Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi a különbség Barracuda IV/V között? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Üdv mindenkinek. Szeretnék vinyót venni. Nem tudom, hogy WD, vagy Seagate. Sokan ajánlják a Barracuda vinyókat, de van IV ill. V is. Mi a különbség? Vagy inkább WD? Adják vmelyiket 2-3 év garral?

(#2) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ja, bocs 1 r-rel írtam a címben a Barracuda szót. Meg kis i lett a nagy I-ből.

(#3) neduddki válasza zsoltee10 (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A 4-nel meg halkabb a 5-os hogy mi a feneert azt nem tom /fulre egymeas mellet volt egy 4es 40gb es egy 5-os 60 gb/! A pc magazin tesztjei alapjan meg gyorsabb is!
Ellenben en a ibm 180gxp szeriat javallom! Csendes nem igazan melekszik eddig max 30 fok, de chiftech hazban enermax ventikkel, tudom igy nem er!!! Ha meg igy is hangosnak talalod akkor a ibm-tools-val allithatod a acustic leveljet!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) Superman


Superman
nagyúr

A Magyar PC Magazin most közölt egy tesztet, abban benne volt a Seagate Barracuda IV és V részletes elemzése, összehasonlítása. A mérési eredményekre már nem emlékszem, de a következő biztos: két 60 gigásat mértek össze, mindkettő7200 fordulat/perc fordulatszámú, a csatolófelület ULTRA ATA/100, gyorsítótár mérete 2MB. Egyedüli eltérés a lemezek és a fejek száma között mutatkozott. A négyes sorozatnál ez 2/ és 3, míg az ötösnél 1 és 2.

Az ötös árban még 2000HUF - al sem több, mint a másik.

(#5) Superman válasza neduddki (#3) üzenetére


Superman
nagyúr

Látom te is olvasod a PC Magazint. :DD

(#6) marcee válasza Superman (#4) üzenetére


marcee
addikt

Kevesebb lemezzel ugyan akkora méret, az nagyobb adatsűrűséget jelent, ami azonos forgási sebesség esetén nagyobb teljesítmény (elvileg)

\m/

(#7) ödönke


ödönke
aktív tag

és mit számit az, hogy maxtornál van ata 133 viszont seagetnél csak ata 100 van. így lassabb is a barracuda?

(#8) zsoltee10


zsoltee10
addikt

És, melyik a 8 megás cache, meg ''folyadékcsapággyal'' szerelt? Sajna én nem a Pc magazint olvasom, hanem a Gamert, mert öcsémet a game rész jobban érdekli, azért a Gamerben is sok hardware teszt van. Tehát mindeképp olyan vinyó kell ami 8 megás cache, meg foly. csapágy. Ibm? Hát nemtom.

(#9) Den válasza Superman (#4) üzenetére


Den
veterán

az ata 4-nél is csak 1 és 2 lemezes van. 40 gigás lemezeket használ (oldalanként 20 giga) 40gb 1 lemez 2 fej, 60gb 2 lemez 3 fej, 80gb 2 lemez 4 fej

www.simson4t.hu

(#10) zsoltee10 válasza ödönke (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

Igen, erre én is kíváncsi volnék. A gyakorlatban nem észleltem jelentős gyorsulást az ata133 miatt. De nem értem, miért csak a Maxtor gyárt ata133-mal. Ráadásul miért pont ő? Maxtort semmiképp nem akaork venni többet. :(

(#11) zsoltee10


zsoltee10
addikt

akaork=akarok :)

(#12) Den válasza ödönke (#7) üzenetére


Den
veterán

semmit nem számít. az ata 133-nak asszem a 136 giga fölötti vinyóméretnél van jelentősége, mert ott már az ata 100 nem tudja címezni az egészet.

www.simson4t.hu

(#13) zsoltee10 válasza Den (#12) üzenetére


zsoltee10
addikt

Akkor ezért nem éreztem gyorsulást az ata133 miatt. Te milyen vinyót ajánlasz Den? 8 Mb cache ''folyadékcsapágy''. Köszi

(#14) Tapsi válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


Tapsi
addikt

Csak akkor gyorsabb,ha az alplapod is támogatja az Ata-133-t.
Maxtort semmiképp ne vegyél,hiszen a PH-n is sok a panasz rá.
Javaslom az IBM-t,vagy Seagate barracuda V-t
Sztem van más gyártó is ami 133-s winyót készít.

