Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Hi

Össze kéne gyüjteni, melyik alaplapon/chipseten mennyit csalnak a höszenzorok, sztem sok embernek joljönne, meg pl motherboard monitorban lehet is korrigáltatni a mért értékeket.

Az én lapom ASUS P4C800 deluxe, itt a cpu hömérséklet sztem ok:
2.53as p4 idle 30fok max terhelés 49fok gyári hütö
De a chipset már sántit... 25öt ir ki, most közben forro a borda, 30körül szokott lenni, venti is volt rajt anno csak meghalt, az 2-3fokkal volt kevesebb...

Itt csalhat a szenzor, vagy nem is a chipseté az a höszenzor, hanem csakugy van alaplapon?

Bazsy

(#2) mr_ricsi válasza Bazsy (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem a chipseté a hőszenzor, hanem az alaplap gyártója gondol valamit, és odarittyenti a termisztort.

A jelenlegi Abitomban a CPU feszszabályzójánál van a szonda, a korábbi Epoxomban pedig a PCI csatik mögött, egy teljesen semleges helyen volt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Aha, akkor az végülis a házban lévö levegö hömérséklete, nem?

Bazsy

(#4) mr_ricsi válasza Bazsy (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az Epoxnál igen, az Abiten viszont többet mutat a proci hőmérsékleténél is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) efi99 válasza Bazsy (#1) üzenetére


efi99
senior tag

Szerintem: nem keveset.
Gigabyte GA-7N400-L-em van, erről azt érdemes tudni, hogy közvetlenül a CPU-tól kapja a hőmérsklet-nfót, vagyis sokkal pontosabb azoknál az érzékelőknél, amik csak hozzáérnek a CPU aljához v. csak a bordához. Ennek megfelelően: Barton 2500+ 2600+-on 60-70 fok között.
Ami egyébként gyanús az ilyen 30-40 fokos CPU adatoknál:
1. nem véletlen, hogy az AMD - típustól függően - 80-95 C körül adja meg a maxot, valószínű, hogy a tényleges működési hőmérsékletek nincsenek 2 fényévre ettől
2. A fenti alaplap 1. BIOS-a (F1) még jóval kisebb értékeket jelzett. Az F2-nél külön kiemelték, hogy korrigálták a CPU Tempet, biztosan nem véletlenül (feltételezem, hogy pontosabban meg tudják mérni ''belülről'', mint mi.)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#6) gerlaip válasza Bazsy (#1) üzenetére


gerlaip
addikt

A legtöbb Asus proci szenzora alámér 10°C-szal. Az alaplapi szenzor ált. pontos.

lámavakond

(#7) Loretto


Loretto
veterán

Ic7 felülmér 7-10 fokot.asusra is elmondható csak az alulmér.

Soirée...

(#8) mr_ricsi válasza efi99 (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nem véletlen, hogy az AMD - típustól függően - 80-95 C körül adja meg a maxot, valószínű, hogy a tényleges működési hőmérsékletek nincsenek 2 fényévre ettől''

Az Intel a Celeron2-nél is 85°C-ra adta a maxot, de valahogy senki sem hitetlenkedett a harmincpár fokos proci miatt...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) Alvin_ti4200 válasza gerlaip (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

így van

[Szerkesztve]

(#10) Sanya válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

jah, de én láttam már 50 fokos cerkát, és nem hitetlenkedtem(szar borda)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok. Attól, hogy egy olcsó szar 12000 Ft-s AsRock K7S8X alaplapom van, attól még a szenzorok jól mérhetnek? Mert igy a 3200+-ra húzott 2500+-os barcim terheletlenül 43 fok terhelve pedig 46 max egy GlacialTEch 4000 Ft-s hűtővel. Ez jó lehet ez a hőadat?

(#12) Rez_Grof válasza Vadászmenyét (#11) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Kicsit túl közelinek érzem a két hőmérsékletet.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#13) Vadászmenyét válasza Rez_Grof (#12) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Na aj de a ház odlala le van szedve. Szóval ez nem valós hőadat akkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.