Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro 2033

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 12:09:00

LOGOUT.hu

A Metro 2033 Dmitry Glukhovsky azonos című novellájának a feldolgozása, melyben egy orosz fickót alakítunk aki a világvége után a Moszkvát behálózó metróalagutakban tengeti életét, és talán mondanom sem kell nem egyszerű a túlélés. A járatokban ugyanis mindenféle szörnyűség ólálkodnak, a felszínen pedig még ennél is rosszabb a helyzet, így tehát egyetlen menedéket a metró állomásokban kialakított „városok ” jelentik, ahol élelemre, barátokra és ami a legfontosabb lőszerre tehetünk szert.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

A Metro 2033 Dmitry Glukhovsky azonos című novellájának a feldolgozása, melyben egy orosz fickót alakítunk aki a világvége után a Moszkvát behálózó metróalagutakban tengeti életét, és talán mondanom sem kell nem egyszerű a túlélés. A járatokban ugyanis mindenféle szörnyűség ólálkodnak, a felszínen pedig még ennél is rosszabb a helyzet, így tehát egyetlen menedéket a metró állomásokban kialakított „városok ” jelentik, ahol élelemre, barátokra és ami a legfontosabb lőszerre tehetünk szert.

Az ukrán 4A Games horror és szerepjátékos elemekkel gazdagon teletűzdelt belső nézetes lövöldéje PC-re és Xbox 360-re készült el. Megjelenésre pedig 2010 Március 18.-án került sor.

Trailer

Gameplay

Hivatalos weboldal

albert8

[ Módosította: stevve ]

Soirée...

(#2) ToxLee válasza Loretto (#1) üzenetére


ToxLee
őstag

ZSÍR játék lesz az kétségtelen :) Nem tudod ,hogy milyen grafikus motort használ? Mikor jelenik meg? Gondolom nem 2006-ban :O

(#3) Archer


Archer
őstag

Én is olvastam róla. Hasonló lesz mint a Stalker. Grafika nem rossz, mondjuk az egyik képen a hó elég lol, de a Stalkert sem a grafika miatt várom. Amúgy van fennt róla videó a gamershell-en.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#4) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Eltelt egy kevés idő, és eddig nem sokat lehetett hallani a játékról, de most bepótolták. Új képek és egy trailer is érkezett a Metro 2033-ból:

Metro 2033 képek és Trailer!

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Metro 2033: The Last Refuge Előzetes!

"A vezető országok békés külpolitikája a közeljövőben csúfos csődöt mondott: bekövetkezett az, amitől legjobban féltünk, a kevesebb mint fél óra alatt lezajlott atomháború után az emberiség törzsi szintekre süllyedt, ahogyan Einstein már megjósolta. A föld kopárrá, szennyezetté és terméketlenné vált, a maroknyi túlélő, akik a különböző óvóhelyeken - mint a hírhedt moszkvai metró - átvészelték a katasztrófát, most újabb fenyegetéssel kell szembenézniük: a mutánsok hordáival. Ezek a vérszomjas lények először csak a földfelszín felett bukkantak fel, de hamarosan a rejtekhelyekre is bemerészkedtek, megkérdőjelezve az újjáépítésre törekvő közösségek sikerét. Pedig a föld alatt sem álom az élet, ha már a felszín nem alkalmas rá. Bár a növekvő veszéllyel nem mindenki van tisztában, ám olyanok is akadnak, akik ebből is hasznot húznának, a játékos feladata az, hogy figyelmeztesse a civilizációt a veszélyre és megakadályozza, hogy a lator szörnyetegek embertársai fejére nőjenek."
Forrás: Gamekapocs.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Holnap itt a játék, mi ez a pangás. :F
Akinek lesz tapasztalata ossza meg, ha lehet.

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#7) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Ezeket a gépigényeket remélem csak viccnek szánták.

(#8) Vladi válasza zsolt1129 (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lehet tudni. Elvileg komoly, de lehet, hogy csak reklámfogás, hátha az emberek vásárolni kezdenek.
Viszont ha komoly, tehát a gépemen pl. el se indul akkor nem érdekel a játék. :U

Mi előre tudtuk hogy ez lesz Ebédre hízott patkány Gyere siessünk Indul az expressz Nézzük meg Milyen a Balkán

(#9) luw2win válasza zsolt1129 (#7) üzenetére


luw2win
őstag

Sajnos nem vicc :(

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10) keIdor válasza luw2win (#9) üzenetére


keIdor
titán

[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Majd páran lökhetnének avg fps-eket kinél milyen vassal hogy fut.

