Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LLP-11Ker


LLP-11Ker
csendes tag

Szerény véleményem szerint ez már a bányász láz (2020 vége) kitörése óta is így volt, nem újkeletű.

(#2) Chaser válasza LLP-11Ker (#1) üzenetére


Chaser
titán

ezzel szemben már szépet esett a 7xxx-ek ára, van egy pont ahol a hülyeség már nem megy, a hanyatló nyugaton sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) imi123


imi123
őstag

Ahogy láttam cikk címét komoly összeggel mertem volna fogadni hogy nem Abu írta.Ő ezt nem lett volna képes leírni. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#4) Solten


Solten
addikt

Nem vedem az AMD-t, de meg x100 ceg csinalta ugyanezt a termekeivel.

Saor Alba

(#5) 1dude


1dude
aktív tag

Majd mindjárt jönnek a megmondóemberek, hogy azért volt drága, mert minden drágult ;]

(#6) b.


b.
félisten

Etikus Üzleti magatartás mindegyik cég részéről. Bárcsak belefutnának egy pofonba. Az ár/ teljesítmény kartel is egyértelmű GPU fronton.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) TIT


TIT
veterán

Vettem észre,hogy rohadjanak meg,de nembaj ezért vettem intelt.
Versenyhivatal hol van ilyenkor?
Szétkellett volna büntetni ezt az etikátlan céget,a többivel együtt és ők sírnak,hogy a pc piac nem megy,hát mi nem szarjuk a pénzt mint ők.

(#8) korcsi


korcsi
veterán

Ez egy üzleti döntés, semmi köze a kartell-hez meg a versenyhivatalhoz.

Az hogy nem gyártanak annyit valamiből amennyire csak lehetőségük lenne, szerintem szimpla üzletpolitika, profitot maximalizálnak.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9) Chaser válasza 1dude (#5) üzenetére


Chaser
titán

chiphiány/covid/karácsony... : )
könnyen vannak, a lefoglalt kapacitáson tudnak mást is gyártatni

b.
ááá, semmi ilyen nincs, sosevót', a véletlenek egyszerű játéka ez ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Petykemano


Petykemano
veterán

Arcátlanság!

Amikor épp meglódul a kereslet, és persze meglódulnak az árak is, akkor idejönnek bizonyos emberek és elkezdik magyarázni a közgazdasági törvényszerűségeket az árról, a keresletről és kínálatról.

Amikor meg épp visszaesőben van a kereslet és a közgazdasági törvényszerűségek szerint csökkennie kéne az árnak, akkor viszont hirtelen csődöt mondanak a közgazdasági törvényszerűségek, mert kevés szereplős piacon a cégek ármanipuláció céljából szorosan menedzselik az ellátási lánc kínálati ellátottságát ügyelve arra, hogy ne alakuljon ki túlkínálat, felhalmozódás.

Nincs ezzel baj (mármint dehogynem)
Csak akkor amikor épp túlkereslet alakul ki, akkor se járjon a szánk közgazdasági összefüggésekről. Hanem nagyonis helye van a "közgazdasági összefüggések" nihilizmusa (=hát ennyibe kerül, ez van) helyett szubjektív alapon, de abszolút mérték szerint értékelni (tehát nem a konkurencia áraihoz mérve), hogy mi éri meg, mi nem, minek az ára okés, és mi túlárazott.
Ha a kevés szereplős piacon a kínálat kooperatív menedzselésével az ármanipuláció elfogadható piaci magatartás, akkor az is helyes, ha a média ahelyett, hogy az árat objektív piaci körülménynek tekintené, szubjektíven értékeli azt és a magasnak értékelt árak miatt a közösséget a saját érdekében igyekszik lebeszélni a vásárlásról.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#11) TIT válasza korcsi (#8) üzenetére


TIT
veterán

De van,büntettek már meg céget emiatt,hogy mesterségesen verik fel az árakat.
Nembaj ha nem kell a lóvé,adom a másiknak.

