Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mennyire romlik a VGA, ha húzom? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Triumph


Triumph
tag

Hali
Van egy Sapphire 9600pro-m és 530/680-on hajtom. Mennyire befolyásolja ez az élettartamát??

(#2) Cane válasza Triumph (#1) üzenetére


Cane
őstag

Ha rendesen hűtve van (nem gyári hűtés) akkor bírni fogja.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3) modder


modder
aktív tag

és lehet maradando károsodás tulhuzásból adódóan?

(#4) LukE válasza modder (#3) üzenetére


LukE
veterán

háááát keress rá arra, hogy SNDS:)
egyébként meg ha valaki nemállatidióta, akkor nem. Esetleg a várható élettartam leesik 10 évről 8 évre:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#5) Cane válasza modder (#3) üzenetére


Cane
őstag

Természetesen lehet (de általában):
-túl nagy feszkóktól
-túlmelegedéstől

A VPU-t mindenképpen és a memcsiket is ajánlatos hűteni. Ha hűtve vannak, nem szokott gond lenni. A gond csak ott van, aki gyári hűtővel akar vagánykodni. Ha a VPU és a memcsi nem bírja akkor ált. lefagy. Ekkor vissza kell venni a Mhz-ből, majd próba újra.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#6) PeliScan válasza LukE (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Száddennorszvúúdeszszindróm? :)

Amúgy szerintem amit lehet azt kell is húzni, ha másból nem, becsületből, tisztességből. :D

(A másik lehetőség az undervoltage, és úgy húzni ameddig lehet, én ezt játszom meg. A lényeg, h ne a gyári beállításokkal menjen... :t)

(#7) Cane válasza PeliScan (#6) üzenetére


Cane
őstag

Az undervoltagéval várjunk csak nyárig. ;]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) PeliScan válasza Cane (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

Márméris? :) Környezetkímélő, zajcsökkentő, prociélettartam-növelő... csupa előny!

A 1700+as drágaszág most hasít 1600Mhz-n 1.3Von, és nemcsap a procihűtő, hanem a táp is hálás neki hogy nem eszik sokat. A videókártyát is ''alulhajtom'' mint ahogy a chipset sem hap 1.6Vot csak 1.4et, pedig 400 az FSB! :D

(#9) dain válasza PeliScan (#8) üzenetére


dain
tag

prime95 torture test lemegy 24 órát? :t

my days are darker than your nights..

(#10) dain válasza PeliScan (#8) üzenetére


dain
tag

sorry, vmiért 2szer ment..

[Szerkesztve]

my days are darker than your nights..

(#11) PeliScan válasza dain (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem, 24 órát sohasem volt szívem otthagyni... 4 és fél órát csinálta, mégcsak warning se, volt nemhogy error, a memtest86 is ok, szerintem nem hibázik... bár lehet h vmikor megcsinálom a 24 órás tesztet, már csak kíváncsiságból is. :)

(#12) dain válasza PeliScan (#11) üzenetére


dain
tag

nem baj az, ha csinálsz közben valamit, az az igazi torture

nekem is csak úgy ment, hogy közben netezem, meg ami jött, igaz eléggé belassította a gépet az a potom 430 mega lefoglalt memóra :DDD

my days are darker than your nights..

(#13) PeliScan válasza dain (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen. Nekem 512 van, ehhez még 256 virtuláis, de még így is kiabált a Vindóz hogy nincs elég. :(

Amúgy nem tudod, hogy mi a PONTOS különbség a bend, small FFP (vagymi) és a medium között? Az új Prime-be effajta beállítások vannak, és néha van olyan, hogy az egyikkel megy, a másikkal nem. annyit én is vágok, ami oda van írna, de akkor pl mi van, ha a small cucc lefut, ami ugye a CPUt veszi leginkább igénybe, de a bend-nél ''ILLENGAL SUMOUT''al megáll... ráadásul ez nem is error, hanem csak warning... nem tom mi lehet. :F

(#14) dain válasza PeliScan (#13) üzenetére


dain
tag

nekem is csak 512 van, de a virtuálist hagytam, hogy beállítsa magának, szóval ilyenkor az teker..

a blend-et érdemes nyomatni, mert az nem csak a procit, hanem a memóriát is szétkínozza :)) ahogy néztem, kb az a különbség, hogy a memóriát mennyire veszi igénybe..

gondolom neked akkor a memóriád hibázott, adj neki egy kis feszt vagy vedd lazábbra az időzítéseket..

my days are darker than your nights..

(#15) Myki19 válasza modder (#3) üzenetére


Myki19
tag

Lehet simán! havernak volt egy Gef2Ti je megemelte az órajeleket,kifagyott reboot-olás után mindenféle szinben ponpázott mind ez 10Mp leforgása alatt! :(De egyébként nem jellemző!

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#16) PeliScan válasza dain (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát ez az! :) Én is kb így okoskodtam, hogy akkor biztos a memória a ludas, de a memtest86 órákik elfut vidáman..! :F No mind1, azon a pár mzh-n nem múlik semmi, úgyhogy visszavettem annyira, hogy mind a három teszt stabil legyen.

(#17) modder


modder
aktív tag

memtestet. lehet videokari memorian is futtatni?

(#18) PeliScan válasza modder (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem, kivéve ha nem mountolod Linux alatt a videókártya memóriát rendszermemóriának, és úgy talán... de kissé körülményes. :P

De nem is fontos, a videókártya memóriája hogy ne hibázzon; nem fagy tőle a rendszer, csak a kép lesz szemetes, de azt úgyis látni fogod.

(#19) Triumph


Triumph
tag

Kösz a válaszokat. Milyen hűtőt tudnátok javasolni???

[Szerkesztve]

(#20) Triumph


Triumph
tag

Újra én. Kérdés: megéri 5-6 ezret kiadni egy hűtőre vagy elég a 2-3 ezres kategória is. Bár a mostani gyári Sapphire hűtőmmel sincs semmi bajom.

[Szerkesztve]

(#21) RnJ válasza Triumph (#20) üzenetére


RnJ
tag

Hali, szerintem vegyél egy PIII bazibordát egy bontóban, és kész!
Ha vki feltudja rakni a képet az enyémről, annak szivesen elküldöm! Meg amúgyis érdekességképp!

funky

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Mennyire romlik a VGA, ha húzom? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.