Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SD182


SD182
csendes tag

Sziasztok!

Nem régen vettem egy DVD írót és az az igazság hogy nem tudom mi a különbség a DVD+R illetve a DVD-R lemez között!

Ha valakinek ért hozzá, és van 5 perce, akkor az írja már le legyen olyan kedves, hogy melyiket mire használjuk. (pl. DivX filmeket akarok kiírni DVDre úgy hogy azt asztali DVD lejátszón meg tudjam nézni)

Szóval ilyen alapvető tudnivalókat írjatok má légyszi!
Előre is köszönöm!

(#2) PPeter válasza SD182 (#1) üzenetére


PPeter
addikt

A DVD+RW szabvány (amely magában foglalja az egyszer írható DVD+R és az újraírható DVD+RW lemezeket) az újabb, technológiailag fejlettebb szabvány, gyorsabb és könnyebb - ezáltal olcsóbb - a gyártása (mégis egyelőre ez a kicsivel drágább, legalábbis mifelénk). Alapvető gyártástechnológiai különbség, hogy a DVD-R lemezek a préselés során nem kapják meg azokat az előformázott információkat, amelyket a DVD+R esetén kapásból a lemezre kerülnek, tehát a DVD-R lemezek gyártása plusz egy fázisból áll, egy úgynevezett prewriting process-ből, amelynek során ezek médiaazonosító adatok a lemezre kerülnek. Különbözik még az előre rögzített nyomvonal kialakítása is, amely mentén az írás történik, a DVD+RW szabvány pontosabb, ugyanakkor rugalmasabb megoldást alkalmaz, ezáltal alapból képes (lehetett volna) mind a CLV, Z-VCLV, mind a CAV, P-CAV írásmódokra (ezek abban különböznek, hogy a lemez külső része felé növekvő kerületi sebességet hogyan használja ki, vagy kompenzálja az író az írási sebesség növeléséhez vagy épp szinten tartásához), valamint jól látszik, milyen gyorsan tudték növelni az írási sebességet a DVD-R-vel szemben. A DVD-R előnye, hogy meglehetősen korán rendelkezésre állt, tehát a lejátszók és olvasók mindegyike elég nagy magabiztossággal kezeli, hiszen a gyártói érdekszövetségek jól összedolgoztak annak érdekében, hogy a kompatibilitás kezdettől fogva magasszinítű legyen. A DVD-R lemez a műsoros lemezek gyártás előtti előkészítésének egyetlen hivatalos formátuma (a szalagos meghajtókon leadott masteren kívül), hiszen csak a DVD-R A, azaz DVD-R for Authoring lemezekre tudunk (megfelelő íróval) CSS védett anyagot rögzíteni, a DVD+RW szabvány nem teszi lehetővé a házilagosan írt lemezeken a másolásvédelem alkalmazását, tehát a hivatalos authoring, premastering stúdiók számára csak a DVD-R használható, persze ez nagyon pici (profi) szelete a piacnak (időközben a legtöbb a gyárban már elfogadják - védelem nélküli gyártáshoz - a DVD+R és +R DL lemezeket). A DVD+RW szabvány későn jött, ezáltal kompatibilitási gondokkal küzdött az elején. Ennek az oka az eltérő médiaazonosító jelölés. Ugyanis minden egyes lemeztípushoz (a gyárilag préselt DVD-ROM korongokhoz, egyszer- és újraírható DVD-R és DVD+R lemezekhez egyaránt) tartozik egy úgynevezett médiaazonosító jelzés, más néven BookType bitsetting. Ez a lemez legelején található digitális azonosító, és ez alapján dönti el az olvasó (vagy az asztali lejátszó), hogy milyen olvasási stratégiát kell alkalmaznia az adott korong helyes dekódolásához, stabil olvasásához (különben csak akadozva, vagy egyáltalán nem tudja majd lejátszani). Mind a DVD-R(W), mind a DVD+R és DVD+RW lemezek saját azonosítóval rendelkeznek, és természetesen a DVD+R DL is kapott egyet. A gond ott kezdődik, hogy sok asztali lejátszó nem igazán ismeri a DVD+R, DVD+RW és DVD+R DL lemezek kódját, így előfordul, hogy nem képesek lejátszani (helyesen felismerni) a pluszos korongokat. Erre nyújt megoldást a BookType bitsetting rugalmas beállítási lehetősége, amelynek köszönhetően a DVD+R, +RW és DL lemezekre a gyárilag sokszorosított DVD-ROM lemezek médiaazonosító kódját írathatjuk a default pluszos médiakódok helyett. Mivel a megírt lemezek optikailag igen közel állnak a gyári korongokhoz, az így megtévesztett lejátszók DVD-ROM lemezként megközelítve simán tudják majd kezelni az ügyesen megírt lemezeket. A DVD+RW lemezeken természetesen utólag is lehet változtatni a bitsetting beállítást, a DVD+R és és DVD+R DL lemezeken ezt az írás előtt kell elvégezni, és a meghajtó – újabb változtatásig – az összes lemezt így írja majd meg. Sajnos nem minden DVD-író esetén van módunk a bitsetting szabad átállítására. Ahol ez lehetséges, általában nagymértékben növeli a pluszos lemezek várható kompatibilitási esélyeit.
Maga az írás túl sokban nem különbözik, alapvetően a sávkövetls módszere különbözik, itt a DVD+R(W) szabvány előnyben van, ugyanis az előre rögzített ''sorvezető'' más rendszerű, az írás menete rugalmasabban programozható, a menet közbeni minőségellenőrzés implementálása is egyszerűbben ment a pluszos szabványnál, a külöböző gyors írásmódok bevezetéséről (P-CAV, Z-CLV) nem is beszélve. A lemezre rögzített adatok logikai és fizikai kódolása (adatrögzítés, hibajavítás, szektorok) természetesen megegyezik mind a két szabványnál, hiszen ennek minden tekintetben a közös '''alap'' DVD formátummal kell megegyeznie. Ma már mindegy, milyen lemezre írsz, ha normális, márkás lemezt veszel, legyen az akár DVD+R, akár DVD-R, ugyanazt várhatod el tőlük mind kompatibilitás, mind életattartam szempontjából.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) jamez válasza PPeter (#2) üzenetére