(#12) Cifu válasza korcsi (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az undership (eredetileg ezt a szót használta) nem azt jelenti, hogy kevesebbet gyártanak, hanem hogy kevesebbet szállítanak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Chaser válasza TIT (#11) üzenetére


Chaser
titán

ma jött inteles hír, talán csökkentenek 20%-ot
nemrég meg emeltek 10-et :d de nem jött be a matek
ez a profitmaximalizálás lassan kezd beteges mértéket ölteni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

innentől kezdve felőlem szállíthatnak akármilyen keveset, úgysem veszem meg.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#15) FireKeeper válasza TIT (#11) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jó azért itt nem olyasmiről beszélünk ami nélkül nem tud életben maradni az ember. ennyi erővel büntessék meg a rolexet meg a ferrarit is, mert nem gyártanak eleget?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16) b. válasza korcsi (#8) üzenetére


b.
félisten

Nem a gyártás van visszafogva. Ott előre meg kell rendelniük bizonyos mennyiségű waffert és terméket amihez szerződés köti őket. Az AIB partnereket és ellátási láncokat futtatják termékhiányba hogy a készleten lévő termékek árát fent tudják tartani fel tudják verni. Lásd RTx 3080/ RX 6900 augusztus végén olcsóbb volt, mint most.

FireKeeper: mit gondolsz a tejföl és étolaj/ építőanyag/ műtrágya ára is teljesen az infláció hatása itthon vagy mesterségesen ,már a kereskedők és gyártók emelték jóval az inflációs megkívánt szint fölé? Menj ki Ausztriába/ Angliába/ Németországba és csodálkozz a boltban hogy egy 3- 4x akkora fizetéssel rendelkező emberke olcsóbban vásárol kint magyar terméket, mint te itthon.
Ez magyar gyártású étolaj Németországban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Egon válasza imi123 (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

:))
Akinek van egy minimális közgazdasági vénája vagy érzéke, az eddig is tudta: az AMD is egy profitorientált cég, nem Robin Hood, nem szent. A többiek meg eddig is és ezután is leragadnak a "k*csögIntel"-szintnél... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) hardzsi2 válasza hokuszpk (#14) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

...és itt a lényeg: a vásárló szavaz, hova teszi a pénzét. Amíg sok a "kiéhezett", játszhatják a magasan tartást, de eljön az a pont, amikor csökkenni kezd a kereslet, erre pedig lépniük kell, különben ugyanez vár a dédelgetett profitjukra is.

A magam részéről egyelőre kivárok. Az "őrület" lassan alábbhagy, a karácsonyi szezon még a kezükre játszott, de azóta egyre kedvezőbb a helyzet.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#19) sh4d0w válasza TIT (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy jön ide a versenyhivatal, meg a büntetés? Akkor és annyiért szállít, ahogy neki tetszik, nincs törvény, ami kimondja, hogy kötelesek többet és olcsóbban szállítani, hogy TIT neki tetsző áron tudjon vásárolni.

Vizsgálat akkor jön, ha kiderül, hogy más céggel/cégekkel egyeztetve csinálták ezt.

Egyébként meg semmi más nem történt, mint kiderült: az AMD is egy kapitalista cég, ami a piacból él.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

szerintem a hír félre van értve ...
és itt már ki is fejtettem a véleményem
Az undershipping-nek több oka is lehet .....
Vagyis a kérdés .. hogy MIÉRT?

pl.
- nem foglalt le elég kapacitást a TSMC-nél,
- és az hogy a kevés legyártott prociből - annak adtak akik rögtön fizet. ( pl. Cloud )
és a máshova már nem jutott annyi, amennyit a kereslet igényelt volna ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#21) b. válasza S_x96x_S (#20) üzenetére


b.
félisten

Ezt szerintem nem lehet félreérteni és magyarázni: A kifejezés után világosan kinyilatkozta az okát.
"undership GPUs to "balance supply and demand."

Ezt senki nem fordítja úgy a világon,( esetleg csak te) hogy túl nagy a kereslet (vagy túl kevés a gyártás) és nem tudjuk kiszolgálni...
A valós jelentése:
"we're going to keep prices inflated by lowering our output.""

