Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gaben


gaben
aktív tag

Hány gb-s hdd-t tud kezelni egy p1-es?

(#2) naga


naga
senior tag

Ez változó, függ a laptól (bios) is. Elvileg 8,4 gigáig kellene tudni az összesnek.
Nekem volt ezer éve egy olyan, ami a 60-ast is kezelte.

(#3) Morbid válasza gaben (#1) üzenetére


Morbid
tag

Ha azt akartad kérdezni, hogy mekkora a max. méret, akkor szvsz vagy 2GB vagy 8 GB, már nem emlékszem pontosan.

[Szerkesztve]

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#4) Morbid válasza naga (#2) üzenetére


Morbid
tag

A BIOS-ra gondolva, ha régebbi, akkor esetlegesen a frissítése is szóba jöhet.

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#5) gaben


gaben
aktív tag

Ez egy compaq 100Mhz-s gép s 20 gb-s vinyót kéne belertakni.Ezt már nemhiszem,hogy kezeli...
Szernintetek?

(#6) Nyuf válasza gaben (#5) üzenetére


Nyuf
senior tag

Az én p1-es gépem anno 2 gigáig kezelte a particiokat...
De sztem az alatt elég kis bénácska lap volt.
Sztem keress rá neten a lapod specifikácioira,valahol biztos le van irva,hogy meddig kezeli öket...

Debian amd64 sarge

(#7) Male válasza gaben (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Hát beszereled és kiderül. Biztosra senki nem fogja neked megmondani ennyi infó alapján.

(#8) Male válasza Nyuf (#6) üzenetére


Male
nagyúr

a 2GB-os partíció az a FAT16 miatt volt, annak semmi köze az alaplaphoz.

(#9) Morbid válasza Male (#7) üzenetére


Morbid
tag

Okos gondolat, sok felesleges energiát megspórolsz vele. Utána elkezdheted törni a fejed a további teendőkön. (alaplapcsere, BIOS frissítés, stb.)

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#10) mr_knight válasza gaben (#1) üzenetére


mr_knight
senior tag

szerintem is egy olyan 2-6 gigát bir mert azé elléggé régiek ezek a KOMPAKÚ-k :)

(#11) mr_knight válasza Morbid (#9) üzenetére


mr_knight
senior tag

bios frissítés egy ien lapon ?hm fura

(#12) Morbid


Morbid
tag

Egy apró hiba zavar engem: A kérdésfeltevésben nem inkább azt kellett volna írni, hogy ''mekkora'' a ''mennyi'' helyett? A mennyiségre megadja a választ, a csatolók száma.

[Szerkesztve]

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#13) Morbid válasza mr_knight (#11) üzenetére


Morbid
tag

Sosem lehet tudni. :))

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#14) Morbid válasza mr_knight (#10) üzenetére


Morbid
tag

6 GB-s korlátról nem tudok. Szerintem vagy 2, vagy 8 ilyen régi típusnál.

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#15) mr_knight válasza Morbid (#13) üzenetére


mr_knight
senior tag

jah

(#16) Male válasza Morbid (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Vagy 5xx MB :) Két gigás határról nem tudok (volt 5xx MB, 8.4GB, 128/137 GB).

Fél perc alatt rá lehet kötni egy vinyót, és már ki is derül, hogy működik e. A topic nézegetése alatt már több százszor kipróbálhatta volna.

[Szerkesztve]

(#17) wiziloo


wiziloo
tag

Haverom p1-esében 40Gb os vinyó van!Szerintem belemegy..

(#18) Morbid válasza Male (#16) üzenetére


Morbid
tag

A 2 GB-s határ lehet, hogy nem BIOS probléma, úgy tűnik összekevertem a FAT16-os fájlrendszer korlátjával.

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#19) Nyuf válasza Male (#8) üzenetére


Nyuf
senior tag

Hát pedig alaplap miatt volt az a max.....

Debian amd64 sarge

(#20) Morbid válasza wiziloo (#17) üzenetére


Morbid
tag

Fizikailag biztos, de logikailag??? :))

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#21) Male válasza Nyuf (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Ha egy vinyón több 2GB-os partíciót tudsz csinálni (azt írtad, hogy ''2GB-ig kezelte a partíciókat''), akkor annak a 2GB-nak semmi köze a BIOS-hoz, az a filerendszer korlátja.

(#22) wnix


wnix
senior tag

szvsz az IDE-vezérlő határozza meg, ami egy p1-alaplapnál ~137GB szokot lenni.

a bios ezt nem biztos, hogy kezeli, de operácios-rendszertől függöen a 137GB a max.

nálam egy 386-os gépben is elmegy a 10GB-os vinyó (linuxxal) pedig a bios csak ~504MB-ot ismer fel.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.