Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro: Last Light

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 12:07:57

LOGOUT.hu

Moszkva poszt apokaliptikus romjai alatt. a metró alagutakban élő. az atombomba után életben maradt embereket halálos veszély fenyegeti a felszínről és a metró állomásokról. A mutánsok egyre gyakrabban hagyják el a mérgezett felszínt és jutnak be a különböző katakombákba, alagutakba. Ezen felül ahelyett, hogy az emberek egyesítenék erőiket az állomásokon létrejött városok egymás ellen is harcolnak a hatalomért és egy fegyverért mely a katonai pincékben van elrejtve, ami eltörölheti a megmaradt emberiséget a föld színéről. Artyomként harcolva a remény által hajtva, mi leszünk a kulcs az emberiség fent maradásához, a végső fény a legsötétebb órákban.
A játék, úgy mint az első része egy FPS túlélőhorror lesz, melyben most nem csak egyjátékos, kampányt, hanem többjátékos módot is kapunk.
Hozzá tartozik még, hogy megjelent mindkét részhez egy könyv ami a történetet meséli el, melyeket Dmitry Glukhovsky irt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) albert8


albert8
addikt

Moszkva poszt apokaliptikus romjai alatt. a metró alagutakban élő. az atombomba után életben maradt embereket halálos veszély fenyegeti a felszínről és a metró állomásokról. A mutánsok egyre gyakrabban hagyják el a mérgezett felszínt és jutnak be a különböző katakombákba, alagutakba. Ezen felül ahelyett, hogy az emberek egyesítenék erőiket az állomásokon létrejött városok egymás ellen is harcolnak a hatalomért és egy fegyverért mely a katonai pincékben van elrejtve, ami eltörölheti a megmaradt emberiséget a föld színéről. Artyomként harcolva a remény által hajtva, mi leszünk a kulcs az emberiség fent maradásához, a végső fény a legsötétebb órákban.
A játék, úgy mint az első része egy FPS túlélőhorror lesz, melyben most nem csak egyjátékos, kampányt, hanem többjátékos módot is kapunk.
Hozzá tartozik még, hogy megjelent mindkét részhez egy könyv ami a történetet meséli el, melyeket Dmitry Glukhovsky irt.

A Metro: Last Light 2013 elején érkezik PC-re, PS3-ra és X360-ra.

Trailer

Metro: Last Light - Enter the Metro Short Film

Gameplay

Hivatalos weboldal

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#2) freelancer válasza albert8 (#1) üzenetére


freelancer
tag

Hozzá tartozik még, hogy megjelent mindkét részhez egy könyv ami a történetet meséli el, melyeket Dmitry Glukhovsky irt.

Legalább utánanéznél mielőtt marhaságokat írkálsz.
A könzvek alapján készült a játék és nem fordítva.

Artyomként harcolva

Nem egy szakma az Artyom, hanem egy név.

A játék, úgy mint az első része egy FPS túlélőhorror lesz

Soha nem volt túlélőhorror.

[olvasgassál]

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#3) albert8 válasza freelancer (#2) üzenetére


albert8
addikt

Tudom, mert mindkét könyvet láttam már és olvastam. Nem azt irtam, hogy a játék alapján készültek a könyvek, hanem azt, hogy a történet megegyezik.

Tudom, hogy egy név.

Genre(s) Survival horror
Akkor ez mi?

Ráadásul még rosszat is linkeltél...
Trollkodni nem itt kell....

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4) albert8


albert8
addikt

Új gameplay:[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5) james001 válasza albert8 (#1) üzenetére


james001
veterán

Várom már ezt a játékot,igaz a 2033-mal nem játszottam még,mivel csak X360-ra meg PC-re jött ki,én meg nagy PS3-mas vagyok inkább. De ha jól láttam ingyenes lett PC-re,szóval lehet felrakom hátha viszi a gép :D Karácsonyra meglepem magam a könyvekkel is,régóta szemezek velük.
Amúgy asszem erre a játékra mondták hogy a multi külön lemezen lesz?