(#12) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#11) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Érdekes legújabb nv-s whql driver-re azt írja frissítsem le. :U

(#13) ollie válasza zsolt1129 (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért? A minimum már alsó kategória.

***

(#14) HaaS válasza ollie (#13) üzenetére


HaaS
addikt

Neked / nektek :)!

Most vettem egy másik gépet, pont múlt héten... AGP-s Athlon64 2800+, naná, használtan.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#15) ollie válasza HaaS (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az már low-lowend. :P

***

(#16) HaaS válasza ollie (#15) üzenetére


HaaS
addikt

Hát nem belőlem élnek, az biztos... :D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#17) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hát nekem ez a stalker-es beütés nem tetszik, az is kb ugyanez a stílus. (az se tetszett.)
A thriller részek elég jók benne, graftól én nem vagyok elájulva.

(#18) deedee


deedee
őstag

szervízben a gépem még kb 2 hétig..... :O
pedig rohadtul vártam már a gémet.... :(((
most csorog a nyálam.....erősen.... :(((

(#19) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Nagyon tartok tőle hogy úgy jár mint a Stalker...
Szép grafika, kitűnő hangulat, de a tűzharcok gyengék (erőtlen fegyverek, gyenge ragdoll, stb.)
Sajnos az első játékleírások is ezt támasztják alá, és bár ez is (mint a Stalkerek) 9 körüli pontokat kap a kritikusoktól, én úgy vagyok vele hogy ha már shooter, akkor legyenek már jók benne az akciórészek...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#20) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Benhcmark van a gémbe?

(#21) Lauda


Lauda
félisten

Ezt mindenki tartsa fejbe, mielott beindulna a banhullam. :DDD Ha minden jol megy, este megnezem hogy fut a gtx-en. :R

(#22) ADAM1337 válasza SzlobiG (#20) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nincs, viszont jó hogy lehet dx verziókat variálni.

(#23) pacskerbeg


pacskerbeg
csendes tag

Üdv !
Gyönyörü a game...."tesztprogit nem találtam benne "
igaz én csak Dx9-ben játszom vele , egy 8800 GTS-el, verihigh beállításon 3xAAA, 2x-es élsimítással gyönyörüen fut...

(#24) luw2win válasza pacskerbeg (#23) üzenetére


luw2win
őstag

'3xAAA' Itt az elemre gondoltál? ;] - az amúgy AA (Anti-aliasing)
Másik pedig hogy very high de ez már kukacoskodás :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#25) ToxLee válasza pacskerbeg (#23) üzenetére


ToxLee
őstag

Nekem very highon, 1680*1050, DX11ben kb 20 fps-em van, 30 fölé sose megy. ;] Highon átlag 30fps. :U

(#26) ToxLee


ToxLee
őstag

Mellesleg a tűzharc teljesen stalkeres, szóval ha nem célzol nem ér a fegyvered semmit. Hangok botrányosan sz@rok(lehet warez miatt?), hangulat jó. Összegezve: a grafika viszi a hátán a játékot.... :U

(#27) zH.


zH.
senior tag

Írok egy pici szösszenetet ,nem sokat játszottam ,most is az asztalon van a game.
Teszt:
i5 750 alapon
4890 2GB VAPOR-X
2x2GB DDR3 1600Mhz

1440x900 felbontás ,very high , AF 4X - próbáltam 16X-osan is ,ugyan az a helyzet. Lehet ,hogy proci limitről van szó ,holnap megnézem majd 3.6Ghz-en ,ma már nincs kedvem tesztelgetni.

Grafika szép ,ezt várhattuk is. Hangok szerintem nagyon jók. Házban le/fel kapcsolom a gyertyát pontosan lehet hallani a hangokat. Fegyverhang szintén fasza ,amikor lesérülsz és a társaid lőnek..pontosan lehet hallani ahogy kattan. Picit konzol átirat érzésrm van ennél is ,de legyen ez a legnagyobb baj. Egyenlőre nem fosatós ,megvan a játék feelingje de nem az az igazi STALKER. ( jó ,15percet játszottam ,ezt inkább ne is olvassátok. )
Harcal semmi bajom , STALKER-hez képest isten. Simán lehet lőni "zoomolva" és simán is. Pontos ,sebzés megfelelő.

