Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Merevlemez hiba?!? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Már megint szarakszik a céges gépem...:(
A hibajelenség a következő: kb. minden 2-3 bekapcsolásnál rendkívül lassan találja meg a Primary Slave és a Secondary Master-re tett cuccokat (CD-ROM és CD-RW, auto-ra van rakva), ezután meg a ''Primary Hard Disk Fail'' hibaüzenet fogad... A gépet kikapcsolva és pár másodperc után bekapcsolva megy minden rendesen (reset általában nem segít). Ezen kívül néha a már elindult gép merevre fagy (bármely tevékenység közben- szövegszerkesztés, netezés, egyéb progik), és resetre előáll a fenti hiba...
Ez vajon mi a frász lehet? Kábeleket megnéztem, elvileg rendben. A vinyóra vagy az alaplapi vezérlőre gyanakodjak?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) rog válasza Egon (#1) üzenetére


rog
addikt

akármi is az, kezdj el backupolni ...

(#3) McJames válasza Egon (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Ha lehet, jól jönne némi adat:
alaplap (BIOS), chipset, HDD, os.
Nekem a NetVistám (Intel, i810e, Fujitsu 10 Gb, Win 2k) szórakozott tavaly hasonló hülyeségekkel, aztán ősszel meg is halt benne a HDD.
Nem hivatalos info szerint nem voltam egyedül a hibával az adott időszakban gyártott HDD-k miatt. Amúgy imho és kedvelem a Fujitsu termékeit, nagyon strapabírók tapasztalatom szerint.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) Egon válasza McJames (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

DTK alaplap, VIA Apollo Pro133 chipset, Quantum lct-20-as, 20 Gigás vinyó, Win95...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) rog válasza Egon (#1) üzenetére


rog
addikt

ha már a hiba okát keressük, szerintem ez nem a vinyo lesz, mer akkor nem fagyna. akkor már
inkább az alaplap, vagy a tápegység.
nem inkább alaplap.

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nekem ilyet utoljára a 486-osom csinált a 420 megás Quantum-ommal, de akkor simán azért, mert túlmelegedett...

BIOS Default beállítások, esetleg a vinyó manuális beállítása nem segít? Havernál is csinált ilyet a vinyója és miután felismertette a BIOS-szal és nem Auto-ra volt téve, minden rendbejött.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) Egon válasza rog (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Mondjuk a táp az lehet, mert csak 200W-os (de legalább márkás), és a gépben van a vinyón kívül egy CD-ROM, egy CD-RW, egy Iomega JAZ-drive (SCSI-kártyával) és egy hálókártya is...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Egon válasza Agyzuzo (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem hiszem, hogy túlmelegedne (inkább ellenkezőleg), mert a hiba főként reggel, az első bekapcsoláskor jelentkezik...:)
A BIOS-ban csak a CD-k vannak auto-ra téve, a vinyó rendesen be van állítva...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) rog válasza Egon (#8) üzenetére


rog
addikt

hát akkor megvan!
öntsél kv-t a gépbe!! :))


de mindenképpen backup, mer 100% hogy a közeljövöben valamelyik drive-od eldobja a kanalat.

(#10) Egon válasza rog (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát, annak nem örülnék...:((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) rog válasza Egon (#10) üzenetére


rog
addikt

a 230W az elég lesz. legalább kiderül, hogy a táp van-e megfáradva.
de inkább szólj a hardvernek, hogy tönkrement a géped, adjanak egy újat.. :))

(#12) Egon válasza rog (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Ahogy az itteni viszonyokat elnézem, valszeg adnának a PIII helyett egy PII-t, úgyhogy igencsak rosszul járnék...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) #25954560 válasza Egon (#12) üzenetére


#25954560
törölt tag

Ha lehuzod a cd-krol a tapot, akkor kiderulhetne, hogy tenyleg a tap keves-e. Nekem a vinyom kezdett halodni es ekkor nagyon lassan jutott a rendszer tul a POST-on. Hiaba o volt a hibas, a CD-ROM-ot meg a DVD-t is lassan ismerte fel. Persze a vinyo nalam is 'manual'-ra volt allitva. Tegnapelott ota el sem indul, fel sem porog. Kuka.