Egyébként meg nem sokan írnak ide ahogy láttam :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#6) albert8 válasza james001 (#5) üzenetére


albert8
addikt

Nem lett ingyenes a 2033, olcsón lehetett hozzájutni kb 300 forintért.Még 2 óráig lehet ennyiért kapni.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#7) james001 válasza albert8 (#6) üzenetére


james001
veterán

Fészen volt vmi ingyenes akció vagy mi,én csak a "free" szócskát vettem észre :D Linkelném de már nincs is fenn...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#8) james001


james001
veterán

Metro: Last Light - All new gameplay: 3 Mission Blowout! Stealth! Venice!

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#9) Taposo


Taposo
aktív tag

A Metro 2034 Last Light előrendelhetővé vált az EA Origin webáruházban :K

(#10) Psychopeti válasza albert8 (#1) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Új megjelenési dátum/információ a játékról. Szerintem berakhatod az első hozzászólás módosításával.
Itt a friss információ.
Már alig várom :B

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#11) Sonja


Sonja
veterán

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#12) wednesday


wednesday
őstag

Elődöt nem próbáltam, főleg gépigény miatt. Ez is elsősorban lineáris FPS lesz? Ehhez a hangulathoz nagyon illene egy nyitottabb világ, ahol tényleg a túlélésre kell játszani. Többféle útvonal, váltakozó napszakok, viharok, elől fedezék keresése stb.

(#13) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

A küszöbön a játék, mi ez a nagy punnyadás? :U

Én már várom, bár sajnos már az elején ért 1 apró csalódás...az alapjátékot első nekifutáskor rögtön Ranger Mode-ban kezdtem, viszont az új részben a Ranger Mode külön DLC-ként aktiválandó :W

(#14) TTomax válasza Darth_Revan (#13) üzenetére


TTomax
nagyúr

Elörendeléshez jár ez a DLC.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#15) albert8 válasza Darth_Revan (#13) üzenetére


albert8
addikt

A régi részben is csak később lett aktiválva, ha jól emlékszem. Én is nagyon várom, szerintem nagyon nagyot fog ütni. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#16) albert8


albert8
addikt

[link] :C

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#17) glspeter1 válasza albert8 (#16) üzenetére


glspeter1
őstag

Csak lenne már 17.-e! :C

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#18) zone


zone
őstag

[link] Hard mode 5 dolcsiért?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#19) glspeter1


glspeter1
őstag

Élsimítás nélkül a 660Ti veri a 7970 GE-t ? Na az nem gyenge! :Y :(((
Mert a 670 még rendben van, de ez már egy kicsit abszurd.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#20) Lurch válasza glspeter1 (#19) üzenetére


Lurch
csendes tag

A síma 660 meg kétszer gyorsabb a 7850-nél, ez egy rossz vicc, gondolom szándékosan csinálták így a játékot, úgy optimalizálva, hogy Radeon kártyákon minél lassabban fusson, míg Geforce-okon meg a legjobban.
Kiváncsi vagyok Nvidia mennyit fizetett ezért a fejlesztőknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Attix82


Attix82
őstag

Metro 2033 Last Light GTX660-al :) [link]

(#22) Def26 válasza glspeter1 (#19) üzenetére


Def26
félisten

Nem értem. Úgy emlékszem az volt, hogy a metro szarul fog futni nv kártyán, mert az a játéka gcn -nek kedvez. :U Most akkor mi van? Milyen vga -t vegyek amin a jövő játékai elfutnak?

Egy gtx460 elveri a hd7870 -et? Mi van itt? :DDD

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23) sirdenis


sirdenis
tag

Valaki nézett már gpu % kihasználtságot amd karival ?

[ Szerkesztve ]

(#24) GameOne


GameOne
csendes tag

Játékmenet videó -

[link]

(#25) danati válasza sirdenis (#23) üzenetére


danati
senior tag

99% folyamatosan. CPU alapon megy. Csináltam egy gyors tesztet is. 1680*1050, Very High, SSAA és Physx kikapcsolva.