Kb. ennyi ,holnap még írok. FPS-ek 25-60között alakultak. van amikor 25ig lemegy, van amikor felnegy 60-ra is. ( inkább bent ,ha nincs harc )
Holnap megnézem 3.6Ghz-en járatva ,addig tolom így.

GL & HF.

Ápdét : Hahaa van itt öngyújtó a térkép mellé ,ha sötét lenne. ;] Be fog ez indulni. :C

[ Szerkesztve ]

just be

(#28) ToxLee válasza zH. (#27) üzenetére


ToxLee
őstag

Ennyit számítana a felbontás? 4890 gyengébb kártya, mégis magasabb az fpsed. Az E7400 jóval gyengébb mint az I5 750 de húzva csak kihajtja az 5850-et. :F

[ Szerkesztve ]

(#29) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Nah zsír itt is elfelejtettek optimalizálni, megőrültek ezek hogy ezért új gépet veszek? veszek új gépet 300ezerből ami futtatná majd másfél év múlva felét nem éri és elavult lesz....tényleg nemtudom mit képzelnek ezek, faszom se dob ki egy rakat pénzt egy db játékért, mert nemtudták megcsinálni normálisan, boxon meg fut 60fps-el, lehet gyengébb a grafika, de annyival nem hogy ráfizessek 200ezret.

[ Szerkesztve ]

(#30) ollie válasza ToxLee (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tuti nem hajtja ki.

***

(#31) Lauda válasza BalaNce87 (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Csak egy jobb vga kellene szerintem. :)

Mindjart megnezem hogy fut a 920+280-al. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) zH. válasza Lauda (#31) üzenetére


zH.
senior tag

Jöhetnek a fejlemények majd. Kíváncsi vagyok 920 hogy viszi jobban. :) GTX 280 teljesítménye nagyjábol egyezik a 4890-el.. talán 280 kicsit erősebb. a 2GB-s viszont picivel gyorsabb tesztek szerint ,szal kíváncsi vagyok neked Nvidia-val hogy fog menni.

just be

(#33) BalaNce87 válasza Lauda (#31) üzenetére


BalaNce87
addikt

Az lehet de én tuti nem veszek/vennék új kártyát ezért, mondjuk nem vagyok gépbuzi:D eddig minden játék fut normálisan, ha nem fut akkor meg nem játszok vele. Mondjuk már a clear sky is elég gányul futott, ahhoz képest hogy csont ugyanolyan mint az első stalker, ami fullon ment normálisan.

(#34) romero28 válasza BalaNce87 (#33) üzenetére


romero28
senior tag

32k-ért már van használtan gtx260 . nem kellene sokat költened a cserére . az azért jóval erősebb az adatlapodon lévő 8800gt-nél . :K

(#35) Lauda válasza BalaNce87 (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Ez egy ilyen vilag. Ha szeretnel jo minosegben nyomulni az ujabb es ujabb gamekkal, akkor bizony idonkent villantani kell a lovet. Ez mindig is igy volt es igy lesz a jovoben is. :)

(#32) zH. :R

(#36) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Vsync miért nincs a játékba? Tök idegesítő hagy darabos a kép ha gyorsabban húzom az egeret.:(

(#37) zH. válasza SzlobiG (#36) üzenetére


zH.
senior tag

Így is szo*unk az FPS-ekkel.. :D

just be

(#38) Manbal válasza BalaNce87 (#29) üzenetére


Manbal
senior tag

Játszd 800x600ban DX9ben normál beállításon, AA nélkül. Ekkor kb. Xbox szintű grafot kapsz, és tuti lesz 60fps...

(#39) Manbal válasza SzlobiG (#36) üzenetére


Manbal
senior tag

C:\Users\-Felhasználónév-\AppData\Local\4A Games\Metro 2033\user.cfg

itt a vsync-et írd át on-ra

igaz nem a legtökéletesebb a hatás, de jobb mint nélküle :K

(#40) Manbal


Manbal
senior tag

Nekem 20-60 között van vsync-el, 1280x1024 maxon. A grafika gyönyörű, a hangok nem rosszak, az élmény is, egészen addig, amíg nem lesz valamiféle tűzharc... hát nem egy BC2 ezen a téren... de amúgy megvagyok lepve, jobb mint amire számítottam :)

(amúgy valszeg nem véletlen a 20 fps egy 5870estől (Nvidia által szponzorált game, Fermi demonstráló)

(#41) SzlobiG válasza Manbal (#39) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm, nálam nincs ott ez a cfg, csak az autosave meg a pályák.

