Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Nem tom, lehet, hogy házvásárlásra kellene adni a fejem... Leginkább az érdekelne, hogy mi az igazi különbség egy ócsó és egy drága, márkás ház között. Táp már van, szal az kiesik.

Gondolom a márkásnak vastagabbak a falai, jobb az elrendezése, nem rezonál... és még? Vagy elég ez így is? :)

Meg ha már, mennyiért vesztegetnek egy jobbat? Abszolút nem vok képben ilyen téren, szal help... :)

(#2) LukE válasza PeliScan (#1) üzenetére


LukE
veterán

Rezonanciához kis saját tapasztalat: vízpumpa egy eléggé merev 3/4 colos csővel kapcsolódik a radiátorhoz, és ezzel átadta a rezgéseket az egész háznak. Az meg az asztalnak, szóval borzasztó hangja volt csak a pumpának. Beraktam alá egy régi AT ház aljáról a gumitalpakat (a házhoz nem gumi, hanem elég kemény műanyag talpak vannak) és nem lehet érezni az asztalon semmi rezgést, meg hallani is alig. Házam egyébként egy eurocase gyártmányú csoda.

Ár: pl. csíftek nagytorony pl. ~45 bruttó, és nem szokták táp nélkül osztogatni.
DTK, Azona, meg hasonlók kevesebbe kerülnek, de azok is elég jók.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) PeliScan válasza LukE (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi a választ, bár az ár nekem elég sok. Beszarás, csak a ház kb annyi lenne, mint az alaplapom+proci...

Hm, és a ventizúgást, meg az ilyenmit mennyire fogja vajon meg?

Gondolom használtan elég eséyltelen, vagy nem? (ha vkinek van, ne tartsa magában...)

(#4) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Szerintem a Codegennek is vannak jobb darabjai. Nézz körül!

(#5) esteban


esteban
senior tag

Na jo, de a lakasod is tobbe kerul mint a rezso, meg a TV :)) ...

Egyebkent brutto 35 korul vannak tappal, es ha erdekel fel tudod hivni a akiszemelt boltot es emgkerdezed, hogy adjak -e tap nelkul. Daniaban sok hlyen tap nelkul is forgalmazzak a Chieftekeket.

iBook + RedBull :)

(#6) rvs válasza PeliScan (#3) üzenetére


rvs
aktív tag

a ventizúgás főleg attól függ, hogy milyen ventid van. egy 2-2500as egyébként is halk, egy 5500+ pedig mindenképp marha hangos.
használtan szerintem marha nagy ritkaság lenne egy jobb ház. aki megveszi, sokáig használja az ilyen finom árút. :))

(#7) Lupin. válasza PeliScan (#3) üzenetére


Lupin.
tag

Ha hangos a venti akkor csak a hangszigetelő szivacs segít(1-2 ezer forint). Egyébként: http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/hazak.html
itt árak is vannak.
Használtan szerintem nem lehet csak házat venni, mert azt mindenki hosszú távra választ magának. Ezért olyan drágák a jó házak, amelyak nam vágják el az ember kezét + kivehető a HDD rekeszük és még sok apróság.

(#8) PeliScan


PeliScan
addikt

Igen, én is tévedtem már oda, de ház az árak megint csak elég durvák... Akkor lehet, hogy halasztódik az egész. :))

De most akkor télleg, miért érné meg nekem (vagy bárkinek) veszettdrága házat venni, ha még csak nem is halkabb, akkor mi az előnye? (eddig én még nem vágtam meg a kezem ezzel sem :) )

(#9) LukE


LukE
veterán

DTK meg Azona áráról nem tudok, de elég jókat mondanak róluk. Meg Codegen sem egy rettenetes cucc.

