Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) J.R.Ewing


J.R.Ewing
tag

marmint eroforrast.

gondolom sokan tettek mar fel valaha hasonlo kerdest sok programmal kapcsolatban.


az enyem a kovetkezo lenne>

letezik, hogy a legutolso catalyst (csak driver) es az audigy2 zs driverei megesznek 80-100mega RAM-ot? /raadasul ugy, hogy cthelper, ctsysvol,ati2evxx kilove/

friss install utan 50-60 mega ram van lefoglalva, driverek feltelpitese utan 130-150.
eddig sosem erdekelt, de most hogy igy tudatosult bennem, eleg soknak tartom...

(jah az 50-60mega ram az ilyen minimal win2003 EE-vel.maga a telepito iso 200mega. 15 process fut, es 22 service indul automatikusan)

tudom vegyek meg 2 gigat es nem fog erdekelni 100mega...

(#2) fero02 válasza J.R.Ewing (#1) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Nem akarok ünneprontó lenni, de sztem ezért kár volt topikot nyitni.

Van külön a hangkártya tipusának is topik, na meg ott van az azonnali kérdések órája topik, de ha az sem elég, akkor az azonnali alapos kérdések órája!

Legközeéebb mielőtt topikot nyitsz, használd a keresőt...

Üdv!

(#3) J.R.Ewing válasza fero02 (#2) üzenetére


J.R.Ewing
tag

a hankartyas topikbol meg elkuldtek volna a catalystos topicba...

az azonnali kerdesese topikba meg nem tudom milyen kulcsszo alapjan kellett volna eljutnom...talan a catalyst, driver, mennyit eszik ..vagy nem tudom..


amugy meg itt mas is megkerdezhetne hogy x vagy y program mennyi eroforrast zalab.

koszi a segitseget es az erdemi hozzaszolast...


miert divat itt mindenkit leugatni, mert nyit egy topikot?...nem a 20ezredik intel vs amd temarol nyitottam, hanem arrol, ami epp foglalkoztat...
talan tilos? nem
van ilyen topik? nincs
talan meg ha valami erdemi informaciot is sikerult volna irnod, akkor en se igy reagalnek.
.

(#4) Racecam válasza J.R.Ewing (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A topic címét módosítottam, így talán egyértelműbb, hogy miről is szól tulajdonképpen.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) BlacKSouL válasza J.R.Ewing (#3) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nálam most ha elindítom a gépet, akkor összesen 50 folyamat megy alapból, amik öszesen kb 500MB fizikai memóriát, és 400MB lapozófájlt használnak, így a virtuális memória összesen 35%-os kihasználtságú. De ha elindítom a Pinnacle Studio 10 videoszerkesztőt, akkor az picit megeszi, mert a virt.mem kihasználtsága 92% lesz, a fizikai mem 1024-ből 1000MB használt, a lapozófájl 1700-ból 1450MB használt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6) b.bone


b.bone
senior tag

kivancsisagbol kilottem mindent kiveve az operat meg az avastot. 524 mega foglalt jelen pillanatban. az a 200 koruli ertek amit te mondassz nem is olyan rossz szerintem :D

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#7) J.R.Ewing válasza Racecam (#4) üzenetére


J.R.Ewing
tag

oké köszi

(#8) J.R.Ewing válasza BlacKSouL (#5) üzenetére


J.R.Ewing
tag

az szép.

mondjuk én kilőttem services.msc-ben majdnem mindent, ami nem kell.

most operával, task managgerrel, comodoval együtt 20 process.

hülyét i skapnék ha az 512 megámból 500at lefoglalna indulás után :D


szóval akkor teljesen normális, hogy csak a radeon és az audigy driverek megesznek 100megát?

kénytelen leszek megtanulni saját drivert írni :D


vagy nem hőbörgök tovább, oszt ez van ...

(#9) Drótszamár válasza J.R.Ewing (#8) üzenetére


Drótszamár
őstag

A catalyst meg az audigy nem indít el mindenféle f@szságot, nem teszi le az óra mellé a felesleges progamjait? Ha semmi fontosat nem csinálnak, csak ''gyorsindítók'' meg beállítók, akkor kilőheted őket nyugodtan.

Szerintem simán lehet hogy az említett 2 driver megeszik 100 megát. Főleg a csodálatos control center meg hasonló csilivili dogok. (bár ez valószínű csak akkor töltődik be, ha használni akarod)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#10) paramparya


paramparya
őstag

Meg nézd meg a számítógép-kezelésnél a szolgáltatásokat, melyikek azok, amik futnak, biztos lesznek ott olyanok, amik a proccess-ek közt nincsenek...

(#11) J.R.Ewing válasza Drótszamár (#9) üzenetére


J.R.Ewing
tag

nincs control center, csak a 6.9es driver maga, aminek 12 mega a telepítője.

az audigy drivernek is le van tiltva a cthelper.exe-je, mega ctsysvol is.


szóval szigorúan csak a 2 driver.


paramparya: sztem ennél brutálisabban nem lehet a serviceket kilőni, mint nálam :)
22 service van engedélyezve.


de a driverek feltelpítése között nem indítottam el másokat.

friss install után 50-60mega, driverek installálása után 130-150.

ebből én azt a következtetést vonom le, hogy csak simán a 2 driver elviszi ezt a 80-100megát. nekem ez nagyon soknak tűnik, bár már nagyon rég semmi közöm nincs a programozáshoz :)

bezzeg amikor 640kbytenak mindenre elég kellett, hogy legyen.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.