Frames: 2787 - Time: 60000ms - Avg: 46.450 - Min: 42 - Max: 53

(#27) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

13.5 Beta build 2 driver elég jól muzsikál: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#28) glspeter1 válasza Motion_Blur (#27) üzenetére


glspeter1
őstag

Itt is azzal tesztelték, de nekem elég gyengének tűnik.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#29) Haart válasza Motion_Blur (#27) üzenetére


Haart
addikt

13.4 vs 13.5 beta2 driver teljesen ugyanazt produkálja benchmark alatt :K

[ Szerkesztve ]

(#30) jericho69


jericho69
tag

Csak nekem tűnik az első részhez képest sokkal rondábbnak a játék? Mintha homályosabbak lennének a textúrák és sok dolog nem lenne annyira kidolgozva :F

(#31) Motion_Blur válasza Haart (#29) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Micro-Stuttering-re gondoltam, ott is igaz ez?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32) glspeter1 válasza Motion_Blur (#31) üzenetére


glspeter1
őstag

Az érdekes az, hogy az általad linkelt tesztben alig van lemaradva az AMD az Nv-hez képest. :)

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#33) Def26 válasza glspeter1 (#32) üzenetére


Def26
félisten

Ja, ez nekem is feltűnt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#34) glspeter1


glspeter1
őstag

A new update has been released on Steam, which improves AMD performance and offers FOV customization. Patch notes:

1. Optimized performance for AMD hardware.
2. Fixed shadow visual corruption bug on AMD 7xxx cards.
3. Fixed issue with game starting only in 3:1 resolution on some TV’s.
4. Added attribute "r_base_fov" in the user.cfg file, which will allow you to change FOV. The attribute will appear in the user.cfg configuration file, located in "%LOCALAPPDATA%\4A Games\Metro LL" after starting up the game.

If the patch does not automatically download for you, restart your Steam client.

;)

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#35) albert8


albert8
addikt

Ennyire nem játszik senki? :F

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#36) glspeter1 válasza albert8 (#35) üzenetére


glspeter1
őstag

Nem e ? Most értem a végére. :DDD :DDD
Nagyon jó lett!!! :K

Letoltam gyorsan 3 benchmarkot is, ezekkel a beállításokkal:

DX11, 1920x1080, Very High, AF 16x, Normal, SSAA nélkül, High, PhysX nélkül, D6

Eredmény:

Average Framerate: 50.67
Max. Framerate: 104.29
Min. Framerate: 13.14

Végig Vsync-el toltam, nagyon jól ment. Pár hely volt, ahol lement néha 20-ra, de ez még belefért.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#37) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Nem tudom hogy észre vette e már valaki közületek, de amikor a TAB-ot benyomom a fegyvermenühöz a játék átvált bullettime-ra. Amikor beszéltek benne alig lehetett érteni hogy mit mond(amúgy sem értem :DDD ).
Tisztára mint a max payne-ben az időlassítás. :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#38) glspeter1 válasza Psychopeti (#37) üzenetére


glspeter1
őstag

Észrevettem, de nem foglalkoztam vele.
Engem az zavart, ha normál lőszer helyett a military (vagymi) ammot töltötte be és nem vettem észre. :((( :DDD

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#39) Psychopeti válasza glspeter1 (#38) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Tök jó amikor beszélnek benne és lelassítom ;] Meg a fegyverhasználatnál is jó
Gondolom erre is jön majd valami volt.
Ha meg lehetne csinálni úgy akkor bebindelném és amikor jól jönne egy kis időlassítás akkor benyomnám a "b" és már lehetne is irtani az ellent ;]
Szerintetek ez lehetséges lenne amúgy :U

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#40) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Csináltam egy kis videót erről a belassulós hibáról.
Itt a videó
tessék csak megnézni. Szerintem érdekes.

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#41) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség, mert elakadtam... :U

Spoiler!

