minősége(természetesen hogyha az adott lapból nem selejtes darabot fogok ki-ez kivétel)!

??????


[Szerkesztve]

jólnyomom a REPPET de nemtudom a TRENSZET

(#29) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Költség ráforditás?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#30) !attis! válasza Sir Riccio (#29) üzenetére


!attis!
tag

Én a QDI-t nem mérném össze az Asroc-kal!Azért mert nem egy ismert alaplap
attól még lehet jó!Az ára sem azt mutatj h olyan sz@r lenne!

(#31) kalcika válasza golyani (#25) üzenetére


kalcika
tag

Tuningra talán nem a legjobb, de nem mindenki tuningol. A Gigabyte-nak arra is van megoldása.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#32) Gomba


Gomba
senior tag

olvastabb fentebb, hogy valaki ajánlotta a bluefisht?! sztem inkább ne tedd be oda a lábad (saját tapasztalat) :)

Ép hardverben ép szoftver

(#33) Gomba


Gomba
senior tag

a Mistral nem olyan sz*r ahogy mondják, de azért én ott sem rakatnék össze gépet, maximum egy-két alkatrészt vegyél ott, de nézd meg, hogy biztosan azt kaptad e amit akartál

Auchan, Metro, Tesco, MM, ElectoWorld stb. LOL! szerintem, ha még nem akarsz agyvérzést akkor ezeket hagyd ki :))

attól is függ, hogy melyik lap a jól, hogy milyen chipsetes lapot akarsz (pl. nforce2 vagy nforce3 vagy viaKTakármennyi stb.)

[Szerkesztve]

Ép hardverben ép szoftver

(#34) kalcika válasza Bonszoá (#28) üzenetére


kalcika
tag

Szóval akkor most az irodai felhasználás dominál vagy a játék? És a játékból is hiper-szuper 3D erőműigényes? Mert nem mindegy... A kevesebb és eccerűbb játékhoz elegendő egy ATI integrált alaplap RS350 chippel. (pl. GIGABYTE 8TRS350MT)

Diszkrét VGA-val pedig:

Ha 478-as procival kellene, akkor GIGABYTE 8IPE1000Pro-G.
755-össel a 8I915PDuoPro a király, főleg ha most van még DDR memóriád és DDRII modulokra még nem akarsz beruházni, később viszont kellene.

Jó választás lehet még 478-hoz az MSI 875P NEO-FISR vagy az ASUS P4P800-E Deluxe, ha fullos lap kell.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#35) kalcika válasza atosz (#21) üzenetére


kalcika
tag

:))

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#36) Totyi válasza Gomba (#33) üzenetére


Totyi
őstag

Komplett gépeket ne vegyen az általad említett helyeken,de alkatrészt minden további nélkül lehet.Sőt...szoktak igen meglepő akciók lenni a tesco,auchan,electro...helyeken.Érdemes szétnézni sok helyen.

(#37) iguana


iguana
őstag

cipőt a cipőboltból.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#38) AMD Power


AMD Power
titán

1. MSI
2. ASUS

A többi alaplap nem nagyon mozgat , nekem tök mind1 mennyibe kerül lényeg , hogy 1. osztályú legyen és az első osztály nálam az MSI!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39) AMD Power


AMD Power
titán

A komplet gépeket én se ajánlom senkinek!!! Inkább valami hozzá értő ismerős dobjon össze egy vasat!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40) kalcika


kalcika
tag

A komplett konfigok nem feltétlenül rosszak is. Egy előnyük biztosan van, mégpedig az, hogy működnek, hiszen ezek letesztelt példányok. Nem futsz bele az ''ez az alaplap nem szereti ezt a videókártyát'' vagy a gyakoribb memória-inkompatibilitási problémába.

Amúgy az árversenynek hála jó esetben olcsón juthatsz belépő szintű géphez, és nem kell lekötelezned ismerőst / rokont...

Persze mindez akkor igaz, ha nem ért hozzá nagyon az ember, mert ha már van rálátás a számítástechnikára, akkor mindenképpen jobb megoldás a saját gyermek. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#41) !attis! válasza kalcika (#40) üzenetére


!attis!
tag

Tuningra talán nem a legjobb, de nem mindenki tuningol. A Gigabyte-nak arra is van megoldása.>> Ebben teljessen Igazad van!Tuningra nem a legmegfelelőbb, DE amúgy szerintem egész Bíztos egy lap!Már lassan 2 éve ez van és Hibátlanul működik!Nem úgy mint elődje másik Lap ami nekem volt!

(#42) Lordvipi


Lordvipi
csendes tag

melyik a jobb alaplap ami stabil ?

ez?
https://www.aqua.hu/asus-rog-strix-b250g-gaming-alaplap-526184.html
vagy
ez?
https://www.aqua.hu/gigabyte-ga-b250m-gaming-3-alaplap-539832.html

le akarom cserélni a jelenlegit
az Asrock H110M-HDV-t

(#43) fonok87 válasza Lordvipi (#42) üzenetére


fonok87
aktív tag

14 éves necro, szép :DD
Hogy hasznosat is mondjak:
1. Szerintem Ebben a topicban tedd fel a kérdést.
2. Asus. 15 lassan 20 éve mennek nálunk otthon asus lapról a gépek, mindegyik bírta 5+ évig és nem emlékszem hogy halott lap miatt cseréltünk volna gépet. Napi több órás használat (faterom excel, net, én tervező- és rajzprogramok meg gaming).

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.