Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mér csinálja? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dr. Ernő


Dr. Ernő
tag

Két CD-van a gépemben. Xp alatt, ha a slave-ként üzemelőbe berakok egy CD-t, és betolom a tálcát, kb 15 másodpercig semmit nem lehet csinálni a gépen, még az egérmutatót sem lehet mozgatni. 98 alatt nem csinál ilyet. Nem tudja vki. miért van ez?

(#2) Out válasza Dr. Ernő (#1) üzenetére


Out
addikt

Ha a CD-romod egy kabelen van a vincsiddel, akkor megakaszthatja, es ez okozhatja azt a kis leallast......

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) Anathol válasza Dr. Ernő (#1) üzenetére


Anathol
tag

Szeintem ez azért van mert be akarja olvasni a CD tartalmát és addig lefoglalja az összes erőforrást! Nekemis ezt csinálja ja és nincs egy kábelen a vinyó és a CD-ROM!

(#4) Dr. Ernő válasza Anathol (#3) üzenetére


Dr. Ernő
tag

De mi a tökömér foglalja le az összes erőforrást amikor nem lenne szabad? Amúgy a kábelen csak a két CD-van.

(#5) SYZYGY válasza Dr. Ernő (#4) üzenetére


SYZYGY
tag

Van memória rendesen a gépben?

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#6) Dr. Ernő válasza SYZYGY (#5) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Persze: 256Mb DDR(333). Attól tartok az Xp nem kajálja azt a CD-R-t. Kisérletezhetnék, hogy ide-meg oda dugdosom a kábelt stb de nincs hozzá kedvem. Mindig van vmi szar ami miatt nem tudom rendesen használni a gépet.

(#7) Som@ válasza Dr. Ernő (#1) üzenetére


Som@
őstag

Szerintem nézd meg az eszközkezelőben, hogy milyen adatátviteli mód van beállítva az adott eszközhöz. Az XP szereti nem beállítani a leggyorsabbat.
Szvsz lehet, hogy csak PIO módban üzemel amegadott eszköz. Ezt a kapcsoloót állítsd át ''Ha lehetsége, akkor DMA'' vagy valami hasonló állásba.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#8) Dr. Ernő válasza Som@ (#7) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Megnéztem ezt a DMA dolgot. Az XP-ben az eszköznél nem lehet állítani a DMA-t, ezt csak a ''másodlagos IDE'' vezérlőnél lehet állítani. Valóban a másodlagos IDE vezérlőnél ehhez az eszközhöz PIO mód volt alkamazva. DMA-t beállítottam és még rosszabb lett a helyzet! Ilyenkor a tálca behúzás után 30 másodpercig blokkolódik a gépem és folyamtosan világít a HDD ledje. Szóval visszaáltottam PIO-ra. Akkor csak a CD-XP viszonnyal van a gond????

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mér csinálja? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.