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) Petykemano válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Petykemano
veterán

@sh4d0w @korcsi

Az FTC honlapjáról:
"Price fixing is an agreement (written, verbal, or inferred from conduct) among competitors to raise, lower, maintain, or stabilize prices or price levels. Generally, the antitrust laws require that each company establish prices and other competitive terms on its own, without agreeing with a competitor. When purchasers make choices about what products and services to buy, they expect that the price has been determined on the basis of supply and demand, not by an agreement among competitors. When competitors agree to restrict competition, the result is often higher prices."
[link]

A többit is érdemes elolvasni

A helyzet az, hogy - a törvények szerint és a törvények betartatásának mértékében - nem igaz az, hogy a versenyes piacgazdaságban (aminek az állam az állam által hozott törvényekkel szab jogi keretet) egy cég akkor és annyiért szállít, ami neki tetszik. A versenyes piacgazdaságban a verseny kötelező, állami előírás. Ez az elvárás olyan környezetben, ahol sok a piaci szereplő és a piaci szereplők sokasága miatt a gyakorlatban szinte képtelenség megvalósítani a koordinációt, természetes módon teljesül.
De kevés piaci szereplő esetén - a törvények értelmében - az állam feladata felügyelni a versenyt, hogy a szereplők ne kooperáljanak egymással - nem feltétlenül megegyezéses, hanem csupán koordináló magatartás útján - a fogyasztók kárára.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#23) TIT válasza sh4d0w (#19) üzenetére


TIT
veterán

Akkor is etikátlan mert direkt visszafogják,nem én nem tudok más se és nem nekem tetsző,hanem normális áron,érdekes intel tudta olcsóbban adni?
Amúgy nem én vagyok szarrágó,van itt elég meg máshol is,csak ilyenkor elbújnak.
FireKeeper: Ferrari más kategória,gyártanak csak nincs annyi pénz amennyibe az kerül meg nem mindenki akar 300-al repeszteni.Az luxus,egy csóró proci 6 magos 60-ért meg nem,érdekes én 3 éve vettem 63-ért,most meg valami 90 volt,de nem gond vettem a konkurenciától,csak aztán ne sírjon az amd,hogy nem megy a szekér,az a baj,hogy vérszemet kaptak mert végre csináltak egy jobb procit és vitték.

(#24) Cifu válasza S_x96x_S (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, az undershipping a céges jogban azt jelenti, hogy a cég tudott volna szállítani, de nem szállított (visszafogta a leszállított mennyiséget).

Lisa Su nem egy sarki kocsmában használta ezt a szót, hanem egy részvényesek számára tartott előadáson. Szóval eléggé biztos lehetsz benne, hogy nem félreértésről van szó...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) b. válasza Cifu (#24) üzenetére


b.
félisten

Micsoda aláírásod van Cifu :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) Alaaf Pi válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Helyesen akkor és annyit szállít, amennyit szerzödésben vállalt.

(#27) S_x96x_S válasza Cifu (#24) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Nem, az undershipping a céges jogban

akkor nem értünk egyet :R

"Undershipping" chips azt jelenti, hogy a chipgyártó, az AMD kevesebb chipet szállít, mint amennyit megrendeltek tőle. Ennek okai lehetnek például a gyártási kapacitás korlátozottsága, a gyártási problémák, a nyersanyaghiány, a magasabb prioritású rendelések előbbre való kezelése stb."

"""
Az "undershipping" jelenség mögött álló okok részletesebb listája a következő lehet:

- Gyártási kapacitás korlátozottsága: Ha a gyártó nem rendelkezik elég gyártási kapacitással a megrendelések kielégítéséhez, akkor képtelen lesz elérni a megrendelt mennyiség szállítását.

- Gyártási problémák: A gyártási folyamat során fellépő technológiai problémák vagy minőségi hibák késleltethetik vagy akadályozhatják a chip szállítását.

- Nyersanyaghiány: Az alapanyagok hiánya, mint például a wafer vagy az ötvözeti anyagok, akadályozhatják a gyártási folyamatot, ami késlelteti a chip szállítását.

- Magasabb prioritású rendelések: Az AMD lehet, hogy előbbre kezeli a magasabb árbevételű vagy magasabb prioritású megrendeléseket, ami a kisebb megrendelések késleltetését vagy lemaradását eredményezheti.