Miért jó egy jobb ház? Saját 10k-s házam végülis jobb, mintha egy drága házat farigcsáltam volna így szét (víz meg hasonlók). Kezemet még nem vágta meg, de némi próbálkozással sikerülne. Kissé vékony az anyaga, és nem tökéletesen stabil.
Ha torony, akkor mélységét mindenképpen csekkold, mert ebbe belülről vinyót bepakolni alig lehet, elölről végülis egész kényelmesen szerelhető.
Tényleg 1 vicces dolog: FeelV-hez kitörögethető pci takaró lemezek voltak, ebben meg rendes ki-be csavarozható darabok.

Nem rendel valaki budapesti mostanában overclock.hu-tól? 1 leszorító kellene igazándiból, de a postaköltséggel 3x annyiba kerülne.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) Lupin. válasza PeliScan (#8) üzenetére


Lupin.
tag

A Chieftec azért olyan drága mert van hozzá táp és élettartam garis. Tehát bármi probléma van vele, fogod oszt hozzájuk vágod.
Vannak alumínium házak, ezek könnyebbek mint a többi, és szerintem szebb az ezüstös szín.
Na ezzel jól megmagyaráztam azt amit én sem tudok :)
A Codegen házak nem túl drágák(10 péz) és elég jók is.
Szerintem bármilyen ''gagyi'' ház is megteszi.
Az a lényeg, hogy neked tessen, könnyen tud szerelni, mert szerintem a drága házak is ugyan olyan zajosak ha hangos a ventid.
A hangszigetelő anyag viszont csodákra képes.

(#11) Lupin.


Lupin.
tag

LukE milyen a vízhűtésed?

(#12) PeliScan válasza Lupin. (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Nekem is Chieftec tápom van, hozzájuk is vágom, ha nem müxik 90 éves koromig!! :) De nem szidom, mert eddig nagyon szép és csendes, csak hát nem 3.3V a 3.3V de eddig még nem volt prob belőle...

Láttam az overclock-on ilyen hangszigetelő izét, gurigába, kb 1500 pénzért egy lappal. Ez az, amire gondolsz? És saját tapasztalat, hogy tényleg müxik? Mert ha igen, erre még azért beruházok!! És hova teszed? CSak úgy szimplán az oldalfalakra?

(#13) Lupin. válasza PeliScan (#12) üzenetére


Lupin.
tag

Nekem nincs a házon se oldallap se semmi, mert kb 46 fok a proci így is, így hát hangszigetelű szivacsom sincs. Itt zúg a gép az asztal tetején a fejem mellett.
A szomszédban a legjobb barátomnak a rooter gépét viszont együtt szigeteltük.
Egyszerűen sima szivacsot rahasztottunk a ház oldalára belőröl csak úgy natúrban, és elég fasza lett. Ez egy próbát megér mielőtt pézt adnál ki hangszigetelőért. Sima szivacs oszt kész. Ebben az esetben szerintem érdemes megoldani rendesen a gép szellőzését(1-2 plussz venti(8 vagy 12cm-esek)).
És ha már ventiket pakolsz bele szerintem azok elé a ventik elé amelyek beszívják a levegőt a házba, ragasztani v.milyem szövetet, amiken fennakad a por.

(#14) LukE válasza Lupin. (#11) üzenetére


LukE
veterán

száraz:), és ennek örülni kell, ha gépben van.

Blokkok(cpu+gpu) HookR-től->10k
Skoda hűtő radiátor->3k
Project pumpa->7004Ft
csövek, meg mindenféle baromság->sokpénz

Amivel sokat szívtam, az a radiátor volt. Nagy dög, torony egyik oldalát majdnem beteríti, de diektbe csak egy 8cm es venti fújja 1800rpm körül(felvettem 1300ról, mert éppen Prime95 torture teszt fut, és fölment 50 fokra). Csövek csatlakoztatása volt 1 jó móka, CPU blokk 10-es csonkkal, GPU blokk 8-as csővel, pumpa beömlő csöve 3/4 colos, legalább a kimenő csöve 10mm körüli.

Csipszett kapott egy kb. 3centi magas bordát, eredetileg venti+kicsi borda volt rajta, ami hangos. Kb. ezzel szemben 8cmes venti, kevés RPMen.
Ti4200-at alulról még egy 8centis fújja 5Vról, ez minimális légáramlást csinál, de nélküle megreked a meleg levegő, ami gáz.