jamez
senior tag

Mesteri leírás...sokat megtudtam

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#4) Protezis válasza PPeter (#2) üzenetére


Protezis
őstag

''Alapvető gyártástechnológiai különbség, hogy a DVD-R lemezek a préselés során nem kapják meg azokat az előformázott információkat, amelyket a DVD+R esetén kapásból a lemezre kerülnek, tehát a DVD-R lemezek gyártása plusz egy fázisból áll...''

Nem értek hozzá, de logikailag úgy tűmnne helyesnek, hogy:
...tehát a DVD+R lemezek gyártása plusz egy fázisból áll
Ha hülyeséget beszélek, elnézést :B

Ha már itt vagyok, megkérdezem: adott egy CSS nélküli műsoros DVD. Ezt simán, akár Neroval is másolhatom a DVD-copy funkcióval? Jó ideje van íróm, de DVD filmekkel nem foglalkozom, ellenben most az ajándék dvd lejátszó mellé mellékelnék 1-2 filmet is :B

[Szerkesztve]

(#5) Male válasza Protezis (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem olvasd el mégegyszer azt a mondatot :)

(#6) PPeter válasza Protezis (#4) üzenetére


PPeter
addikt

A két dolognak semmi köze egymáshoz, tehát nem azért DVD+RW mert több (vagy kevesebb) gyártási fázisa van, a névnek ehhez semmi köze, hanem részben a marketingfogás (plusz, mint valami, ami ''többet'' ad), valamint a könnyű megkülönböztethetőség miatt lett eltérő a jelölése. Szóval erősen hülyeséget beszéltél. :DDD ;)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Protezis válasza Male (#5) üzenetére