Szóval annál a résznél vagyok, ahol megkapom a kis vasúti kocsit, hogy azzal autózzak az alagúton keresztül. Eljutottam egy helyre, ahol volt pár ember ( miután áttörtem egy akadályt a kocsival ), nők, gyerekek, stb. Innen gyalog futottam az iránytű által jelzett irányba ( a kocsit nem tudtam tovább használni ), ahol kiszabadítottam egy embert, néhány fegyveres kiiktatásával. Ő felül egy vasúti kocsira, és csak vár, de nem tudom mire.
Az alagúton továbbhaladva, a jelzett irányba, el jutok egy elágazásig, ahol jobbra lehet letérni az útról, ez halálfejes táblákkal van kidekorálva.
Na itt tartok most, ugyan is egy tüskés akadályhoz érek ahol ezek a nagy dögök vannak elterülve, ill. egy fel is van nyársalva a tüskékre. A feladat szerint ezt az akadályt át kéne törnöm egy kocsival, de én gyalog vagyok és hiába megyek vissza, nem találok használható járművet.
Próbáltam beszállni a korábban kimentett ember mellé ( gondoltam, hátha rám vár ), de hiába, mert nem bírok bemászni hozzá, más kocsit meg nem találtam.
Szóval mit kéne most csinálni ott, honnan szerezzek kocsit?

(#42) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Faggattam a fejlesztőket, szóval egy kis adalék a játékhoz. Ez alapján a tesszelláció normalon a legjobb.
Az Off az mindegy, mert ki van kapcsolva.
Normal: Ezen a beállításon azokat a felületeket és karaktereket tesszellálja a rendszer, amelyek kijelölésre kerültek, illetve amelyek rendelkeznek displacement mappal (ettől lesznek érdesek, meg hasonló).
High: Ilyenkor a rendszer már azokat a felületeket is tesszellálja, amelyekhez nincs displacement map, vagyis ezek síkok maradnak, így a részletességük nem nő, de több háromszögből állnak majd. (lövésem sincs, hogy ennek mi értelme, de mindegy)
Very High: Ez ugyanaz, mint a High, csak a tesszelláció határa ki lett tolva, így a kamerától sokkal távolabb található részeket is tesszellálja.
Ha a Normalt állítjátok be, akkor gyakorlatilag semmi látható különbség nincs a Highhoz képest. A Very High esetében a tesszellációs határ hozhat különbséget, de már normálon is annyira messze tesszellál a kamerától a rendszer, hogy a párszáz pixelt elfoglaló messzi karaktereken úgy sem látható reálisan a különbség.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Psychopeti válasza Abu85 (#42) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Akkor majd ki is próbálom én is normal-on :K Esetleg meg kérdezhetnéd a fejlesztőket hogy mi a véleményük erről a videóról. Ez szerintem egy bug vagy mi de érdekes, és én szívesen látnám viszont egy frissítés után a játékban. Mondjuk egy a billentyűzeten a "b" lenyomásával aktiválható bullet time effektet belerakhatnák.
Mi erről a véleményed :U

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#44) Firestormhun válasza AthlonXP (#41) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Lehet tovább használni a kis vasúti kocsit és azzal kell majd áttörni a tüske csapdát is.

...

(#45) Firestormhun válasza Abu85 (#42) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Igen, ez konkrétan mind le van írva geforce.com-on Andrew Burnes Graphics&Performance útmutatójában... :U

Itt lehet bővebben olvasni róla:
Metro: Last Light Graphics Breakdown & Performance Guide

...

(#46) vhw válasza Psychopeti (#40) üzenetére


vhw
addikt

Én azt vettem észre, hogy sokszor igen belassul a "sétálás", az előző részben valahogy gyorsabb volt a karakter. (igen van hogy a pókhálós részeken nem bír menni, de van, mikor a biztonságos emberlakta állomásokon is csak vánszorog)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#47) deedee válasza AthlonXP (#41) üzenetére


deedee
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#48) almos94


almos94
aktív tag

7870 tulajoknak hogyan fut a játék?

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#49) AthlonXP válasza Firestormhun (#44) üzenetére


AthlonXP
őstag

:R

Hát akkor vissza kell sétálnom egy kilométert...
Amikor megérkeztem az emberekhez, ott nem tudtam tovább menni, azért hagytam ott. Lehet meg kellett volna várnom amíg kibeszéli magát az illető, aztán kellett volna próbálnom tovább menni.
Amíg magyarázott én vásárolgattam.. :U

(#50) AGE-T


AGE-T
senior tag

Hogyan töltöm fel a fejlámpát?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro: Last Light
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.