Sok hangja nincsen, de meg kellene csinálni valami rendes légáramlást bele, de no time:)

Más érdekel még?
Képeket raknék fel, de nincs digigép:((

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#15) LukE


LukE
veterán

Overklokkos hangszigetelő anyagot mintha HWSWn szídták volna, én még nem láttam közelről.

Vízhűtéshez még: 1 haver, mint később kiderült, nagybátja cnc marós, vagy hasonló, és csináltak egy plexi fedős blokkot házilag, ami aztán nem bírta a hőtágulást, és szépen eláztatta gépét.

PalominoXP@1781Mhz, 1.85Volt, ami fűt 1 kicsit.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) Lupin. válasza LukE (#14) üzenetére


Lupin.
tag

Kössz az infót! Nincs több kérdés.
Kár, hogy nincs kép, mert a Skoda :) hűtőre kíváncsi lettem volna.

(#17) LukE válasza Lupin. (#16) üzenetére


LukE
veterán

Jobb is, hogy nincsen kép, kissé gány:( vizsgaidőszak, meg jobb lenne, ha most is tanulnék:o

Azért van néhány vicces dolog benne: táp fölülről lóg be, elosztó ki a gépből, meg hasonlók. Persze eredeti oldala nem megy föl, mert egy darabból van, hát egen, eléggé ''olcsó'' ház.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#18) Lupin. válasza LukE (#17) üzenetére


Lupin.
tag

Hát igen. A táp nekem is a ház(midi torony, szélesített) tetejére került. Fúrtam négy lukat a tetőre és egy nagyot, ahol bemennek a kábelek a ház belsejébe, úgyhogy az enyém sem világszépe, de nem ez a lényeg. Élvezi az ember ha barkácsolhat vele. Én legalábbis ezt gondolom. Na meg ÉN találtam ki, ÉN csináltam meg, stb.
Nekem nem jött össze a félévem a egyetemen, úgyhogy kaptam félév pihenőt.

(#19) LukE válasza Lupin. (#18) üzenetére


LukE
veterán

Nagytorony, szóval a táp még elfér belül, függőlegesen lóg be a hátlaptól kb. 10 centire, így a vízcsövek sem törnek meg.

Végülis jó dolog barkácsolni, ha nem is jött ki sokkal olcsóbban, mint ha megcsináltatom valakivel a rázósabb részeket, de így nem néz hülyének a lakatos:), meg kb. 6-7szer át lett dolgozva a fölső része, attól biztos kiakadt volna akárki.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) bgeri válasza PeliScan (#8) üzenetére


bgeri
csendes tag

Hi!

Én most vettem egy DTK házat, 16k bruttó. Marha jó, csavar nélkül szerelhető, csendes. Most raktam bele egy spire ventit is, gyakorlatilag csak akkor hallom, hogy megy a gép, ha a hdd-t terhelem.
Hátránya, hogy kegyetlen nehéz, majd leszakadt a kezem, mire hazavittem. Hátmég mikor mindent belepakoltam:)

(#21) pojakcs válasza PeliScan (#1) üzenetére


pojakcs
senior tag

A zajszint nagyon kis mértékben függ szerintem a háztól. Végy egy olcsó házat, béleld ki az oldallapokat valami szigetelő anyaggal. A ventiket meg pár termisztorral sorba kötni, oszt akkor pörög ha melege van.
Én ezt csináltam és jó, ha kikapcsolom a seti@home klienst, lehet hallani ahogy csendesedik a gép. :))

Üdv: Csaba

(#22) PeliScan válasza bgeri (#20) üzenetére


PeliScan
addikt

És merre vetted..?

(#23) PeliScan válasza pojakcs (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen, ezt kéne csinálni, de vmi gáz van, a 1.7e s cerka alapban 50 fok, szóval ha még csökkentem az RPMet, meghal... :(

(#24) PeliScan


PeliScan
addikt

Télleg, mi az, ami a legalkalmasabb egy ház szigetelésére? Vajon egy jól méretrevágott polifoam megteszi? Vagy az tól merev, és inkább vmi stivacsfélével próbálkozzak?