Protezis
őstag

Már nem tudtam szerkeszteni.
Igazad van. Ez nem az én napom. :D

Mod: PPeter: pusztán logikailag nem tudtam összerakni a tagmondatok, így szemantikai ellentmondásba ütköztem :)

[Szerkesztve]

(#8) Male válasza Protezis (#4) üzenetére


Male
nagyúr

#7 mindenkivel előfordul :)

Elvileg igen, simán át lehet másolni. (persze jogilag attól függ, hogy milyen lemez...)

[Szerkesztve]

(#9) SD182


SD182
csendes tag

Köszönöm szépen a tájékoztatást! Sokat segítettél! :R :R

(#10) erdoke válasza jamez (#3) üzenetére


erdoke
titán

Ha igazán érdekelt volna, már jóval korábban elolvashattad volna itt a PH-n is. Copy-Paste. ;)
Sőt, már ebből a topicból is volt legalább kettő korábban.

A legjobb aláírás a héten

(#11) MBeatrix


MBeatrix
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek. :)
Mi lehet az oka annak, hogy a DVD+R lemezre kiírt fényképeket nem játsza le a házimozirendszerem? :W

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#12) Antigabo


Antigabo
tag

Namostakkor... keresztkérdés : Te melyiket vásárolod - ha az ára u.a. ? :B

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#13) kali válasza Antigabo (#12) üzenetére


kali
legenda

médiakód alapján azt, amelyiket az írásra használt író aktuális firmware mellett jobban szeret!

(#14) Antigabo válasza kali (#13) üzenetére


Antigabo
tag

Sorry - ez nem válasz - honnan tudjam hogy melyiket szereti jobban ?

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#15) VVoid válasza Antigabo (#14) üzenetére


VVoid
aktív tag

Hát úgy, hogy kipróbálod... :D
Vagy utánanézel a neten, hátha találsz az adott író/firmware/lemez kombinációról valami infót...

(#16) kali válasza Antigabo (#14) üzenetére


kali
legenda

honnan tudjam, hogy milyen íród van - és azon milyen firmware verzió?
minőségi lemezt kell venni, és akkor általában nincs probléma - az író/firmware csak azért kérdéses, mert az újabb médiakódos lemezeket nem minden régebbi író/firmware ismeri fel/írja meg rendesen!

(#17) Antigabo válasza VVoid (#15) üzenetére


Antigabo
tag

Hűha !
Gyerekek ! - Mondta már vki nektek hogy nagyon okosak vagytok ?
Óriásit segítettetek !
:R
Ez egy szavazás jellegű kérdés lett volna.Nekem nincs problémám egyikkel sem.
Az én íróm a legmodernebb és ugyanezen játszom is le szóval nem ez volt a kérdés.
de ha valaki egy 50-100 db-os vásárlás előtt áll és nem tesztelgetni akar...

Kérdezzetek bátran én is szívesen segítek bármiben - mindenhez értek !

Hát az attól függ...
Ki kell próbálni...
stb... :B

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#18) kali válasza Antigabo (#17) üzenetére


kali
legenda

ha nem tudsz kérdezni, illetve nem adsz meg elég információt, akkor nem is fogsz értelmes és egyértelmű választ kapni! pláne nem, mert nem lehet kijelenteni, hogy a dvd+r vagy a dvd-r a jobb! mindig a körülményektől függ - amely körülményeket te jól titkolsz...
így ne is várj segítséget, sem pedig megoldást! vegyél minőségi lemezt, és ebben az esetben általánosságban a dvd-r és a dvd+r is jó lehet!
ha elárultad volna az íród típusát, és az azon lévő firmware verziót, akkor lehetett volna pontosítani kicsit, mivel vannak írók, amik firmware függvényében bizonyos lemezeket, médiakódokat nem kedvelnek, vagy nagyon kedvelnek. mivel válasz helyett butaságokat irkáltál, így sajnos részemről is csak ennyi tellett...
ha jobban érdekel a téma, akkor pedig olvass a témakörben sokat, járj utána a dolgoknak, tanulj meg kérdezni, tanulj meg válaszolni, olyan kérdéseket pedig ne dobj fel szavazási témának, amire nincs egyértelműen általánosítható jó válasz!
kezdetnek; Mi a különbség a DVD+R és a DVD-R között?