(#14) Egon válasza #25954560 (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért ne dobd ki... Van Pesten egy-két cég, aki megpróbálja a gyártónál érvényesíteni a 3 év garit... Persze nem mindegy, hogy milyen márka, meg a gyártástól számítva nem szabad, hogy mondjuk 2 év 10 hónaposnál öregebb legyen...
Mindenesetre egy próbát megér...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) McJames válasza Egon (#10) üzenetére


McJames
senior tag

Még véletlenül sem szeretnék megbántani senkit, de a lct (low cost) sorozatról nincs vmi nagy véleményem. (Nem ezen vannak a kidurranós Philips chipek?)
Persze lehet a táp is a ludas, meg az alaplap is, de én inkább a HDD-re szavazok. A tápot multiméterrel ki lehet mérni, akár azt is, hogy mekkora az áramfelvétel indításkor az összes vagy egyes alkatrészekkel. A tápról sorban lehúzott cuccosok ötlete is szimpatikus.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#16) Egon válasza McJames (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Már mért bántanál meg ezzel a véleményeddel bárkit??? Ez CÉGES gép...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) #25954560 válasza Egon (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

Na, akkor kozelitunk. Szoval ez a vinyo _most_jott_vissza_ :)) ), akkor mehetnek vissza egyenkent a cuccok. Probak, uj cucc, probak... Csak az a baj, hogy en utalom a vinyoval jatszatni ezt a ki-be kapcsolgatast. Gondolom o is.

(#18) rog válasza #25954560 (#17) üzenetére


rog
addikt

szerintem a lehúzogatós módszer itt nem lesz jó.
mer gondolom dolgozna is közben.
és mivel hiba úgyis rendszertelenül jelentkezik.
csak 1-2 nap alatt lehetne bármire is következtetni..



(#20) zrubi


zrubi
senior tag

Nekem is volt ilyen jelenség, hogy a bios nem ismerte fel a winyót, hanem mindenféle krix-krax volt a típus helyén.
Ezt pedíg egy régi (rossz) cdrom okozta, ami a winyó mellett volt slave-ként. Levehúztam a CD-t és megjavult minden :)

zrubi.hu

(#21) emvy


emvy
nagyúr

Aki azt mondta, hogy a vinyótól nem fagy, az tévedett. 5 méterre van tőlem egy gép, amiben egy ős Conner vincsi is van (DOS is kell), és a gép fagy néha, de ennek 2 oka van:
1. Néha a vinyó (leáll v. vmi ilyesmi)
2. A kábel kontakthibás. Javaslom megnézni.

while (!sleep) sheep++;

(#22) McJames válasza Egon (#16) üzenetére


McJames
senior tag

Az igaz, hogy a céges géped CÉGES gép, de más vki, aki szintúgy beleolvashat ebbe az eszmecserébe, lehet, hogy ilyen HDD-t vett a saját pénzén. A lényeg, hogy tényleg nem fikázni akartam a cuccost, de valóban úgy emlékszem, hogy sokan panaszkodtak rá. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#23) McJames válasza McJames (#22) üzenetére


McJames
senior tag

Egyetértek. A Windóz sokszor el sem indul vagy működés közben fagy azért, mert egy adott rendszerfile (pl. egy .dll vagy egyéb) olvashatatlan vagy részben olvashatatlan.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#24) rog válasza McJames (#22) üzenetére


rog
addikt

bocs tévedtem.

nem kalkuláltam bele, hogy ha hallja, hogy leáll a vinyója, akkor is megkérdezi, hogy mi lehet a baj.. :)

tudjuk, hogy három dolog a legvalószínübb:
vinyó
táp
alaplap
+1 földmágnesessurágzás/holdgravitációs vonzás stb

ezek közül a legegyszerübben a tápot lehet lecheckelni

különben meg hogyan is néz ki egy kontakthibás vinyó?

(#25) Bela27 válasza Egon (#1) üzenetére


Bela27
csendes tag

Hali szerintem nem más a hibás mint az alaplap.. a VIA .....

Hua Ching vállalatot Hsu Shih-csang vezeti

(#26) emvy


emvy
nagyúr

Nem a vinyó a kontakthibás hanem a kábel esetleg.

while (!sleep) sheep++;

(#27) rog


rog
addikt

#1: ''? Kábeleket megnéztem, elvileg rendben. A ''

hmm..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Merevlemez hiba?!? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.