Használta már vki az overclock.hu-s szigetelőanyagot? Tapasztalatok..?

(#25) Lomos


Lomos
aktív tag

en is gondolkoztam mar hangszigetelesen, de eszembe jutott, hogy vajon nem szigetel-e hot is? Mert azert valamennyit csak lead a fem falakon at is...es ha berakod dunsztkotesbe a gepet, nem tudom jot tesz-e...

hm?!

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#26) PeliScan válasza Lomos (#25) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen, biztos szigetel azt is, de saját megfigyeléseim alapján (manulálisan végigtapizni a házat) leginkább a tápnál ad le hőt, ott meg úgyse szigeteled, vagy ha igen, akkor felmegy a tápventi 1100 RPMről 1600 RPMre. Hú. :)

Inkább szerintem a ház szellőzésébe, és a ventillációba zavarna be, de hát legfeljebb beteszek egy lassú ventit.

Persze csak ha télleg ér valami az egész... Van már, aki csinálta? És mivel?

(#27) PeliScan


PeliScan
addikt

Na, egy kis UP.

Házszigetelés: van már, aki csinálta? És mivel?

(#28) zrubi válasza PeliScan (#27) üzenetére


zrubi
senior tag

Én csináltam, kibéleltem az egész házat belűlről papírral (kartondoboz).

Hát nem ez a legjobb megoldás :)

zrubi.hu

(#29) Witlok válasza PeliScan (#27) üzenetére


Witlok
tag

Én már csináltam 5mm-es parafalemezzel. Kibéleltem a 2 oldallapot és a tetőt (na jó teljesen nem lehet, kell kb. 2 centi hézag körben, különben nem lehetne leszedni a házburkolatot).

Tényleg használt (azthiszem 4mm parafa 12 dB-el csökkenti a zajt), de csodát nem szabad tőle várni és figyelembe kell venni, hogy a különböző frekvenciájú zajokra különböző zajelnyelő anyagok az ideálisak. Erről a HWSW-en olvastam jó hozzászólásokat...

Hallottam már polifoam, szivacs, parafa, bitumen hangszigetelésekről (és ezek kombinációjáról is). Vannak akik fémragasztóval az összes illesztést, szegecset összeragasztják - így a ház által keltett rezonanciától nagyrészt meg is szabadulnak.

Egy dologról ne feledkezzünk meg, az is nagyon sokat számít, hogy hol helyezi el az ember a házat (asztal tetején, alatt, mögött, szomszéd szobában :) ) - egy kis rakosgatással néha egész jó eredményeket lehet elérni.

(#30) PeliScan


PeliScan
addikt

zrubi: hát igen, azért a kartonlapnál valamivel jobb hangelnyelő anyag kéne, én is első körben a polifoam-ra gondoltam.

Witlok: parafa... Érdekes. :) Nem jutott volna eszembe, de ha neked megy... Ja, annyit még, hogy neked csökkent 12dB-vel, vagy úgy nagy általánosságban, laborkörülmények között mért adat (ami valszeg a valóságban nem müxik:)

(#31) Male válasza PeliScan (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Én purhabbal (hagyan kel írni?) szigeteltem belülről 1-2cm vastagon (hol mennyi hely volt). A dobozára volt írva, hogy hagszigetelő is. Hát nem sokat fogott le a hangból (bár eleve elég halk a gép: vinyó hátul/alul egy 900 rpm-es 8cm-es ventivel, a videokártyán csak borda, chipseten szintén csak borda, tápventi is csak 7 volton megy, a procihűtő ilyenkor (internetezés közben) meg áll -> SpeedFan).

(#32) Gollam


Gollam
tag

Én már próbáltam szigeteléssel, de nem sokat javított (azona ház). Viszont ha jól meg van húzva minden csavar akkor szerintem egész halk, pedig van benne venti (+ mobil rack 2 venti)

''Gazdagnak lenni jobb, mint szegénynek. Márcsak anyagi szempontból is.''