- Piaci nyomás: Az erős piaci verseny és a folyamatos igény a legújabb és legjobb chiptermékekre, valamint a vásárlók szigorú szállítási határidejei, mind hozzájárulhatnak az undershipping jelenségéhez.

Ezek az okok mind együttesen vagy egyedül is okozhatják, hogy az AMD kevesebb chipet szállít elő, mint amennyit megrendeltek tőle.
"""

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#28) S_x96x_S válasza b. (#21) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A kifejezés után világosan kinyilatkozta az okát.
> "undership GPUs to "balance supply and demand."

ami az én verziómat támasztja alá .. :R
"az AMD kevesebb chipet szállít, mint amennyit megrendeltek tőle. Ennek okai lehetnek például a gyártási kapacitás korlátozottsága, a gyártási problémák, a nyersanyaghiány, a magasabb prioritású rendelések előbbre való kezelése stb."

Mottó: "A verseny jó!"

(#29) ddekany válasza Petykemano (#22) üzenetére


ddekany
veterán

De azzal, hogy hiány szándékos előidézésével magasan tartja a haszonrést egy eladott terméken, hogyan korlátozta a versenyt? Ha pl. összebeszélt az Intellel, hogy ő se szállítson, akkor korlátozta. Ha ehelyett az Intel azt mondja, hogy ő meg kisebb réssel de többet ad el, és így átcsábítja a vásárlókat, akkor megmaradt a verseny.

(#30) b. válasza S_x96x_S (#28) üzenetére


b.
félisten

Nem, ez nem azt támasztja alá.
Ha gyártási kapacitáshiány és nehézség van akkor azt mondja Lisa egy befektetői konferencián nem pedig az undership kifejezést használja. Felesleges direkt naívba átmenned, mindenki tisztában van vele hogy mit jelent.
Kapacitás szabadult fel a TSMC nél visszamondások voltak , az eredeti hírek szerint AMD az 5nm rendelésein nem módosított a 6-7 nm minimálisan mondott vissza. Nincs semmiféle gyártási korlátozottság.

"Undershipping" chips azt jelenti, hogy a chipgyártó, az AMD kevesebb chipet szállít, mint amennyit megrendeltek tőle."

Igen ez történt az okoknál pedig kihagytad azt hogy :
"we're going to keep prices inflated by lowering our output."

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) catlaca válasza TIT (#23) üzenetére


catlaca
senior tag

Ha figyelmesen elolvasod a cikk elejét, magasabb forgalom mellett nem változott a profit. Ez kb azt jelenti, hogy emelkedtek a költségek és darabra vetítve csökkent a nyeresége. Szaladhatsz a konkurenciához, ugyanazt kapod kb, kétszereplős piacon nincs igazi verseny.
A bérgyártó véges kapacitásáért gyilkos verseny folyik, jelenleg az amd is a legjövedelmezőbb termékekre koncentrál, konzolok, szerverek stb. A desktop vonalra meg jut ami jut, az árakat meg az egy darab konkurenshez illeszti. A leggyönyörűbb példa az intel vga kártyák árazása. Valahogy nem látom, hogy dömping árral letarolta volna piacot.

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#32) S_x96x_S válasza b. (#30) üzenetére


S_x96x_S
őstag

- De melyik cég, az, aki csak raktárkészletre gyárt és nem szállít ki ???

- Amúgy az Aug 25, 2022 -én az nVidiáról is ezt mondták
és szerintem ugyanolyan kontextusban:
Nvidia’s Big Reset Has Analysts Wondering Whether Company Is Now In The Clear
"“It is clear the company is undershipping gaming by a substantial amount. Datacenter is holding in well with China de-risked. Automotive is inflecting. We should never have to worry about a crypto cycle ever again. And as the dust settles we have two brand-new product cycles set to kick off within the next quarter or two.”" ( via )

Mottó: "A verseny jó!"

(#33) Petykemano válasza ddekany (#29) üzenetére


Petykemano
veterán

De azzal, hogy hiány szándékos előidézésével magasan tartja a haszonrést egy eladott terméken, hogyan korlátozta a versenyt?