(#19) VVoid válasza kali (#18) üzenetére


VVoid
aktív tag

Egyetértek... :W

(#20) Antigabo válasza kali (#18) üzenetére


Antigabo
tag

Jézus Mária ! :W
Te bakker annyira nem kéne hogy pattogjál ! :DD

Ez volt a kérdés :
Te melyiket vásárolod - ha az ára u.a. ?

Hogy nem lehet ezt érteni ?
nem kérek kiokosítást csak érdekel hogy Te melyiket vásárolod - ha az ára u.a. ?

leírjam mégegyszer ? mert egyszerűbben nem lehet ! :(

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#21) kali válasza Antigabo (#20) üzenetére


kali
legenda

gratulálok, csak így tovább!

(#22) Yutani válasza Antigabo (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Melyiket vásárolom, ha az ára ugyanaz? Attól függ, mit akarok rá írni. Ha asztali lejátszóban akarom majd a lemezt használni (DVD film, DiVX film, fotók), akkor inkább a DVD-R lemezt veszem a jobb kompatibilitás miatt. Ha leginkább csak adatmentésre vagy játékok kiírására kell, akkor megfelel a DVD+R ugyanúgy, de attól még lehet szintén DVD-R is. Ha 100-as gurigát veszek, és tudom, hogy sok filmet is fogok írni, akkor evidens, hogy DVD-R lesz a választásom. És én így is tettem.

#tarcsad

(#23) kali válasza Yutani (#22) üzenetére


kali
legenda

azt kérdezte, hogy dvd+r vagy dvd-r, nincs attól függ meg ha - erre most te is jól összezavarod... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) Yutani válasza kali (#23) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor elég a kommentem utolsó 2 mondatát elolvasni. Ha valaki ebből nem tud leszűrni magának értelmes dolgot, azon csak néhány gramm ólom vagy cián segít... :DDD

#tarcsad

(#25) Antigabo válasza Yutani (#24) üzenetére


Antigabo
tag

Köszönöm a Te válaszod ember.
Látod sajnos van aki se a kérdést se a választ nem érheti.
:DDD A cián az meg mi ? :P

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#26) babai


babai
csendes tag

Helosztok...segitség kéne..mert dvd lemezt akarok rendelni. .namost.van a dvd-r és a dvd+r.meik lenne a jobb ahoz hogy a dvd lájátszo beolvassa.

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#27) localhost válasza babai (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A magyar nyelvben nincs olyan szó, hogy "meik"! >>> [link]

Mert az a DVD lejátszó éppen a Pluszos, vagy a Mínuszos lemezeket "szereti" ?

Például az én Panasonicom a Mínuszos, a haverom Keenwoodja a Pluszost, míg a másik barátom Sonyjának meg szinte mindegy.