(#33) B1gyee


B1gyee
csendes tag

Hali!
Egyenlore eleg kezdo vagyok a moddolas temaban de keszitettem egy (szerintem) jo hangszigetelest.
Vettem hangtechnikai boltban hangelnyelo szivacsot
ebbol volt 3 fajta is de a legvekonyabbat vettem ami igy is 3cm vastag:)
Szoval beboritottam vele belul az elegesz gephazat,levettem a prociventit 7volt-ra es igy alig lehet sot semennyire sem lehet hallani a ventit
Sajna eleg sok hot fejlesztenek a gepben levo cuccaim de mar dolgozok a megfelelo hazhutesen:)

Itt talalhattok par kepet a keszulo gepemrol: [L]http://bogyee.iec.hu/modding/[/L] (bocsi nem onreklamozas csak nem nagyon neztem utana a forum kodjainak es nem tudom ,hogy lehet kepet beilleszteni:)

(#34) zrubi válasza B1gyee (#33) üzenetére


zrubi
senior tag

Hol lehet ilyet venni, és mennyiért??

zrubi.hu

(#35) B1gyee


B1gyee
csendes tag

Én Marion kft-nél vettem (X. ker. Jászberényi út 29)
egy 30*60-as darab szivacs 650ft volt ha jol emlékszem
én 3db-ot vettem és így is megmaradt egy jó darab szivacs (persze még az géptakaró lemez oldalára nem vágtam rá a szivacsot amíg nincs lefestve a cucc)

(#36) pacalperkelt


pacalperkelt
csendes tag

Nekem a vinyó sivítása a legnagyobb zaj. Ezellen is hatásos a szivacs, vagy csak a susogást csökkenti?

(#37) danzi


danzi
tag

En nekem is a vinyok a leghangosabbak... majd lesz uj barracuda V-os, az kiraj lesz ;) csak jojjon ma' :) meg aztan az Serial ATA, a szellozesnek sem art, ha nem IDE kabelekkel van tele a haz...

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#38) B1gyee


B1gyee
csendes tag

Szerintem a vincsi hangját is elnyeli illetve tompítja ez a szivacs.
Erről nincs tapasztalatom mert vincsin majdnem ,hogy hangtalan vagy csak a fülem rossz?:)
Amugy Seagate Barracuda Iv-es vincsim van

(#39) PeliScan


PeliScan
addikt

Male: A purhab leginkább akkor hangszigetel, ha vmi résbe, két dolog közé fújod be, mert ott tudja jól kitölteni a helyet, meg azért akkor is viszonyítva szigetel jól: viszonyítva a levegőhöz. :)) Milyen procód+hűtőd van, hogy elmegy passzívan is?
Ja, a purhab meg a poly-urethán rövidítése, szóval lehet PURHAB, vagy csak PUHAB is.

Gollam: hát, a csavarok nálam is tökig becsavarva, dehát a hátsó lemeze a háznak iszonyatvékony valami izé, és goldolom az rezonál eléggé. :)))

(#40) PeliScan


PeliScan
addikt

Na jó, most indulok filcet venni, kb 2 nm-t, ha valaki még tud vmi jó anygaot helyett, szóljon!

(#41) rog válasza PeliScan (#40) üzenetére


rog
addikt

nanometer? :)

(#42) LukE válasza PeliScan (#40) üzenetére


LukE
veterán

Szerintem már vissza is jöttél:), de azért mondom: gép gumi talpa is átadta az asztalnak a rezgéseket, aztán találtam valami kb jót: nemez csúszótalp. 8db kis kör volt 140ft, kevésbé rezeg az asztal, és még könnyebb csúsztatni a gépet:DD

Parafa, arról is mondogattak jókat.
Esetleg bizumenes lap, de azt jó szellőzés mellett ajánlott vagdosni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#43) PeliScan


PeliScan
addikt

rog: persze, több nem fér be. :)) Szóval, asszem most megyek majd a Diegoba, meg mindenféle szőnyegbótba, és nézelődöm. :) A kátránylap vhogy nem szimpi; nem büdös, meg nem olvad le, meg izé?

