Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thomos


Thomos
csendes tag

Lenne egy erdekes kerdesem, vettem egy Chieftec tapot (seasonic 300W), de alig fujja a levegot, jo nem is hangos, de szinte alig fuj, kovetkezeskeppen nem jaratja a levegot a nagytornyomban, igy a proc felmegy 52 fokra max. Ami kicsit soknak tunik. A proc egyebkent egy 900TB, alaplap meg egy ECS k7s5a, a huto rajta wbk68.
Szoval a seasonic tapok csak picit fujjak a levegot? Ja es kiall belole egy 2 eres csatlakozo, ami mondjuk ramegy az alaplapra a fan-csatlakozora, e nemtom mi lehet. Otlet?

(#2) greg214 válasza Thomos (#1) üzenetére


greg214
tag

Az 52 fok, ha az maximum, nem lehet gáz. Örülj, hogy csendes:))

Greg O'Rich

(#3) dshk válasza Thomos (#1) üzenetére


dshk
aktív tag

két eres, rendben, de két tűs is?
Az ASUS alaplapokon 3 ventillátor csatlakozó van, processzor, ház - és táp. Sleep módban lekapcsol a ventillátor, és ellenőrzi a fordulatszámot. Az ENERMAX tápoknak (de nem mindegyiknek) biztosan tudom, hogy van alaplapi ventillátor csatlakozója.

(#4) Netmaster válasza Thomos (#1) üzenetére


Netmaster
tag

Ha az a csatlakozó pont olyan, mint a hűtők alaplapra csatolható része, akkor az a táp fordulatszámszabályzós ventillátoráé.

Netmaster

(#5) Thomos válasza dshk (#3) üzenetére


Thomos
csendes tag

Ugyanolyan castlakozo, mint pl egy proc ventillatore, csak eppen a ket szelso er van bekotve, tehat ha jol tudom a fold, meg a fordulatszam, akkor ezek szerint a sleep modhoz van valami koze?

(#6) dshk válasza Thomos (#5) üzenetére


dshk
aktív tag

a két szélső a fordulatszámmérést jelenti. Akkor a sleep módhoz nincs köze, mert ahhoz a középső kellene.

Hogy belenéztem az alaplapom leírásába van egyébként egy kéttűs csatlakozó is, amiről még soha nem halottam, JTPWR, Power Supply Thermal Sensor Connector. A leírás szerint egy tápban lévő hőérzékelőt kellene rácsatlakoztatni.

(#7) Aram


Aram
tag

Hi!

Nekem is 300W-os Seasonic van benne, és keveset forog, de állítja a fordulatszámot a teljesítménytől függően. Pl. DivX dekódolásnál 2000/perc fölé is fölmegy, de idlében van amikor csak 1300/perc körül van. És ventillátorcsatlakozó az a kis csatlakozó, a tápventi fordulatszámának méréséhez.
A másik, rakj be egy régi, ám halk tápventit a házba. Ezek még sokkal kisebb táphoz lettek méretezve, tehát nem nagy-fordulatúak, de arra mindenképpen elég, hogy kivigye a házból a levegőt. Ha beteszel előre is egyet, ami kintről befelé dolgozik, komoly hőmérséklet-csökkenést érhetsz el. Ez biztosan megoldja a hőmérsékletporoblémádat.

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#8) Thomos válasza Aram (#7) üzenetére


Thomos
csendes tag

Szia, a hazam egyebkent egy codegen 7002-es haz, ebbe vettem a chieftec tapot (seasonic), elol pillanatnyilag van egy sunon csuszocsapagyas venti 5 volton jar igy eleg halk, lenyegeben a gepbol csak a procihutot hallani. A tapventi csatlakozot akkor az alaplapi fan2-re dugjam? Bar en meg nem vettem eszre kulonbseget a sebessegeben. Egyebkent a szobaban eleg meleg van nemtom de ugy 25 korul is.
szerinted erdemes meg egy ventit betenni hatulra, ami kufujna a levegot?

(#9) Aram válasza Thomos (#8) üzenetére


Aram
tag

Mindenképpen. Ez biztostja ugyanis a teljes kereszthuzatot a gép belsejében. 25 fok pedig sok otthonra, na de gondolj bele, nyáron mennyi lesz és akkor hogy fog izzadni szerencsétlen ''pára''.

A másik. Alaphelyzetben nekem kb. 1300-at forog a tápventim. De már sikerült 2000 fölé is mennie (micsoda tuning :))), mivel a házam mögött nincs elég hely, és nem távozik a meleg levegő megfelelő mértékben. Mondjuk nem véletlenül kerül ennyibe egy Chieftec táp.

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#10) udvari válasza Thomos (#1) üzenetére


udvari
tag

hm..

nekem DTK házam van XP 1600+ K7S5A wbk68 ez is halk sőt nem orkánerejű a tápvebti de csak 40-43 fokos a procim :)))

(#11) Thomos válasza Aram (#9) üzenetére


Thomos
csendes tag

Okes, egyenlore elvan elol a sunon hadd szivja amit lehet, egyebkent egy kicsit gaz ez a haz, mert elmeletileg pormentesre terveztek, igy nehez benne kereszthuzatot csinalni, nem nagyon van hol szivni a levegot, addig nem bantom amig ossze nem rakom a vizhutesem, majd kivagom a haz oldalat es a holeadon keresztul szivatom be a levegot, az mar felulet lesz, hatulra meg visszarakom a sunont. Sajna a szoba homerseklete nem tudok valtoztatni, mert kolesz, es kozponti futes. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.