(#42) BalaNce87 válasza Lauda (#35) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ezzel tisztába vagyok hogy így van és lesz is, és azzal is hogy nem éri meg:) csak az a gáz hogy veszek egy csúcskártyát 1 másfél évig bírja és azért egy 100-120ezres csúcskártya ne eddig bírja hanem évekig, pláne hogy jelentős fejlődés a grafikában több, mint 2 éve nem történt. Olyan előfordul hogy néha 1-1 játék becsúszik, aminek brutális igényei vannak, de általába nem azért mert kurva jó grafikája vagy fizikája lenne, hanem mert elhanyagolt munkát végeztek.

Manbal: Azért ne túlozzunk.

romero: mondtam hogy nem fogok cserélni egy játékért, más hogy sajnálok is rá pénzt adni. Az intel-el is az a baj hogy állandón jön az új foglalat ahogy jön új proci, így ha gyorsítani akarsz akkor már az újat kell venni, mert a régi egyre gyorsabban veszt az értékéből és végül elvault lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43) Sonja válasza SzlobiG (#41) üzenetére


Sonja
veterán

Szvsz rossz helyen nézted és nem ahol írta! Az autosave és egyéb file-ok a c:\Users\felhasználói név\Documents\4A Games\Metro 2033 mappában vannak, míg a C:\Users\felhasználói név\AppData\Local\4A Games\Metro 2033 mappában írta a user.cfg file-t, ami ott is van. :K ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44) Lauda válasza BalaNce87 (#42) üzenetére


Lauda
félisten

Azert ha veszel egy csucskartyat, azzal jo esellyel kihuzol 2 evet ugy, hogy a minosegbol nem kell leadnod. Ez igy volt pl a 8800GTX-nel es igy van a mai napig a GTX280-al is. Ez is lassan 2 eves lesz es nagyon nem kell lehuznom a csuszkakbol. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) SzlobiG válasza Sonja (#43) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen ott, de nálam AppData mappa nincs.:(

(#46) BalaNce87 válasza Lauda (#44) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát igen csak ha már a konzolt nézzük az garantálja a 4-5 éves játszhatóságot és egyáltalán nem néz ki szarul a játék rajta (és nem 100ezer, ami pc esetében egy db alkatrész), mivel mint már írtam a grafika se nagyon fejlődik így nem nagyon kell aggódni amiatt hogy ronda lenne rajta egy játék. Mondjuk egy fps-t nem játszanék konzolon (de már játszottam ps1-en:D), az inkább pc-re való.

(#47) Dashes válasza SzlobiG (#45) üzenetére


Dashes
őstag

A Local Settings és az AppData mappa alapesetben rejtett. Másold be a "C:\Users\felhasználói név\AppData\Local\4A Games\Metro 2033"-t a címsorba.

(#48) SzlobiG válasza Dashes (#47) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó lett. :R Csak azt nemértem, hogyha bevan álltva hogy mutassa a rejtett mappákat akkor miért nem mutatja az intéző na mind1.

[ Szerkesztve ]

(#49) Lauda válasza BalaNce87 (#46) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, de azert egy konzolt ne is emlitsunk egy lapon egy korszeru pc-vel. Ha az egymilliard mas pozitivuma mellett csak a jatek reszet nezzuk, akkor is a pc nyert. Probaltam en is xboxon jatekokat, az egy nagy szar. Fps-t gamepaddal elvezhetetlen szamomra, autos jatekok ugyszinten. Nomeg ha warezolsz, mar csak a dvd-k aran 1-2 ev alatt osszejon egy komolyabb vga. :DDD

(#50) BalaNce87 válasza Lauda (#49) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát mondjuk boxra se gyarkan vennék játékot, multiplayert meg fix hogy nem játszanék boxon, mert a legtöbb multis játék fps, még single-t végigtolom konzolon, de multiba nem fogok szopni vele. Amúgy semmi bajom a konzolokkal, de nemtudom mire vélni hogy miért drágább ugyanaz a játék egy konzolra mint pc-re. Autós játék szerintem jó, legalábbis én vettem egy logitech chillstreamet pc-hez és grid-et kurva jó tolni vele, persze kormánynál biztos nincs jobb, de ennyire már nem érdekel ez a téma, mondjuk grie-et billel is lehet játszani, de így paddal kényelmesebb és jobb is az irányítás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Metro 2033
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.