Hát igen. Most próbálkozom szigetelgetni a vinyót, hoyg ne visítson, de nem nagyon megy. Valki ajánlotta a gumi-alufólia-gumi 3 rétegű kombót, ahol a gumi megfoja a rezgéseket, az alu meg visszaveri a magas sívítást. Próbálta már vki?

De az 5leteket így még mindig várom soxeretettel! :)

(#44) r0dg3cc


r0dg3cc
tag

hi!

en polifomhabbal beleltem ki a Codegen hazam, volt egy ami megmaradt a nyari satorozasrol :)))

a halkitas erdekeben vettem 2 db Coolmaster 8cm-es ventit amiken ijen hoerzekelo van es a homerseklet fuggvenyeben emeli/csokkenti a fordulatszamot (max 25db), 1-et tettem a hazba a masikat pedig a tapban csereltem ki, a maradek polifomhabbol pedig tettem a gep ala :) mert a gep benne van az asztalban , igy is csokentettem a zajt (mar amit atadna az asztalnak)

ja es mivel eleg zajos a prociventi ezert vettem hozza az overclockers.hu -rol ijen 3 allasu kapcsolot amit az alaplapi fan csatlakozo es a procihuto fan csatlakozoja koze kell iktatni es igy 3 lepesben lehet a fordulatszamot (es a zajszintet) valtoztatni
(lusta voltam barkacsolni)
mar csak a winyo kerreg a mobil rackban... erre meg nincs otletem...

lehet hogy kepeket is csinalok majd

mennyire igaz a valosag?

(#45) PeliScan válasza r0dg3cc (#44) üzenetére


PeliScan
addikt

És mit tapasztaltál? Számított valami a polifoam, vagy inkább csak a vetik csöndesítés érte meg?

Szóval belekezdjek, vagy nem számít sokat a ''bélelés''?

(#46) Nimrod válasza PeliScan (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Rezonálás szerintem nincs, nálam is csak azért volt, mert hátul kihagytak két rögzítőcsavart.

(#47) GeorgeTerror válasza PeliScan (#45) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Pedig a filc jó.
Nálunk a stúdióban ocsmány piros posztóval van belülről fedve a fal alatta hungarocel. És tök jól működik.
A chieftec hangszigetelőről énis rosszat hallottam. Az ára miatt meg főleg ''duplaplussznemjó''. Én egy régi láncos nyomtatóból ''szereltem'' ki a hangszigetelő szivacsot.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#48) PeliScan válasza GeorgeTerror (#47) üzenetére


PeliScan
addikt

És nincs 5leted, hogy hol lehetne EMBERI áron hozzájutni? Mert most ahogy néztem, 1mm vastag a max, 1,2 négyzetm 2500, kéne belőle 5-8 réteg, és már 10e fölöl járok, mi azért sok(k). :)

(#49) almásrétes válasza Witlok (#29) üzenetére


almásrétes
tag

Én is nemsokára tervezem a házam bélelését polifoammal. Olyanokat hallottam, hogy nem csak az alkalmazott anyag a fontos, hanem az is, hogy mivel és hogyan ragasztod fel. Pl. a polifoamnál maradva jobb kontaktragacsot használni, és az teljes felületet ragasztani, mint ha csak pl. kétoldalas ragasztóval csak helyenként rögzítenéd, mivel az első variációt alkalmazva a rezonanciát is jelentősen csökkenti, ami ugye nem mindegy.

(#50) GeorgeTerror válasza PeliScan (#48) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Posztót vegyél elég jó durva szövet...
Nem kell annyi réteg, kombináld valamivel.
Esetleg próbáld meg ideiglenesen az alkatrészekhez (lap kártyák) kapott szivaccsal.
Sztem az is fog valamennyit

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.