Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Kérlek benneteket, hogy mondjátok meg nekem, hogy alapból (gyári beállítás, nem tuning) mennyin fut egy Athlon XP 2000+ TBred A maggal.
Lehetséges, hogy 1250MHz?

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#2) divot válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


divot
veterán

Nem lehetséges. Nem tudom a 2000+ órajelét, de a 1700+-é volt 1470MHz (plussz mínusz kicsi tévedés).

(#3) acer_ válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


acer_
aktív tag

1660 körül kellene neki mennie.

1250=12*100
12*133= ~1660

100-as fsb-n megy a proci. tedd ki 133-ra.

(#4) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Szerintem sem, mivel be állítottam a 133MHz-es proci órajelet és akkor írta ki, hogy 2000+-os proci van gépben, de ilyenkor iszonyúan forró az Igloo 2450lite. És folyamatosan kiakasztja vindóz telepítőt.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#5) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

133MHz-es FSB-n az AIDA egyszer indult el 1674MHz-esnek írta a procit.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#6) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Lehet hogy kevés neki az Igloo 2450 Lite?

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#7) bLaCkDoGoNe válasza CsatiZsol (#5) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az kb. jó eredmény. Nálam 1667 MHz-nek látják a progik a 2000+ -t.
A gond valószínűleg a ventivel lehet nálad...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8) Karex


Karex
senior tag

133x12.5. Nekem ennyi a gyári 2000+.
És 38fok cooler-master hacv81-el.

(#9) bLaCkDoGoNe válasza CsatiZsol (#6) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Elvileg nem. Nem lehet, hogy nincs jól felrakva a venti?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#10) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Most ugyanazt a ventit feltettem egy Duronra és azzal felment az XP és már a Video karit is beállította. Mennyiben különbözik az Athlon XP-re való borda felhelyezés az AMD Duronra való felhelyezéstől?

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#11) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Na, mar csak percek/orak/napok kerdese es YOOOOOL MEGREPARALOM!!!! ;]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#12) Yaye


Yaye
őstag

Ha nem a hűtő, akkor lehet más is. Nálunk két elvileg tökegyforma Tbred B megy, egyiknek 12.5 másiknak 13 a gyári szorzója :F . Gyári értékeken veszettül fagyott, mint kiderült azért, mert az elvileg 400MHz ram (Kingston) az elvileg 400-as lapban nem bírta az aszinkron hajtást. Ha visszavettem az fsb-t 100-ra, akkor visszaesett a maximális ram freki is 333-ra (a bios-ban kézzel beállított 400MHz ellenére), és nem fagyott többé. Megoldás: fsb-t föltoltam 166-ra (x10.0), ram szinkronban csak 333-on, és azóta semmi fagyás.

[Szerkesztve]

(#13) tildy válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

1667.
Bios reset után általában 1250re áll vissza, de 1667 az alap.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Richard válasza CsatiZsol (#10) üzenetére


Richard
őstag

Az órajel egész pontosan ~1667Mhz. és ha minden igaz ez 133*12,5:D

(#15) fokukac


fokukac
nagyúr

az amd honlapján pontos leírás van a különböző processzormagok órajeléről

stepping-táblázat itt:
[L]http://139.95.253.213/SRVS/CGI-BIN/WEBCGI.EXE/,/?St=59,E=0000000000142886571,K=6721,Sxi=12,Solution=3913[/L]

e szerint is 1667 MHz a 2000+

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16) Gorneck válasza CsatiZsol (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Nem ide vág, de nem azt mondtad erős gépet veszel játékra?

Gorneck#1239

(#17) CsatiZsol válasza Gorneck (#16) üzenetére


CsatiZsol
tag

De! Ez a régi gépem. :)

Az új még nincs meg.

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#18) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Jah, régebben úgy volt a számozás hogy:
szám = 1.5*órajel - 500

( 2000 = 1.5*1666.6 - 500 )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#19) heihachi válasza CsatiZsol (#6) üzenetére


heihachi
addikt

Szia!

Nekem is ilyen procihűtőm van. Sajnos igen-igen gyenge, de cserébe 19db zajt csap csak. Nekem 1800+ -os XP procim van, azt felengedi 60 fokig. Úgyhogy jó nagy huzatot kelett csinálni a házban, így már ''csak'' 55 fok...

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#20) simbazz


simbazz
aktív tag

Hát, ha egy Palomino 2000+-ról van szó, az bizony fűthet... Vagy gagyi az alaplap, és több feszt ad a procinak mint kéne? Mindegy, hűtőcsere és kész. Kiderül.

Elektromos abakusz

(#21) zso73


zso73
veterán

Hali!
Yaye:Nem lehet,hogy hamisított proci?1800+-ból csináltak 2000+-t?
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#22) bzoley


bzoley
veterán

Nekem 1667mhz-en már emelnem kellett a feszt 165v-ról 1.75v-ra:D
Hogy ''A'' vagy ''B'' még nem sikerült kideríteni:D
Ja, 2000+os:D

(#23) zso73


zso73
veterán

Hali!
12,5x133=1667MHZ.Nekem is ilyen van.Igaz,hogy ez nem Palomino.:)1,625V-on üzemel a rendszer húzás nélkül.De most 35C°-os a proci csak.:)220+-ig ekkora feszről el is megy.
Az AIDA kiírja,hogy a,vagy B!
Üdv Zso :)
http://139.95.253.213/SRVS/CGI-BIN/WEBCGI.EXE/,/?St=59,E=0000000000142886571,K=6721,Sxi=12,Solution=3913
Ez meg itt az AMD procik katalógusa!Szám alapján kideríthető a dolog!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#24) bzoley válasza zso73 (#23) üzenetére


bzoley
veterán

Viszont az én procim nem szerepel semmilyen katalógusban:D
Az egyik proginak A, a másiknak B:D

(#25) zso73


zso73
veterán

Hali!
Akkor az AMD oldaláról húzd le az azonosító progikat!Az már csak nem téved!:)
http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118_3734_4348^871^2364,00.html
Üdv Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26) hobizoli válasza bzoley (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

CPUid mennyi?




hobizoli

több drón kell ;P

(#27) Yaye válasza zso73 (#21) üzenetére


Yaye
őstag

Nem hinném, hogy hamis, bár ki tudja, M*stral-os cucc :U
Már csak azért se valószínű, mert rögtön semmi gond nem volt ha a ram sebességét visszavettem 333-ra, úgyhogy tuti ram-alaplap inkompatibilitás volt a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.