Lásd még a lejátszód leírásában.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28) kali válasza babai (#26) üzenetére


kali
legenda

a lejátszó típusának függvénye, illetve régebben az volt - amikor még voltak olyan lejátszók, hogy az egyik csak a dvd-r médiát olvasta be, a másik pedig a dvd+r lemezt.
ellenben egy ideje már nincs ilyen probléma, minden asztali lejátszó olvassa a dvd-r és a dvd+r lemezeket is! inkább legyen az a szempont, hogy milyen íróval akarod megírni, az milyen médiakódos lemezeket szeret, milyen minőségű írható dvd lemezt akarsz használni...stb. minőségibb korongok esetében (verbatim, sony...stb) nincs túl nagy jelentősége, hogy dvd-r vagy dvd+r, viszont az olcsóbb kategóriában nem mindegy, hogy egy maxell 16x dvd+r (mondjuk ricoh mid), vagy pedig maxell 16x dvd-r (mondjuk cmc mid) - ebben az esetben egyértelműen a dvd+r lemezre esne a választásom!
szóval ha szigorúan csak azt nézzük, hogy dvd-r vagy dvd+r szabvány, akkor mindegy, de vannak más szempontok is - amiket fentebb is említettem -, azok tükrében kell dönteni...

(#29) babai


babai
csendes tag

Hát ezt szeretném rendelni
[link]

és ezzel irom
[link]

mert volt már olyan hogy irtam dvd lemezre zenét és nem olvasta.
egyébként a meghalytóra. dvd+r van ráirva.
nos akkor jo ez a falyta memorex dvd?

Asus m4a78 amd770---amd athlon 7750×2---geforce gts 250 512 asus dark kinght---2×2gb kingmax 800mhz---pioneer 216---samsung 640gb 16 mb---chieftec 500w---hàz jsp-tech jsp ez-cool n-650B

(#30) IRON STORM válasza babai (#29) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem tudjuk milyen a Memorex lemez. Főleg azért nem mert sokféle médiakóddal gyártják, a minősége pedig szórást mutat. Vegyél inkább Verbatim vagy Sony lemezt.

Csak a TDi!

(#31) localhost válasza babai (#29) üzenetére


localhost
Közösségépítő

falyta ????? :Y

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32) IRON STORM válasza localhost (#31) üzenetére


IRON STORM
őstag

na meg persze meghalyto LOL

Csak a TDi!

(#33) kali válasza localhost (#31) üzenetére


kali
legenda

csak óvatosan, a végén még itt fogsz nekünk szívinfarktust kapni, és mindezt néhány helyesírási hiba miatt... :DDD

(#34) localhost válasza kali (#33) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ne félts Te engem! :F

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35) marilona


marilona
csendes tag

Elég zöldfülű vagyok, az a kérdésem, hogy szeretnék másolni egy DVD-t de az a hibajelzés jön ki, hogy nincs elég tárhelyem. a DVD-R lemez ugye 4m7GB-s, de nekem kb 7,5 GB helyre lenne szükségem. Van olyan DVD lemez, amire ezt rátudom irni? Vagy mi a megoldás? Köszi

(#36) IRON STORM válasza marilona (#35) üzenetére


IRON STORM
őstag

DVD+R DL lemezre van szükséged. Tehát kétrétegű lemezre, amire 8.5 GB fér.

Csak a TDi!

(#37) pitypang25


pitypang25
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni eddig dvd-r lemezt használtam minden gond nélkül mivel kifogytam gyorsan vennem kellett lemezt meg se nagyon néztem emtec dvd+r sikerült beválasztanom néroval ki akartam irni a filmeket minden simán ment a végén viszont sikertelen irás üzit kaptam meg se tudom nézni a lemezt hogy mi történt vele nem érzékeli a gép mindtha benn se lenne a lejátszóba.Próbáltam másik gépen nem történik semmi ha berakom nem is látja a gép van valami ötletetek hogy írjam rá a filmeket.

Köszi előre is

(#38) Laci_a_Paci válasza pitypang25 (#37) üzenetére


Laci_a_Paci
tag

Hát az emtec lemezeket nem érdemes megvenni, mert egyszerüen gagyik... Ennyi... nem sok mindent tudsz kezdeni, vegyél más lemezt. (Verbatim, Ricoh, esetleg netántán TDK, meg most a Memorexek is nagyon jók)

[ Szerkesztve ]

(#39) pitypang25


pitypang25
csendes tag

Sziasztok!