A saját kínálatának szűkösen tartásával abban az értelemben nem korlátozza a versenyt, hogy a természetesen önmagában az nem akadályozná meg más piaci szereplőket a piaci résbe való benyomulásba. Sőt, ha a piaci résztvevők versengnek, akkor még ajtót is nyit.

A versenyt - abban az értelemben, hogy a versengő cégek egymással jobb szolgáltatással, alacsonyabb árral, stb versengnek a fogyasztókért - az korlátozza, hogy A és B cég, amelyek meghatározó szereplői egy adott piaci szegmensnek azon a piaci szegmensen kooperál.

Egyébként szerintem a felhozott probléma a CPU piacra sokkal kevésbé érvényes: Az Intel nem kooperál.
A Zen4 magas nyitóárának negatív fogadtatása és a versenyképes Intel Raptor Lake árszabás után relatív hamar több árkorrekciót is végrehajtott az AMD. A Zen3 termékek ára is eléggé alacsonyak.

Azt se lehet mondani persze, hogy a GPU árak ne csökkentek volna. De egy pár hónapja megállt. Az elhangzott Lisa Su idézetből pedig arra lehet következtetni, hogy ebben a szándékosság nem az, hogy nem tudnak lejjebb menni az árban a költségeik miatt, hanem az, hogy nem akarnak tovább engedni a marzsből. És ebben az AMD és az Nvidia a vélekedés szerint kooperál. (direkt ezt a szót használom, mert nem biztos, hogy valaha is megegyeztek. Csak az árképzésre és a kínálatra vonatkozó magatartásuk olyan, hogy egyik se kínál a másik alá lényeges mértékben)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#34) Nyersszotyi válasza b. (#16) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Egészségtelen szemét. Ingyen se kellene. Az egész inflációmizéria kezdetén beszereztem egy forró levegős sütőt azt viszollátásra. Bátran lehet végre enni rántott gombafejet és nincs szenvedés utána. Én megköszönöm ami történt mert megváltozott az életem.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#35) b. válasza S_x96x_S (#32) üzenetére


b.
félisten

Az Nvidia is ezt csinálta, ez teljesen egyértelmű .Nem tartom kizártnak régebbi hírekre alapozva hogy ez eredetileg Jensen fejéből pattant ki, Lisa meg boldogan követi.
Nem véletlenül írtam fentebb a RTX3080 / 6900XT re amit írtam és petyke sem véletlenül hozta versenyjogi kontexusba feljebb a dolgot, teljesen jogosan.
Aki okos az most nem vásárol, beintve nekik, csak ha kényszerhelyzetben van. Pénztárca szavazás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Mielőtt pálcát törnénk: Tehát az elmúlt évek alatti bányász láz által felsrófolt árakat a kereslet visszaesése ellenére indokolatlanul magasan tartották az árat. Mondtam, hogy hülyék vagyunk mi vásárlók, hogy shoppingolunk ilyen áron, miközben ők siránkoznak, hogy drága a gyártás....

Jevons paradox

(#37) rdmftw


rdmftw
tag

ez eddig is nyilvánvaló volt.
pénztárcával kell szavazni és akkor csökkentik az árat ha nem veszik.

(#38) Ironizer


Ironizer
tag

Jaj, már itt is itt van ez a baromság, ez egy félreértett dolog. Pcworld-ön már update-elve van a cikk:

Update: Drew Prairie, AMD’s VP of communications, reached out with the following clarification: “We are shipping below consumption because there is too much inventory in the channel and that partners want to carry lower levels of inventory based on the demand they are seeing and their expectations for their business…the idea we are doing this to keep prices “elevated” isn’t accurate. Our client ASP was flat year over year, and that is due to mix of CPUs shipped.”

This article originally published with the headline “AMD is ‘undershipping’ chips to keep CPU, GPU prices elevated” but it has been updated to reflect AMD’s clarification.

[ Szerkesztve ]

(#39) S_x96x_S válasza Ironizer (#38) üzenetére


S_x96x_S
őstag

(#40) 1dude válasza rdmftw (#37) üzenetére


1dude
aktív tag

És mire szavazol ha kell egy PC a melóhoz?