(#15) ödönke


ödönke
aktív tag

igen, hogy mennyit jelent az a +8mb cache mert sokkal frágább mint a 2mb-os darab, itt olvastam valakitől, hogy nem volt tőle nagyon elájulva

(#16) Den válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


Den
veterán

8mb cache eldönti a kérdést, vagy a wd 8 megása, vagy a seagate-é, szerintem mindegy melyiket veszed, leginkább az ár döntő, de mindkettő nagyon jó vinyó.

www.simson4t.hu

(#17) zsoltee10 válasza Den (#16) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egyikre sem adnak 2-3 év garit?

(#18) ödönke válasza ödönke (#15) üzenetére


ödönke
aktív tag

drágább :))

(#19) Tapsi válasza zsoltee10 (#8) üzenetére


Tapsi
addikt

Asszem a Maxtor=8mega cache
Seagate = folyadékcsapágy
De nem biztos.

(#20) Snowcat


Snowcat
tag

En ugy tudom az ata133 a maxtor szabvanya es nagyjabol csak marketing, mert elmeletileg tenyleg gyorsabb lehetne, de gyakorlatilag nem gyorsabb mint az ata100 es ha minden igaz a maxtoron kivul mas nem is gyart ilyen winyokat...

(#21) Tapsi válasza Tapsi (#19) üzenetére


Tapsi
addikt

Lemaradtam,bocs.

(#22) Tapsi válasza ödönke (#18) üzenetére


Tapsi
addikt

asszem 10 ropival

(#23) zsoltee10 válasza ödönke (#15) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem is alapvetően a nagyobb cache miatt szeretnék, hanem, mert halkabb a csapágyazás különbözősége miatt. Ha már új vinyót veszek, olyat szeretnék, ami nem visít. Jelenleg a vinyó a leghangosabb cucc a gépemben és kezd zavarni a magas frekvenciás zaj, erre ugyanis érzékeny vagyok.

(#24) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#23) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ja, igen 2-3 év gari valamelyikre? WD vs. Seagate

(#25) ödönke válasza Tapsi (#22) üzenetére


ödönke
aktív tag

nem, megnéztem annyira nem vészesen drágább:

nagyker 15.heti árlista (elvileg majd mostanában kapok frisset)
80 Gb WD IDE 7200 Cache :8MB 22.896


(#26) Tapsi válasza zsoltee10 (#24) üzenetére


Tapsi
addikt

Ha yol tudom mindkettőre van 2 év.

(#27) zsoltee10 válasza ödönke (#25) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hogy érted, hogy mostanában kapsz frisset? Van számtech boltod? Tényleg két év gari van a WD vinyóra?

(#28) Tapsi válasza ödönke (#25) üzenetére


Tapsi
addikt

Sajna én csak az itteni kiskerből tájékozódom.
Megnéztem a Bluefish-t is,olyan 6-7e a külömbség a 120GB-nál.
5e a 80-asnál.

(#29) Tapsi


Tapsi
addikt

HDD 80GB Seagate /7200rpm,ATA100/ 18.992 Ft 23.740 Ft
HDD 80GB Seagate /8MB,7200rpm,ATA 100/ 25.992 Ft 32.490 Ft
Bluefish.

(#30) Tapsi válasza Tapsi (#28) üzenetére


Tapsi
addikt

Maxtort néztem.

(#31) zsoltee10 válasza Tapsi (#30) üzenetére


zsoltee10
addikt

A WD olcsóbb a Bluefishben, mint a Seagate. Mé?

(#32) Tapsi válasza zsoltee10 (#31) üzenetére


Tapsi
addikt

Fogalmam sincs,de az tény,hogy a Seagate egyre jobb.

(#33) zsoltee10 válasza Tapsi (#32) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ja. Régen húúú de gáz volt.

(#34) Den válasza zsoltee10 (#23) üzenetére


Den
veterán

maiak már nem visítanak, az adatsűrűség miatt már mind ''folyadék csapágyas''. A nagyobb kesnek nagyon is van haszna, érezhetően gyorsít, jól jársz ha ilyet veszel

www.simson4t.hu

(#35) Den válasza Tapsi (#19) üzenetére


Den
veterán

sőt biztos hogy nem.

tudomásom szerint minden gyártó legújabb vinyója ''folyadék csapágyas'', technológiai szükségszerűségből, és a seagate, wd, maxtor is gyárt 8 mega kessel vinyót de a wd volt az úttörő ebben.

www.simson4t.hu

(#36) cucu


cucu
tag

Egyszer már írtam valahol, hogy a 60G Maxtor (133) érezhetöen gyorsabb, mint a 80G Barracuda V. Meg hangosabb :-(((( Sokkal:((((((((( Lehet csak nekem van így? Elképzelhetö hogy nem az ATA133 miatt, hanem a Maxtor egyszerüen csak gyorsabb.