Tanulságul másoknak azt aláirom nem egy nagy minőség lehet ez az emtec lemez de azért azt nem gondoltam hogy 10db lemezt egyszrüen a kukába kéne dobni kicsit jobban utána néztem. A megoldás a dvd író firmware frissitése.
Ez után megírta a lemezt rendesen.

Üdv.

(#40) gg72 válasza pitypang25 (#39) üzenetére


gg72
veterán

De azért fontos dolgokat ne írjál rá... ;)

(#41) kali válasza Laci_a_Paci (#38) üzenetére


kali
legenda

azért csak ne általánosíts! mint nagyon sok "márka", rengeteg mid mellett kapható, és a MCC004Fake illetve a MCC 03RG20Fake médiakódtól az igazi MCC, Ricoh, Sony, CMC, Ritek, MBI, Optodisc...stb médiakódig nagy szórásban kapható! természetesen nem mindegy, hogy hol és milyet vesz az ember, de - a fent felsorol médiakódok függvényében - kifogható akár nagyon jó minőségű is! persze ha valaki belenyúl egy gyengébb, vagy fake médiakódba, akkor szinte garantált a gyenge minőség!

(#42) pitypang25


pitypang25
csendes tag

Nem is azért irtam én se veszek ilyet többé csak hogyha valaki belesik ilyen problémába akkor így még orvosolható.

(#43) kali válasza pitypang25 (#42) üzenetére


kali
legenda

feltéve, hogy már amúgy is nem friss firmware van az írón, vagy van egyáltalán firmware frissítés adott íróhoz - természetesen médiakód függvényében...
mert sajnos némely írók akkor sem írnak meg bizonyos lemezeket, ha a fejünk tetejére állunk...

(#44) jeni


jeni
félisten

Milyen DVD-RW vagy DVD+RW lemezt vegyek?Elvileg a Verbatim a jó márka,de esetleg más alternatíva?

(#45) IRON STORM válasza jeni (#44) üzenetére


IRON STORM
őstag

Sony, TDK

Csak a TDi!

(#46) hamy2 válasza PPeter (#2) üzenetére


hamy2
csendes tag

sziasztok!!

Látom ismeritek a http://dvdr.atw.hu/ oldalt.....

Szoval ezen a http://dvdr.atw.hu/ oldalon megláttam a Jvc márkáju minuszos dual layert amit 400 ft/db áron adnak,és taiyo yuden az alapanyaga(remélem jolmondom...)

a kérdésem az hogy milyen minöségü a lemez??

ha támogassa az iro/dvd lejátszó is akkor érdemes vele foglalkozzni vagy vegyek inkább verba dlt?,

Jo lenne ha valaki tenne fel 1 tesztet a verbatim dual layerröl (ami SZINGAPURI gyártásu),és
a elébb emlitet Jvc márkáju lemezröl...

nagyon kiváncsi vagyok hogy menyi a 2 közt a külömbség....

de gondolom mindnyájan kiváncsi vagyunk rá igaz?? :K :K :K :K

Szoval,várom a tesztet, priviben küldjétek el ok??

üdv...

(#47) kali válasza hamy2 (#46) üzenetére


kali
legenda

itt minden kérdésedre megtalálod a választ; dvd_lemez_tapasztalatok
(mellesleg ez egy fórum, minek kellene teszteket privátban küldözgetni?!?!)

(#48) 4444


4444
csendes tag

a dvd+R lemezre rátettem több videót de a dvd mindegyiket csak 10 másodpercig játsza le mitől van ez? tudna valaki segíteni?

(#49) gabo5565


gabo5565
csendes tag

Tudna valaki segíteni?
Nem tudok DVD-R-re filmet írni. Ha valakinek van pár perce és tud valamit akkor segítsen.

(#50) os! válasza PPeter (#2) üzenetére


os!
tag

Köszönöm a leírást, az információt!

hál'istennek pogány vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.