(#41) tasiadam válasza b. (#16) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem véletlen jár mindenki aki a határhoz közel van, más országba vásárolni. De egyébként persze jön a kérdés, hogy jaj, miért olyan rohadt olcsó a tzesco-adli-lidl-penny-akármi clubkártyával xy termék. Aztért, mert ők is olcsón szerzik már, máskülönben nekik sem érné meg. Jó, igen, árstop tolja fel, de ha eltörölnék azt, nem lenne itthon defláció, az szinte biztos.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#42) tasiadam válasza 1dude (#40) üzenetére


tasiadam
veterán

használtra. Előstör örül az nvidia, hogy jaj, megy a piac, kell tolni a 3ezres szériát, most meg azt nyögik, hogy nem veszik a 4ezreseket, az meg drága, mert nincs annyi és rohad rájuk :D zseniális. Nem lepne meg az az nvidia külön cégbe szervezné ki a datacenter és gyorsjtó eladásaikat, mert amúgy felgyújtanák a VGA águkat az emberek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#43) Chaser válasza tasiadam (#42) üzenetére


Chaser
titán

sok cég ezt több okból nem meri bevállalni, és hát nem a diy piac a húzószegmens pc-nél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"na és persze az árak magasan tartásának érdekében kevesebb GPU-t szállítanak majd"

Remélem az árak alacsonyan tartásának érdekében a vásárlók keveset fognak venni tőlük, és a nyakukon rohad az egész. :D

(#45) azbest


azbest
félisten

Amúgy a gyártó nem listaáron szállít a disztribútoroknak és megrendelőknek? Persze lehetnek kiemelt partnerek, akikkel kedvezményesebb megegyezésük van.

De ha a kereskedelemben hiány van, akkor a gyártó attól nem kap automatikusan extra pénzt a disztribútoroktól. A plusz árrést a disztribútorok és az üzletek teszik rá, hogy kevesebb darabból is meglegyen ugyanannyi bevétel.

Aztán persze lehet nagyobb listaárat választani, ha nagy a kereslet. De végső soron a gyártó mond árat akkor is ha keveset és akkor is ha sokat szállít. A boltban meg nem azt az árat látjuk, amit a gyártó mondott, hanem többet.

Ha sikerült nekik az, hogy annyit gyártsanak, amennyit meg is vesznek, de nem többet, akkor tökéletesen ütemezték a gyártást. A cég célja a profit, nem az ingyen játékgép az iskolásoknál.

Vásárlóként persze rosszul érint minket, hogy a csapból is az folyik, hogy mindenből mindenféle mondott okkal hiány van, de a cégeknek mégis rekord bevételeik és profitjuk van.

[ Szerkesztve ]

(#46) martonx válasza Chaser (#2) üzenetére


martonx
veterán

Én úgy vennék AMD-t, de még mindig nem esett eleget az ára. Amikor a 13600KF 130K, a 7700X meg 170, miközben a 13600 minimum 10%-kal erősebb, akkor nincs miről beszélni.

Én kérek elnézést!

(#47) martonx válasza 1dude (#5) üzenetére


martonx
veterán

Azt hittem a brüsszeli szankciók miatt volt ez is ;]
Sorosista bérenc Lisa Su :D

Én kérek elnézést!

(#48) Hoby válasza imi123 (#3) üzenetére


Hoby
tag

főleg hogy nem egyszer leírta hogy valószínűleg ezt teszi az amd :)

(#49) b. válasza S_x96x_S (#39) üzenetére


b.
félisten

Mert mit gondolsz hogy nem jön erre egy kimagyarázó verzió az újságíróknak miután körberohant az egész médián a hír? Déltől elkezdett beesni az Amd részvények ára este itt a kommunikációs javítás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) Chaser válasza martonx (#46) üzenetére


Chaser
titán

eddig az volt az előnye, hogy legalább lapok voltak olcsón
most meg drága lap, drága ddr5, drága cpu
vicc az egész
5xxx vonal már jó arában van, erre felmennek az am4 lapok árai :d
mondjuk inkább vennék egy 5700x-et mint a fentebbi közül bármelyiket, még egy combosabb ddr4-gyel meg megdrágult lappal is ár/értékben elég best

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.