(#37) Den válasza cucu (#36) üzenetére


Den
veterán

nem csak elképzelhető, hanem biztos. A mai vinyóknál a mechanika a korlát nem az ide csatorna, az a maxtor ata 100-on is gyorsabb lenne mint a seagate.

www.simson4t.hu

(#38) Krix válasza cucu (#36) üzenetére


Krix
őstag

Teszteltem egy 40G-s ata133-as maxtort ata66-os és ata133-as vezérlőn is. Ugyanannyi volt a teljesítménye mindkét vezérlőn. Ata133-nak akkor van értelme, ha raid-be kötöd a vinyókat.
---

Az új maxtor/wd/seagate vinyók mind folyadékcsapágyasak és mindegyiknek van már 8Mb cache-es modellje. De a weblapjukon minden típusról van leírás.

If it is not broken then don't fix it!

(#39) Tapsi válasza Den (#35) üzenetére


Tapsi
addikt

Már én is utánanéztem!
Elnézést kérek tudatlanságom miatt.:O

(#40) drpele


drpele
senior tag

Hali!
Nem teljesen témába vágó, de talán nem haraxatok :)
Egy kb 2,5 éves 40 gigás quantom lct20-as wincsim van.
5400 rpm-esnek vettem, de feltűnt, hogy az aida 4500rpm-esnek mondja!?
Lehetséges ez? (hallottam olyan pletykát, hogy az lct a low cost rövidítése) :((
A másik: elég halk hűtésem van és csak úgy visít a winyó :O
A seagate barrcudának nincs ilyen nagyfrekis hangja? (merthogy ez idegesít a legjobban)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#41) PaladiN válasza Den (#37) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Az biztos hogy a WD siklócsapágyas megoldású, de a többi gyártó még nem állt rá erre a technológiára teljes mértékben. A sebességben sztem minimális különbségek vannak az e-ide winyók között, legalábbis ha vkinek ez a fontos akkor scsi a javaslatom, nagyon sok pénzéééé :D

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#42) Den válasza drpele (#40) üzenetére


Den
veterán

barracudának nincs ilyen hangja

www.simson4t.hu

(#43) drpele válasza drpele (#40) üzenetére


drpele
senior tag

ok vak vagyok :))
a 2. kérdésemre magtaláltam a választ Den hsz-ében

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#44) PaladiN válasza Krix (#38) üzenetére


PaladiN
aktív tag

:DD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#45) PaladiN válasza PaladiN (#44) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Elb....tam
Wd = Seagate.....
:DD
Sorry mindenkitôl!

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#46) gesuz


gesuz
senior tag

A quantum nagy dobása lett volna a folyadék csapágyas megoldás. Csakhogy mire elkészült megvette a maxtor. akkoriban ha valaki megvett egy maxtor vinyot annak bármely területén olvashatta a quantum feliratot. Szóval a folyadék csapágyas technikát sajna a maxtor kezdte.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#47) Den válasza PaladiN (#41) üzenetére


Den
veterán

Na ne már. A seagate, a barracuda ata 4 szériától _csak_ siklócsapágyas vinyókat gyárt, és a többi is már vagy másfél éve gyártja a 7200-es modelljeit siklócsapággyal _is_

www.simson4t.hu

(#48) pepepapa válasza drpele (#40) üzenetére


pepepapa
tag

a ma kaphatoak közül a seagate a ''leg'' csöndesebb de már nem olyan nagyok a külömbségek manapság már a legtöbb gyártó folyadékcsapágyazást használ a seg-nál már bőven van hagyománya a dolognak ebben uttörők voltak az előző széria is folyadékos volt. sztem yól jársz vele, a maxtor egy hajszállal gyorsabb ez meg csendesebb én a seg-t javallom.

Ez itt a / helytakarékosság / helye - huja-haj

(#49) Den válasza gesuz (#46) üzenetére


Den
veterán

nem, először a fujitsu notebook vinyóiban jelent meg, és mindegyik gyár évek óta fejleszti, mert az adatsűrűség növekedése miatt elkerülhetetlen volt az átállás.

www.simson4t.hu

(#50) gesuz válasza Den (#49) üzenetére


gesuz
senior tag

No sebaj, az biztos hogy a legutolsó quantum óta van maxtor folyadék csapágyas

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mi a különbség Barracuda IV/V között? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.